Gönderen Konu: Mikrop ''R'' ( 4wd Civic Concept R )  (Okunma sayısı 7637 defa)

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
Mikrop ''R'' ( 4wd Civic Concept R )
« : Kasım 22, 2013, 06:56:55 ÖS »
Merhaba arakadaslar bu benim kanada dogumlu civicigim.... Aracimin adi mikroptur :D Kendisi yaza dogru 4 ceker 300whp bir kardesimiz olacak... zaten konu basligim bulunmakta arac ile ilgili, isteyen arkadaslar oradan beni takip edebilirler :) haydi ekran basina bakalim begenecekmisiniz? Cok zaman ve para harcadim ama degdi sanirim

Konu basligimi buradan takip edebilirsiniz

http://www.teamhondaturkey.com/forum/motor_modifiye_do_it_yourself_teknik_bilgiler/2001_honda_civic_sedan_concept_r_4wd_projem_ruya_degil_gercek-t74866.0.html

Yaptiklarim

225-45-R17 Iron MAN Tires
17'' JDM Icon Rims
Honda Civic LX Mugen Bumper (272on V)
Spray Paint and Coating for Rims
2005honda  civic Arka Lambalaro
2005 Honda Civic SIR direksiyon montaji
Brand Name Stickers
Getready Performance Egzost
Pasa karsi Koruma
JDM Front Fog Light
Carbon fiber on govde
2005 Honda civic Koltuklari
2005 honda civic Orta konsol ve kol koyma yeri montaji
VMS RACING on arka cekme kollaro
Built in Sistem Thermostat
JDM Fender Signals
JDM arka sis
6 x LED Map Light
10 x LED 168 bulb
JDM HeadLight EYEBROWS
Double Din DVD Player - GPS - Bluetooth Hands Free
01' Civic Typer HeadLight
01' Civic Typer Veloz rear Bumper
On Arka Kamera Sistemi
Sony Kolon Montaji
Yeni On Kaput ve on Panjur ( siyah )
Side Amber Installation
Mugen Still Yan etekler
Orijinal 2014 Mitsubishi Evo Arka Kanat
New Veloz Bumper Paint And installation
Carbon Fiber Vinly Satin alma
Front and Rear Fog light installation
Park sensoru on Arka montaj
push to Start button installation
New HID Light + JDM Headlights installation
2005 Honda civic on Hiz Gostergesi montaji
Ve gozumden kacan bir cooook sey daha... Umarim seversiniz Cheesy

Yani sira Bir e36 m3 e sahibim... Hem bir alman hemde bir japon Asigiyim... ( laf aramizda japonun yeri baska )

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
Ynt: Mikrop ''R'' ( 4wd Civic Concept R )
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2013, 08:07:50 ÖS »
Kapimizda ve arka çamurluk panelimizdeki ufak çaplı hasar.

17"icon jantlarimizin boya öncesi hazırlığı. Kaldirima surtme çizimleri ve düzeltme. En sonundada 600 lük zimpara...

17"icon jantlarimizin boya öncesi hazırlığı. Maskeleme

Taşınabilir malzemelerimiz  ev yapımı jant... Annemle yasaydim imkanı yoktu

Jantlarimiz boyaya hazır

Motorumuz piston yaktı aracimizda 350.000km var artık motoru yenileme zamanımız geldi... Bu arada tamponlarimizida sokup ıyi bir boya ve aracimiza şık bir görünüm verme zamanı

Malesef yeni tampon sipariş etmek zorundayız çünkü on tampon klipslerimiz kırık ve tamponumuZda çatlak var..

Aracımız boyaya ve motor bakımına hazır... Yani sira jantlarimiz boyandı... 17" iron man 4mevsim 50yanak lastiklerimizi taktik ve montaja başlıyoruz...

