Gönderen Konu: Tesisat Konusunda yardım  (Okunma sayısı 3426 defa)

Erdur

Tesisat Konusunda yardım
« : Kasım 30, 2010, 10:22:43 ÖÖ »
2006 es aracıma ana üniteyi değiştirmeden bir tesisat yapmayı düşünüyorum çok bilgim yok ama biraz araştırma yaptım.kafamda şöyle bir şekil oluşturdum:)
 kapılara ve arkaya  compenant takım (paraya kıyarsam infinity toparlayamassam For-x:)) elimde jbl 4 çıkışlı bir anfi var yeter diye düşünüyorum.Bu arada arabanın tesisat anlamında kabloları döşenmiş sadece anfi kablosu çekilecek galiba birde anfi için çevirici almam gerekiyor yalnız kapı içleri ve arka kolon ebatı 16 diye biliyordum bir tesisatçı yok önler 13 dedi kafam karıştı compenant takımın tiz lerinide aynanın olduğu yere diye düşündüm:) tabi bunlar benim düşüncelerim ama bide olurlar var şimdi bu konudaki doğruları ve yorumları sizden alabilirsem çok mutlu aynı zamanda mesut olucam:) aslında esas sorun İstanbul avrupa yakasında bana katlanıp kazıklamadan arabanın sağını solunu kırıp abi bu böyle oluyor başka çaresi yok demeden Kısaca işi bilen en az 2 adet honda civic tesisatı yapmış:) bir yer aranmaktadır önerilerinizi bekliyorum:)

maydoz

• Torino Ayakkabı
Ynt: Tesisat Konusunda yardım
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2010, 05:16:06 ÖS »
özelden bana ulaş.kendi yaptırdığım bi yer var şirinevlerde.pahalıdır ama temiz iş yapar

goldbergbrk

« Yanıtla #2 : Aralık 01, 2010, 01:07:50 ÖS »
bütcene göre seçimler olabilir ama cadence hertz infinty birsürü markanın compları var bütcene göre en iyisi seçilebilir .elindeki jbl anfininde modelini tam yazarsan ona göre öneride bulunayım.

Erdur

« Yanıtla #3 : Aralık 01, 2010, 03:32:47 ÖS »
bütcene göre seçimler olabilir ama cadence hertz infinty birsürü markanın compları var bütcene göre en iyisi seçilebilir .elindeki jbl anfininde modelini tam yazarsan ona göre öneride bulunayım.

Aslında anfinin modeli konusunda pek bir fikrim yok  7-8 sene önce almıştım üzerinde jbl decade yazıyor 3000 li seri galiba ama internette hiç bir bilgi bulamadım

goldbergbrk

« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2010, 10:47:40 ÖS »
1 takım hertz esk 165 1 tanede kıcker es 124 felan alın daha iyi  ses dengeli olur

Erdur

« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2010, 02:20:41 ÖS »
ön ve arkalar için 2 takım infinity 6020 veya 6030 alsam anfi konusunda sıkıntı olurmu?

Erdur

« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2010, 02:49:57 ÖS »

Aslında anfinin modeli konusunda pek bir fikrim yok  7-8 sene önce almıştım üzerinde jbl decade yazıyor 3000 li seri galiba ama internette hiç bir bilgi bulamadım

anfinin değerleri galiba şöyle internetten buldumda:)
4 x 35W RMS 4 ohm 4 x 50W RMS, 2 ohm veya köprülü 2 x 100W RMS 4 ohm. Built in crossover, line or speaker level inputs. crossover, çizgi veya hoparlör düzey girişleri oluşturulmuş.

goldbergbrk

« Yanıtla #7 : Aralık 06, 2010, 01:21:11 ÖS »
çok düşük anfinin değerleri  yinede 2 takım cadence fxc fxs modellerinden alabilirsiniz.
yada 1 takım mid n kapıya ve birtane kıcker es 124 alırsınız daha iyi ses olabilir maliyet olarak size  280 lira civarında mal olacaktır.

basaro

« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2010, 01:37:12 ÖS »
erhan abi hallettinmi tesisatı...???