Gönderen Konu: civic hb 1,6 i-dtec sport  (Okunma sayısı 4683 defa)

kaptaniderya

• kaptaniderya
civic hb 1,6 i-dtec sport
« : Kasım 08, 2015, 01:51:54 ÖS »
merhaba arkadaşlar,

2012 de aldığım civic hb 1.4 i-shift den sonra, yine ve yeniden honda.
bu sefer 2. el ve bu sefer beklediğim motor.
1,6 dizel..
kusuru mu evet var
otomatiği yok ve geri görüşü biraz kısıtlı gibi.
ben başka kusurunu bulamadım.
kargaya yavrusu şahin görünürmüş ama ben üst segment arabalarda kullandım, yaş 40 ve 20 senden fazla oldu ilk direksiyona çıktığımdan bu yana.
gelelim araca. ben alalı henüz 1 hafta oldu ve maalesef denize çıkmak zorunda kaldım. dönüşte bu başlıkta yine detaylı bilgiler vereceğim.
ilk izlenimlerim.
1-araç kasa ağırlığına ve yakıt değerlerine bakılınca gerçekten seri bir araba. hatta yaktığından fazla gidiyor desem yanlış bir cümle kurmamış olurum.
2-ses yalıtımı mükemmel çünkü ne çalıştırdığınızda nede sürerken dizel bir motor sesi duymuyorsunuz. araçta kullanılan alternatif yahut karşıt frekans sistemi sayesinde ise yol sesini hiç hissetmiyorunuz gibi birşey.
3-koltukların kenar kavramaları hiç fena değil. uzun yolda kullanınca daha net bilgi vereceğim ama araç yormuyor.
4-tüm kumanda elinizin altında. ilk bakışta karmaşık gelmesine rağmen alışınca zevkli oluyor.
5-işçilik ve kullanılan malzeme kalitesi bulunduğu segmnete göre iyi.
6-müzik ses kalitesi tatminkar.
7-fiyatı pahalı gibi dursada birisi bana 70 bine dahi polo yada yaris varken bunu fiyatının neye göre pahalı durduğunu izah etsin lütfen. ne veriyorsunuz ve karşılığında size ne veriyorlar ona bakmak lazım. unutmadan verdiğiniz paranın katılımıda devletin :) .

ilk etaptaki hılza ilgili denemeler.
1- 0-100 10 saniye
2- 0-180 31 saniye
3- ulaşılan max. sürat 120 km/saat ancak dahada giderdi.

dediğim gibi ilerde daha detaylı bilgiler verebilirim sanırım.

herkese kazasız zevkli sürüşler.. şimdilik kalın sağlıcakla..

oktayoo

• Oktay
Ynt: civic hb 1,6 i-dtec sport
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2015, 02:42:51 ÖS »
hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2015, 07:46:22 ÖS »
teşekkür ederim

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2015, 03:51:20 ÖS »
merhaba arkadaşlar,

2012 de aldığım civic hb 1.4 i-shift den sonra, yine ve yeniden honda.
bu sefer 2. el ve bu sefer beklediğim motor.
1,6 dizel..
kusuru mu evet var
otomatiği yok ve geri görüşü biraz kısıtlı gibi.
ben başka kusurunu bulamadım.
kargaya yavrusu şahin görünürmüş ama ben üst segment arabalarda kullandım, yaş 40 ve 20 senden fazla oldu ilk direksiyona çıktığımdan bu yana.
gelelim araca. ben alalı henüz 1 hafta oldu ve maalesef denize çıkmak zorunda kaldım. dönüşte bu başlıkta yine detaylı bilgiler vereceğim.
ilk izlenimlerim.
1-araç kasa ağırlığına ve yakıt değerlerine bakılınca gerçekten seri bir araba. hatta yaktığından fazla gidiyor desem yanlış bir cümle kurmamış olurum.
2-ses yalıtımı mükemmel çünkü ne çalıştırdığınızda nede sürerken dizel bir motor sesi duymuyorsunuz. araçta kullanılan alternatif yahut karşıt frekans sistemi sayesinde ise yol sesini hiç hissetmiyorunuz gibi birşey.
3-koltukların kenar kavramaları hiç fena değil. uzun yolda kullanınca daha net bilgi vereceğim ama araç yormuyor.
4-tüm kumanda elinizin altında. ilk bakışta karmaşık gelmesine rağmen alışınca zevkli oluyor.
5-işçilik ve kullanılan malzeme kalitesi bulunduğu segmnete göre iyi.
6-müzik ses kalitesi tatminkar.
7-fiyatı pahalı gibi dursada birisi bana 70 bine dahi polo yada yaris varken bunu fiyatının neye göre pahalı durduğunu izah etsin lütfen. ne veriyorsunuz ve karşılığında size ne veriyorlar ona bakmak lazım. unutmadan verdiğiniz paranın katılımıda devletin :) .

ilk etaptaki hılza ilgili denemeler.
1- 0-100 10 saniye
2- 0-180 31 saniye
3- ulaşılan max. sürat 120 km/saat ancak dahada giderdi.

dediğim gibi ilerde daha detaylı bilgiler verebilirim sanırım.

herkese kazasız zevkli sürüşler.. şimdilik kalın sağlıcakla..

ulaşılan max. süratte bi hata var 220 km olacaktı kusura bakmayın..

muratco

« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2015, 05:10:05 ÖS »
yeni aracınız hayırlı olsun..2000 devire kadar cok ağır deniyor,turbo boşluğundan dolayı doğrumu?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2015, 10:07:33 ÖÖ »
Aracınız hayırlı olsun
Bende showroom'da inceledim ve gözüme batan tek şey arka silecek oldu!
Bir önceki kasanın 1.8 motorunu kullanıyorum ve HB Civic kesinlikle kalite  >=ok

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2015, 02:12:12 ÖS »
yeni aracınız hayırlı olsun..2000 devire kadar cok ağır deniyor,turbo boşluğundan dolayı doğrumu?

hocam istanbul-samsun-tunceli-bitlis gibi uzun bir yol yaptım.
ağır derken ne kastedildiğine bağlı tabiiki.
ama 300 Nm 2000 devirde geldiğinden dolayı alt devirlerdeki canlanma birazcık zayıf kalıyor gözüküyor. çünkü 2 bin devir ve üstündeki canlılık çok üst seviyede olduğundan, alt devirler insana cansız gibi gelebiliyor.
beni hiçbir şekilde üzmediğini söyleyebilirim.

