Gönderen Konu: My FK2 Civic  (Okunma sayısı 40053 defa)

bilalsahin

• Bilal Şahin
My FK2 Civic
« : Mayıs 19, 2013, 01:21:12 ÖS »
2 ay önce almış olduğum 2006 model FK2 kasa civic aracım ile ilgili paylaşımlarımı ve siz değerli dostlarımın önerilerini yorumlarını tek bir konu altında toplamak istedim.
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ;)

Aracımı aldığım gün şirket otoparkındaki ilk resmimiz.

Çatlak ön camımızın değişiminden sonra evimize geldiğimiz ilk günümüzün akşamüstüsü çekilen 2. fotoğrafımız :)

Abisi ile tanışması ve samimi muhabbetleri :D

Önden çekilmiş bir kaç fotomuz...

Plakamızın harflerine karbon fiber kaplama uygulaması yapmadan önce 3 aylık bana şans ve bereket getiren melek oğlum Arda Buğra'nın babasına manevi destek görüntüsü  :lovee

Anahtarımızın ebay'dan sustalı kabının gelmesini takiben Ümraniye CarrefourSA AVM'deki Praktiker girişi solunda bulunan Pratik Anahtar isimli dükkana sahip anahtarcı dostumuz Asım'ın da desteği ile kumandalı anahtarımızın sustalı yapılması ve yedek anahtarının da yapılarak araç üzerinden kodlarının değiştirilmesi işlemi yapıldı. Arkadaş fiyat olarak ta çok uygun yapıyor.
(Eski sahiplerinden yedek anahtarlar kayıp nedeni ile alınamamıştı. Bu nedenle hep bir şüphe ve tedirginlik vardı. Artık yok :D )

Bu arada Honda amblemli deri anahtarlıkta anahtarcı dostumuz Asım'ın jesti ve hediyesidir.

Şimdilik bu kadar ama en kısa zamanda yeni uygulamalara devam edilecek ve sizlerin beğenisine sunulacaktır  >=ok

can3520

Ynt: My FK2 Civic
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2013, 01:40:37 ÖS »
araç güzel ama type r panjur şart bence bu kasalara :)

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2013, 02:09:30 ÖS »
Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullanın.Çok temiz araca benziyor :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2013, 03:41:56 ÖS »
araç güzel ama type r panjur şart bence bu kasalara :)
Zananla bi değişiklik yapabilirim belki fakat şimdilik bu şekilde olacak malum maliyet meselesi bir de bu şekilde çok ilgi ve dikkat çekiyor her gittiğim yerde soruyorlar orjinali böylemi falan diye :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2013, 03:46:06 ÖS »
Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullanın.Çok temiz araca benziyor :)
Sağol dostum Allah kimsenin tekerine taş dolaştırmasın inşallah ;)
Evet genel olarak temiz bi araç ama benden önceki sahipleri pek özenmemiş ve bakmamış bu nedenle zamana yayarak bişeyler yapmaya çalışcam ve güzel bişeyler çıkarıcam ortaya inşallah :D

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2013, 04:38:13 ÖS »
Bu arada bende Ümraniye tarafındayım, umarım bir gün aracınızla ve sizle karşılaşırım :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #6 : Mayıs 19, 2013, 04:42:17 ÖS »
Bu arada bende Ümraniye tarafındayım, umarım bir gün aracınızla ve sizle karşılaşırım :)
Ooo iyi inşallah ama bunu şansa bırakmayalım ben Devlet hastanesine ve carrefour'a yakınım bigün buluşur çay falan içer fikir alışverişi yaparız.

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2013, 04:55:02 ÖS »
Henüz 19 yaşında olduğumdan peder bey araç almıyor :D Yolumuz düşerse İnşallah üniversiteye gitmeden ziyarete gelirim :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2013, 09:20:40 ÖS »
Henüz 19 yaşında olduğumdan peder bey araç almıyor :D Yolumuz düşerse İnşallah üniversiteye gitmeden ziyarete gelirim :)
Hocam ben 15 ken aldı babam aracı ve kendi hiç kullanmadı taki ben askere gidene kadar ;)
Bazıları şanslı oluyor diyelim...

