Gönderen Konu: HONDA ELEGANCE  (Okunma sayısı 6132 defa)

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
HONDA ELEGANCE
« : Mart 04, 2014, 09:35:59 ÖÖ »
ÖNCELİKLE HERKEZE SELEM.

ARANIZA BUGÜN İTİBARİ İLE YENİ KATILIYORUM.

ÖNCELİKLE ARABA GEÇMİŞİMDEN BAHSEDEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM.

İLK ARABAM 1.6 MOTOR 1998 MODEL PEUGEOT 306 DI.BENZİNLİ OLUP LPG TAKILIYDI CANAVAR GİBİ GİDİYODU AMA ESKİ MODEL OLDUĞU İÇİN 7 AY BİNDİKTEN SONRA ALDIĞIM FİYATA SATTIM.10.500 TL.

İKİNCİ ARABAMI 20.500 E TANIDIK BİR HEMŞERİMDEN ÇOK UYGUN FİYATA ALDIM. 1.4 TRENDY PEUGEOT 207. MAZOTLU OLUP ÇOK EKONOMİK BİR ARAÇTI. MAZOTLU  1.4 MOTOR VE 70 BEYGİR OLDUĞUNDAN ÇOK AZ YAKIYODU. ONADA 8 AY BİNDİM. BİRAZ MODİFİYE  YAPMIŞTIM ARAÇ DA ÇOK TEMİZ OLDUĞUNDAN PİYASA DEĞERİ OLAN 23.500 TL YE SATTIM.SATMA SEBEBİMDE 70 BEYGİR VE DÜŞÜK MOTOR OLUŞUNDAN  DOLAYI PERFORMANS OLARAK BENİ TATMİN ETMEMESİYDİ.

ÜÇÜNCÜ ARACIMDA AŞAĞIYA RESİMLERİNİ ATACAK OLDUĞUM 1.6 MOTOR, 125 BEYGİR, 152 TORK, 2007 MODEL, 127 BİN KM DE OLAN HONDA ELEGANCE.BENZİNLİ LPG HİÇ TAKILMAMIŞ.ARACIM BİLDİĞİNİZ ÜZERE SINIFININ EN FULÜ. ARACIMI İLK SAHİBİNDEN ALDIM.ARACIMI ALMADAN ÖNCE TABİKİ EKSPERTİZ E SOKTUM TANIDIĞIM USTALARA GÖSTERDİM ARACIMDA EN UFAK Bİ HATA KUSUR DEĞİŞEN PARÇA BULAMADILAR.EN UFAK BİR TREMER KAYDI YOK.ARACIMI 32.000 TL YE ALDIM.ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ BU ARACIN KESİN PERTİ FALAN VAR BU  FİYATA  NASIL ALMIŞ DİYE KESİNLİKLE YOK.ARACIMI UYGUNA  ALMAMIN SEBEBİ ÇİZİKLERDEN ÖTÜRÜ BEL ALTININ İLK SAHİBİ TARAFINDAN BOYATILMIŞ OLMASI.NEDEN BOYATTIĞINI RESİMLERİNİ GÖSTERDİ TEK TEK BAKTIM.BOYA TAKINTIM OLMADIĞI İÇİN ARAÇ DA SIFIR GİBİ TEMİZ BOYALI OLDUĞU İÇİN.BU DONANIMDA Bİ ARACI BU FİYATA SADECE BEL ALTI BOYALI OLMASINDAN DOLAYI BU FİYATLARA BULAMAYACAĞIM İÇİN HEMEN ALDIM...

SİZİNDE DÜŞÜNCELERİNİZİ ALMAK TABİKİ İSTERİM...

ARACIMI FAZLA ABARTMAMAK KAYDIYLA MODİFİYE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM.NELER OLABİLİR NE TAVSİYE EDERSİNİZ.SPOYLER ŞART YALNIZ  HANGİ MODELİNİ ÖNERİRSİNİZ. XENON FAR DÜŞÜNÜYORUM NASILSA 2 YIL MUAYENE DERDİ YOK :) ARACIN RESİMLERİNE  BAKIP SİZLER NELER YAPABİLECEĞİM HAKKINDA FİKİR  VERİRSENİZ SEVİNİRİM...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

