Gönderen Konu: Yeni Aracım 93 Model Accord (20 BCH 14)  (Okunma sayısı 6951 defa)

ekuzdere

Yeni Aracım 93 Model Accord (20 BCH 14)
« : Eylül 22, 2012, 12:28:49 ÖÖ »
Arkadaşlar bayadır ilgilenmeye fırsatım olmamıştı ancak bu gün size yeni aracımı tanıtayım yorumlarınız, görüşlerinizi önerilerinizi alayım dedim. Olayların gelişmesinden biraz bahsetmek istiyorum size..
Bu yaz maddi sıkışıklardan dolayı malesef ilk sahibi olduğumuz 2004 eylülünde aldığımız aracımızı satmak zorunda kaldık.. Çok sevdiğimiz bir araçtı sıfır kaza, sıfır boya ve 107.000 km'de iken satıldı.  <783^2  :gulegule
Linkide burada: http://www.teamhondaturkey.com/forum/hondanizi_taniyalim/denizliden_vtec2_dh502-t63587.0.html
Elimizde kalan az bir parayla ailemize uygun bir araç aradık, babamla konuşmalarımız sırasıda 96 yılından beri japon arabası kullandığımız için yine bildiğimizden şaşmayalım dedik. Araştırmaya başladık ve neredeyse 10 kadar araç bakmaya gittik beğenmedik bir çoğunu. En sonunda bu araç denk geldi. Aracım hakkında biraz bahsetmek istiyorum..
Aracın ilk sahibi İstanbul'da bir bayan ( ulaştım kendisinede ), bu bayan aracı satılığa çıkarıyor araç 107.000km'de orjinal.Hatay Honda Motosiklet yetkili servisi satın alıyor aracı.(tahminimce uygun fiyatlı görüp direk aldılar) Plakayı falan değiştirmiyorlar ticari amaçla alıyorlar. Bende gidip Hatay'dan aldım. Yani kağıt üzerinde 3. gerçekte ise 2. sahibiyiz aracın. Biz aldığımızda 109.000km'de idi. Kilometresi Honda Bilgi Sistemi Tarafından Onaylı. Aracın bütün bakımları ve bütün değişen her şeyi yetkili serviste yapılmış 93 yılından bu yana. (tabi ki bu sistem 2001 yılında kurulduğu için biz 2001 e olan kadar kısmı görebiliyoruz) 2001'de araç 60.000km'de imiş.. Araç konusunda masraftan kaçmamış, kilometre bakımı gelmese bile mevsimlik bakımları tam yapılmış.(sistemden baktım hepsine tek tek) hiç tüp takılmamış. 114.000km'de iken tüpü kendim BRC taktırdım. Ve en güzel yanıda araçta hiç sigara içilmemiş, ve bütün elektroniği sapa sağlam..  >=ok Şimdi de fotoğraflarını sizinle paylaşacağım. Önerilerinizi bekliyorum;

Uploaded with ImageShack.us

ecelreis

Ynt: Yeni Aracım 93 Model Accord (20 BCH 14)
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2012, 01:20:08 ÖÖ »
Arkadasım hayırlı uğurlu olsun aracı ben 7 8 ay once hatay hondayla görüşmüştüm bu aracı 2 seneden beri sahibinden .com da 93 accord baktım hergün hemde  o sirada izmirde 93 accord bakmaya gitmistim 3 4 gün bakmadım o Arada araç sahibi ilana çıkarmış Hatay Honda sahibi de ilanı gormuş ve hemen telefon etmiş ilandan kaldirtmis uçağa atladigi gibi istanbula gitmiş bana dediğine göre yaşlı bir sahibi varmış garajı acmış aracı görünce hemen almış Hatay hondanon sahibi hatta ben aracı niye satıyorsun dedim adam dediki aracın eski sahibi çok pinpirikliymis kimseyi bindirmiyormuş araca eski sahibinin huyu bana gecti galiba dedi esim ya ben ya raba demiş resti çekmiş ayrıca ilanda yedek parca falanda vereceğini söylüyordu o zaman fiyat konusunda anlasamamistik birde ben renk konusunda takıntımızın GüMüS gri olsun diye ısrar ettim ama sonunda buldum bendede 93 GüMüS gri accord var cesitli planlRim vardi onlİ hayata gecirmeye basladim ilk once kendi el emegimle yalitim yaptim ama dosemecilere tas cikartacak sekilde  sq ses sistemi jvc double hertz component  jbl gto 1004 amfi ve ufaktan modifiye ama ben araci 10 bine aldim 4 bin masraf yaptim toplam istersen bilgi alisverisi yapabiliriz 93 accord ustune master yaptim diyebilirim yardimci olabilirsek birbirimize guzel olur ama kardesim aracın  çok temiz resimleri gördüm gercekten hayran kaldım renk takıntım olmazacaksa keske senin aracını alsaydım dedim kendime ama olsun kardesim senin nasibinms

