Gönderen Konu: White Mamba - Vtec 2 [ 34 HRC 20 ]  (Okunma sayısı 77775 defa)

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
White Mamba - Vtec 2 [ 34 HRC 20 ]
« : Mart 15, 2012, 03:11:50 ÖS »
Eski arabam 2001 Model eski kasa Civic - 34 TV 8510 ( Blue Angel ) ile Honda markasıyla tanıştım, araç uzunca bir süre bende kaldı, bazı değişimlerle aracımı kişiselleştirdim ve çok alıştım, severek kullanıyordum, sonrasında hayat şartları o günü getirdi ve aracımı satmak zorunda kaldım :(

Umarm girizgah çok duygusal olmamıştır :D

Neyse;

Arabasız 2 senenin ardından 2011 Ağustos'ta Allah nasip etti ve 2006 Model yine eski kasa Civic Sedan 'ın ES modelini aldım. Araba aldığımda standarttı.

Arabaya çok vakit ayıramasam da ara ara fırsat buldukça ufak tefek değişimlerle aracımı kişiselleştirmeye çalışıyorum.

İlk değişimim yay olmuştu ancak düşme anlamında çok başarılı olmadı, birkaç farklı alternatif denemelerimden sonra Raceland Coiloverla aracı istediğim seviyeye düşürdüm, ufak tefek sorunlar olsa da şimdilik memnunum.

Farlarımı yurtdışından getirttim, chrystal smoke diye geçiyor, tam Tüv'ün sevdiği cinsten :D

Stoplar için yaklaşık 3-4 ay Sahibinden 'de ilan kovaladım, çok şükür sonunda kırmızı ledli olarak sonuca ulaştım.

Önde tampon altı ek parçam var ancak abest olmayacak şekilde çıkma ön ve arka tampon alarak bazı çalışmalarım olacak, yine çıkma olacak şekilde bagaj kapağı ile ilgilide çalışmam sonuca varmak üzere..

Kule gergisi olarak Alütec aldım ancak; gaz telinin orada metal bir parçaya sürttüğünden içeride gıcık edici bir ses yaptı ve son hızla gergiyi söktüm, şimdi o gaz telindeki parçaya bir çözüm arıyorum :)

Bunun dışında HobbyRC.com sitesinin kurucusuyum ve plakamı da bu doğrultuda aldım. ( Reklam olarak algılanırsa Yönetim adresi kaldırabilir )

Henüz iyi bir makina ile fotoğraflama yapamadım , yeni fotoğraflar oldukça ekleyeceğim.

Uzun yazdıysam kusura bakmayın, tüm honda sever arkadaşlarıma kazasız belasız günler dilerim.

Sevgiler

okn84

Ynt: White Mamba - Vtec 2 [ 34 HRC 20 ]
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2012, 03:14:59 ÖS »
tekrar maşallah şükrü abi

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2012, 03:15:20 ÖS »
Maşallah...

piscocuk

« Yanıtla #3 : Mart 15, 2012, 03:19:17 ÖS »
kazasız belasız güle güle binin.keşke resimler shopsuz olsa aracın kendi orjinal güzelliğini görebilsek

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #4 : Mart 15, 2012, 03:25:51 ÖS »
Okan teşekkürler kardeşim.

Fotoğraflarda shop yok birkaçında ACD See ile renklere dayalı basit bir oynama var, ancak heyecanıma verin :D
« Son Düzenleme: Mart 15, 2012, 03:26:19 ÖS Gönderen: 100kmh2sn »

ZAFER_37

« Yanıtla #5 : Mart 15, 2012, 03:44:48 ÖS »
gerçekten güzel olmuş.

CAGLAR28

« Yanıtla #6 : Mart 15, 2012, 03:49:32 ÖS »
maşallah güzel olmuş gerçekten. kazasız belasız binin.

poseidon999

« Yanıtla #7 : Mart 15, 2012, 03:50:12 ÖS »
Eski jantlarınan vazgeçemiyor insan değil mi?
Maşallah çok şık duruyor kep'in rengi simli mi? :)
« Son Düzenleme: Mart 15, 2012, 03:51:00 ÖS Gönderen: poseidon999 »

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #8 : Mart 15, 2012, 04:12:27 ÖS »
Zafer ve Çağlar Bey çok teşekkürler.

poseidon999,

Aslında eski jantlardan hem vazgeçmemek diyelim hem de jantlar duruyordu yeni bir masraf şimdilik kenarda beklesin diyerek hareket ettim :)

Bu arada kep simsiz :)
« Son Düzenleme: Mart 15, 2012, 04:12:41 ÖS Gönderen: 100kmh2sn »

cndmr

• Demir
« Yanıtla #9 : Mart 15, 2012, 05:29:33 ÖS »
renk vtec II ye yakışan en güzel renk.Ama ben biraz boğulduğunu düşünüyorum.Özelikklede farlar ve ön liple birlikte.

