Gönderen Konu: Reptile FiT ---> Powered by MLH  (Okunma sayısı 15632 defa)

Melih-Ö

Reptile FiT ---> Powered by MLH
« : Temmuz 06, 2009, 07:39:54 ÖS »
Arşivimimden fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim :) Baştan sona değişen Jazz :)

Bu videomuz eski fotolardan :)

http://videos.streetfire.net/video/My-FT-ReptileTeamCom_179826.htm

Aracı ilk aldığımızda sözde buna hiçbirşey yapılmıcaktı. Ama sonra rahat durmadık tabi. İlk olarak cam filmiyle başladık. Cam filminde bi problem yaşamadık allaha şükür.

Cam filmini takınca aracın orjinal jantları kapakmış gibi durdu. Bu da bizim göz zevkimizi bozdu. O dur bu dur derken 16 inç jantlarımıza aldık. Gerçekten çok severek aldım. Ehliyetimde yoktu daha. Asıl işlemler ehliyet kursuna yazıldıktan sonra başladı.

İlk olarak harçlıklarımı biriktirerek 3.5 cm yay aldım. Araç ilk geldiğinde full basık gibi göründü gözüme ama ilerleyen zamanlarda yay konusunda hata yaptığmı anladım. 4.5 alsaydım ön taraf biraz daha basık olabilirdi diye düşnüyorum.

Yaylardan sonra müzik tesisatı yaptım. Montaj sırasında teyp biraz sorun çıkarttı. Bizde amfiden çıkışını alarak sağladık.

Orjinali 500 ytl olan spoiler ı aksaraydan alıp taktırdım. gerçekten çok hoşuma gitti. Ayrıca orjinal kornası çok sessiz gibiydi. Stebel kornayla biraz sesini kuvvetlendirdim. Kornanın montajınıbizim dükkanda babam yaptı ama bizi bayağı bi yordu. Çünkü kornayı koycak yer yoktu. En sonunda sağ sisin arkasında müsait bi yere koyabildik ama montaj bitene kadar babamdan yediğim fırçaları ömrüm boyumca unutmam heralde.

Sıra gelmişti artık önümüzü aydınlatmaya :) Aksaraydan aldığım Kamosonic marka 8.000 K xenonları topkapıda babamın arkadaşında bağlattım. Bozuk olan alarmımıda onardık ve çok iyi oldu :)

Biraz cesaret mi desem biraz arkadaşımın yardımları mı desem Tr'de olmayan bi ledli stobu Ebaydan alıp Tr'ye getirttim. gerçekten o gelme süreci geçmedi. Bi yandan heyecan bi yandan gelir mi acaba düşüncesiyle geçti 25 ve stoplar eve kadar geldi. Babamla evin önünde taktık stobu ama bu seferde tesisat kabloları problem çıkardı. Onlarıda babam halletti ve sorunsuz şekilde oldu.

Ebayda araştırmalara devam ederken Fit’i buldum :) Dedim bari ince bir detayım olsun :) Fit logosu ve Fit fren lambasının siparişini verdim. İş için şehir dışındayken gelmiş iki parçamda bende hemen motajını yaptım. İnce ve çok bir detay oldu :)

Ebaydaki araştırmalarıma devam ediyorkene gene Türkiye’de olmayan birşeyi almaya karar verdim. Mugen logosuz panjuru buldum, paramı ayarladım ama maalesef satıcı yollamadı :( Bizde de iş başa düştü ve aksaraydan aldığımız plastik ızgarayı oraya uygun hale getirdik, mugen logosu ve ince kırmızı şeridimizle panjurumuzu süsledik :) Hazır tamponuda indirmişken fırsattan istifade karta taksitle sislere xenon alıp bağlattırdım :)

1.5 hafta dükkanımızda kalan Fit'im köklü değişiliklere uğradı :)

Tamponumuzu söküldü, boyacıya teslim edildi:)

Farlarımız Boyandı...