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2013, 10:19:08 ÖS »
tekrar hayırlı olsun diyelim,kazasız belasız inşallah.anahtarlık güzelmiş,anahtarda güzel olmuş birde şirketiniz güzel yerdeymiş :) otopark doğayla iç içe :)

BugraH4N

« Yanıtla #10 : Mayıs 20, 2013, 10:44:06 ÖS »
Hayırlı uğurlu olsun
Hocam tam diyecektimki plakada bana göreymiş "34 BuGrA 81"  diye oğlunuzun adı da Bugraymış gerci 34 BGA 83  olsa kesin tam benlik derdim
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2013, 10:45:07 ÖS Gönderen: BugraH4N »

Cree20

« Yanıtla #11 : Mayıs 21, 2013, 05:51:20 ÖS »
Kardeşim Allah oğlunu analı babalı büyütsün maşallah çok tatlı. :) araba bikere Civic Hb oldugu için her türlü mükemmel her zmn ki gibi :D
Gelelim ekstralaraaaaaaa.
Araba güzel ama typer panjur ve typer body kit sart sadece önde var sanırım :D hep önü çekmişin çakal :D
Anahtar çok güzel olmuş bende isterim bundan bitane :D

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #12 : Mayıs 21, 2013, 06:32:41 ÖS »
Hocam ben 15 ken aldı babam aracı ve kendi hiç kullanmadı taki ben askere gidene kadar ;)
Bazıları şanslı oluyor diyelim...

aynen..

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #13 : Mayıs 21, 2013, 06:53:13 ÖS »
Kardeşim hayırlı olsun.

Ebaydan söylediğin sustalı anahtar kaç butonlu.Ben iki butonlusunu bulamadım.Orjinal anahtarımı kopyalatmadan direk sustalı anahtara çevirttirdin.Öyle olduysa içindeki chipin uzatılması gerekiyor kabloyla.Anahtarcılar pek yanaşmıyor uzatmaya.Sen nasıl ve ne kadara yaptırdın.Bizi aydınlatırsan seviniriz.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #14 : Mayıs 21, 2013, 10:07:56 ÖS »
tekrar hayırlı olsun diyelim,kazasız belasız inşallah.anahtarlık güzelmiş,anahtarda güzel olmuş birde şirketiniz güzel yerdeymiş :) otopark doğayla iç içe :)
Sağol abi cümlemiz kazasız belasız inşallah. Anahtarcı arkadaş tanıdık isteyene yardımcı olmaya çalışırım ;)
Evet şirketin yeri güzel eve yakın olması daha da güzel :D

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #15 : Mayıs 21, 2013, 10:10:03 ÖS »
Hayırlı uğurlu olsun
Hocam tam diyecektimki plakada bana göreymiş "34 BuGrA 81"  diye oğlunuzun adı da Bugraymış gerci 34 BGA 83  olsa kesin tam benlik derdim
Sağol dostum daha iyileri sizlere olsun inşallah :)
Plakanın ilk harfi ben, ikinci harfi eşim, 3 ve ilk harfi oğlum :D İnan uğraşmadım denk geldi ama 81'e bende bişey bulamadım :D

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #16 : Mayıs 21, 2013, 10:13:48 ÖS »
Kardeşim Allah oğlunu analı babalı büyütsün maşallah çok tatlı. :) araba bikere Civic Hb oldugu için her türlü mükemmel her zmn ki gibi :D
Gelelim ekstralaraaaaaaa.
Araba güzel ama typer panjur ve typer body kit sart sadece önde var sanırım :D hep önü çekmişin çakal :D
Anahtar çok güzel olmuş bende isterim bundan bitane :D
Amin dostum Allah herkese tattırsın evlat sevgisini inşallah, çok başka bir duygu :D
Evet öneki Type-R body ama yanlarda ve arkada yok :( Bakalım zamanla yapmaya çalışacağız bişeyler
Type-R panjuru şimdilik düşünmüyorum ama belli de olmaz bi bakmışın takmışım uygun bulursam :P
Sen aracı al anahtarı da hallederiz iş oraya gelsin ;)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #17 : Mayıs 21, 2013, 10:23:28 ÖS »
Kardeşim hayırlı olsun.

