Gönderen Konu: Golf GT Mk1 Cabrio  (Okunma sayısı 19362 defa)

cabrio742

Golf GT Mk1 Cabrio
« : Ocak 07, 2010, 07:04:01 ÖS »

Selam arkadaşlar ben Bursa'dan Gökhan umarım VOLKSWAGEN cileride aranıza alıyorsunuzdur gerçi sonuçta hepimiz CARdeş sayılırız belki aranızdan aracımı görenler vardır beni tanıyanlar olabilir internette caddelerde ;) Neyse Bursa Ertuğrulkentte oturuyorum Uluduağ Üniversitesinin yan tarafında lise öğrencisiyim tam bir VOLKSWAGEN hastasıyım ama aynı zamanda Hondalarda çok hoşuma gittiği için üye olmak istedim önceden bir rakip gözüyle baktığım caddelerde kapıştım Honda şimdi ne kadar güzel olduğunu yeni fark ettim daha doğrusu fark etmemi bi HONDA cı bi abimiz sağladı diyebilirim neyse yine çok konuştum bakalım aracımı beğenicek misiniz ! Aracım Golf GT Mk1 Cabriolet 1981 önceden K-Jetronic yani enjeksiyon sistemliydi fakat bulmakta zorlandığımız bir arıza yüzünden karb. sisteme geçtik üzerinde audi karb. ve audi manifoltu var 1600cc ama gidişi bayağı farklı şuanda arabam daha temin söylediğim çok sevdiğim HONDACI bi abimizin kapalı garajında duruyor ne yazıkki muayenesi falan yok kısmetse yazın çıkartmayı düşünüyoruz e tabi Cabrionun keyfi yazın çıkar ! Çıkarttığımda ise çoğu parçasını yeniliycem örnek filtreler lastikler vs. bu arada lastik demişken şuanda üzerinde yıldız şeklinde olan jantlar var 14inc öteki nikelajlı olanlar ise 15 ATS Cup jantlar orjinaldir ve bulunması çok zordur ön amortisörlerim spor  tabi yaylarda kısmetse arabayı çıkartıncada arkalarıda öyle yapıcam ama biraz sert oldukları için çukurdan vs geçmekte bayağı zorlanıyorum zaten araba çok alçak ama virajlarda vs hiç yan yatmadan direk kafayı içeri sokabiliryorum neyse iyi seyirler ;)  >=ok

delimanyak

Ynt: Golf GT Mk1 Cabrio
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2010, 07:07:55 ÖS »
Aramıza hos geldın kazasız belasız surusler dılerım guzel arac ama en kısa zamanda honda alman dılegıyle :D

cabrio742

« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2010, 07:22:48 ÖS »
Aramıza hos geldın kazasız belasız surusler dılerım guzel arac ama en kısa zamanda honda alman dılegıyle :D
Teşekkürler sadece bana değil bütün üyelere kazasız belasız cezasız keyifli sürüşler ;) Bu arada bu arabaya bir kere binsen keyfinden bırakamıyacağına eminim çünki ben bırakamıyorum bir gün bile ayrı kalsam rüyalarıma giriyor :D Kısmetse ilerde bir tane daha alıcam ama bu sefer üstü kapalı tek kapı olucak ;) Golf GTI Mk1 Cabrio & Golf GTI Mk1 Coupe

cabrio742

« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2010, 07:27:06 ÖS »
Bu arada yakında bir Bursa aktiviteniz vs olursa katılmaya çalışırım tabi isterseniz ;)

yalçınn

« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2010, 08:10:47 ÖS »
hoşgeldiniz aramıza...

---caner---

« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2010, 08:24:59 ÖS »
hogeldin kardeş bendede mk2 gti vardı vti a dönüş yaptım eminim sende hondanın tadına baksan vw ye bidaha bakmazsın :D

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #6 : Ocak 07, 2010, 08:27:48 ÖS »
Bu arada yakında bir Bursa aktiviteniz vs olursa katılmaya çalışırım tabi isterseniz ;)

Estafurullah ne demek.HErkesin yeri vardır.

