Gönderen Konu: Honda ve hondacılarla ilk tanışma..İlk resimler..J E I H A N  (Okunma sayısı 4304 defa)

yagiz61

• Ziyaretçi

İşte benim civicim,en ham ve duru hali,görüşlerinize,örnek ve önerilerinize açığım,elbirliği ile arabayı mahvedebiliriz.. >%6rol

Evet resimler her ne kadar amatör olsada ilk tanışma için yeterli sayılır umarım,forumunda acemisiyiz malum,umarım mazur görürsünüz..

Aracım 2009 model Premium manuel..Henüz 25 günlük ve yaklaşık 900 km de.
Plakanın sırrı eşimin ve benim isimlerimizin ilk harfleri,561 ise 061 olamadığından öyle oldu,bi önceki arabam(Megane scenic RXE 2000 model)ın plakası 061 di,ama Trabzonspor bu sene iyi,061 bulmak iyice zorlaştı >=ok Araba hakkında uzun uzadıya bişeyler yazamadım şimdlik,daha sonra paylaşımlar devam edicek inş.ama özetle şunu söleyebilirim ki,125Bg (bide ben 126 :artis ) ve karizmasıyla Honda Hayat Onda...

Arabanın bana maliyeti sıkı bi pazarlıkla 35,500 oldu,malum kriz ve yılsonu,bayiler esnek olabiliyor,aslında il dışında bir bayide sevdiğim bi arkadaşım vasıtası ile 34,650 YTL ye aynı arabayı buldum,ama git gel masrafı ve alacağım hediyeler konusunda pazarlığa devam edince pek bi kar kalmadı benim için.>=ok. Arabama aldığım hediyeler cabası,yeni araba alacak arkadaşlarında bu ufak hediyeler için ısrar etmesini öneririm,şöyle ki;

1-Kauçuk paspaslar
2-Park Sensörü
3-Xenon Far
4-Bagaj havuzu
5-Egsoz Nikelajı
6-İç-dış boya koruma
7-Trafik seti

Not:Daha önce görmüş olsaydım ışıklı kapı eşiğinide koparırdım,ama ne yazık ki aldıktan sonra rasladım..Sağlık olsun,ama yeni alacak olanlar mutlaka üzerinde dursun..

Arabanın önemli ve en çok merak edilen özelliklerine gelince..Tamamen objektif bakmaya çalışarak yazmaya çalışcam..Araba gerçekten karizmatik bir araba,bunu şehir içi düşükj hızla yayaların arasından geçerken rahatlıkla hissedebilirsiniz >=ok Torpido bölümü ve aydınlatma o kadar dikkat çekici ki,bütün yayaların gözü arabanın içinde,ışıklarda herkes siyahın içinde ki,bej ve mavinin uyumuna bakarken sarı ışığı unutuyor,siz basıp gidiyosunuz >%6rol

Yakıt konusundan bahsetmem gerekirse;Ben aldığım günden bu yana ortalama 10,1 litre yaktım,%90 şehir içinde kullandım,%10 ise 150 km üstü :gitar 1000 km ve 10000 den sonra daha net bişeyler yazarım,çok yormayacak gibi görünüyor,bakalım..

Arabanın vites ve orta kolçak kısmı tasarımı çok ergonomik,bütün ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz kadar hacmi geniş bi alan burası,ve hepsi üstü kapanabilir şekilde dizayn edilmiş,bu bölüm en çok hoşuma giden alan,tasarım harikası torpido bölümünden sonra tabi >=ok

Bagajı yeterli..

Üstünde ki Lastikleri kar için tabi ki uygun değil,ancak tam bir yağmurlu yol lastiği,zaten su tahliyesi konusunda ödül aldığını duymuştum.

Frenler konusuna gelince,forumda tartışılmış gerçi ama ben bi sıkıntı görmedim şimdilik..sadece geçen gün buzlu bi yerde frene bastığımda abs nin pedala verdiği titreşimden farklı olarak bi uğultu şeklinde ses duydum,bu normal mi tam bilmiyorum açıkçası..

Kliması gayet hoş bence,kullanımıda kolay,buğu çözmesi çok iyi..

