Gönderen Konu: ocean0636's 2010 FD6's Photography..  (Okunma sayısı 11248 defa)

ocean0636

Ynt: ocean0636's 2010 FD6's Photography..
« Yanıtla #25 : Nisan 22, 2010, 08:10:02 ÖS »
kardeşim maşallah kazasız belasız tekrardan ;)
Eyw. kanka saol hepimize kasız belasız inş.  :)

koluman

« Yanıtla #26 : Nisan 26, 2010, 07:33:25 ÖÖ »
maşallah rabbim ağız tadıyla binmeni nasip etsin. ön cama film çok güzel olmuş. coil yapıcam diyodun???????

ocean0636

« Yanıtla #27 : Nisan 27, 2010, 07:49:45 ÖS »
Eyw. Hocam teşekkürler :)
Araştırıyorum henüz çok kararsız kaldım su ara muhtemelen Haziran'da almış olurum :)

ocean0636

« Yanıtla #28 : Nisan 27, 2010, 07:52:57 ÖS »
En çok basanlardan birisi xyz coilover sistemi ama o bile 8cm
dusuruyormus ee suanda bile eichbach sportlinelarla 4-4.5cm düşük yani adam
akıllı basamicam istediğim gibi ve 3-4cm icinde 2200tl ne kadar mantıklı bilmiyorum..
Bir de D2 coilover varmış onu arastiricam bir de yani bu kadar para vermisken adam akıllı basabilmemiz lazım değil mı :)
Ben tamamen Jdm yapmayı dusunuyorum on davlumbazlari söküp dip basicam :)

apo akar

« Yanıtla #29 : Mayıs 15, 2010, 12:58:25 ÖÖ »
Araç yakıyo ortalığı. Kazasız belasız kullanırsın inşallah...

RattleSnake

« Yanıtla #30 : Mayıs 15, 2010, 01:08:52 ÖÖ »
imza yeter

bozdemir

« Yanıtla #31 : Mayıs 15, 2010, 01:30:04 ÖÖ »

@ocean0636   Nazar değmesin çok güzel aracın. Kısmet olursa 10-15 gün içerisinde siparişini verdiğimiz beyaz elegancem gelecek. Fiyat anlaşmasına cam filmini dahil etmemiştim bilerek. O yüzden dışarıda yaptıracağım.

Sizin kullandığınız Solargard cam filmini soracaktım. Nasıl? Memnunmusunuz, civic'i olan bir arkadaşım da 2007 de aldığı elegancesine yaptırmış ve hala sorunsuz kullanıyor sanırım.

Bu arada aracı sürekli kullanmayacağım için hani benim de ön cama çektiresim var. Koyuluk derecesi solorgard da nasıl? Numaralandırılmış mı yoksa başka bir isim mi verilmiş.

ocean0636

« Yanıtla #32 : Mayıs 15, 2010, 01:48:00 ÖÖ »
Araç yakıyo ortalığı. Kazasız belasız kullanırsın inşallah...
Eyw. Teşekkürler hocam hepimize Kazasız Belasız İnş. :)
imza yeter
Teşekkürler :)

@ocean0636   Nazar değmesin çok güzel aracın. Kısmet olursa 10-15 gün içerisinde siparişini verdiğimiz beyaz elegancem gelecek. Fiyat anlaşmasına cam filmini dahil etmemiştim bilerek. O yüzden dışarıda yaptıracağım.

Sizin kullandığınız Solargard cam filmini soracaktım. Nasıl? Memnunmusunuz, civic'i olan bir arkadaşım da 2007 de aldığı elegancesine yaptırmış ve hala sorunsuz kullanıyor sanırım.