Maşallah kazasız belasız.
German StyLe olarak görmek dileğiyLe :)

photographer

« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2010, 08:47:14 ÖS »
merhaba kardeşim ... nostalji yaşattın şimdi bana aynısının 84 model siyah beyaz cabrio bendede vardı.. çok keyifli arabadır.

34GB4525

« Yanıtla #8 : Ocak 07, 2010, 08:54:42 ÖS »
Hoş gelidn buraya geldiğine göre sana bi şeyleri anlatmamızın hiç gereği yok diye düşünüyorum honda hakkında keyifli forumlar ;)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 07, 2010, 09:21:57 ÖS »
Hosgeldin oncelikle

Aracin masallah cok guzel, bbs jantlari koy yada borbet yap yoluna devam et, arka kamberleride verdinmi tadindan yenmez bu makina :)

Esinti

« Yanıtla #10 : Ocak 07, 2010, 11:29:31 ÖS »
aramıza hoşgeldin arabanda güzel arkadasım kazasız belasız sürüşler

cabrio742

« Yanıtla #11 : Ocak 07, 2010, 11:48:30 ÖS »
Çok teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun İnşallah valla kısmetse bu yaz çıkartınca güzel şeyler yapmaya çalışıcam bakalım BBS jantlardan bende düşünüyorum kafama yatıyor çokda güzel yakışıyor ama hem çok pahalı hemde kolay bulunan bir jant değil ben BBS RS1 modelini istiyorum birazdan resimlerini koyarım ;D Photographer bendede var demişsin o zaman bu arabanın keyfinden benim gibi sende anlarsın vaz geçilmez arabalardan biridir valla BORBET düşündüm bir ara ama Bursa'da bir tane daha abimizde 35 plakalı Beyaz Cabrio var ama onda kalın tampon falan var 16 inc Borbet var geçenlerde lastik yarıldı çekiciyle gittim dedi hemde ön takım falan hepsini daha çabuk bitiriyor kısmetse arabayı komple kaporta boya tenta restoya sokarsam ilk işim çamurluk içlerini açtırmak olucak 195 lastik taktım onlar bile sürttü :D O yüzden sert amortisör taktım arkalarada takıcam hazırda bekliyoda bizde yazı bekliyoruz bakalım ;)

cabrio742

« Yanıtla #12 : Ocak 07, 2010, 11:55:10 ÖS »

BBS RS1 ama ortaları siyah olucak :D

İşte BORBET benim zaten favorim BORBET ama artık Serçelere bile çan çin çon BORBETlerini takıp jantın değerini düşürüyorlar bizim pederdede Mercede 560 Sel var ondada 16 BORBET var orjinal GERMANY ama millet o dandik çin zannediyo işte arka tekerlerdeki kamberlerin dereceleri yüksek olduğu için arkadan bakanlar hayran oluyo gerçi bi rot balans ister ama herkesin tuttuğu kendine :D

cabrio742

« Yanıtla #13 : Ocak 07, 2010, 11:59:34 ÖS »
hogeldin kardeş bendede mk2 gti vardı vti a dönüş yaptım eminim sende hondanın tadına baksan vw ye bidaha bakmazsın :D
Ben aynı zamandada www.vwtr.net (Volkswagen Türkiye) üyesiyim ordada var bir kaç tane Hondacı onların bazılarıda Hondadan memnun değil herkesin gözünde farklı araçlar var mesela ben uzun boylu olduğum için çoğu kişi bana bu arabayla uğraşma yanında çok küçük duruyosun git Mercedese bin diyo ama ben yinede vaz geçemiyorum çünkü arabamı çok seviyorum onunla az şeyler yaşamadık az yollarda kalmadık :D Ama uğraşması yapması başarması çok zevkli ben tamirciliğide küçük yaşta araba kullanmasınıda bu arabada öğrendim bazen herkesin dediği aklıma yatıyor bu arabayı satıp modelini yükseltmek istiyorum ama kıyamıyorum zaten Bursa'da değil TÜRKİYE'de kırmızısı çok az sayıda Bursa'da bu arabadan 3-4 tane beyaz var bi kırmızı benimkisi ;)