SON OLARAK ARACI ALALI KISA Bİ ZAMAN DİLİMİ OLMASINA RAĞMEN DİĞER SATMIŞ OLDUĞUM 2 ARACIMI DEĞERLENDİRDİĞİM GİBİ DEĞERLENDİRMEK GEREKİRSE TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL HELE BİDE SUNROOF OLMASI AYRI Bİ KEYİF.YALNIZ ARACIMI YENİ MUAYENEDEN GEÇİRDİM VE ORJİNALİ BOZULMASIN DİYEREK,LPG HONDALARA PEK GİTMİYOR LAFINA BAKARAK, LPG TAKTIRMADIM... BU ŞEKİLDE FAZLA CÖMERT OLAMIYORUM ÇOK YAKIYO :( İŞİMDEN ARTA KALAN ZAMANLARDA İZİNLİ OLDUĞUM ZAMANLARDA ARACIMLA GEZME FASLINI MALESEF UZUN TUTAMIYORUM MALUM BENZİN FİYATLARI :( ONLARIN HARİCİNDE MÜKEMMEL BİR MAKİNA BİRAZDA BASİM DERSENİZ UÇUYOR... 

oktayoo

• Oktay
Ynt: HONDA ELEGANCE
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2014, 09:59:12 ÖÖ »
Maşallah,hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah.Zamanla ufak tefek bişeyler yapabilirsin,spoyler yüksek tip değilde diğeri güzel olur,bodykit kırmızı logolar vs. Yalnız lpg konusunda yanıltmışlar sizi aksine lpg ye en uyumlu araçtır honda.Tekrar hayırlı olsun,kazasız belasız.
« Son Düzenleme: Mart 04, 2014, 09:59:48 ÖÖ Gönderen: oktayoo »

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2014, 10:09:58 ÖÖ »
BU ARADA YAZIMDA ATLAMIŞIM ARAÇ OTOMATİK VİTES VE F1 ŞANZUMAN. DREKSİYONDAN VİTES DEĞİŞTİREBİLME ÖZELLİĞİ MEVCUT.HIZ SABİTLEYİCİ,6 HAVA YASTIĞI,YOL BİLGİSAYARI,ABS VS...

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #3 : Mart 04, 2014, 10:14:28 ÖÖ »

[/quote]
Maşallah,hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah.Zamanla ufak tefek bişeyler yapabilirsin,spoyler yüksek tip değilde diğeri güzel olur,bodykit kırmızı logolar vs. Yalnız lpg konusunda yanıltmışlar sizi aksine lpg ye en uyumlu araçtır honda.Tekrar hayırlı olsun,kazasız belasız.
SAĞOLUN. TEŞEKKÜRLER. AMİN. SPOYLER UFAK TİP DİYOSUNUZ ÇITA DA OLABİLİRMİ HANGİSİ DAHA GÜZEL DURUR. BODYKİT ARAÇ ZATEN ALÇAK OLDUĞU İÇİN SICAK BAKMIYORUM.LPG KONUSUNU Bİ KEZ DAHA DÜŞÜNÜCEM GALİBA.
« Son Düzenleme: Mart 04, 2014, 10:18:42 ÖÖ Gönderen: yaşar34 »

ali eren

• eren
« Yanıtla #4 : Mart 04, 2014, 10:26:05 ÖÖ »
hayırlı olsun kazasız belasız bence çokta masraf etmeyin modifiye için zaten aracın orijinali modifiye :) bu arada arkadaşın dediği gibi lpg çok uyumlu ben yeni taktırdım daha 1000 km ancak oldu ilk bakımına gitcem şu kadarını söyleyim satmıcaksanız mutlaka taktırın.

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #5 : Mart 04, 2014, 03:32:17 ÖS »
hoşgeldin hayırlı olsun aracın
büyük harf kullanarak yazma sitede bağırmak anlamına gelmektedir

mehmet zengin

« Yanıtla #6 : Mart 04, 2014, 05:28:24 ÖS »
Hosgeldiniz. Gule gule kullanin. Bu arabanin sahibi beykozlumu? 34 uy ama gerisini hatirlayamadim. Bu arabayi 2 veya 3 ay once gormustum. 34 istiyordu. Yanılıyor da olabilirim tabi. Renk ve 34 uy den dolayi :) Temiz araba idi. Ama altina umarim baktirmisindir? Bisey var die yazmadim lutfen yanlis anlama fikir sadce. Kazasiz gunlerde kullanin. Hatta o zman bi amca kenara cekti  beni alinirmi ne dersin demisti. Bende o fiyata alir o fiyata satarsin bindigin sana kalir sorun olmaz demistim :)
« Son Düzenleme: Mart 04, 2014, 05:30:50 ÖS Gönderen: mehmet zengin »

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #7 : Mart 04, 2014, 07:40:58 ÖS »

Hoşgeldiniz..

Aracınız hayırlı olsun.. kazasız belasız sürüşler..

Keyifli forumlar dilerim.

