Gönderen Konu: Woofer seçimi lütfen yardım.. kararsızım.. =)  (Okunma sayısı 6050 defa)

zaferugurturen

Woofer seçimi lütfen yardım.. kararsızım.. =)
« : Mart 10, 2011, 02:09:14 ÖS »
Merhabalar abiler ablalar kardeşlerim.. arabama tesisatımı bagladım elimde bir tane Alpine sbe-1243BP 30cm 800watt 250 RMS woofer var ledli kabınlı ama 2001 civic sedan oldugu ıcın bagajımda oynatmakta zorluk cekıyorum stepne yukseklıgınden dolayı pandızotun altına dogru sıkıstıramıyorum babamda bıraz cıkıstı wooferı degıstırın demeye basladı kucugunu alın dıye. Bende okadar emek verdım sımdı kucugu alırsam bu sesın yanında tatmin edıcı olmayacak yukarıdayken asagı ınmek ıstemıyorum anlayacagınız. bu yuzden wooferı degıstırmeye karar verdım. 150Tl ye JBL GT4-12 buldum 2 tane 30cm 1000 watt 250rms kabinsiz. özel dizayn kabın yaptırarak pandizotun alt kısmına gömme olarak koymayı dusunuyorum bunun ıcınde 2 wooferı da kaldırabılecek bır anfı alıcam. edison 1000a dusunuyorum ileride ben dayanamayıp L7 filan alırım gelecege dönuk yatırım olsun dıye bu anfıyı dusundum.

Bir diğer düşüncem ise asagıda lınkte verdıgım woofer var 30 cm Alpine 1000 watt 300 RMS kapalı kutu. sesi nasıl en ufak bır fıkrım yok :( elımdekı kabınlı Alpine sbe-1243bp Wooferımı verıyorum ustune bu lınktekı woofer+kabin+50TL nakit alıyorum. ve ekstra olarak mono anfı alma gıbı bır durumum olmuyor. ben sıstemı buyutmeyı ıstıyorum aslında ama bır turlu karar veremıyorum para harcayım mı harcamayım mı? =) bana bır önerı verın hangısınde sesı daha saglam alırım.. ????

Alpine 1000watt 300RMS 30cm (Kapalı kutuda)
Link:

Elimdeki Alpine woofer SBE-1243BP 800 watt 250 RMS 30 cm
Link:

Almayı düşündüğüm 2 adet JBL GT4-12 1000 watt 250 RMS 30 cm Kabinsiz
Link:

Evet arkadaslar fikirlerinizi beklıyorum.. ????

tarantino

• Co-Admin
Ynt: Woofer seçimi lütfen yardım.. kararsızım.. =)
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2011, 05:03:50 ÖS »
hiç uğraşma ben sana 1000w 500rms kicker 4 bobin orjin kabini olan bi bas vereyim prof şekilde dinle tesissatını

goldbergbrk

Ynt: Woofer seçimi lütfen yardım.. kararsızım.. =)
« Yanıtla #2 : Mart 11, 2011, 12:58:43 ÖÖ »
düşüncelerin güzelde seçilen ürünler iyi değil.
elindeki ürünü değişiceksen birkere yer kaplıyo diyorsan slim bir sub alıcaksın ha ses bana yetmez dersen slimlerde performans genelde düşük oluyor 2 tane slim alıcaksın incecik bir kapalı kutu yapıp 2 sine sistemi bitiriceksin.
mono ampli seçiminde edison 10001 felan bulaşma bu markalara sana en hesaplı ve önerebileceğim ürünler hem az yer kaplar hem sağlam ürünler olur.
kıcker cvt 2 tane
macoustıc 1000.1 1 tane
bunların sana maliyeti kutusu hariç 700lira felan olacaktır maximum. hem yer olarak kazancın olucak hemde sesde kayıp değil iyileşme bile alıcaksın