Gönderen Konu: Karbon Type-R Kaput - Full Mugen - 34 FT 5913  (Okunma sayısı 18237 defa)

Caltunay

Karbon Type-R Kaput - Full Mugen - 34 FT 5913
« : Temmuz 31, 2008, 11:00:59 ÖÖ »
Merhaba,
daha önce hiç Honda sahibi olmamıştım ve eski araçlarıma jant dışında ekstra bir şey takmamıştım. Ama sanırım Honda sahibi olupda etrafta bu kadar güzel yapılmış araç görünce sonuç bu oluyor :) Aracım 2008 Elegance. Araçta bana göre daha çok eksik var. İlk olarak amortisör/yay, deri döşeme, double din ve kaliper düşünüyorum. Araç ile ilgili yorumlarınızı ve eleştirilerinizi duymaktan memnun olurum. Özellikle en acemi olduğum konuda yani ses sistemi konusunda eleştirilerinizi merakla bekliyorum. İstanbul' da oturuyorum ama ses sistemini bir haftalık tatil için gittiğim Fethiye' de çok sevdiğim ve güvendiğim bir abimin tavsiye ettiği bir ustaya yaptırdım. Amacımın sadece kaliteli müzik dinlemek olduğunu söyleyerek kendimi ustaya emanet edince bütün parçaların marka ve modelini usta belirledi. Herkese saygılar.

* Araçtaki Ekstralar :

* Karbon TypeR kaput
* Mugen ön panjur
* Mugen ön tampon altı spoiler
* Mugen yan marşpiyeler
* Mugen arka tampon altı spoiler
* Mugen bagaj üstü spoiler
* Mugen cam vizorü
* Mugen 17" NR Jant
* Mugen krom kaplama kilitli bijon takım
* 225/45/17 Bridgestone Adrenalin lastikler
* Mugen logo (Bagaj)
* Honda Kırmızı logo (Bagaj)
* Honda egzoz kromajı
* Park sensörü
* Ön cam hariç 0,50 Solar Gard güvenlikli cam filmi (Bu hafta sonu ön camı da yaptırmayı düşünüyorum)
* Ön ve arka plakalık iptali
* Kısa farlarda 8000k Mtec xenon

* Angel eyes ön farlar cumartesi takılacak (Angel eyeslerin içindeki merceklerin ışık dağıtımı iyi olmadığı için orjinal Audi A4' ün farlarındaki mercekle değiştirildi)
* Angel eyes kısa farlara 4300K Mtec Xenon takıldı, uzun farlara Philips halojen takıldı
* Ön sisler için Philips halojen ampuller hazırlandı cumartesi takılacak

* Ses Sistemi :

* Önde JBL 13 cm kompenant
* Arkada JBL 13 cm kompenant
* Bagajda JBL GTO 75-4 Stereo Amfi
* Bagajda 30 cm İnfinity Reference 1250W Subwoofer
* Vibe 30 cm portlu 40 lt. subwoofer kutusu
* Cadence deck çevirici
* Prosket 70 A cam sigorta (Markayı yanlış yazmış olabilirim)
* Cadence 11 mm. kablo
* Cadence ses sinyal kablo

malikaltindis

Ynt: Karbon Type-R Kaput - Full Mugen - 34 FT 5913
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2008, 11:14:21 ÖÖ »
hayırlı olsun,gayet şık.ilk bakışta yay istediği göze çarpıyor ama siz listeye yazmışsınız zaten.bir de 18'' takabilirdiniz aslında,daha gösterişli dururdu.böyle de şık tabi

Ugur851

« Yanıtla #2 : Temmuz 31, 2008, 11:14:53 ÖÖ »
kardeş araban çok güzel olmuş Allah kazasın belasız cezasız sürmeyi nasip etsin..

honda_team

« Yanıtla #3 : Temmuz 31, 2008, 11:16:24 ÖÖ »
Araç güzel hoş olmuş ama bence birde yay düşün derim araba sanki uçuyor gibi duruyor ama yay sanırım yok değilmi? Bana yok gibi gözüktü...

