Gönderen Konu: İlk -ARABAM- ; İlk HONDAM- ...  (Okunma sayısı 22736 defa)

erzincalı_24

İlk -ARABAM- ; İlk HONDAM- ...
« : Şubat 16, 2014, 11:39:54 ÖS »
Herkeze selamlar.Aranıza yeni katıldım.Hastası oldugum Civic'lerden bitanede ben aldım sonunda uzun bi arayıştan sonra.Şimdiden 19.700e mal oldu bana BRC marka lpg taktırdım aşkıma,benzinle baya bi pisboğaz oluyor çünkü : :dil
Yaşım burdaki çoğuna göre küçük.Arabalarla ilgili tecrübem de fazla yok kafamın aldığınca temzini almaya çalıştım işte.
İstanbul/Sultangazi de oturuyorum.
Şimdi sayın HONDA aşığı abilerim kardeşlerim öncelikle Civic'ğime yavaş yavaş makyaj yapmak istiyorum.Bana 2 konuda yardımcı olmanızı umuyorum.
1.cisi sağlam,işinin ehli,sizlerin Hondalarınızı emanet edebildğiniz bi ustaya ihtiyacım var.Evim SANKO oto sanayinin dibinde ama güvenip aracıma anahtar vurdurabileciğim kimseyi tanımıyorum.En önemli engelim bu.
2.cisi ise Civic'ğime neler yakışır tam bilmiyorum.Yani nasıl söylesem,yavaş yavaş yapmak istiyorum işte ama nerden başlasam bilmiyorum..  :girls

Siz değerli HONDA severlerin tecrübelerinden faydalanmayı umarak bi yandan da camdan Civic'ğimi izleyerek yazıyorum  <nohapy

Aracım 1998 model. 1.6 İeS.
Resimleri inşallah düzgün yükleyebilmişimdir.
http://i.hizliresim.com/xYd722.jpg
http://i.hizliresim.com/x8670n.jpg
http://i.hizliresim.com/e2OVYd.jpg
http://i.hizliresim.com/KZ5PAo.jpg
http://i.hizliresim.com/eodRYR.jpg
http://i.hizliresim.com/xVQ1gj.jpg
http://i.hizliresim.com/w1pl25.jpg
http://i.hizliresim.com/Kr0omP.jpg
http://i.hizliresim.com/wLvWAJ.jpg
http://i.hizliresim.com/Kr0o9B.jpg
http://i.hizliresim.com/e7Brvm.jpg
http://i.hizliresim.com/KP7ZMv.jpg
« Son Düzenleme: Şubat 16, 2014, 11:40:27 ÖS Gönderen: erzincalı_24 »

atilla9090

Ynt: İlk -ARABAM- ; İlk HONDAM- ...
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2014, 11:55:17 ÖS »
Kardeşim aracın gayet güzel gözüküyor. Bu araçları insanlar seviyor alıp kullanmak istiyor fakat kimse temizini bulamıyor. Aracın şuan stok durumda extra görsel modifiyeler yapılmamış sis farı dışında. Sana tavsiyem görüntüyü hiç değiştirmemen fakat aracını restore etmen yönünde olur.

Mesela tamponları güzelce montelettirip ufak tefek rötüş yaptırıp birde pasta cila ile arabanın boyasını gıcır gıcır yapabilrsin. Yada gösterge panelini söküp hem tozunu temizleyebilir hemde kararmış ampullerini değiştirerek çok daha canlı ve parlak bir görüntü verebilirsin. İnan bunlar arabana yaptığın gerçek yatırımlar olur. Çünkü 5cm yayla gezen arabadan her alıcı kaçınır çünkü o yaylar arabanın şasisini adeta döver heryerden tıkırtılar gelmeye başlar ve her kasiste sürter aracın.