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #8 : Mart 05, 2014, 09:27:25 ÖÖ »
hayırlı olsun kazasız belasız bence çokta masraf etmeyin modifiye için zaten aracın orijinali modifiye :) bu arada arkadaşın dediği gibi lpg çok uyumlu ben yeni taktırdım daha 1000 km ancak oldu ilk bakımına gitcem şu kadarını söyleyim satmıcaksanız mutlaka taktırın.
sağolun teşekkürler.lpg konusu ağır basmaya başladı malum benzin fiyatları.aldığımdan beri 50 tl den aşağı atmıyorum ne zaman bitiyo anlamıyorum.peki ne marka lpg önerirsiniz...

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #9 : Mart 05, 2014, 09:30:33 ÖÖ »
hoşgeldin hayırlı olsun aracın
büyük harf kullanarak yazma sitede bağırmak anlamına gelmektedir
hoşbulduk.sağol.harf uyarını dikkate  aldım.eyvallah.

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #10 : Mart 05, 2014, 09:37:44 ÖÖ »
Hosgeldiniz. Gule gule kullanin. Bu arabanin sahibi beykozlumu? 34 uy ama gerisini hatirlayamadim. Bu arabayi 2 veya 3 ay once gormustum. 34 istiyordu. Yanılıyor da olabilirim tabi. Renk ve 34 uy den dolayi :) Temiz araba idi. Ama altina umarim baktirmisindir? Bisey var die yazmadim lutfen yanlis anlama fikir sadce. Kazasiz gunlerde kullanin. Hatta o zman bi amca kenara cekti  beni alinirmi ne dersin demisti. Bende o fiyata alir o fiyata satarsin bindigin sana kalir sorun olmaz demistim :)
hoşbulduk.amin.aracı bağcılardan aldım.32.500 istiyodu 32.000 e aldım.altına üstüne  baktırdım ayrıntılı ekspertize  soktum.uygun almamın sebebi yazımdada dediğim gibi bel altı boyalı olması.yanlış anlamam tabi niye  yanlış anlıyim.herkezin fikrine saygım var.demek bu arabaların alıcıları içinde amcalarda var :) peki aracın resimlerine birkezdaha bakıp o araçda  gördüğün bi  ayrıntı  gözüne  çarpıyomu  bakabilirmisin.bende merak ettim  şimdi.

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #11 : Mart 05, 2014, 09:40:12 ÖÖ »

Hoşgeldiniz..

Aracınız hayırlı olsun.. kazasız belasız sürüşler..

Keyifli forumlar dilerim.
hoşbulduk.sağolun.amin.sizede keyifli forumlar.

mehmet zengin

« Yanıtla #12 : Mart 05, 2014, 11:49:32 ÖÖ »
O zaman baktigim arac bu degilse bile. Ben o fiyata o araci alirdim. Hicbiseyi yoktu zaten. Hatta boyanmadan önceki fotogtaflari da vardi elinde. O arav bu ise oyi bi secim olmus. Bu fiyata alir belki ustune bile satarsin. Gule gule kullan.

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #13 : Mart 05, 2014, 12:49:31 ÖS »
O zaman baktigim arac bu degilse bile. Ben o fiyata o araci alirdim. Hicbiseyi yoktu zaten. Hatta boyanmadan önceki fotogtaflari da vardi elinde. O arav bu ise oyi bi secim olmus. Bu fiyata alir belki ustune bile satarsin. Gule gule kullan.

eyvallah sağol. o araç bu araçmı sence ? :) o aracında bel altında boya varmıydı ? boyanmadan önceki resimleri vardı elinde demişsin ? o araç hakkında biraz daha bilgi verirmisin bu araçla kıyaslıyacam. bide modifiye hakkında bişey yazmadın henüz :)
« Son Düzenleme: Mart 05, 2014, 12:51:15 ÖS Gönderen: yaşar34 »

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #14 : Mart 05, 2014, 12:58:18 ÖS »
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah...

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #15 : Mart 05, 2014, 01:27:16 ÖS »
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah...

sağolun.teşekkürler amin.

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #16 : Mart 05, 2014, 01:30:05 ÖS »
bu arada 2007 honda elegance fd6 otomatik aracımın ses sistemi hakkında gizli bi özelliğini sizlerle paylaşmak istiyorum.bu modelde aracı olan arkadaşlardan bilmeyen varsa bu özelliği denesinler.