doan

« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2012, 01:23:31 ÖÖ »
2005 model vtec2imden daha iyi durumda içi :) ne yapmışlar bu arabaya ya kullanmamışlar mı :) maşallah nazarımız değmesin çok çok temiz bir araç almışsınız. aracın diriliği değil 93 2003 model olamayacak kadar iyi.  öneri olarakta alın bir jant orijinal orijinal binin hiç dokunmayın derim ben. tekrardan Allah agız tadıyla bindirmeyi nasip etsin

ekuzdere

« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2012, 01:58:43 ÖÖ »
ecelreis: Dediğiniz gibi ilk sahibi yaşlı bir bayan, isminide vermeyeyim şimdi burada ama yabancı galiba ismi ve soy ismi garip :D :D Hatay Honda dediğiniz gibi havada kapmış bu aracı. Ne fiyata aldıklarını söylemediler bize açıkcası. Yedek parçalarını falanda aldık biraz fazla verdik tabi fiyat olarak ama bence güzel oldu :) Sizde galiba baya heveslisiniz kendi aracınız üzerine bu kadar uğraştığınıza göre :D bilgi alışverişi yapmak tabi ki isterim. birbirimize yardımcı olabilirsek ne mutlu :)

doan: Çok teşekkür ederim hocam dualarınız için. Bahsettiğim gibi araç pek kullanılmamış bu zamana kadar :) sizlerinde kazasız belasız aracınıza binmeniz dileği ile

ekuzdere

« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2012, 11:35:54 ÖÖ »
Tam olarak çıkmayan fotoğrafları tekrar aktarayım.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2012, 12:28:57 ÖS »
Maşallah

ecelreis

« Yanıtla #6 : Eylül 22, 2012, 04:32:31 ÖS »
Ekuzdere 13500 den aşağıya inmemişti Hatay Honda ama sen kaça aldın bilemiyecegim ama olsun temizliği yeter aracın herhangi bir problem varmi çünkü bu kasaların kronik problemleri oluyor abs Rolanti valfi vb gibi bende bı ara fotoları paylaşayım güzel fikir olur ufak tefek modifiyelerle aracın çehresi 365 derece değişiyor ilk once Çelik cant lazım her zaman söylerim eşeği gösteren semeriyse aracı gösteren jantidir:))
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2012, 04:33:58 ÖS Gönderen: ecelreis »

alper_06

« Yanıtla #7 : Eylül 22, 2012, 05:06:07 ÖS »
Ekuzdere 13500 den aşağıya inmemişti Hatay Honda ama sen kaça aldın bilemiyecegim ama olsun temizliği yeter aracın herhangi bir problem varmi çünkü bu kasaların kronik problemleri oluyor abs Rolanti valfi vb gibi bende bı ara fotoları paylaşayım güzel fikir olur ufak tefek modifiyelerle aracın çehresi 365 derece değişiyor ilk once Çelik cant lazım her zaman söylerim eşeği gösteren semeriyse aracı gösteren jantidir:))
>=ok

ekuzdere

« Yanıtla #8 : Eylül 22, 2012, 07:03:33 ÖS »
Uzun uğraşlar sonucu biraz indirim yaptık hocam biz ama çok fazla bir şey değil :) Abs'si şu an oldukça iyi çalışıyor, ancak tüpde motor soğukken rolantisinde bazen sıkıntı olabiliyor galiba buda senin dediğin kronik huydan kaynaklanıyor olabilir.. Fotoğraflarını paylaşmanı isterim banada fikir olur :) :) Şuan durumum pek yok ama yılbaşı sonrası 15" sarı veya beyaz advan Rg2 düşünüyorum ( tabi ki replika :D )

