Gönderen Konu: EJ9 Civic  (Okunma sayısı 10976 defa)

Mesut AKIN

EJ9 Civic
« : Kasım 13, 2015, 09:00:10 ÖÖ »
Arkadaşlar selam, Toyotalardan sonra birde Honda deneyelim dedik, 7 8 aylık araç arayışımı sonunda tamamladım ve aradığım aracı buldum , 1998 Model Honda Civic 1.4 İS Güvenlik paket , 230,000KM de  araç oldukça diri ve temizdi ancak eksikleri vardı , sol şöför aynası kırıktı, sol kapı iç döşemesinde , kol dayama kısmında kırık vardı içten (fotoğrafta görünüyor) sol emniyet kemeri geri sarmıyordu , hoperlorler patlaktı , pirhana marka kıytırık bir teyip vardı , arka koltukta hayvan beslemişler , sanırım köpek, koltuk yırtılmıştı ve tamir edilemeyecek durumdaydı, sol şöför üfleme ızgaraları kırıktı,  tüm bu parçaların orjinal çıkmalarını temin edip araca ufak dokunuşlar yaptık ve çok şükür araç toparlandı, alır almaz ilk iş şanzuman yağı, hidrolik yağı , motor yağı ve tüm filtreler değişti, TypeR lip takıldı, koltuk rayında sorun vardı tamir görmüş ama düzgün olmamıştı onu söküp hafta sonumu komple bu işe harcadım, göstergeleri söküp soluk yanan ışıklandırma işini halettim , son olarak beyaz Spoon larımızıda taktıcaz hayırlısı ile.

« Son Düzenleme: Kasım 13, 2015, 09:01:20 ÖÖ Gönderen: Mesut AKIN »

oktayoo

• Oktay
Ynt: EJ9 Civic
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2015, 02:05:16 ÖS »
maşallah,kazasız belasız.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2015, 07:44:32 ÖS »

Maşallah çok diri.. ufak tefek şeyler olabilir. Kazasız belasız sürüşler..

Ruski

« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2015, 08:21:03 ÖS »
hayırlı olsun
bu arada bi sorum olucak gösterge ışıklarını led mi yaptınız nasıl çözüm buldunuz acaba?

Mesut AKIN

« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2015, 11:07:27 ÖÖ »
bu hafta diskleride değiştirdim, sürüş konforum arttı :) frene dokunduğumda direksiyonda oluşan titreme disklerin yamulduğunu gösteriyordu, madem yapıyoruz herşey tam olsun dedim, torna işi zaten çok sevmediğim için Valeo marka disk alıp japon balata taktık :)

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2015, 11:07:53 ÖÖ Gönderen: Mesut AKIN »

Mesut AKIN

« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2015, 11:11:57 ÖÖ »
maşallah,kazasız belasız.

Teşekkür ederim Oktay bey sağolun.

Maşallah çok diri.. ufak tefek şeyler olabilir. Kazasız belasız sürüşler..

Amin , çok teşekkür ederim :) ufak tefek şeyleri vakit ve nakit buldukça halletmeye çalışıyorum.  sol farın far motorunu sökmüşler 1 adet far motoruna ihtiyacım var nerden bulurum acaba :(

hayırlı olsun
bu arada bi sorum olucak gösterge ışıklarını led mi yaptınız nasıl çözüm buldunuz acaba?

çok teşekkür ederim,  led kullanmadım, orjinal ampullerinin hepsini değiştirdim ve göstergeyi komple açıp her yerini güzelce temizledim zamanla biriken toz is şeklinde karartmıştı göstergeyi.

hakanilkiz

• hakanilkiz
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2015, 12:17:00 ÖS »
maşallah emeğinize sağlık. allah kaza bela vermesin.

Mesut AKIN

« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2015, 01:21:53 ÖS »
Teşekkür ederim hakan bey, Amin.

Mesut AKIN

« Yanıtla #8 : Kasım 17, 2015, 11:01:01 ÖÖ »
Arkadaşlar selam, bir arkadaşım 91 model integrası için 2007 de coilover yay seti almış, bunlarıda bana verdi senin civic'e olur diye hiç kullanmamış, ebaydan biraz araştırdım, birçok model biribirine uyuyor ve bunların arasında 91 interga ile 98 civic te var, ama yinede bir bilene danışmak istedim. sizce bunlar 98 Civic'e uyarmı ? aracımı aldığımda zaten basıktı ama orjinal yayları souk press uygulaması yapmışlar, bunları takarsam araç çok zıplarmı ? şuan konfor ve yol tutuşum iyi, sizce bunları takmak mantıklı olurmu ? cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşeşkkürler

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #9 : Kasım 17, 2015, 12:33:28 ÖS »
Maşallah, kazasız belasız

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #10 : Kasım 17, 2015, 12:34:47 ÖS »
İçindeki paspaslar kumaş mıdır yoksa kauçuk mudur ?

Mesut AKIN

« Yanıtla #11 : Kasım 17, 2015, 01:43:37 ÖS »
kumaş üstüne kauçuk attım , son bahrdayız malum yağmur çamur :D

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #12 : Kasım 17, 2015, 02:03:44 ÖS »
Nasıl yani, yağmur çamurdan saçma sapan o her araca uygulanan paspaslardan koydum malum, para ödemedim de. şu üzerine kauçuk nasıl oluyor öğrenmek lazım :) bende uygulama sandım, meğer üst üsteymiş şimdi farkettim. arada işten mola verip foruma bakıyorum, uçmuşum ben hahah
« Son Düzenleme: Kasım 17, 2015, 02:05:19 ÖS Gönderen: gurkankdr »

Mesut AKIN

« Yanıtla #13 : Kasım 17, 2015, 02:57:03 ÖS »
aslında senin dediğin gibi olur yapılması zor değil ayakkabının en çok temas ettiği sürücü kısmında kauçuk olan paspaslar gibi uygulama yapılabilir sadece dikim işini yaptıracak biryer lazım

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #14 : Kasım 17, 2015, 07:31:13 ÖS »

Şuanki konfordan memnunsan hiç takma bu coilleri sekme yapar bunlar büyük ihtimal aracına uyar ama tevsiye etmem 1.kalite olanları var onlar iyidir. Bunlar hediye ise ilana koy sat gitsin aracına başka birşey yaparsın.