Jantlarimiz güzel oldu sanırım

Ve sonunda merakla beklediğim o tamponlar boyahaneye ulaştı.... 3 gün gecikti ama olsun

Yeni kapımız geldi  m3 de taşımak zorunda kaldım

Kapimiz Duzeltildi, camurluk cekiclendi 

Buda benim Eski Emektar :D

bbhnda

« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2013, 08:15:38 ÖS »
emek var araçta maşallah

can3520

« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2013, 08:17:57 ÖS »
Araç güzel, 225/40 lastik takacaktım sürter mi diye şüphelerim vardı artık takabilirim sanırım :))

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2013, 08:38:16 ÖS »
Sagolun arkadaslar, inanin cok zaman ve emek harcadim... Goz bebegi el nuru derler ya... Tatil gunlerimde saatlerce belki 8-10 saat susuz, yemeksiz ustunde calistigimi ve saatin farkina bile varmadigim oldu. 

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2013, 09:49:13 ÖS »
güzel arac güle güle kullan kardeşim yanlız bişe sorcam
arac neden yüksek :)

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #6 : Kasım 22, 2013, 09:50:42 ÖS »
Yay sevmiyorum dicem guleceksiniz :) o araba yere yakin olunca langur lungur ediyor ya, beni benden aliyolar donup donup arkaya bakiyorum bisey dustumu diye :)

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2013, 08:11:37 ÖÖ »
Yay sevmiyorum dicem guleceksiniz :) o araba yere yakin olunca langur lungur ediyor ya, beni benden aliyolar donup donup arkaya bakiyorum bisey dustumu diye :)

>%6rol >%6rol

davyjones24

« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2013, 08:29:36 ÖÖ »
Emek var tebrik ederim..paylaşım olduğuna göre..kanımca tek göze batan öndeki far kaşı ve arabanın etrafındaki yazılar..o iki ayrıntı olmasa daha güzel olur gibi..saygılar

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #9 : Kasım 23, 2013, 08:40:36 ÖÖ »
Emek var tebrik ederim..paylaşım olduğuna göre..kanımca tek göze batan öndeki far kaşı ve arabanın etrafındaki yazılar..o iki ayrıntı olmasa daha güzel olur gibi..saygılar
Kaslar biraz goze batiyor ona katiliyorum fakat kaputu komple Carbon Vinly kaplatmayi dusunuyorum. Onlarida oyle yapacaktim.  Olmazssa dediginiz gibi yaparim... Yazilara gelincede onlari bende cikarmayi dusunuyorum. uc bes bisey var birakicam... Show'a katilmistim aracla o yzuden yapmistik.

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #10 : Kasım 23, 2013, 08:49:56 ÖÖ »
ozan snn araç 4wd olunca artık subarı ve evo ları kovalarsın sokakta :)

qokhan

« Yanıtla #11 : Kasım 23, 2013, 09:46:10 ÖÖ »
İmprezaya kardeş olmuş :) Güzel iş çıkarmışın yakışıklı olmuş :) Aynı kasadan bende de var,  bir türlü emin olamadığım 2 sorunun cevabını da resimlerden aldım; Göstergeleri ve stopları VTEC 2 kasasıyla değiştirmek istiyorum uyar mı... uyuyormuş :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #12 : Kasım 23, 2013, 11:07:01 ÖÖ »
Süper araç olmuş kardeşim  >=ok
Ciddi emek ve zaman harcamışsın. Allah kaza bela vermesin inşallah ;)

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #13 : Kasım 23, 2013, 12:51:33 ÖS »
ayipsin kovalamazmiyim ya??? Az once Turbo kitinide satin aldim... Bakalim artik affetmem Dooograaarim :D

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #14 : Kasım 23, 2013, 12:56:15 ÖS »
İmprezaya kardeş olmuş :) Güzel iş çıkarmışın yakışıklı olmuş :) Aynı kasadan bende de var,  bir türlü emin olamadığım 2 sorunun cevabını da resimlerden aldım; Göstergeleri ve stopları VTEC 2 kasasıyla değiştirmek istiyorum uyar mı... uyuyormuş :)
Emin olamadigin Konuda haklisin kardesim oyle plug and play degil! Herkez olmaz yapamazssin calismaz dedi... Aldim kadrani taktim calismadi... Hakli ciktilar! Baya arastirdim forumlarda ama bir bilgi bulamadim... Ama azim cok onemli bir sey... :D dedim 2003 honda ve 2001 honda kablo diagramlarini bulun bana... Baktimki kablo doseme ve renklendirme birebir ayni... iki uc ekleme var sadece... Bende 2003 kadrani alip soketler ve kablolarinida temin ettim ve kendi soketlerimi kesip her kobloyu kendi rengine baglim... Yanliz cok dikkatli olmalisin renkler cok karisik, ve birbirine yakin cok renkler var. ayrica seritli renkler var onlarda biraz karmasik... benim tam 3 saatimi aldi kes yapistir bantla... ama tek seferde calistirdim.... Sanada tavsiyem dikkatli olman...

