Gönderen Konu: İlk gözağrım eski ve yeni ismiyle...  (Okunma sayısı 65298 defa)

Tekos

• T.H.T İZMİR
Ynt: İlk gözağrım eski ve yeni ismiyle...
« Yanıtla #25 : Ocak 20, 2011, 10:25:38 ÖS »
@ fkarahan40 Kankam , ben arabayı alırken illaki angel olsun diye çok inat ettim , servistekiler tanıdık olduğu için takmak istemediler.Şimdi senin ve hondahan için buraya çok detaylı olarak bu konuyu yazacağım :D hehehe , neyse taktırdık sonunda.Arabayı çıkarttım ilk işim izmirden kuşadasına gitmek oldu (85 Km) gidene kadar devamlı selektör yedim , kuşadasına vardıktan sonra kontrol ettim farlar uzunlar gibi gösteriyor mercekli ve 8000k xenon olduğu içinde gözü alıyordu.İzmir'e döndüğümde servise gittim tekrar ayarlandı farlar gerisin geriye gene kuşadasına gittim bu seferde önümü göremiyorum farlar dibimi gösteriyor 2 defa hiç yalansız kaza atlattım baktım gördümki bu şekilde olmayacak gittim sanayide far ayarı yapan bir yere adamda bilgisayarlı ve lazer ekranlı far ayarlama var , adamlar sağolsun çok uğraştılar ayarladılar ama abi dediler bu farkların mercekleri kalitesiz ve halojen ampuller için xenon ampullere olmaz ışığı dağıtır verimli sonuç alamazsın biz ne kadar ayarda yapsak bu angel farlarda genel sorun önünü görememe ve far ayarının düzgün bir şekilde yapılamaması , en iyisi orjinal farları dediler.Far ayarı yaptırdım çıktım her taraf'ı çok güzel gösteriyor ama bu seferde bildigin gene uzunlar gibi yanıyor karşıdaki arabayı boşver kaldırımda karşıdan gelen insanın bile gözünü alıyor , uzun farlara hiç değinmiyorum onlarda apartmanların 5.katını gösteriyor zaten evin içine tam isabet :D (bu arada angellarda uzun far ayarı yok kısa farlara göre paralel ayar yapıyor tek ayar yani )Bu arada xenon farlarımı bile değiştirdim yolu göstermiyor diye birde yagmurlu havalarda hiç göstermiyor.Siz siz olun sakın 8000k taktırmayın en iyisi makyajlı kasaların üstünde olan 4300k  dünya standartıda o zaten ama illa beyaz yansın derseniz 6000k ve kaliteli bir xenon taktırın.neyse konumuza dönelim olayın sonucunda illaki angel far kullanacaksanız tek çare valeo,hella veya bosch mercek modifiyesi yaptırmak ve bu mercek modifiyesi yaptırırkende iyi bir yere yaptırmak çünkü farlarınız açılacak ve takılacak olan kaliteli merceklerin odak noktasını ilk oturturken iyi ayarlanması lazım eğer farın içine bozuk oturtulursa gene içinin açılması gerekebilir.İnternetde araştırın çok fazla mercek modifiyesi yapan yer var.Sonuç olarak benim bu farları çıkarıp istanbulda bu işle uğraşan bir arkadaş var ona  göndermem gerekiyor ama ben çok fazla araç kullanıyorum o yuzden daha gönderemedim en yakın zamanda göndercem.Bunların yanında angel halkaları zamanla beyazdan sarıya dönüyor ve sonrasında da patlıyor yandaki 4 tane led'in 2 tanesi bozuldu benim yenilerinin takılması gerekiyor.Yani angel far taktırmak bence doğru bir tercih degil :) Valla bu saatde ancak bu kadar bir anlatım oldu düzgün anlatamamış olabilirim.bu arada hondahan o gosterdigin angellarda kalitesiz aynı urun ve ben beyaz altı ledli olanları hiç sevmiom audi çakması gibi :D
Kardeşim ama senin arabaya ufak bir modifiye yapalım artık ... Ne dersin ? Bodykit,ön panjur,arkaya ince spoiler... 10 numara olur ... Angel farlara gerek yok ne kadar da sevsemde derdi çok büyük ...

Kazasız belasız iyi günlerde kullan kardeşim maşallah çok güzel , zaten ben bizim aracın siyah ve beyaz renklerine bitiyorum...

