Gönderen Konu: Merhaba Arkadaslar... Canadali civic'imi Degistirdim ve EG kasa HB Vtec aldim...  (Okunma sayısı 5899 defa)

34ozn88

• ULASAN GROUP

Merhaba arkadaslar. Uzun zamandir ortalarda yoktum. Cok yogundum. Oncelikle forumda sosyal olamadigim icin ozurdilerim. 2002 model Civic SI coupe'u satmis bulunmaktayim. Aracin Performans olarak istedigim noktaya ulasmamis olmasi beni acikcasi soguttu. Ve enson EG kasa SI tarafindan acik ara fark ile magdur edildikten sonra guzel bir EG arastirdim ve sonunda araci Buldum. Bugun itibari ile kendisi Benim Yeni bebegim olmaktadir. 16.L Sohc Vtec motoru bulunmakta. 135hp var ve arac bekledigimden cok daha performansli... Sanirim kasa kucuk ve hafif oldugundan oturu. Araci ilk surusumde gaza asildim ve 0 dan 100km hiza 7 saniye gibi kisa bir surede ulasti. Yani sira sanirim aracta kesici iptal edilmis direk 9'a kadar ceviriyor. Virajlarda okadar SIKI ve Agresifki inanamadim taaaaki araci Lift'e kaldirana kadar. Aracta Koni Ayarli suspension ve dusuk koni ust tasiyicilar var. arkalar disk fren ve arac cok temiz. Hic bir yirtigi- kirigi yok. Komple boyali ve renk degistirilmis. Ayrica 2. aracimda Civic HB gene. Vtec degil kendisi ama onu gundelik kullaniyorum. Otomatik vitesli ve 115hp lik bir aractir )  Umarim keyifle bakmissinizdir resimlere...

« Son Düzenleme: Şubat 16, 2012, 08:38:56 ÖÖ Gönderen: 34ozn88 »

34ozn88

• ULASAN GROUP

34ozn88

• ULASAN GROUP

poseidon999

Kaportaya hasta oldum he kadar diri duruyor.
Maşallah diyelim. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

34ozn88

• ULASAN GROUP
Sagol kardesim tesekkur ederim. Fakat Aracin alti icin ayni seyi diyemicem. Takriben $2000 dolar gibi bir para harcamam lazim.

Grafink

hayırlı olsun, araç beni oldukça şaşırttı. Bu kasada 4 kollu direksiyon ilk defa gördüm. Ayrıca Soch Vtec te ilk defa gördüm. Normalde Si ler D16A kodlu DOCH motordur. Ama bahsettiğinizi gibi araç iyi bir modifikasyon görmüş demekki motoru ve direksiyonu da değiştirmişler.  Kazasız belasız binmenizi dilerim.

Carismatiq

• Mustafa

Hayırlı olsun..kazasız belasız kullanırsınız inşallah..

selamoglu38

• ahmet hoca
maşallah diyelim, kazasız belasız inşallah.

Mustafa3602

Eg kasa bir hastalik hayirli olsun.

poseidon999

Sagol kardesim tesekkur ederim. Fakat Aracin alti icin ayni seyi diyemicem. Takriben $2000 dolar gibi bir para harcamam lazim.

Aracın fiyatı ne kadar ki 2000$ harcayacaksın.
Zaten kendisi yaklaşık o fiyatlarda değil mi?

34ozn88

• ULASAN GROUP
Ya bu arabalar Fiyatsiz arkadaslar. Ben bu aglet'e gonlumu kaptirdim. Banada ugras lazimdi zaten. Kafadan $ Toplamda bana 10.000$'a patlicak gibi. Fakat aracin acenteden yeni cikmisliktan farki olmicak. oyle bir projem var. Motoru yeterince tatmin edici. Memnunmum acikcasi. bir-iki sey yaparim. Chip-Hondata-headers ve belki stage 1 debriyaj ve cam shaft seti okadar. Araci yapip zevk icin yillarca kullanmak istiyorum. Altinda pas var. Onu tamir etmek icin komple indiricem egzostlar tekerler vs...

34ozn88

• ULASAN GROUP
Eg kasa bir hastalik hayirli olsun.
Evet Haklisiniz. Ben bu arabalarin Gucunu gecilene kadar kucumsuyordum... :)

hayırlı olsun, araç beni oldukça şaşırttı. Bu kasada 4 kollu direksiyon ilk defa gördüm. Ayrıca Soch Vtec te ilk defa gördüm. Normalde Si ler D16A kodlu DOCH motordur. Ama bahsettiğinizi gibi araç iyi bir modifikasyon görmüş demekki motoru ve direksiyonu da değiştirmişler.  Kazasız belasız binmenizi dilerim.
Canadaya bir cok EG kasa civicler ozel uretim olarak gelmekte. Ornegin gelen butun civicler 4 kollu direksiyonlu ve d16z6 motor bulunmakta ve single cam shaftli VTEC var

34ozn88

• ULASAN GROUP
Kirmizi Civic'ime dikkat ettiysen Otomatik olandir... Onda 3 kollu var... buradaki Civicler soyle gider

Civic CX ( klima yok- cam otomatikdegil-kapi otomatik degil- RPM saati yok ) bos oglu bos yani...
Civic DX ( klima-RPM-elektirikli ayna ve 3 kollu simit )
Civic SI  ( Full + Full Kapi ve cam otomatigi haric... ) Bu ulkede neden otomatik camli ve kapili EG kasa yok onu bilmiyorum ama bak :)

NusretA

Hayırlı olsunnn

Dostum şimdi bu araçların piyasası nedir kanada da ?