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2013, 12:56:42 ÖS »
Süper araç olmuş kardeşim  >=ok
Ciddi emek ve zaman harcamışsın. Allah kaza bela vermesin inşallah ;)
coook sagol kardesim.

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #16 : Kasım 23, 2013, 01:28:27 ÖS »
Merhaba arkadaslar bugun sabaha kadar yaptigim arastirmalar sonucunda Aldigim Turbo kiti... Sizlerle paylasmak istedim...

OBX Turbo Manifold 01-05 Honda Civic D17 1.7L EX LX DX SOHC D Series T3  $250

Garrett Turbo T3/T4 60-1 60mm Turbo T60 T04S 550hp .63 A/R  $900

TIAL 35mm 38mm EXTERNAL TURBO WASTEGATE WASTE GATE F38 RED 2 BOLT With PIPE  $250

3" 4 Bolt SS304 Turbo Exhaust Downpipe Flange + Gasket T4 GT35 T3/60-1 GT3582R  $70

TIAL BLUE T2 UNIVERSAL ADJUSTABLE MANUAL GAUGE TURBO BOOST CONTROLLER 1-30 PSI JDM $150

31"X11" BIG BAR PLATE INTERCOOLER + CHROME RS STYLE BLOW OFF VALVE + COUPLERS  $450

By_emre

« Yanıtla #17 : Kasım 23, 2013, 03:51:54 ÖS »
Takip ediyorum.  Allah kaza bela vermesin :)

Turbo kitide toplam 2070 $ gelmiş çok iyi bence
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2013, 03:53:52 ÖS Gönderen: By_emre »

By_emre

« Yanıtla #18 : Kasım 23, 2013, 03:52:28 ÖS »

Sokakta :D :D

bbhnda

« Yanıtla #19 : Kasım 23, 2013, 04:16:28 ÖS »
evet işin rengi değişiyor gibi takipteyim :D

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #20 : Kasım 23, 2013, 09:40:49 ÖS »
63 a/r ne demek ögrenebildin mi turbo da
merak ettim bende

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #21 : Kasım 24, 2013, 03:28:58 ÖÖ »
Evet kardesim o konuyu acicam ayrica acinca sana pm den link atarim. Yada burada post ederim

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #22 : Kasım 24, 2013, 10:23:01 ÖÖ »
63 a/r ne demek ögrenebildin mi turbo da
merak ettim bende

Kardesim buyur Konuyu Actim Oradan inceleye bilirsin... Ayrica Buradada Gormek istiyen arkadaslara yayinliyorum

http://www.teamhondaturkey.com/forum/motor_modifiye_do_it_yourself_teknik_bilgiler/turboda_ar_secimi_ne_ise_yarar-t74935.0.html;new#new

Merhaba arkadaslar...

Bundan Tam 3gun oncesine kadar bu sorunun cevabini bende merak ediyordum. Biliyorumki Modifiyeye Gonul veren ve ilerde turbo hayali kuran arkadaslarimizda bu sorunun cevabini merak etmektedir... o halde pek paylasilmayan ve bulunmasi zor olan bu bilgiliyi sizinle paylasma vakti geldi :D

Konu www.Turbobygarrett.com sayfasindan turkceye cevirilmistir.

A/R nedemektir? R - Turbo kelebegi Merkezinin egzost gazi cikis tiribunune merkezine olan uzakligi / A -Hava cikis bogazi genisligi. Fotografta goserildigi gibi... Biz A/R'ye kelebek merkezi ve hava cikis bogazi merkezi diyelim.

A/R parametrelerinin farkliligi kompresor performansinda cok farkli etkileri vardir.