Sağol kardeşim, amin hepimiz inşallah. Ben de senin aracın farlarıyla kit ine bitiyorum, maaşallah, yaşasın sade modifiye. ;)

Angel farların derdi nasıl büyük?
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2011, 10:30:30 ÖS Gönderen: Tekos »

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #26 : Ocak 20, 2011, 10:35:23 ÖS »
@Hondahan , senin konuyuda pertledik valla :D Senin arabanın resimlerinden angel farlara geldi konu :D
Sen,fkarahan40 ve ben 10 numara konu pertliyoruz.Birde saro var ama onun konularını pertlemek daha guzel oluyor.
Saro bir konu açsada pertlesek dimi :D

gazapd216

« Yanıtla #27 : Ocak 21, 2011, 04:08:22 ÖÖ »
@Hondahan , senin konuyuda pertledik valla :D Senin arabanın resimlerinden angel farlara geldi konu :D
Sen,fkarahan40 ve ben 10 numara konu pertliyoruz.Birde saro var ama onun konularını pertlemek daha guzel oluyor.
Saro bir konu açsada pertlesek dimi :D

:))

ya arkadaşlar şaka bi kenara fardan felan konuşuyoruz kafama takıldı. ampulü ilk kim bulmuştu ya.    >%6rol   >%6rol

HONDAHAN

« Yanıtla #28 : Ocak 21, 2011, 04:19:34 ÖÖ »
Olsun Tekos yaa kardeşlerimin canı sağolsun. Verdiğin detaylı ve herzamanki gibi çok aydınlatıcı bilgi ve tecrübelerin için de çok teşekkür ederim. Ama naapsak yaa ben angel ya da ledi çok istiyorum. İnşallah ben taktırana kadar bahsettiğin sorunların giderilmişleri çıkar.

gazap Edison olması lazım :D :D

gazapd216

« Yanıtla #29 : Ocak 21, 2011, 04:27:38 ÖÖ »
Olsun Tekos yaa kardeşlerimin canı sağolsun. Verdiğin detaylı ve herzamanki gibi çok aydınlatıcı bilgi ve tecrübelerin için de çok teşekkür ederim. Ama naapsak yaa ben angel ya da ledi çok istiyorum. İnşallah ben taktırana kadar bahsettiğin sorunların giderilmişleri çıkar.

ya abicim asıl kafama takılan soru bu kısımdı işte '' edison '' mu? yoksa ''edizhun'' mu?  cevaplarsan çok sevinirim.  >%6rol  >%6rol

HONDAHAN

« Yanıtla #30 : Ocak 21, 2011, 04:29:19 ÖÖ »
Cık Sadri Alışık :D :D :D

koluman

« Yanıtla #31 : Ocak 21, 2011, 08:30:48 ÖÖ »
hay maşallah plakalar değişmiş Allah kazasız belasız ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin

HONDAHAN

« Yanıtla #32 : Ocak 21, 2011, 08:49:27 ÖÖ »
hay maşallah plakalar değişmiş Allah kazasız belasız ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin

Sağol koluman abiciğim, Allah razı olsun, cümlemize inşallah.

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #33 : Ocak 21, 2011, 09:44:20 ÖÖ »
Angel güzel gözüküyor bence ama işte çok fazla sorunları var...Bu arada plaka çok güzel arabayı modlamaya başladıgın zaman hepsini birden yaptır oyle çıkar insan daha fazla zevk alıyor...

trancebabe

« Yanıtla #34 : Ocak 21, 2011, 09:50:14 ÖÖ »
HondaHan ve Han bütünlügü :) araç cok güzel görünüyor jilet gibi maşallahh.kazasız belasız cezasız iyi günlerde kullanman dilegiyle.Plaka cok güzel olmuş gercektenn.Tekos'um benim yaa döktürmüş yine hic üşenmezde seviyorum bu adamı seviyorum bu forumu yaa :)

HONDAHAN

« Yanıtla #35 : Ocak 21, 2011, 10:48:52 ÖÖ »
Angel güzel gözüküyor bence ama işte çok fazla sorunları var...Bu arada plaka çok güzel arabayı modlamaya başladıgın zaman hepsini birden yaptır oyle çıkar insan daha fazla zevk alıyor...

Tamam kardeşim hazirana inşallah.

HONDAHAN

« Yanıtla #36 : Ocak 21, 2011, 10:55:48 ÖÖ »
HondaHan ve Han bütünlügü :) araç cok güzel görünüyor jilet gibi maşallahh.kazasız belasız cezasız iyi günlerde kullanman dilegiyle.Plaka cok güzel olmuş gercektenn.Tekos'um benim yaa döktürmüş yine hic üşenmezde seviyorum bu adamı seviyorum bu forumu yaa :)

Sağol kardeşim çok teşekkür ederim, aynı dilekler hepimize inşallah. Büyüyünce DTK 95 abisi gibi olacak şimdi daha küçük amcası. (Şaka maka 1,5 yaş oldu da büyümek değil borcun bitmesi bekleniyor. :D ) Bu arada trancebabe kardeşim stoplara neyi nasıl yaptın ? Ya ben film yaptırdım ama yıkamacıda tazyikli sudan heralde çıktı, farketmedim, evin önüne bi geldim anaaa katılımı yok, ben de söktüm. Şimdi far boyası adı altında bişey satıyolar, o mudur senin uyguladığın? yoksa sen de mi film yaptın? Artı sağolsunlar Tekos'ta , forum da sevilmeyecek adam değiller. ;)

HONDAHAN

« Yanıtla #37 : Ocak 21, 2011, 10:59:42 ÖÖ »
bu katılımı nerden çıktı yaa ben y a r ı s ı yazdım

trancebabe

« Yanıtla #38 : Ocak 21, 2011, 11:15:53 ÖÖ »