Birde ön farlara bir el at angel eyes falan ama yinede sen bilirsin ;)

Birde stoplara bir el at bence o zaman gerçekten güzel durur ;)

Caltunay

« Yanıtla #4 : Temmuz 31, 2008, 11:23:30 ÖÖ »

hayırlı olsun,gayet şık.ilk bakışta yay istediği göze çarpıyor ama siz listeye yazmışsınız zaten.bir de 18'' takabilirdiniz aslında,daha gösterişli dururdu.böyle de şık tabi

Çok teşekkür ederim. 181 konforu çok bozacağı için düşünmedim açıkçası.

Caltunay

« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2008, 11:24:03 ÖÖ »

kardeş araban çok güzel olmuş Allah kazasın belasız cezasız sürmeyi nasip etsin..

Amin, cümlemize. Teşekkür ederim.

Caltunay

« Yanıtla #6 : Temmuz 31, 2008, 11:26:25 ÖÖ »

Araç güzel hoş olmuş ama bence birde yay düşün derim araba sanki uçuyor gibi duruyor ama yay sanırım yok değilmi? Bana yok gibi gözüktü...

Birde ön farlara bir el at angel eyes falan ama yinede sen bilirsin ;)

Birde stoplara bir el at bence o zaman gerçekten güzel durur ;)

Resimlerden önce de yazdığım gibi amortisör ve yay düşünüyorum. Angel eyes lerim hazır ama taktırma fırsatım olmadı, cumartesi günü Marmara Honda' da taktıracağım inşallah :) Arka stopların sırıttığını biliyorum ama şu an piyasada satılanlar çok hoşuma gitmedi. Alternatif bir model çıkınca değiştiririm diye düşündüm :) Teşekkür ederim.

vtec2

« Yanıtla #7 : Temmuz 31, 2008, 11:29:32 ÖÖ »
41 kere maaşallah.. Kazasız belasız cezasız.. :artis

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2008, 11:31:01 ÖÖ »
allah  kaza  bela  vermesin  normalde kimsenin  arabası  hakkında  yorum yapmam ama  sen en başta  belirmişin yorumlar  ve  eliştirilere  açıgım  diye  bir kaç  bişey  yazıyım

kaput  arabayı  çok bogmuş
plakalık  ve  plaka  orda  çok  kötü  duruyor
jantlara  bence  olmamış  siyah  krom çift  renk  az  kolu  bişey  daha hoş durabilirdi
farlı  açtırıp  mercek  koydurmak  yerine  angel  far  alsan daha  güzel  durur(sonradan takılmış  merceklerde  odaklama  ve  farı  eritme  gibi sorunlar   yaşayan  çok gördüm  helede  bu  işi  ilk  defa  yapıyorsa  kesinlikle  elettirme  farını)
farlara  sisler  ampul  koymak  yerine   xenon  koymak  daha mantıklı
ledli  stop  lazım çok  güzel  duruyor  bu araçlarda
yay  amaritös  ikisinde birden girme  sadece h&r  yay  yeterli olur

tesisat  konusundanda
on konsol  kople olarak var  piyasada    fiyatı ortalam 300 ytl
doppledin  avt 938  alpine  xzetec  gibi  içinde  navigasyon ve bluetooth  olan bişeyler  bak
kompenant  olarak da  ben jbl begenmiyom ses olrak  pek tatminkar  degil  temiz ses  alamıyorsun kicker infinity mbq  gibi markaları  tavsiye  ederim
bass  olarakta   38  cm  çift  bobin  kicker rockford hertz focal  gibi    şeyleri koymak  daha mantıklı olabilirde

görkem

« Yanıtla #9 : Temmuz 31, 2008, 11:37:13 ÖÖ »
maşallah çok güzel jantları nerden aldığınızı sorabilirmiyim bende düşünüyorum da :)

loiz

« Yanıtla #10 : Temmuz 31, 2008, 11:46:52 ÖÖ »
maşallaah..tamamlandıktan sonraki halinide merakla bekliyorum..Allah kaza bela göstermesin.

whitehan

« Yanıtla #11 : Temmuz 31, 2008, 12:13:58 ÖS »
kazasız belasız kullanmanı dılerım..