hondanın fabrikasında çalışıp a dan z  ye  herşeyini bilen bi arkadaşımın ve beraberinde yanında çalıştığı arkadaşlarının fabrikada bulup bana da arkadaşımın sayesinde öğretilmesiyle bu gizli özelliği keşfettim. fd6 honda elegance arabasının müzik sistemindeki gizli özellik : arkadaşlar aracın normal müzik ayarlarının dışında kitabcığındada bulamayacağınız gizli özelliğe  şu şekilde aktif ediyosunuz ve aracın kontağını kapatıp açtığınızda orjinal ses ayarlarına kendisi otomatik olarak geçiyo... bu sistemin özelliği araçta bas varmış gibi ses sistemi performans veriyo bence deneyin kendinizde görün... öncelikle aracı çalıştırıyoruz müzik sistemi kapalıyken 4 ve 6 tuşuna basılı tutun ve basılı tutarken müzik sisteminin açıp kapatan düğmesine basar basmaz elinizi basılı tuttuğunuz tuşlardan çekin ekranda ufak bi yazı çıkacak ondan sonra sırasıyla peşpeşe 1 tuşuna ve altındaki 4 tuşuna sonra 2 ve altındaki 5 tuşuna sonra 3 tuşuna ve altındaki 6 tuşuna bastıktan sonra müzik sisteminin açma kapama düğmesine basıp müzik sistemini kapatın. bu işlemi müzik sisteminin içinde cd varken yapmayın boşken yapın.bu şekilde  yaptıktan sonra sistem aktif oluyo.sonra müzik sistemini tekrar açın ve ses sistemindeki değişimi görün... kontağı kapatıp açtığında orjinal ses ayarlarına her zaman geri döner... bu işlemi bileniniz varmıydı ?

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #17 : Mart 06, 2014, 08:02:57 ÖS »
arkadaşlar başka modifiye hakkında fikir  verebilecek varmı ?

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #18 : Mart 26, 2014, 04:30:12 ÖS »
xenon farlarımıda aldım on numara oldu. resimlerinide atıcam yakında.park ve arka plaka ışıklarınıda tanesi 25 tl olan 5 li ledli park lambaları ile değiştirdim süper oldu. devamında garajımda aracımı krikoyla kaldırıp lastiklerini söktüm ön arka disklerimide kırmızıya boyadım. son olarakda aracımın hasar kaydının olmadığını sadece farklı zamanlarda bel altı boyamadan dolayı aracımda boya farklarının olduğunu açıklama bölümünde söylemiştim.ufak tefek çizikler  ve  göçükler  vardı.aracımı tanıdığım boyacıma verdim komple  tavan hariç bel altını boyattım araç sıfır gibi oldu maşallah.resimlerinide atıcam.boya  hakkında sorusu olan varsa sorabilir.önce komple göçük ve çizikler macunlanıyor.1 gün macunlu kalıyo.sonra astarlanıyo.1 gün astarlı kalıyo.sonra zımparalanıyo.sonra fırın boyaya giriyo. boyadan çıkınca boya akıntıları olabiliyo onları gidermek için komple  sulu zımpara yapılıyo.sonra boya yapılırken boya  tanecikleri camlara yapışıyor diye  camlar dışarıdan zımparalanıyo.en son araca pasta ve  cila  atılıyo.arabamın şimdi maşallahı  var ne  boya  farkı  ne  çizik ne  göçük hiç bişey kalmadı...

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #19 : Mart 27, 2014, 07:46:53 ÖÖ »
xenon farlarımıda aldım on numara oldu. resimlerinide atıcam yakında.park ve arka plaka ışıklarınıda tanesi 25 tl olan 5 li ledli park lambaları ile değiştirdim süper oldu. devamında garajımda aracımı krikoyla kaldırıp lastiklerini söktüm ön arka disklerimide kırmızıya boyadım. son olarakda aracımın hasar kaydının olmadığını sadece farklı zamanlarda bel altı boyamadan dolayı aracımda boya farklarının olduğunu açıklama bölümünde söylemiştim.ufak tefek çizikler  ve  göçükler  vardı.aracımı tanıdığım boyacıma verdim komple  tavan hariç bel altını boyattım araç sıfır gibi oldu maşallah.resimlerinide atıcam.boya  hakkında sorusu olan varsa sorabilir.önce komple göçük ve çizikler macunlanıyor.1 gün macunlu kalıyo.sonra astarlanıyo.1 gün astarlı kalıyo.sonra zımparalanıyo.sonra fırın boyaya giriyo. boyadan çıkınca boya akıntıları olabiliyo onları gidermek için komple  sulu zımpara yapılıyo.sonra boya yapılırken boya  tanecikleri camlara yapışıyor diye  camlar dışarıdan zımparalanıyo.en son araca pasta ve  cila  atılıyo.arabamın şimdi maşallahı  var ne  boya  farkı  ne  çizik ne  göçük hiç bişey kalmadı...

Hayırlı olsun.. güle güle kazasız belasız kullanın..

yaşar34

• YAŞAR ÇAKIL
« Yanıtla #20 : Mart 29, 2014, 11:04:23 ÖS »

Hayırlı olsun.. güle güle kazasız belasız kullanın..
eyvallah.sağolun.