---caner---

« Yanıtla #14 : Ocak 08, 2010, 01:40:41 ÖÖ »
seni biliyorum ya vwtr den :D ehliyet alma hayallerin vardı bi ara :D Bursada bide aynısının beyazı vardı o da baya iidi satıldımı bilmiyorum
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2010, 01:41:31 ÖÖ Gönderen: ---caner--- »

zedrix

« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2010, 01:41:00 ÖÖ »
5 bacak jant cok kotu ofsetlı olan on numara kafayı basmak lazım ..
hosgeldın keyıflı forumlar...
eskı golfler kaplumbaga kadar olmasada cıddı bır potansıyele sahıp kazasız belasız

cabrio742

« Yanıtla #16 : Ocak 08, 2010, 03:17:59 ÖS »
seni biliyorum ya vwtr den :D ehliyet alma hayallerin vardı bi ara :D Bursada bide aynısının beyazı vardı o da baya iidi satıldımı bilmiyorum
Emin ol o hayaller hala var :D

cabrio742

« Yanıtla #17 : Ocak 08, 2010, 03:19:40 ÖS »
5 bacak jant cok kotu ofsetlı olan on numara kafayı basmak lazım ..
hosgeldın keyıflı forumlar...
eskı golfler kaplumbaga kadar olmasada cıddı bır potansıyele sahıp kazasız belasız
5 bacaklılar CMS 14 üzerinde 165 60 14 lastik var arkadan baktığınızda çok ötü görünümü oluyo bisiklet tekeri gibi :S Ofsetli olan ATS Cup jantlar 195 50 15 var ama kalkışta biraz hantallaşıyo ama görünüm olarak süper oluyo ön taraf şuanda zaten basık yazında kısmetse arka tarafı basıcas ;)

cabrio742

« Yanıtla #18 : Ocak 08, 2010, 03:27:38 ÖS »

cabrio742

« Yanıtla #19 : Ocak 08, 2010, 03:29:20 ÖS »
Hangi beyazdan bahsediyorsun Bursa'da 3-4 tane beyaz Cabrio var ama tek kırmızı var oda bende  :D

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #20 : Ocak 08, 2010, 03:31:09 ÖS »
,Buluşma olacaktır ben askerdeyim ve serkan abininde farklı bir telaşı var şu aralar işleri var yakın zamanda olacaktır umarım en kötü temmuzda ben gelince :=)

cabrio742

« Yanıtla #21 : Ocak 08, 2010, 03:37:53 ÖS »
,Buluşma olacaktır ben askerdeyim ve serkan abininde farklı bir telaşı var şu aralar işleri var yakın zamanda olacaktır umarım en kötü temmuzda ben gelince :=)
Şimdi değil yaza olması benim için çok daha iyi olur çünkü şimdi aracım olmadığı için aracımla katılamam ama yazın çıkartıcağım için seve seve gelirim drag rolling falanda yaparmıyız ?

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #22 : Ocak 08, 2010, 03:39:16 ÖS »
Temmuzu bekle o zaman yaparız hepsini yaparız ;) askerlik bize sattırdı aracı :) hayırlısı görüşmek üzere ;)

cabrio742

« Yanıtla #23 : Ocak 08, 2010, 03:43:38 ÖS »
Temmuzu bekle o zaman yaparız hepsini yaparız ;) askerlik bize sattırdı aracı :) hayırlısı görüşmek üzere ;)
Temmuzu bekliyces o zaman gerçi benim askerliğe daha çok varda büyük konuşmıyım kötü bi durum olmadığı sürece ayrılamam ben arabamdan :D Bırakmam onu bak şimdi kapalı garaj koyduk bana yakın yerde şimdi bile çok özlüyorum :D

turbocivic

« Yanıtla #24 : Ocak 09, 2010, 08:17:18 ÖS »
o garajdan biraz zor çıkartırsın onu kardeş.