Compressordeki etkisi :

Kompresor performansi A/R degisiminde cok buyuk degisiklikler yaratmaktadir.
Ornegin buyuk turbo kelebekleri bazen dusuk turbo guc uretimi uygulamalarinda kullanilirdi ve kucuk kelebekler yuksek guc uretimi uygulamalarinda ama kelebegin kompresor etkisi performans olarak cok az bir isleve sahiptir. kelebek icin A/R Secimi mevcut degildir...

Tiribundeki etkisi :

Tiribundeki A/R Buyumesi Performansi matematiksel olarak etkilemektedir. Kucuk Olcekli A/R Secimleri egzostan cikan gazin hizli bir sekilde  tiribun kelebegine ulastaracaktir. Bu sizin motorunuzun Dusuk devirde turbonuzu aktive etmesine sebep olacaktir. Kucuk AR ayrica egzost gazinin kelebege teget gecmesine neden olacaktir-ki bu sizin kelebeginizin inanilmaz donus hizinin kapasitesinin cok altinda kalacaktir. yuksek devirlerde bu egzost gazinin geri baskisinin motora nefes aldirmamasina neden olacaktir, diger bir deyis ile zayif motor gucu.

Diger Taraftan Buyuk AR kullanmak ise egzost gazinin seyahatini azaltacaktir ve turbo gucunun yukseltmesini geciktirecektir. Buyuk ve genis AR Tiribununde akis kelebege daha bir duzenli ve efektif bir sekilde dokunacaktir ve kelebegin daha etkili bir sekilde ve kapasitesinde donmesini saglayacaktir, sonuc olarak dusuk egzost gazi baskisinda daha iyi bir gucu yuksek devirlerde elde edeceksiniz.

AR Secimlerinde Gercekci olamaniz araciniz icin cok onemlidir. Aracinizin Kaldirabilecegi ve hedeflediginiz performas duzeyinde bir secim yapin

Basitlestirilmis ornek…

Hayal edin D16y8 Honda motoru Garrett T3 turbo kullaniyor. Iki motor arasindaki Tek fark, farkli AR secimleri. Onun disinda bu iki motorda ayni ozelliklere sahip.

1.motor : 0.63 AR capi
2.motor : 1.06 AR capi

iki motor arasindaki AR Degisiklerinin ne anlama geldigini turbonun iki motor arasinda nasil bir uyum sagladigini anladikmi?

1.motor: Bu motor 0.63AR tiribune sahip bu dusuk devirde Tork ve optimal bir sekilde gecici guc ureticek. Bircok kullanici bunun daha cok zevk verdigini ve sokaklarda daha eglenceli oldugunu savunuyor. Yani sira gunluk kulanimda favori bir secim olmasinin yani sira yuksek devirlerde muthis bir guc artisi elde etmektedir. Yuksek Devirlerde Kucuk AR Cikisi Geri egzost cikisi basincina neden olacaktir ve RPM ‘de sona yaklastikca Guc kaybi yaratacaktir . bu tarz Turbolu motorlar Sokak yariscilarinin Tercih ettigi bir metotdur. Dusuk devirlerdeki gecici tork artisi ve yukselisi, yuksek devirlerde elde edilen turbo gucunden daha onemlidir. Cunku Yuksek Devirlerde kisa sureli guc artisi alabilirsiniz.

2.Motor: Bu motor 1.06 AR kulanmakta ve zayif bir Beygir gucune sahip. Motor dusuk devirlerde guc uretemezken yani sira tork’da uretemez ama Yuksek Devirlerde Geri Egzost Basinci azalir ve motor guc uretmeye baslar. Bu daha cok Pist yariscilari tarafindan tercih edilmektedir cunku Araliksiz yuksek suratta motor gucu kullananlar iin daha avantajlidir…

Ceviri: Ozan SAHiN ( 33ozn88 )

zamansız

« Yanıtla #23 : Kasım 26, 2013, 12:42:17 ÖS »
valla kaliteli bir çalışma olduğu belli ama şu bagaji delerken ki resmi atmasaydın valla içim cız etti dayanamadım :) ama yinede takip ettiğim kadarıyla sağlam bir çalışma olmuş ellerine sağlık keyifle kullanırsın inşallah

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #24 : Kasım 27, 2013, 04:58:37 ÖÖ »
Hehehe :) hamama giren terliyor kardesim :)  ne yapalim delmek zorunda kaldik :)  bu arada cok tesekkurler