Eşim arka koltukların hoş ve rahat olduğunu sölüyor ben denemedim açıkçası

Eksileri yok mu,tabi ki var..En nihayetinde yaklaşık 40 bin ytl lik araba,200-300 milyarlık arabalar olduğu düşünülürse,bu işin sonu yok..Ancak ben paramın karşılığını aldığımı düşünüyorum.Basit ayrıntıların gözden kaçırılması can sıkıyor bazen ama gözümüzü kapatıp görmezden geliyoruz hepimiz..Gördüğüm eksiklikleri yazarak,Honda civic almayı düşünen kullanıcıların ilk uğradığı bu sitede,aradığı bilgileri bulması açısından bazı maddeleri yazmayı uygun gördüm.Eksiklikleri şöle sıralayabilirim..

1-bagajın ve depo kapağının anahtara entegre edilmeyişi,
2-far sensörü ve yağmur sensörünün olmayışı,
3-yol bilgisayarının yeterince işlevsel olmayışı
4-Cruise Control megane II de daha kullanışlı idi,bunda sabitlemeyi düşündüğüm hızı görebileceğim bi ekran yok,ancak butonu kullanıyorum peşpeşe bastığımda hemen algılamıyor,mecburen bekliyorum,eğer varsa bir yolu ben bilmiyorum en azından..
5-Ben virajlara tutunuşunu daha iyi bekliyordum,bilmiyorum belki elegance ile arasında VSA dan dolayı bi fark olabilir,eğer öle ise keşke elegance alsaydım diyeceğim tabi ki..Eğer pek bi fark yoksa iyi ki premium aldım diyebilirim rahatlıkla..
6-Örneğin anahtardan kitlendiğinde camların kapanmamasıda büyük eksiklik bence..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar,mümkün olduğunca herşeye değinmeye çalıştım.Sizlerde katılıp katılmadığınız noktaları yazabilirsiniz tabi ki,eleştrilere açığım..Herşeye rağmen hep birlikte,alkış ve galeyan ile,rahatlıkla söyleyebilirim ki...

Honda Hayat Onda >=ok

34N1005

ufuk

• Ziyaretçi
Ynt: Honda ve hondacılarla ilk tanışma..İlk resimler..J E I H A N
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2008, 09:01:42 ÖS »
allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin ...

loiz

« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2008, 09:14:26 ÖS »
hayırlı olsun..çok iyi bildiğimiz civici kendi yorumunla bizlere yeniden sunuşun çok etkileyiciydi sonuna kadr zevkle okudum :) ALlah kaza bela göstermesin tekrar hayırlı olsun..e üstüne basa basa belirmişsiniz..honda hayat Onda ;)
ha bide 61 konusundaki hassasiyetiniz çok hoş..bende bi 61li olarak karadenizin en hırçın incisinden saygılar sevgiler sunarım..
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2008, 09:15:49 ÖS Gönderen: loiz »

yagiz61

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 28, 2008, 09:35:18 ÖS »
Neden mi hayat onda??

Bu arada yanımdan bi Vito geçiyor geçen gün otoyolda,içinde pos bıyıklı bi adam kafasını bana çevirdi ve güldü,alalalala dedim neyse geçti gitti,baktım ilerde sağ şerdide geçmiş yavaşlamış,sollamak üzereyken birden vites düşürüp gazlamaz mı,tabi ben dursamda honda durmadı,aklı sıra eleman honda ya toz yutturdum diyip mercedes forumunda caka satıcak :emo

5. viteste soluna kadar yanaştım,baktım yine bana o bakış,eline baktım,tıpkı duelloda silahına davranacak bi kovboy gibi bekledim son ana kadar,o 4 e atar atmaz bende çektim 4 e,sonuç ne mi oldu,Aynaya baktım ama çok geride kalmıştı,yüz ifadesini göremedim >%6rol

İşte o nedenle yazıyorum sık sık,Honda Hayat ta Güçte onda :gitar

aklıma gelmişken belirteyim dedim..

altunparmak

« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2008, 09:36:05 ÖS »
kazasız belasız masallah