Senin yerinde olsam aracımı restore edip insanları şaşırtıcak temizlikte bir araç sahibi olmaya çalışırdım ki kendim de öyle yapıyorum elimden geldiğince bütün aksamlarını eski haline getirmeye çalışıyorum hem benim çok hoşuma gidiyor hemde dışarda aracımı görenlerin gerçekten temiz düzgün bir araç olduğunu gelip bana kadar söylemelerine neden oluyor :) Bol bol talip çıkar aracına :)

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2014, 12:06:42 ÖÖ »
FAZLA OYNAMA BENCEDE  , far içlerini boyat siyah renk , park sensörü taktır , jantları değiştir , camlara vizör tak vede göstergeleri led yaptır beyaz renk bence bu dediklerim kafi hem orjinalliğini korumuş olursun , hayırlı olsun bu arada

erzincalı_24

« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2014, 12:30:53 ÖÖ »
Kardeşim aracın gayet güzel gözüküyor. Bu araçları insanlar seviyor alıp kullanmak istiyor fakat kimse temizini bulamıyor. Aracın şuan stok durumda extra görsel modifiyeler yapılmamış sis farı dışında. Sana tavsiyem görüntüyü hiç değiştirmemen fakat aracını restore etmen yönünde olur.

Mesela tamponları güzelce montelettirip ufak tefek rötüş yaptırıp birde pasta cila ile arabanın boyasını gıcır gıcır yapabilrsin. Yada gösterge panelini söküp hem tozunu temizleyebilir hemde kararmış ampullerini değiştirerek çok daha canlı ve parlak bir görüntü verebilirsin. İnan bunlar arabana yaptığın gerçek yatırımlar olur. Çünkü 5cm yayla gezen arabadan her alıcı kaçınır çünkü o yaylar arabanın şasisini adeta döver heryerden tıkırtılar gelmeye başlar ve her kasiste sürter aracın.

Senin yerinde olsam aracımı restore edip insanları şaşırtıcak temizlikte bir araç sahibi olmaya çalışırdım ki kendim de öyle yapıyorum elimden geldiğince bütün aksamlarını eski haline getirmeye çalışıyorum hem benim çok hoşuma gidiyor hemde dışarda aracımı görenlerin gerçekten temiz düzgün bir araç olduğunu gelip bana kadar söylemelerine neden oluyor :) Bol bol talip çıkar aracına :)

Öncellikle değerli görüşün için teşekkür ederim.Restore etme konusunda haklısın.Güzel pasta cila istiyor.En kısa sürede yaptırıcam.Fakat yolda giderken yapılı bi civic gördüğümde resmen gözüm onda kalıyo.Millet öyle güzel öyle tatlı yapıyoki.Mesela bu Ünal Turan varmış.Adamı tanımam ama arabalrına baktım gerçekten çok hoşuma gidiyo.Aşırıya kaçmamak şartıyla bişeyler yapmak istiyorum.Ama önce bunları yapabileceğim bi yer bulmam lazım :D

erzincalı_24

« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2014, 12:34:43 ÖÖ »
FAZLA OYNAMA BENCEDE  , far içlerini boyat siyah renk , park sensörü taktır , jantları değiştir , camlara vizör tak vede göstergeleri led yaptır beyaz renk bence bu dediklerim kafi hem orjinalliğini korumuş olursun , hayırlı olsun bu arada

Tam aklımdakileri söylediniz gerçekten :D Tek farkımız far karartma değil de,önlere Angel far arkalara ise ledli farlar oluyo onlardan takmayı düşünüyorum.
Bi de arka lastikleri eğiyorlar ya onu yaptırmak istiyorum ama onunla ilgili,avantajları dezavantajları yönünden fazla bilgim yok.

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2014, 07:16:16 ÖS »

Tam aklımdakileri söylediniz gerçekten :D Tek farkımız far karartma değil de,önlere Angel far arkalara ise ledli farlar oluyo onlardan takmayı düşünüyorum.
Bi de arka lastikleri eğiyorlar ya onu yaptırmak istiyorum ama onunla ilgili,avantajları dezavantajları yönünden fazla bilgim yok.
kamber kiti takman lazım avantajı virajlara rahat girersin dezavantajı tekerler dengesiz aşınır ..
resimdeki kamber kiti 40-50 lira arası

erzincalı_24

« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2014, 02:45:48 ÖS »

kamber kiti takman lazım avantajı virajlara rahat girersin dezavantajı tekerler dengesiz aşınır ..