ZAFER_37

« Yanıtla #10 : Mart 15, 2012, 06:50:40 ÖS »
Ön tamponun altındaki parçayı beyaz yapsan biraz daha güzel olur diye düşünüyorum yandaki eklerle daha uyumlu durur gibime geldi,bu haliylede  on numara bunuda söylemek gerekir.

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #11 : Mart 16, 2012, 09:52:44 ÖÖ »
Ön lipi siyah bırakmayı bende istemedim ancak; boyatmakta işime gelmedi, çünkü;  arabanın ön ve arka tamponu ile ilgili yukarıda belirttiğim gibi çıkma parçalar alarak bir tadilatım olacak. O zaman önde arkada olduğu gibi değişecek..

Şu boğulma konusunda düşüncesine belirten arkadaşıma teşekkür ediyorum, düşüncenize saygım var ancak; araba olduğu gibi bembeyaz, sadece fardan ve lipten arabanın boğuk görünmesi genel kabul görecek bir durum değil de göreceli zevke dayalı bir durum olsa gerek, aman yorumumdan yanlış bir ifade çıkartmayın sakın.

Birde sorum olacak ;tavanı siyah yapma durumunda kanunen bir yasaklık var mı ? Polis bu konuya müdahale eder mi ? Birde tavan açılır var, siyah kaplatma da bir sorun teşkil eder mi ?

Sevgiler

cndmr

• Demir
« Yanıtla #12 : Mart 16, 2012, 10:59:59 ÖÖ »
Ön lipi siyah bırakmayı bende istemedim ancak; boyatmakta işime gelmedi, çünkü;  arabanın ön ve arka tamponu ile ilgili yukarıda belirttiğim gibi çıkma parçalar alarak bir tadilatım olacak. O zaman önde arkada olduğu gibi değişecek..

Şu boğulma konusunda düşüncesine belirten arkadaşıma teşekkür ediyorum, düşüncenize saygım var ancak; araba olduğu gibi bembeyaz, sadece fardan ve lipten arabanın boğuk görünmesi genel kabul görecek bir durum değil de göreceli zevke dayalı bir durum olsa gerek, aman yorumumdan yanlış bir ifade çıkartmayın sakın.

Birde sorum olacak ;tavanı siyah yapma durumunda kanunen bir yasaklık var mı ? Polis bu konuya müdahale eder mi ? Birde tavan açılır var, siyah kaplatma da bir sorun teşkil eder mi ?

Sevgiler
Yok dostum hepimiz kibarca düşüncelerimizi yazıyoruz.
Boğulmuş derken tam açıklıyım düşüncemi.
Farlar angel tarzında olup, ön sinyallerinde farlarla birlikte turuncu renkte yansaydı (Jdm tarzı).
Ön panjuru coupe panjur yerine, honda amblemin haricinde kalan kısımları siyah folyo kaplatırdım.
Jantlara gelirsek, senin aracın için değil sadece.Ben %99 hiç bi araça siyah jantı yakıştıramıyorum.
Ben olsam racing çok kollu bi jant seçerdim ki aracımda öyle yaptım :)
Bende de füme vtec II var, o yüzden benim zevkim bu yönde

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #13 : Mart 16, 2012, 12:15:06 ÖS »

Hocam aracınız çok güzel maşallah..

Tavanı siyah yapma konusunda ruhsata siyah-beyaz diye renk işletebilirseniz polisler çevirdiğindede bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam  >=ok

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #14 : Mart 16, 2012, 02:20:28 ÖS »
benim eski aracımda beyaz vtecıı ydi, siyah tavan normalde yasak fakat inanın polis bile üstünü gerçek sanıyo :) araç çok hoş maşallah, Allah kaza bela vermesin, yalnız dicem bişey var, keşke arkadaki stoplar orjinal kalsaydı, sabırla beklemişsiniz bunları belki ama vtec ıı nin arka görünümünü (orjinal) hiç bi araçta göremedim ben, hele gece stopların yanışı gözalıcı...

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #15 : Mart 17, 2012, 04:08:49 ÖS »
Alıntı
Yok dostum hepimiz kibarca düşüncelerimizi yazıyoruz.
Boğulmuş derken tam açıklıyım düşüncemi.
Farlar angel tarzında olup, ön sinyallerinde farlarla birlikte turuncu renkte yansaydı (Jdm tarzı).
Ön panjuru coupe panjur yerine, honda amblemin haricinde kalan kısımları siyah folyo kaplatırdım.
Jantlara gelirsek, senin aracın için değil sadece.Ben %99 hiç bi araça siyah jantı yakıştıramıyorum.
Ben olsam racing çok kollu bi jant seçerdim ki aracımda öyle yaptım :)
Bende de füme vtec II var, o yüzden benim zevkim bu yönde

Fikirler için teşekkürler, hemen cevaplayayım ;

- Aracımda amerikan park modülü var, parklarda ve normal kısa/uzunlarda sinyaller turuncu olarak sabit yanıyor.

