Gönderen Konu: Nazilli'den İzmir'e İzmir'den Bize(İstanbul) Nasip oldu. 1.6 VTI'm sizlerle..  (Okunma sayısı 7073 defa)

EmrayB

'99 Haziran trafik çıkışlı '96 Model +190 hp lik 1.6 Dohc VTI 'mı alalı 3 ay bitti. Ehliyetim olmadığı için pek özene bözene binemedim araca.. Ama alıcam inşallah Yakında :) .. Araçta değişen yok, Dıştan öyle belirgin bir modifiye yok. Motor kısmında yazılım, Kısa Şanzuman, Kısa pistonlar, 4-2-1 Headers, Hava Filtresi gibi ekstralarla araç içerisi tam donanımlı. 5.500-9.000 Arasında Çalışmaktan Çok mutluyuz :)

srkns

• Serkan's
Masallah, cok saglam duruyor
Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin

berkaymmm

Abartısız çok şık maşallah.
Kazasız belasız ve cezasız inş :)

tttolga

çok şık çok sade maşallah allah kaza bela vermesin...

becoca

• __ByR@Mm__
Ahh ahh Ehliyetsizligin gözü kör olsun. Bende 3 ay kadar ehliyetsizdim. Araba sana bakıyor sen ona :)

En kısa zamanda kavusursun inşallah.

Kazasız belasız kullan..

CAGLAR28

aynı durumdayız ben de üç gün oldu kaptıralı karşılıklı bakışmalardayız ama bakımını temizliğini yine eksik etmiyorum kullanmadan da olmuyor ufaktan devam çok sık değil sadece.aracınızın maşallahı var ayna gibi kazasız belasız sürüşler özellikle de cezasız bizlere diyelim :)

EmrayB

Eyw, Bütün değer verip yazan arkadaşlarıma teşekkür ederim..

İnşallah Pazar günü Buluşmaya gelenler kondüsyonuna da vakıf olacaklar..

Benim ehliyetsiz olma muhabbetim kaptırmamdan dolayı değil. Arabayı almadan ehliyeti almıycam demiştim zamanında. O Sebepten yok, almadım yani daha.. Sınava girdim, bir soru ile motordan kaldım, 30 haziranda tekrar giricem bakalım :)

DENON

........................................................

« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2012, 04:14:33 ÖS Gönderen: DENON »

EmrayB

........................................................

derken? :)

DENON

arac hakkında sorular sormuştumda satılıklar bölümündekı konuya geçirdim sorularımı ona mahsuben yanlış anlaşılmasın

ugursenkal

Maşallah güzel araç kazasız belasız kullanın

-MuRaT-

kazasız belassız

TigerVtec

sınavı naptın geçtin mi? :D

EmrayB

sınavı naptın geçtin mi? :D

Benim için zor olan teorik sınavdı, Onu da geçtim Allah'a şükür. 5 Ağustostaki direksiyon sınavını bekliyorum. Onu da alıp bayramda aracımla rahat rahat gazlıycam inşallah :)

Mustafa3602

hocam Allah kaza bela vermesin maşallahta kafama bişey takıldı kısa piston nedir......

EmrayB

« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2012, 07:27:53 ÖS Gönderen: EmrayB »

Mustafa3602

şimdi 190 bg yazınca  :hayir bide motor kısmında ;yazılım ,kısa şanzuman ,kısa pistonlar diyince şaşırdım hani açıkcası çünkü biz en son bizim mavi Sİ de daha büyük gömlek daha büyük tepeli piston taktık vsvs daha fazla güç alabilmek adına  >=ok kısa piston die bişey duymadığım için soruyum dedim ama marş motoru örneğide güzeldi tuttum >%6rol 190 bg dynoda ölçülmüş bir değermi yoksa tahminimi.....

gknvt4

190 ps yapmak kolay degıldır nevar arac ustunde ? yaz bakalım

EmrayB

Ben aracı aldığımda konuşan ustanın yalancısıydım diyelim :) .. Araç dyno da 172 hp Verdi.. Ben de ustayı kalayladım.. Bilmeyen adamlar ustayım diye geziyorlar.. Tamam ustasın da moddan anlamıyorsan Hondayla ne işin var.. VTI la ne işin var.. :) Olayın kısası budur..

tim002

Harika görünüyor kazasız bin İnşAllah arkadas.

galantus

Ben aracı aldığımda konuşan ustanın yalancısıydım diyelim :) .. Araç dyno da 172 hp Verdi.. Ben de ustayı kalayladım.. Bilmeyen adamlar ustayım diye geziyorlar.. Tamam ustasın da moddan anlamıyorsan Hondayla ne işin var.. VTI la ne işin var.. :) Olayın kısası budur..
Ehliyet sınavı gibi dandik ve cok cok basit motor sorularının sorulduğu bir sınavdan kalmış olup böyle konuşman biraz tuhafıma gitti acıkcası. İlginç...

EmrayB

Dandik olabilir, basit olabilir.. Ama motor kısmı çok fazla uğraşmadığım yazılı sınavında çalışmadan geçemiyeceğim bir sınav haline geldi.. İşim nedeniyle hiç bakmadan sınava girmek zorunda kalınca ilk 2 sinden geçemedim. Ama Basit olduğunuda kitaba 1-2 gözden geçirerek çalıştıktan sonra girip 90 gibi bir puanla geçince anlayabildik.. :)

EmrayB

09 EY 757 Ankara yollarında :) .. Uğurlar olsun ilk gözağrıma :P