Caltunay

« Yanıtla #12 : Temmuz 31, 2008, 12:28:28 ÖS »

41 kere maaşallah.. Kazasız belasız cezasız.. :artis

Amin, cümlemize inşallah.

Caltunay

« Yanıtla #13 : Temmuz 31, 2008, 12:40:00 ÖS »
Refleks :

allah  kaza  bela  vermesin  normalde kimsenin  arabası  hakkında  yorum yapmam ama  sen en başta  belirmişin yorumlar  ve  eliştirilere  açıgım  diye  bir kaç  bişey  yazıyım

kaput  arabayı  çok bogmuş
plakalık  ve  plaka  orda  çok  kötü  duruyor
jantlara  bence  olmamış  siyah  krom çift  renk  az  kolu  bişey  daha hoş durabilirdi
farlı  açtırıp  mercek  koydurmak  yerine  angel  far  alsan daha  güzel  durur(sonradan takılmış  merceklerde  odaklama  ve  farı  eritme  gibi sorunlar   yaşayan  çok gördüm  helede  bu  işi  ilk  defa  yapıyorsa  kesinlikle  elettirme  farını)
farlara  sisler  ampul  koymak  yerine   xenon  koymak  daha mantıklı
ledli  stop  lazım çok  güzel  duruyor  bu araçlarda
yay  amaritös  ikisinde birden girme  sadece h&r  yay  yeterli olur

tesisat  konusundanda
on konsol  kople olarak var  piyasada    fiyatı ortalam 300 ytl
doppledin  avt 938  alpine  xzetec  gibi  içinde  navigasyon ve bluetooth  olan bişeyler  bak
kompenant  olarak da  ben jbl begenmiyom ses olrak  pek tatminkar  degil  temiz ses  alamıyorsun kicker infinity mbq  gibi markaları  tavsiye  ederim
bass  olarakta   38  cm  çift  bobin  kicker rockford hertz focal  gibi    şeyleri koymak  daha mantıklı olabilirde

Alıntı yapmadı bir türlü ben kopyaladım :)

Tabi ki eleştiri yapılacak, farklı yorumlar olacak ki daha iyisini yapma şansımız olsun. Yapıcı olduktan sonra her türlü eleştiriye açığım.

Kaputu çok beğendim o yüzden, aracım siyah olsa düşünmezdim ama gride fena durmadı bence. Beyaz olsa daha şık olurdu, bu konuda hemfikirim :)

Plakalık ve plaka yeri konusunda önerilere duymak isterim :)

Jant olarak Mugen GP jantı istiyordum aslında ama malesef şu an stokta yok ve gelmesi 2 ayı buluyor. o kadarda beklemek istemedim. Mugen dışında da başka marka takmayı düşünmediğim için bu jantları tercih ettim.

Far olarak zaten orjinal farı kullanmıyorum, yukarda da yazmıştım angel içindeki merceği değiştirdik. Yapan kişi bir çok defa bu işi yapmış olan bir kişi. Farları yaptırmadan önce kendisiyle tanışıp yaptığı işlere baktım. Ben kendim için far yapsam bu kadar uğraşmazdım. Tek sorun buğu olabilir ama oda biraz şansa kalmış. Bir çok angel farda buğu sorunu olduğunu okumuştum.

Sis konusunda xenon a katılıyorum. Henüz taktırmadığım için xenona çevirebilirim.

Ledli stopta siyah olabı beğenmiyorum ama kırmızı olabilir. Eğer bir dönem daha yeni stop modeli çıkmazsa kırmızı takarım sanırım.