- Panjurum coupe panjuru değil, bilakis arkadaşlar ısrarla coupe panjuru almamı söylüyorlar :)

- Jantım siyah değil, Hyper Black dedikleri bir renk, ancak; bu renkte jantın iç kısımları siyahken dış kısımları parlak metal rengi gibi..

- Çok kollu jantları maalesef sevemedim bir türlü..

- Son cümlenizde  '' zevkim bu yönde '' dediniz ya, işte bütün mesele orada :D

Sevgiler
« Son Düzenleme: Mart 17, 2012, 04:09:15 ÖS Gönderen: 100kmh2sn »

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #16 : Mart 17, 2012, 04:10:00 ÖS »

Hocam aracınız çok güzel maşallah..

Tavanı siyah yapma konusunda ruhsata siyah-beyaz diye renk işletebilirseniz polisler çevirdiğindede bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam  >=ok

Teşekkürler kardeşim Allah razı olsun. Ruhsata işletme olmak zorundaysa sanırım yaptırmam, çünkü; uğraşamam :)

Sevgiler
« Son Düzenleme: Mart 17, 2012, 04:10:54 ÖS Gönderen: 100kmh2sn »

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #17 : Mart 17, 2012, 04:10:40 ÖS »
benim eski aracımda beyaz vtecıı ydi, siyah tavan normalde yasak fakat inanın polis bile üstünü gerçek sanıyo :) araç çok hoş maşallah, Allah kaza bela vermesin, yalnız dicem bişey var, keşke arkadaki stoplar orjinal kalsaydı, sabırla beklemişsiniz bunları belki ama vtec ıı nin arka görünümünü (orjinal) hiç bi araçta göremedim ben, hele gece stopların yanışı gözalıcı...

Mehmet Bey sağ olun,

Öncelikle siyah tavan düşüncesindeyim ancak; ruhsata işleme zorunluluğu varsa yaptırmam, çünkü uğraşamam :)

Stoplara gelince; düşüncenize saygım var, ancak; led stopun araca ayrı bir hava kattığını düşünüyorum.. Birde amacım; aracı abartmadan bozmadan kişiselleştirmek. Stop, far gibi unsurlar burada önem arz eden parçalar, bir şekilde standart dışına çıkılması taraftarıyım..

Sevgiler

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #18 : Mart 17, 2012, 04:53:30 ÖS »
vtec II nin yeri bambaşka, vtec II lerin hakkını veren herkese çok teşekkür.

Mehmet Bey sağ olun,

Öncelikle siyah tavan düşüncesindeyim ancak; ruhsata işleme zorunluluğu varsa yaptırmam, çünkü uğraşamam :)

Stoplara gelince; düşüncenize saygım var, ancak; led stopun araca ayrı bir hava kattığını düşünüyorum.. Birde amacım; aracı abartmadan bozmadan kişiselleştirmek. Stop, far gibi unsurlar burada önem arz eden parçalar, bir şekilde standart dışına çıkılması taraftarıyım..

Sevgiler

emre16

« Yanıtla #19 : Mart 17, 2012, 09:33:46 ÖS »
hey maşallah kusursuz bi vtec2 kazası belasız günler....

tttolga

« Yanıtla #20 : Mart 18, 2012, 01:05:48 ÖS »
aracınız gerçekten çok şık olmuş söylediğiniz gibi tavanı siyah yaparsanız küçük bi tavsiye spoileride siyah yapmanızı öneririm gerçekten çok güzel uyum sağlıyor

100kmh2sn

• 100 km Hıza 2 Saniyede
« Yanıtla #21 : Mart 19, 2012, 10:30:47 ÖÖ »
Tavan konusunu araştırıyorum, ancak; bende üst açılır var ve cam rengi kahve tonunda, tavanı simsiyah yapınca sırıtma yapmaz mı ?

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #22 : Mart 19, 2012, 10:52:15 ÖÖ »
aynen benim spoyler de carbon du çok hoş duruyo, dilenirse eski aracımın paylaşımını yaparım
aracınız gerçekten çok şık olmuş söylediğiniz gibi tavanı siyah yaparsanız küçük bi tavsiye spoileride siyah yapmanızı öneririm gerçekten çok güzel uyum sağlıyor

enginturan

• Engin
« Yanıtla #23 : Mart 20, 2012, 09:22:17 ÖÖ »
maşallah çok güzel görünüyor kazasız belasız binin inşallah.

enginturan

• Engin
« Yanıtla #24 : Mart 20, 2012, 09:23:10 ÖÖ »
Raceland Coilover ın sertlik durumu nasıl ?