ecelreis

« Yanıtla #9 : Eylül 22, 2012, 09:15:31 ÖS »
Ekuzdere bu kasaların tek bozulan parçası bu bendede aynı problem var baya ugrastim ama çözemedim  parçayı foto yükleyince gösteririm başka bo forum da Yozgat'ta bir arkadasında 94 accordunda aynı problem varmış Ankara da çıkma parca bakarken ustanın biri senin aracın  aracin Rolanti valfi bozuk degilmi demiş ve bu Parçanın accordlarin tek bozulan parçası olduğunu cikmaninda ise yaramadığını söylemiş valf otomatik ama bu usta bunu mamüle çevirmiş 100 tl karşılığında aslında kardesim büyük bı sıkıntı değil ama zamanla can sıkmaya başlıyor arabayı çalıştırıyorsun gazı bırakıyorsun stop ediyor ama ısininca bir problem kalmıyor klimayı da acincada aynı problem oluyor aklında bulunsun

ekuzdere

« Yanıtla #10 : Eylül 23, 2012, 01:09:36 ÖÖ »
Valla hocam ben sana şöyle diyeyim benim problemim biraz farklı gibi ama klima olayı aynen bende de var. Rolanti 900'den 700'e düşüyor klima açınca.. Benim asıl derdim şu; motoru çalıştırdım, tam ısınmadı ama tüpe geçti burada hiç sıkıntı yok. Rolantide de sıkıntı yok. Vites boşta diyelim gaza çok az dokununca deviri önce düşürüyor motor stop etmeye gidiyor, sonra yükseliyor devir. Motor tam olarak ısınana kadar bu şekilde devam ediyor. Acaba dediğin olaydanmıdır ? Subap ayarı yaptırdım, buji ve kablolarını değiştirdim geçmedi

aRcHeR.09

• Kağan BABÜR
« Yanıtla #11 : Ekim 03, 2012, 11:57:08 ÖS »
Emree Araban çok çok iyi kardeşim hayırlı olsun yeni aldığım bildirimlere göre Baban kendisine bir araç almış ve bu Canlı makina sana tamamiyle kalmış :) Tekrardan güle güle binmek nasip etsin ALLAH.. 07 S 5507 ;) Kağan..

ekuzdere

« Yanıtla #12 : Ekim 04, 2012, 01:50:58 ÖS »
Teşekkürler kardeşim. Baba bey kendine yeni accord alıcak yıl içerisinde inş, işte ozaman tam anlamıyla bana kalıcak :) Tanıdım zaten nick'in altında isim yazıyor :D :D senin is'de baya çılgınmış benimde aldığım bildirimlere göre :D :D filtreden bile ceza yemişsin maşallah :D :D :D

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #13 : Ekim 04, 2012, 02:23:21 ÖS »
maşallah Allah kaza bela vermesin
çok diri duruyor

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #14 : Ekim 04, 2012, 02:41:37 ÖS »
maşallah diyelim,nazar boncuğu şart herşeyden önce.Aracın sadece iç resimlerini göstersen kimse buna 93 diyemez,gerçekten süpermiş,tekrar maşallah.Mevlam kazadan,beladan korusun hayırlı olsun.

aRcHeR.09

• Kağan BABÜR
« Yanıtla #15 : Ekim 04, 2012, 06:27:41 ÖS »
Teşekkürler kardeşim. Baba bey kendine yeni accord alıcak yıl içerisinde inş, işte ozaman tam anlamıyla bana kalıcak :) Tanıdım zaten nick'in altında isim yazıyor :D :D senin is'de baya çılgınmış benimde aldığım bildirimlere göre :D :D filtreden bile ceza yemişsin maşallah :D :D :D