Abi bu işleri yaptıracak bi usta bulmam lazım.İstanbul Avrupa yakasında yokmudur bildiğiniz güvenilir usta.?

By_emre

« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2014, 04:39:02 ÖS »
Şahsen bu kasa civic'im olsaydı yapıcaklarım şunlar olurdu.
JDM Far karartma - Amerikan Park - Yuvarlak değilde diğer sislerden dik olan - Açık hava filtresi - silencerli egzoz  sonrasında parkları ve sisleri aç gez :)

Plakada kare yapılıp aynı yere takılıcak +kare plakalık

UurkLkn

• UurkLkn
« Yanıtla #8 : Şubat 20, 2014, 09:35:05 ÖÖ »
Spoon 16'' Jant Lastik Takımı.
Spoon Aynalar.
Spor Helezonlar.
Jdm Far Stop Takımı.
Tampona Lip.
Amerikan Park Modülü.
Cam Rüzgarlıkları.
Bide O Camlardaki Filmleri Sök.
Pasta Cila Attın mı Miss :)
Takriben 3.000 3.500 ´e mal Olur :)

erzincalı_24

« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2014, 10:26:43 ÖS »
Değerli görüşleriniz için çok sağolun.Sizlerin sayesinde aklımda bir çok şekil çizdim.Ama ne yazıkki elimden ameliyat oldum.Askerde kırılmıştı elim.
Şimdi Civiğim kapıda yatıyor  ve ben yanına gidemiyorum.  :ağlaa
Doktor alçıyı 20 gün sonra çıkaracını söyledi.
Bende bu süre zarfında işnin ehli bir usta bulacağım.Bağğcılar tarafında varmış baya hondacı.
İşte o zaman başlıycam.

Jant&Lastik konusundada 205/40 veya 45/16 Viper jant almaya karar verdim.
Ses sistemini de ayarladım  <nohapy  Yavaş yavaş yapcaz artık .

canhakan

• Can
« Yanıtla #10 : Şubat 20, 2014, 10:54:25 ÖS »
Civiclerde izlenimim en güzelleri temiz olanı.Atilla kardeş çok doğru söylemiş herşeyin en güzeli sade hali.
2000 kasa vteclerin orjinal jantları  kare sisler  şeffaf yeni nesil kristal stoplar vs.

eğer ön farlara mercek düşünüyorsan kendin yap derim.
Bi xenon iyi olur.
bununla ilgili bi çok örnek uygulama var mercek bulma konusu ve bilgi konusunda yardımcı olabilirim.kendi uygulamam mevcut.

Güle güle kullan  ayrıca geçmiş olsun.

erzincalı_24

« Yanıtla #11 : Şubat 20, 2014, 11:31:20 ÖS »
Teşekkür ederim kardeşim değerli görüşün için.
Arka farları dediğin gibi şeffaf led stp düşünüyorum.250-300 tl arası fiyatları.
Önleri de Angel far düşünmüştüm.Angel+American park olarak yani.
Ama senin dediğin farın resmini koyma imkanın varsa ona da bakalım bi..

erzincalı_24

« Yanıtla #12 : Şubat 20, 2014, 11:39:23 ÖS »
Önlere bu fardan =
Arkaa stpları ise =
Böyle yapmayı düşünüyorum.

canhakan

• Can
« Yanıtla #13 : Şubat 20, 2014, 11:40:33 ÖS »
Ben kendi farımı yaptım şuan yine içini değiştirmeyi düşünüyorum ama gayet hoş duruyor.
Bi xenon valeo mercek ve mercek kapağı kullandım ama h7 halogen ampul le idare ediyorum.
içini plexi glass ı şekillendirip ışıklandırarak yaptım.