El emeği marşpiyellerimiz ayarlandı, yerine oturtuldu:)

Bu arada Farlarımız Takıldı:)

Arka Tampon Ekimizde tampona eklendi:) El emeği göz nuru plastik:) Bu arada plakalarımız yok APPler takılmayı bekliyor:)

Aracımız Boyaya girerken:)

Ve Boyadan Çıktığı hali:) Çok kirli dimi:D Bu arada arka plakalığımızda kaplandı:)

Boyacımızın Modifiyeli Aşkı ile yanan küçük oğlu Emir:):)

Büyük Usta Metin yani Babam:) Hazır olmayan el yapımı plaka altı alüminyumlarıyla uğraşırken:) 6Saat sürdü iki plaka altı:)

Veeeeeeeee herşey tamam:) TB 300 FiT Yollarda:)

Emeklerimizin Karşılığı Ocak 2009 TrTuning :)

[/b]

Jazz serüvenimize kaldığımız yerden devam edelim :)

Ocak 2009 aracımız dergiye çıktıktan sonra çalışmalarımıza devam ettik :) Ara tatilde dedim bir amerikan yapayım. Aksaraya gittim amerikan sinyal yaptırdım Buyrun fotolar :)

Ardından okul açıldı falan derken, bir gün maslaka gittim. Babamın arkadaşına bi iş için. İşimi halledemedim zamanım kaldı, cam filmicisi abime uğradım selam vermek için. Hop içerde buldum kendimi ön cam filmimizi yaptık :)

Sonra belki ufak bi ayrıntı ama beyaz park ampüllerimi iptal edeyim dedim :) Tamponu garajda kendim söküp ampülleri iptal ettim :)

Artık fuarında yaklaşmasıyla birkaç değişiklik yapmak gerekti :) Ön plakayı atarak bunlara başladım :) Plastik ızgara çekip, etrafına kırmızı şerit çektim:) hoşuma çok gitti açıkcası :) Kırmızı şeritli halini bir sonraki aşamada görebilirsiniz :) burada çekmeyi unutmuşum :)

Nisan ayının başında ise tavan+aynalar+spoilerı parlak siyah yaptık :) Dükkanın ordaki bi abim yaptı sağolsun :)

Artık yere yakınlaşmanın vakti gelmişti :) Uzun uğraşlar sonucunda önlere coşlover sistemi arkayada farklı birşey yaptık :) Sis kapaklarını parlak siyaha boyayıp california plakamızla fuardaki yerimiz aldık :) Aracın son hali buyrun arkadaşlar :)

Bu şekil fuardan çıktım :) Fakat floryaya kadar dayanabildim :) Uzun yoldan olsa gerek araç sanki biraz daha düştü ve lastik davlumbaz sürtüp cik cik diye ses yapmaya başladı. Bende önden kaldırdım biraz :) Şuanki hali budur :) Böyle kullanıyorum aracımı :) Umarım beğenirseniz herkese çok teşekkürler :)

Fit peki durur mu :) Durmaz :)  Bu ay loading çalışmalarına tekrardan başlıyoruz :)

despe

• Ziyaretçi
Ynt: Reptile FiT ---> Powered by MLH
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2009, 07:45:39 ÖS »
maşallah yakışıklı olmuş

Melih-Ö

« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2009, 07:46:47 ÖS »
teşekkürler sağolasın...

Cumhur

« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2009, 08:07:59 ÖS »
avcılar sahilinde gördüm resimlerdende anlaşılıyor :) çok güzel yapmış maşşallah dedim... kazasız belasız :)
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2009, 08:14:21 ÖS Gönderen: Cumhur »

Melih-Ö

« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2009, 08:18:07 ÖS »
eyv sağolasın...

#KemaL

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2009, 08:51:53 ÖS »
hocam süper olmuş hayran kaldım.Fuar Ne fuarı ?