Sorma kardeşim bu ülkede böyle olaylardan anlamayan polisler olduğu sürece biz filtreden  tuşlu =açma kapamalı egzos die ceza yeriz :)
Makina güzel ya memnunum cok ama senin honda çok bi başkaymış :) Senin gibi hondacının ve hondanın değerini bilenin birine düşmesi bu araba cok iyi olmuş :)En kısa zamanda Gelişmeleri bekliyoruz burada :)

ekuzdere

« Yanıtla #16 : Ekim 04, 2012, 11:45:15 ÖS »
maşallah Allah kaza bela vermesin
çok diri duruyor
inşallah hocam teşekkürler, senin eklerde de gözüm kalmıştı sende galiba feribota girerken kırmıştın diye hatırlıyorum :D
maşallah diyelim,nazar boncuğu şart herşeyden önce.Aracın sadece iç resimlerini göstersen kimse buna 93 diyemez,gerçekten süpermiş,tekrar maşallah.Mevlam kazadan,beladan korusun hayırlı olsun.
Amin hocam inşallah. Gerçekten çok mutlu etti bizi bu araç kısmet mi diyelim şans mı diyelim artık :)

Kağan senin araçda baya temizmiş zaten Bilici bahsetti, uzun vade de üzmez o seni artık. Birazda zor vazgeçersin :D :D

Lude

« Yanıtla #17 : Ekim 05, 2012, 12:54:58 ÖÖ »
hayırlı olsun çok güzel araç. bende de aynı renk var ama cb3 karbiratörlü.otomatik cam bile yok;) Amerikan konsolosluğundan emekli birinden aldım bende.ben 2.ci sahibiyim.rolanti sorunu dediğiniz gibi rölanti valfinden yapar.diğer hondamda da ay nı sorunu yaşadım bende.sonuçta motorları aynı f20a4.daha önce bursadaki bir accordcu arkadaşa benim elimdeki rolanti vallvini göndermiştim.sorunun çözüldüüğünü söylemişti.hayırlı olsun güzel araba;) jant bulmakta 4x114 de sıkın tı yaşayacaksın.bendeki iki araçta 4x114 hatta sattığım elantrada öleydi.istediğin jantı bulamayabilirsin

ekuzdere

« Yanıtla #18 : Ekim 05, 2012, 01:56:04 ÖS »
Teşekkürler, yaşlılardan araba almak gerçekten güzel oluyor bir çok fonksiyonu daha hiç kullanılmamış oluyor :) bu rolanti valfinin sıfırını bulamazmıyız acaba ? Jant bulmak gerçekten sıkıntı uygun bijon aralıklarında spoon aradım yok, schmidt arıyorum şimdi oda yok, olmadı advan rg2 çakmalarından alıp geçicem artık bir tek onların bijonu tutuyor..

Lude

« Yanıtla #19 : Ekim 05, 2012, 09:12:07 ÖS »
şu rölanti valfinin fotoğrafını çekermisin? bir de üzerindeki denso parça numarasını lazım.benim preludeden çıkma enjeksiyon sistemi duruyor.bir kontrol edelim
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2012, 09:13:58 ÖS Gönderen: Lude »

Lude

« Yanıtla #20 : Ekim 05, 2012, 09:23:46 ÖS »

buda benim araç

_cvc_madyel_

« Yanıtla #21 : Ekim 05, 2012, 09:26:04 ÖS »
maşaAllah Allah tekerini düz bastırsın

ekuzdere

« Yanıtla #22 : Ekim 08, 2012, 11:14:18 ÖÖ »
maşaAllah Allah tekerini düz bastırsın
çok teşekkürler

Lude hocam şuan Isparta'dayım ben okul var, hafta sonu Denizli'de olacağım o zaman fotoğrafını falan koyar numarayıda söylerim. ilgilendiğin için sağol
Birde hocam senin arabada diri duruyor maşallah, sadece ön tampon gözüme battı :)
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2012, 11:16:47 ÖÖ Gönderen: ekuzdere »

ekuzdere

« Yanıtla #23 : Temmuz 18, 2013, 07:55:32 ÖS »
Keratanın son hali;

« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 07:58:13 ÖS Gönderen: ekuzdere »

prevailingboy

« Yanıtla #24 : Temmuz 19, 2013, 02:40:31 ÖÖ »
araba müthiş temiz resmen hasta oldum nazar değmesin...jantlarda güzelmiş ilk kez böyle bi honda jantı gördüm:)