Mesut AKIN

« Yanıtla #15 : Kasım 18, 2015, 09:04:36 ÖÖ »
cevap için teşekkür ederim Mustafa kardeşim, dediğin gibi yapayım ozaman sekme olacaksa.

Mesut AKIN

« Yanıtla #16 : Mart 02, 2016, 03:01:11 ÖS »

arabaya kaldığımız yerden devam ediyoruz :) eksiklerini tamamlamaya en fulunu yapmaya uğraşıyorum, iç kısımda sadece son 2 başlık kaldı VTI arka yolcu başlıklarım eksik uygun fiyata bulursam onlarıda alıcam ama millet aç 2 tane çıkma başlığa 250tl istiyorlar :)

çıkma kol dayamalarda 400Tl idi , buda çıkma ancak durumu vahimdi, yılların kiri kullanım izleri vardı, üst kaplama süngeri ve kumaşı yıtılmıştı, önce komple parçayı dağıtıp güzelcene yıkadım, plastik parlatıcı ile yılların yorgunluğundan kurtulduk , üst kısımdaki kaplamayı söktüm altındaki süngeri sıcak su vasitası ile kazıdım ve zımpara atıp tamamen pürüssüzleştirdim sonrada ortadan başlamak üzere deri kaplama yaptım, önce ortadan öne ve arkaya doğru gerdirip yapıştırdım , daha sonrada dışa doğru gerdirip köşeleri katlamadan geridrdim :)

Mesut AKIN

« Yanıtla #17 : Mart 02, 2016, 03:01:40 ÖS »

bugün radyatörü değiştirdim ve civic 1,6 nın daha geniş radyatörünü taktırdım , distrübitör keçeside sertleşmiş yağ kaçırıyordu onuda değiştirttim bana maliyeti 400tl :( yine gitti paracıklar , ama umarım bu sefer zırt pırt fan açma sorunundan kurtulucam inşAllah

eski radyatörün üst su kanalı bölümünü açtık içler acısı haldeydi resmen içinde taş oluşmuş , artı eski radyatör kapağı zamanında parçalanmış ve yayı ile ucu radyatörün içine düşmüş

Mesut AKIN

« Yanıtla #18 : Mart 02, 2016, 03:02:22 ÖS »
eveet bir süre aradan sonra aradığım parçaları buldum,  bardaklık ve arka VTI kafalıkları aldım, bardaklığın kendi çerçevesi çok kötüydü sadece bardaklık mekanizmasını söküp kendi çerçeveme taktım, bu arada toz ve kir yüzünden açılıp kapanmada sorun yaşıyordu bardaklık, komple söküp temizledim parlattım ve hareketli mekanizmasını yağladım, yerine montajını yaptım kız gibi oldu :)  kafalıklarıda komple yıkayıp kuruladım onlarıda taktım :) araç şuan FULL oldu :)

« Son Düzenleme: Mart 02, 2016, 03:02:44 ÖS Gönderen: Mesut AKIN »

Mesut AKIN

« Yanıtla #19 : Mart 02, 2016, 03:04:31 ÖS »

Mesut AKIN

« Yanıtla #20 : Mart 02, 2016, 03:05:34 ÖS »

Selamlar arkadaşlar,  Kadranada el atayım dedim, sönük yanıyordu ve ışık dağılımı homojen değildi , önce sarımtırak rengi veren kadranın arkasındaki kaplamayı kazıdım ve amber led alıp komple led döşedim , istediğim parlaklığı ve homojenliği yakaladım, ancak göstergede ki kadran çubuklarının ışıksız olması canımı sıkıyordu işe girişmişken devam edelim dedim ve Type-R stili gösterge tabanları ile Chevrolet marka bir aracın gösterge çubuklarını aldım şeffaf turuncu bunların ışık geçirgenliği olduğu için tercih ettim bakalım bunlarda elime ulaşınca göstergede nasıl duracaklar.

Sıparişini verdiğim ürünler

Mesut AKIN

« Yanıtla #21 : Mart 02, 2016, 03:06:57 ÖS »

sıpariş verdiğim Rus yapımı TypeR gösterge zeminide geldi ama çok sorun yaşadım , kimseye tavsiye etmem :D

montajını yaptım ama çok zahmetli oldu, vida delikleri açılmamıştı hepsini tek tek açtım üstelik yana kayık basılmıştı biraz vida deliklerini biraz yana kaydırarak açtım , bu seferde kılavuz plastikleri yerlerine oturmadı onlarıda yeniden büyütmek zorunda kaldım ancak sonuç istediğim gibi oldu :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #22 : Mart 02, 2016, 07:36:53 ÖS »
zahmetli ve çok hassas bir iş,emeğinize sağlık.Paylaşım için teşekkürler.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #23 : Mart 03, 2016, 07:22:25 ÖÖ »

Emeğinize sağlık ince işçilik isteyen bir iş yapmışsınız çokda güzel olmuş  >=ok

eskemre

« Yanıtla #24 : Mart 03, 2016, 11:41:39 ÖÖ »
Yeni Honda Civic Sedan ve HB hakkında detaylı bilgi için ; www.yenicivic.net