Bu arada aracı sürekli kullanmayacağım için hani benim de ön cama çektiresim var. Koyuluk derecesi solorgard da nasıl? Numaralandırılmış mı yoksa başka bir isim mi verilmiş.
Ben Antalya'nın en bilinen ve en iyi Tr'dede ciddi isim yapmış bir yerde çektirdim filmleri. Mercedes, Bmw vs. servıslerle anlasmalı sıfır luks segmenttekı araçların kapılarını sokuyor camı cıkartıyor guzelce fılmı cekıyor arabanı teslım edıyor..
Dışardanda Honda vs. gıbı dıger araçlarada fılm cekıyor yukarıdakı olayı neden soyledın dersen kapılar sokulmeden aracın ustunde prof. film çekilmesi imkansız ben kıyamamıstım cektırmıyordum az alsın konusmaya gıttıgımde ıcerde S350Cdı vardı sıfır koltuk posetlerı ustunde kapılarını sokmusler fılm cekıyorlardı sonra bende cektırıyım prof. yapıyorlar sorun cıkmaz dedım ve cektırdım aslında guvenırım Şenola eskı focusumada o cekmıstı ondanda sımdıkı fılmlerımdende cok memnun kaldım..
Ton numara olayı solargard da var mıdır bılmıyorruma ama solargard cıdden cok ıyı bır marka bahsettıgım kişi Şenol abi 25 yıldır filmcilik yapıyor ve onun soyledıgı 3M,Ziebart,Sonax begenmıyor fılmlerın kalıtesını genelde Solarmaster veya bır ustu olan Solargard kullanıyor..
Benım aracımda aracın rengı bronz oldugu ıcın uyum saglaması acısından yanlarda ve arkalarda 1 kat açık ''koyu yesılımsı'' ve ustunde siyah film ön camda ise 1 kat açık aynalı(çok açık) ve 1 kat siyah film var bu konuda cok ugrastık en guzel tonu yakalamak ıcın ve cok sukur tutturduk :) Fılmlerın cekılmesı 12saat surdu benım aracımda ustelık 3 usta bırden calıstı. Toplamdada maliyeti 1000TL harcadım..
Sonuç olarak dıyecegım o ki ucuz fılme kaçmayın aracınıza yazık edersınız ve araştırın ıyı ustaların olmadıgı yerde kapılarınızı sokturmeyın ses yapar sonra ıyı usta olursa en ufak sıkıntı yaşamazsınız.. Kapı sokulmeden fılm cektıreyım dersen uzun donemde kenerlardan kalkma sorunu olabılır belkı ve cekılırken kapıları halk arasındakı tabırı ıle ''kanırtarak'' cekıyorlar :)
Herkez cok basıte alıyor ama fılm cıddı bır ıs :)
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2010, 01:50:23 ÖÖ Gönderen: ocean0636 »

bozdemir

« Yanıtla #33 : Mayıs 15, 2010, 02:12:45 ÖÖ »

Bilgi için çok teşekkürler. Zaten gidipte ucuz,köşe başlarındaki filmcilere,tuningcilere kesinlikle çektirmem. Önce filmin marka araştırmasını daha sonra da usta ve çekilecek yerin belirlenmesini yapacağım. :)

Arkadaşım aracını 2007 de sıfır aldığında bizim buradaki Mengerlere yaptırmış kapı ve camları söktürmeden. O zamanın parasıyla normalin üzerinde verdik demişti, sonradan kabarmalar köşelerden açılmalar vs. olmasın diye ve bu zaman oldu hala aynı kalitede duruyor.

Gerçektende öyle bildiğim,bindiğim ve kullandığım bir araç. Olmazsa onunla irtibata geçip Solargard için işlemlere başlıyayım. :)

Bu arada arka stoplar için kırmızı folyo kaplatıyorlar. Ondan da yaptırmayı düşünüyorum. Her hangi bir dezavantajı varmıdır ? Ve yaptırırken nelere dikkat edilmeli. Teşekkürler.

örnek :

Uploaded with ImageShack.us

ocean0636

« Yanıtla #34 : Mayıs 15, 2010, 02:27:10 ÖÖ »
Kapılar sokulmeden cekılen fılmı acıkcası pek tasvıb etmıyorum ama sorun cıkmamıssa neden olmasın:)
Eski aracımın stoplarına seffaf kırmızı folyo kaplatmıstım bende ama çok apachee ısı oluyor gec de olsa farkına vardım hıc yaptırmayın derım ve sınyallerınızde kırmızı yanıyor sınyallerdekı farkedılebılırlıgınız azalıyor ayrıca gerı vıtes lambalarıda kırmızı yanıyor gece gerı gerı yaklasırken gorus cıddı derecede kısıtlanıyor bıde bendekı gıbı koyu fılmın varsa artık çarpınca durursun :)
Folyo işine girme derim ben gene aynı filmcide stopları stop boyası ile sinyal kısımlarını fümeye boyatttım 90 liraya şuanda çok da memnunum tavsiye ederim hem daha jdm duruyor hemde yakısıyor gercekten :)
En kotu ıhtımalle ledli stoplara bakın ama kırmızı transpaan folyoyla kaplama vs. gıbı ıslere gırmeyın derım :)
Dezavantajlarından sonra kalan kısım da Zevk meselesı artık :)