Melih-Ö

« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2009, 08:56:03 ÖS »
eyv sağolasın. 23-26 Nisan 5.Tuning Show Cnr Expo :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #7 : Temmuz 06, 2009, 09:16:40 ÖS »
Hayy maşallah.Her aşamasıyla müthiş olmuş.Ayrıca aracınızı özenle tanıtmanız benimde ilgimi çekti.Bu öneminizden dolayı teşekkür ederiz.
Kazasız belasız,baya bi emek var.

Melih-Ö

« Yanıtla #8 : Temmuz 06, 2009, 10:01:18 ÖS »
eyv kardeşim sağolasın. elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım :)

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Temmuz 06, 2009, 10:08:11 ÖS »
jzzlara ilgi duymaya başladım :)

doan

« Yanıtla #10 : Temmuz 06, 2009, 10:12:17 ÖS »
maşallah kazasız belasız heycanla oturdum okudum baştan sona. :) çok güzel olmuş FIT'iniz :) nazar değmesin

Melih-Ö

« Yanıtla #11 : Temmuz 06, 2009, 10:14:59 ÖS »
teşekkür ederim :)

Melih-Ö

« Yanıtla #12 : Temmuz 06, 2009, 10:15:26 ÖS »
maşallah kazasız belasız heycanla oturdum okudum baştan sona. :) çok güzel olmuş FIT'iniz :) nazar değmesin

teşekkürler :)

Esinti

« Yanıtla #13 : Temmuz 06, 2009, 10:18:47 ÖS »
maşallah gayet güzel olmuş kazasız belasız sürüşler

Melih-Ö

« Yanıtla #14 : Temmuz 06, 2009, 10:19:51 ÖS »
teşekkürler sağolasın :)

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #15 : Temmuz 06, 2009, 10:26:54 ÖS »
isde jazz sin muhtesem sonu ellerine saglik senin vede babanin harika olmus

Melih-Ö

« Yanıtla #16 : Temmuz 06, 2009, 10:29:49 ÖS »
sağolasın teşekkürler :)

şu 12 temmuz dgs sınavı geçsin çalışmara başlıyorum :) çok daha iyi olacak inş :)

firstcevher

« Yanıtla #17 : Temmuz 06, 2009, 11:45:26 ÖS »
kardeşim çok hoş ve orjinal olmuş çalışmalarının devamını dilerim ;) işte aşk bu, bambaşka bişey, bikere bulaştınmı sonu gelmiyor, her fırsatta yeni birşey çıkıyor ;) Allah kazadan cezadan korusun güzel günlerde kullanman dileğiyle diyorum ;)

Melih-Ö

« Yanıtla #18 : Temmuz 06, 2009, 11:54:19 ÖS »
teşekkür ederim sağolasın aracımı seviyorum tabikide :)

alaaddin

« Yanıtla #19 : Temmuz 07, 2009, 02:21:15 ÖÖ »
hakikaten emeginize sağlık kardeşim,,

et302gti

« Yanıtla #20 : Temmuz 07, 2009, 04:43:21 ÖÖ »
maşallah, çok güzel olmuş, güzel bi arşiv, güzel bi paylaşım
teşekkürler...

34N1005

« Yanıtla #21 : Temmuz 07, 2009, 07:20:03 ÖÖ »
çok güzel değişiklikler yapmışsın ellerine sağlık aracını güzel bir hale getirmişsin tebrik ederim kazasız belasız keyifli sürüşler

modified_club

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Temmuz 07, 2009, 07:44:26 ÖÖ »
Ellerine sağlık harika duroo. ;)

Ergin ORANLI

« Yanıtla #23 : Temmuz 07, 2009, 07:59:13 ÖÖ »
Melih Her zaman dediğim gibi Sürekli yapım aşamalarını an ve an takip ediyorum Tebrik ederim seni :)

enginturan

• Engin
« Yanıtla #24 : Temmuz 07, 2009, 09:39:00 ÖÖ »
harika bir çalışma olmuş emeğine sağlık jazz bu kadar güzel olabilir ancak