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2015, 03:06:55 ÖS »
Aracınız hayırlı olsun
Bende showroom'da inceledim ve gözüme batan tek şey arka silecek oldu!
Bir önceki kasanın 1.8 motorunu kullanıyorum ve HB Civic kesinlikle kalite  >=ok

teşekkür ederim.
arka cam için görüşün çok engellendiği konusunda birsürü yazı okudum.
evet arka görüş bir sedan gibi değil, yahut diğer hb ler gibide değil. ama sürüşü engelleyen bir konu sözkonusu değil.
arkadan yaklaşan bir aracı görememe gibi bir durum yok. geri geri gitmek için söyleniyorsa.. geri görüş kamerası bile var araçta nasıl geriyi göremiyorlar anlamıyorum... silecek ise duruş olarak güzel olmuş bence.

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #8 : Şubat 29, 2016, 09:07:04 ÖS »
tekrar herkese merhaba...

forum bu aralar çok aktif değil ama..
araçla 10 bin km yi devirdikten sonra izlenimleri netleştireyim dedim.

1- ses yalıtımı kendi sınıfında ve benim kullandığım diğer marka ve model arabalar ile ve kendi modelinin önceki versiyonları ile kıyaslandığında tatminkar seviyede.. spor model bir araba kullanıyorsunuz neticede.

2- işçilik kalitesi bütün forumlarda ön plana çıkmış ve iyi olmadığı gibi bir söylenti dolaşıyor.. neye göre iyi değil.. baz versiyonu 100 binden başlayan arabalara göre mi yoksa kendi kategorisine göre mi.. evet mükemmel veya daha iyisi olamazdı demek yanlış olabilir ama bu segmentte bu fiyatta alınabilecek en kaliteli ve en iyi işçilikli araba.

3- yol tutuşu... araç inceleyenler hangi hızlarla hangi tarz dönemeçlere girip hangi yorumları yapıyorlar bilmiyorum.. vsa açıkken zaten gerekli müdahale ve sönümleme geldiğinden araçta asla kopma yok.. kapalıyken ise bence direksiyonu nasıl kullandığınıza bağlı.. 180 km sürat ile girilebilecek bir dönemece sabit direksiyon tutuşu ile girerseniz kopmayacak araba bilmiyorum.. buna üst segmentlerde dahil. yani kullanıcı ile yol tutuşun arasında direkt bağlantı var.. evet acemice bi kaç deneme yaptım üst süratlerde kopma başlıyor.. eğer o performansla araç kullanacaksanız ya çook üst segment almalısınız.. ya vsa açık kalmalı yada biraz direksiyon eğitimi almalısınız. :)

4- gelelim can alıcı konuya.. yakıt.. evet aracımın hep az yakmasını ve hızlı gitmesini istedim.. bu nasıl olacaktı.. yeni nesil turbo dizel motorlar buna imkan vermeye başladı.. genelde çok agresif araba kullanmayı seviyorum... şehir içinde değil ama şehirler arası yollarda 10 bin kmde 6 adet ceza 6 sıda yüksek süratten.. bu şekilde karma tüketimde 5 ila 5.5 litre arasında bir yakıt tüketimi var.. sırf kendimi tatmin etmek için yaklaşık yarım depo benzinle çok sakin kullanmayı denedim az yaksın diye evet ortalama 3.7 litreyi tutturdum.. ama başağrısı oluştu bu araba bu şekilde kullanılmaz. ve bu hıza bu performansada 5.5 litre yakıt asla çok değil bana göre.

5- aracın müzik sistemi tatminkar ama bence spor bir arabaya helede hondaya yaraşır değil... iyileştirilmesinde fayda var.. yada bir şekilde ekler yapılmalı..

6- ve can alıcı konu bu araç bu fiyatlarla otomatik olursa ilk yapacağım iş almak olacakki bildiğim kadar 2007 de oda gelecek..

sağlıkla.. kazasız keyifli ve heyecanlı sürüşlerle kalın...

RCPKPLN

• Rcpkpln
Ynt:
« Yanıtla #9 : Mart 16, 2016, 04:17:57 ÖS »
Hayırlı uğurlu olsun.. Kazasız günler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

static

• Selim
« Yanıtla #10 : Mart 19, 2016, 03:50:06 ÖS »
Merhaba aracınız hayırlı olsun.  Bende yaklasik 2 hafta once ayni aractan aldim. Bende farkli bir başlık altinda arac hakkinda ki izlenimlerimi sizlere aktaracagim.

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #11 : Nisan 26, 2016, 02:14:22 ÖS »
Hayırlı uğurlu olsun.. Kazasız günler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba aracınız hayırlı olsun.  Bende yaklasik 2 hafta once ayni aractan aldim. Bende farkli bir başlık altinda arac hakkinda ki izlenimlerimi sizlere aktaracagim.

teşekkür ederim..