Amortisör ve yaydan anlamıyorum, forumdan destek almaya çalışıyorum açıkçası. Bu şekilde çirkin duruyor ama şu an bile ön taraf sürterken yay takınca ne olacak bilmiyorum :)

Konsol için double din taktıracağım orası kesin ama markaya karar veremedim. Tesisat olayında dediğim gibi malesef hiç anlamıyorum, ustaya emanet edince de bu çıktı. Ama sanırım sizlerin eleştiri ve tavsiyeleri ile daha bir hale getirebilirim.

Tekrar eleştiri ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Caltunay

« Yanıtla #14 : Temmuz 31, 2008, 12:41:13 ÖS »

maşallah çok güzel jantları nerden aldığınızı sorabilirmiyim bende düşünüyorum da :)

İsmi yazmam doğru olur mu emin olamadığım için şöyle diyeyim, Mugen satan tek firmadan aldım :) Teşekkürler.

Caltunay

« Yanıtla #15 : Temmuz 31, 2008, 12:42:04 ÖS »

maşallaah..tamamlandıktan sonraki halinide merakla bekliyorum..Allah kaza bela göstermesin.

Çok teşekkür ederim, inşallah hiç birimiz kaza bela görmeyiz. İlaveler yapıldıkça resimleri paylaşırım :)

Caltunay

« Yanıtla #16 : Temmuz 31, 2008, 12:42:23 ÖS »

kazasız belasız kullanmanı dılerım..

Hepimiz için inşallah :)

görkem

« Yanıtla #17 : Temmuz 31, 2008, 12:43:24 ÖS »

İsmi yazmam doğru olur mu emin olamadığım için şöyle diyeyim, Mugen satan tek firmadan aldım :) Teşekkürler.

o halde gorkemsarikaya@hotmail.com   bilgi almak için :) eklerseniz sevinirim

Caltunay

« Yanıtla #18 : Temmuz 31, 2008, 12:51:00 ÖS »

Mail attım.

doan

« Yanıtla #19 : Temmuz 31, 2008, 12:54:21 ÖS »
arabaya uygulatmak istediim ama asla uygulatamıcağım mugen kit uygulamışsınız :) nefis bişey olmuş :) kazasız belasız inşallah..

Caltunay

« Yanıtla #20 : Temmuz 31, 2008, 12:58:04 ÖS »

arabaya uygulatmak istediim ama asla uygulatamıcağım mugen kit uygulamışsınız :) nefis bişey olmuş :) kazasız belasız inşallah..

Darısı başınıza inşallh diyeyim o zaman. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

görkem

« Yanıtla #21 : Temmuz 31, 2008, 01:01:52 ÖS »

Mail attım.

teşekkür ederim ilginize...

Caltunay

« Yanıtla #22 : Temmuz 31, 2008, 01:05:34 ÖS »

Mail attım.

teşekkür ederim ilginize...

Rica ederim, ne demek :)

aRasaLg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Temmuz 31, 2008, 02:57:01 ÖS »
aracınız çok güzel.gerçi gökhan(refleks) abim benden daha iyi bilir ama ben şahsen jantları beğendim.ama tabii ki herkesin kendi zevki.ve anladıgıma göre tamamen mugen üzerine çalışılmış.sizde de benim gibi mugen hastalıgı var.(gerçi honda olsun ister typeR ister v-tec ister mugen olsun)aracınızın sadece ses sistenini görünüş bakımından beğenmedim.bu araç daha fazlasını hak eder bence.kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

can34

« Yanıtla #24 : Temmuz 31, 2008, 03:23:44 ÖS »
araç beyaz olsaydı o kaput çok daha deli dururdu.yay ve angel eyes far koymalısınız bence.jantlar yakışmış bana göre ama daha güzel bişey olabilirdi.kaput güzel durmamıs beyaz olsaydı aracınız eminim süper dururdu araç renginden kaybetmişsiniz saygılar