34ozn88

• ULASAN GROUP
Hayırlı olsunnn

Dostum şimdi bu araçların piyasası nedir kanada da ?
Sagolun Tesekkur ederim...

Fakat bu araclarin sabit bir piyasasi bulunmamakta...

Eger yurur'u calisan ama kasasi hasat olanlara bakiyorsaniz  $500 ile $1000 arasinda

Orta halli benim kirmizi Civic gibi bisey bakiyorsaniz $1200 ile 1500$ arasi

iyi bisey bakiyorsaniz $1700 ile $2000 arasi

Kusursuz ve bastan assagi yapili bir arac bakiyorsaniz $2500 ve ustu... Neye satarsaniz :) kupon bir piyasasi var.

carousal

Ya fiyatlar mükemmel, araçlar da süper özellikle mavi olanın kaporta çok diri, konsol da çok temiz. Kanada'da olmak varmış. :D Benzinin litresi ne kadar acaba?

34ozn88

• ULASAN GROUP
Ya fiyatlar mükemmel, araçlar da süper özellikle mavi olanın kaporta çok diri, konsol da çok temiz. Kanada'da olmak varmış. :D Benzinin litresi ne kadar acaba?
Mavi olani dun aldim :) Kaporta diride. Kalles bir arkadasin oyuna geldik... aracin altinda pas var. Alcak oldugu icin hep alti surtulmus, ve surtulen yerler pas olmus. Dolayisi ile komple suspansiyon takimi ve alta aksamlar cikicak ve bastan assagi kesilcek. disi guzel ici curuk cikti anlicaginiz. Ayrica benzinin litresi $1.190

NusretA

bende yakında Avustralyadayım inşallah orda bir tane siyah 97 1.4 is hb kasamız var bir tanede EG kasa almak lazım demek ki :):)

34ozn88

• ULASAN GROUP
bende yakında Avustralyadayım inşallah orda bir tane siyah 97 1.4 is hb kasamız var bir tanede EG kasa almak lazım demek ki :):)
ben alana kadar EG vtec kucumsuyordum. Tavsiye ederim....

aRas

• Furkan Aras Alağaç
Abi hayirli olsun kazasiz belasiz kullan.Cok temiz gorunuyor kaporta.Alt kisimdaki sorunlarda halledildi mi olay cozulur.Sohc Vtec olmasinin zevki ayridir.Orda araclar ucuz tabi :) Benzinde ucuz. :) Ben araca ITB takmanida oneririm.Ustune bide guzel bir yazilim yapilir eksantrik kasnak vs degisir Alet deli olur bence.Bu aracin motoru yuklenmeyi hakediyor. :)

inventor

• Co-Admin
amerikada çoğu shoc vtec 2 airbag hız sabitleyici falan var türkiyede sayılı olarak orjınal shoc vtec var ben alacaktım almamıştım

inventor

• Co-Admin
mavinin boya kodu ne acaba güzelmiş

34ozn88

• ULASAN GROUP
Abi hayirli olsun kazasiz belasiz kullan.Cok temiz gorunuyor kaporta.Alt kisimdaki sorunlarda halledildi mi olay cozulur.Sohc Vtec olmasinin zevki ayridir.Orda araclar ucuz tabi :) Benzinde ucuz. :) Ben araca ITB takmanida oneririm.Ustune bide guzel bir yazilim yapilir eksantrik kasnak vs degisir Alet deli olur bence.Bu aracin motoru yuklenmeyi hakediyor. :)
cok tessekkur ederim. Alttaki pas sorununu cozucem basit bir sekilde. Ayni aracin kirmizisi mevcut bende ve alti curuksuz. 2 yas daha genc mavideN . İkisini lift'e kaldirip kirmizidan kesip maviye ek yapicaz. Biraz masrafli olucak ama olsun. $4000 gibi bir butce ayircam bu ise. Aracin altindaki tasiyicilarda cok cirkin duruyor. Plastik kulaklarda eskimis ve catlamis. Yerlerine spor parcalar alip takicam. Donuslerde saglam tutmasi icin stablizer demirler falan ekleyicem. Bide motora el aticam. Komple alt ust rektefiye yapicam. Biraz buyuk pistonlar aticam belki crank, ida stage 1 yaparim ama emin degilim. Butcemi cook gec mek istemiyorum. Maximum $5000 i zorlarim hersey dahil. Daha hondata var stage 1 cam shaft var, birazda frenleri guclendircem, zaten saglam bir suspansiyon sistemi var, onu tutarim. Bakalim iste. Mayis sonu basliyorum. Suan dayimin tamir atolyesinde yatiyor. Rengini bu renk tutucam. Kaporta isi yapan irakli bir abimiz var dayimin arkadasi. İsinin ehli biri ona yaptircaz bu kaporta islerini. Zaten parca parca eklerim kesip yapma fotolarini. Cok sagol guzel fikirlerin icin.
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2012, 04:48:37 ÖÖ Gönderen: 34ozn88 »

34ozn88

• ULASAN GROUP
mavinin boya kodu ne acaba güzelmiş
Vallahi boya kodunu ancak onumuzdeki hafta yazarim araba suan dayimin garajda yatiyor. Bakarim yazarim. Ama komple boyali. Orjinal degil renk sanirim.