Sağol kardeşim çok teşekkür ederim, aynı dilekler hepimize inşallah. Büyüyünce DTK 95 abisi gibi olacak şimdi daha küçük amcası. (Şaka maka 1,5 yaş oldu da büyümek değil borcun bitmesi bekleniyor. :D ) Bu arada trancebabe kardeşim stoplara neyi nasıl yaptın ? Ya ben film yaptırdım ama yıkamacıda tazyikli sudan heralde çıktı, farketmedim, evin önüne bi geldim anaaa katılımı yok, ben de söktüm. Şimdi far boyası adı altında bişey satıyolar, o mudur senin uyguladığın? yoksa sen de mi film yaptın? Artı sağolsunlar Tekos'ta , forum da sevilmeyecek adam değiller. ;)

abicim hic acele etme mod işi bitmez zaten sen yavas yavas gönlüne göre yapıcaksın illaki olucak istedigin gibi ;) Stop olayınada gelince cok uzun zaman oldu 300 e montaj dahil almıştım led stop benimkiler kırmızı füme eagle eyes marka.

trancebabe

« Yanıtla #39 : Ocak 21, 2011, 11:24:14 ÖÖ »

Benim stoplar böyle abi.

HONDAHAN

« Yanıtla #40 : Ocak 21, 2011, 12:39:16 ÖS »
Aaaaa çok güzel kardeşim yaa o kadar şartlandırmışım ki kendimi bu ledlilerin kırmızı tabanlısı yok diye, sana soruyorum ne yaptın nasıl yaptın diye. Ya maydoz nickli bi arkadaştaydı sanırım siyah tabanlı var ve kendisi kızmasın ama ben onları beğenmiyorum, gece tamam da gündüz çok çirkin duruyor. Seninkiler çok güzelmiş maaşallah. Bak iyi oldu bu far konusuna değinmemiz, bişeyi daha öğrenmiş oldum. Çok ta beğendim, fotoğraflar için de çok sağol. Peki bunun yıldız değil de yuvarlak led olanı var mı? Yani dış görünüm aynı ama içi yıldız değil yuvarlak yanacak. Aşağıdaki gibi. :) Şimdi sen aha var diyecen ama bu da seninki gibi değil, gündüz çirkin duruyor.
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2011, 12:41:50 ÖS Gönderen: HONDAHAN »

trancebabe

« Yanıtla #41 : Ocak 21, 2011, 12:45:57 ÖS »
sadece bunu söyleyebilirim sana abi.senin yolladıgının ici kırmızı olanı bu.başka model yok bi bu var farklı olan.Arap ülkelerindeki arkadasların hepsi bundan kullanıyor.

ersinguzen

« Yanıtla #42 : Ocak 21, 2011, 12:51:28 ÖS »
Kazasız belasız maşallah :)

trancebabe

« Yanıtla #43 : Ocak 21, 2011, 12:55:36 ÖS »
hemen bir örnek daha vereyim sayın abicim :)

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #44 : Ocak 21, 2011, 01:13:07 ÖS »
Hacı çok dandik ya :D Orjinal stopları iyi bir yere kaplattır daha iyi...

ersinguzen

« Yanıtla #45 : Ocak 21, 2011, 01:16:05 ÖS »
@Tekos kardeşim ben begendim bunları ne diyosun gidermi benim arabaya ?

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #46 : Ocak 21, 2011, 01:25:19 ÖS »
Bana göre güzel değil kardeşim benim,belki senin arabanın renginden dolayı gidebilir ikiside füme gibi sonuçta tolganınkiler daha guzel ama onlarda yıldız şeklinde yanıyor...En iyisi orjinal olanı ...

ersinguzen

« Yanıtla #47 : Ocak 21, 2011, 01:40:55 ÖS »
Bana göre güzel değil kardeşim benim,belki senin arabanın renginden dolayı gidebilir ikiside füme gibi sonuçta tolganınkiler daha guzel ama onlarda yıldız şeklinde yanıyor...En iyisi orjinal olanı ...

bende tolganınkilerin fümesini düşünüyorum tesekkürler

HONDAHAN

« Yanıtla #48 : Ocak 21, 2011, 02:32:20 ÖS »
sadece bunu söyleyebilirim sana abi.senin yolladıgının ici kırmızı olanı bu.başka model yok bi bu var farklı olan.Arap ülkelerindeki arkadasların hepsi bundan kullanıyor.

Kardeşim tavsiye ve paylaşımların içinj çok teşekkür ederim, sağol, beğendim, zamanı geldiğinde bu rap aracında takılı olanı bulmaya çalışacağım, siyahta güzel duracağını düşünmekteyim.

HONDAHAN

« Yanıtla #49 : Ocak 21, 2011, 02:33:07 ÖS »
Hacı çok dandik ya :D Orjinal stopları iyi bir yere kaplattır daha iyi...

Tekos ben beğendim yaa siyahta iyi durur diye düşünüyorum. Neyse bulur bakarız biyerden.