Ebaydan söylediğin sustalı anahtar kaç butonlu.Ben iki butonlusunu bulamadım.Orjinal anahtarımı kopyalatmadan direk sustalı anahtara çevirttirdin.Öyle olduysa içindeki chipin uzatılması gerekiyor kabloyla.Anahtarcılar pek yanaşmıyor uzatmaya.Sen nasıl ve ne kadara yaptırdın.Bizi aydınlatırsan seviniriz.
Sağol kardeşim.
Link bu yaklaşık 2 haftada geldi ürün elime
http://www.ebay.com/itm/330785260198?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Evet dediğin gibi çipi uzatmak gerekiyor. Eğer el becerin varsa kendinde çok rahat yapabiliyorsun fakat benimkini uğraşmadım anahtarcı arkadaşta tanıdıktı hallediverdi. Yaptırmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım.
Fiyat konusunda dediğim gibi tanıdık olduğu için bana bayağı uygun oldu.
Ama sizler içinde özel fiyat almaya çalışırım.
Benim işlemler şöyle oldu; Normal kumandalı anahtar sustalıya geçti, kumandasız yeni yedek anahtar yapıldı, eski kodlar arabadan silinip yeni kodlama yapıldı. (Bu işlemi yapmasının nedeni eski sahiplerinden yedek anahtarı bulamamış olmamızdı.) Hepsine bana özel 80 TL dedi.
Normalde sadece sustalı anahtar isteyene 70TL ye yapıyor (Yabancı fiyatı) Ama ebay'dan alıp yaptıralım dersen kaça yapar sormak gerek ;)

Cree20

« Yanıtla #18 : Mayıs 21, 2013, 10:35:06 ÖS »
İnşallah kardeşim cümlemize :)
Bak sözünü unutma :D yoksa senin anahtarını götürürüm :D
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2013, 10:35:57 ÖS Gönderen: Cree20 »

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #19 : Mayıs 22, 2013, 07:20:59 ÖÖ »
İnşallah kardeşim cümlemize :)
Bak sözünü unutma :D yoksa senin anahtarını götürürüm :D
Tamam dostum anahtarcı arkadaş orada olduğu sürece sıkıntı yok yardımcı oluruz itina ile :D

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #20 : Mayıs 22, 2013, 12:46:24 ÖS »
ben chipi kopyalatmak istiyorum.Bende sustalı kabı var bir tane ama tuşları yok.Sustalı kabıyla orjinal anahtarını göndersem orjinali bozmadan bana bir tane kopyalasa.Kopyaladığınıda benim sustalı anahtar kabına monte etse ne kadar olur.Sana zahmet bir soru versen Bilal Bey çok makbule geçer. :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #21 : Mayıs 22, 2013, 10:38:16 ÖS »
Dostum sen yeniden kumandalı sustalı anahtar yaptıracaksın sadece kabı senden olacak. Bunu kaça yapar bilemiyorum ama sorabiliriz.
İstersen kendinde tel ile sor benim yönlendirdiğimi söyle arkadaşın adı Asım 0216 525 14 65

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #22 : Mayıs 31, 2013, 10:08:01 ÖS »
Evet dostlar yeni uygulamamız karbon plaka kaplaması ve çerçeve kesimi ;)
Beğenilerinize sunarım...

Aracın üzerine de takınca yeni resim eklerim.

Cree20

« Yanıtla #23 : Mayıs 31, 2013, 11:04:27 ÖS »
Evet dostlar yeni uygulamamız karbon plaka kaplaması ve çerçeve kesimi ;)
Beğenilerinize sunarım...

Aracın üzerine de takınca yeni resim eklerim.
çok güzel olmuş kardeşim güle güle kullan

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #24 : Mayıs 31, 2013, 11:07:05 ÖS »
Sağol hacıııı sende al artık şu arabayı yaparık sana da ;)