S2K_06

« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2008, 09:40:37 ÖS »
masallah allah kaza bela vermesin hayırlı ugurlu olur ish

nikky

« Yanıtla #7 : Aralık 28, 2008, 09:46:34 ÖS »
hayırlı olsun, maşallah kazasız belasız binersiniz inş

whitehan

« Yanıtla #8 : Aralık 28, 2008, 09:53:48 ÖS »
hosgeldınız..kazasız belasız kullanmanızı dılerım..

mturk78

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 28, 2008, 10:47:55 ÖS »
Allah kaza bela vermesin.Güle Güle kullanın

wallace_son

• AutoShow 2006
« Yanıtla #10 : Aralık 28, 2008, 11:08:53 ÖS »
hoşgeldin arkadaşım, ordu, fatsa dan mısın?

firstcevher

« Yanıtla #11 : Aralık 28, 2008, 11:10:50 ÖS »
hayırlı olsun kazasız cezasız sürmeniz dileğiyle ;)

yagiz61

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2008, 11:59:27 ÖS »

hoşgeldin arkadaşım, ordu, fatsa dan mısın?

Hoşbulduk arkadaşlar..
Hayır dostum Ordu/Gölköy

34 DF 9999

« Yanıtla #13 : Aralık 29, 2008, 01:21:47 ÖÖ »
allah kaza bela  ceza vermesın gule gule kullan...maşallah...

06HKN10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 29, 2008, 01:56:41 ÖÖ »
kazasız belasız

civic_2007

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2008, 09:08:48 ÖS »
hayırlı olsun güzel araç..

utqu

« Yanıtla #16 : Aralık 29, 2008, 09:19:12 ÖS »
hayırlı olsun detaylı olmus ama güzel konulara değinmişsiniz ;)

muratatay75

« Yanıtla #17 : Aralık 29, 2008, 10:28:32 ÖS »
Aracınız hayırlı olsun kazasız balasız kullanmanız dileğimle Hoşgeldiniz. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz olması gereken özelliklere bende devam ediyim ;
7- Bluetoth özelliğinin olmaması
8- Kapıları içerden kilitlenmesi için seçilen butonun yerinin daha rahat bir yerde olmaması ayrıca araç çalıştıktan ve hareket ettikten sonra kapaıların içeriden kilitlenmemesi. ( bugün fiat araçlarda bile var )
9-yan dikiz aynalarında su kanallarının olmaması ( yıkandıktan saatler sonra bile su sızması ve leke yapması )
 Tabiki daha bir çok özellik istenebilir bunlar araç fiyatını öyle aman aman etkileyeceğini sanmıyorum honda sevdası tabiki tartışılmaz neden daha güzel ve kullanışlı olmasın

_KaThAnA53_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2008, 10:34:26 ÖS »
maşşaallahhh Allah kaza bela vermesinnn...

pirana35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 30, 2008, 08:14:47 ÖÖ »
kazasız belasız baya baya bid etaylı anlatmıssın sabırlı adammıssın :D vsa konusuna değineyım dedım bu aracların vsa lı olanı ıle olmayanı arasında ınan UCURUM VAR VSA DA AKILLARA ZARAR BİR VİRAJ TUTUNUSU VAR LASTİKLER İNİM İNİM İNLİYO AMA ARABADA Bİ O KADAR SAVRULMAM DIYE ISRAR EDIYOR VE SAVRULUMUYOR YANI YERINDE OLSAM ŞÜPHESİZ ELEGANCE ALIRDIM HEM VSA HEM DE SUNROOF ACISINDA  bilgin olsun vede arac sıyah oldugu için çok dıkkat et yenı cıvıc sıyahının içinde tam 6 renk karısımı var çizilmelerde veya alah korusunda darblerde renk tutması cok zor oluyo

kazasız belasız cezasız
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 08:17:21 ÖÖ Gönderen: pirana35 »

BLACK ORANGE

« Yanıtla #20 : Aralık 30, 2008, 05:39:35 ÖS »
hayırlı olsun Allah kaza bela ceza göstermesin umarım en kısa sürede sende zehri içine alır mod lamaya başlarsın...

emre16

« Yanıtla #21 : Aralık 30, 2008, 08:38:15 ÖS »
hayırlı olsun iyiki honda almısın emin ol ki çok iyi fiayata almısın....kazasız günler...