canhakan

• Can
« Yanıtla #14 : Şubat 20, 2014, 11:41:26 ÖS »
tek mercek üzerine bmw 740 angel kullanırsan daha hoş ve korkutucu olur.bütün civicler neredeyse çift mercek veya tas yapılıyor farkın olur.

canhakan

• Can
« Yanıtla #15 : Şubat 20, 2014, 11:47:11 ÖS »
ben stoplarıda kendim yapmayı düşünüyorum hatta :) çünkü bizim elantraların bu şekilde çeşitli parçaları yok.

GrcnTml

« Yanıtla #16 : Şubat 21, 2014, 07:35:18 ÖÖ »

önden çekişli bir araç için kamber kiti saçmalık :)

erzincalı_24

« Yanıtla #17 : Şubat 21, 2014, 05:59:11 ÖS »
Saçmalık derken tam anlayamadım üstat.Neden saçmalık.Biraz daha açıklayarak söylersen belkbiz de takmayız.?

erzincalı_24

« Yanıtla #18 : Şubat 21, 2014, 06:03:15 ÖS »
Hakan kardeş güzel bi çalışma olmuş.Fakat o işleri becerebilecek kadar el becerim yok.Aslında tek mercek daha vahşi durabilir  düşününce ama benim kabiliyetimi aşar şimdilik.İstanbulda olsaydın müsait bi zamanında yanına gelirdim bişeler yapardık iyi olurdu..

canhakan

• Can
« Yanıtla #19 : Şubat 22, 2014, 12:04:39 ÖÖ »
Hakan kardeş güzel bi çalışma olmuş.Fakat o işleri becerebilecek kadar el becerim yok.Aslında tek mercek daha vahşi durabilir  düşününce ama benim kabiliyetimi aşar şimdilik.İstanbulda olsaydın müsait bi zamanında yanına gelirdim bişeler yapardık iyi olurdu..
Keşke kardeşim iyi olurdu.sen yine tek mercek üzerinde dur araştır.
geceuçuşuna gir bak yardımcı olurlar.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/motor_modifiye_do_it_yourself_teknik_bilgiler/aydinlatma_projelerim-t73765.0.html

Bu konuyu açan Oktay abi ve arkadaşları bu işin piri sana sonuna kadar civatasına kadar bilgi verebilirler.bence yaparsın.

erzincalı_24

« Yanıtla #20 : Şubat 22, 2014, 10:28:22 ÖÖ »
O konuyu incelemiştim.Maşallah hasta kaldım göstergelere farlara..Hele bi şu elimiz alçıdan kurtulsun inşalah başlıycam faliyetlere kardeşim.

erzincalı_24

« Yanıtla #21 : Mart 05, 2014, 11:22:04 ÖS »
Evet arkadaşlar Hondama birkaç bişeyler eklettim:
M3 spoiler Bagaj çıtası
Jdm Sis Farı Sarı
Amerkan Park Modülü
Type-r ön ek
Civic RR  arka plakalık
Bigtube Açık Hava filitresi
Kumandalı Performance Egzoz
Bide ufaktan ses sistemi döşedim.
Şimdilik bunları yapabildik .Devamı için maaşın yatmasını bekliyorum :D

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #22 : Mart 05, 2014, 11:26:24 ÖS »

Maşallah kardeşim değişiklikler hemen göstermiş kendini önde birde plakayı değiştir tamamdır  >=ok

mehmet zengin

« Yanıtla #23 : Mart 06, 2014, 06:51:19 ÖÖ »
Güzel günlerde kullan. Allah kaza bela vermesin.

Ozzi16

« Yanıtla #24 : Mart 06, 2014, 11:50:51 ÖÖ »
Harika olmuş bide on plakayi kare ve H logosunu kirmizi yaptinmi tmmdir.. Bu arada jdm sis farinin fiyati nedir bende taktirimca?