Gönderen Konu: 2010 elegance - benzinmania  (Okunma sayısı 4972 defa)

dreamnej

2010 elegance - benzinmania
« : Ağustos 29, 2012, 10:02:55 ÖS »
aracım 2010 model 55.000 km de, tek sorunu benzine düşkün biraz, günde bir büyük içmezse kendine gelemiyor, yakın zamanda rehabilite etmeyi düşünüyorum, zira kendisi ile iyi anlaşmak niyetindeyim. buda kendilerine ait fotocenik fotolar :)   >%6rol

alimagar

• şeyhmus bilgiç
Ynt: 2010 elegance - benzinmania
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2012, 10:27:11 ÖS »
hocam sen bunu alkole mücedele kliniğine yatır bence >%6rol >%6rol >%6rol

CAGLAR28

« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2012, 10:36:46 ÖS »
fazla içer bunlar hocam kronik :) lpg hayattır.maşallah arabanıza ALlah kaza bela vermesin

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2012, 10:39:27 ÖS »
fotocenik herhalde yanlış yazdın atmosferik resimler dicektin >%6rol >%6rol

dreamnej

« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2012, 10:46:55 ÖS »
Lpg den nefret eden ben, platonik bir aşk yaşar oldum :)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #5 : Ağustos 29, 2012, 10:58:35 ÖS »
aynı kaderi yaşıyoruz bende lpgden nefret eden biriyim  ve inatla benzinle binmeye devam ediyorum ama seninkisi  13 litre vallah ne yalan söyleyim benim kalbim buna dayanmaz

dreamnej

« Yanıtla #6 : Eylül 21, 2012, 06:13:17 ÖS »
aynı kaderi yaşıyoruz bende lpgden nefret eden biriyim  ve inatla benzinle binmeye devam ediyorum ama seninkisi  13 litre vallah ne yalan söyleyim benim kalbim buna dayanmaz

lpg takıldı, sorun hiç yok, her şey yolunda,

şehir içi normal trafik , arada yoğun trafik ve sürüş sitili normal, 250 kr yakıyorum, şehirler arası 215 kr civarı yaktım ama 140 dan aşağı hiç inmedim 170 km ile sürdüğüm süre de uzun sürdü , bir ara da 200 ciavrları sürdüm (5dk kadar)

arabadan zevk almaya başladım, bu günde hediye olarak kendisine mügen tipi cam rüzgarlığı aldım, böyle az yakmaya devam ederse ona daha neler alırım neler :)

bu esnada dün akşam gaz da iken feshane alibeyköy arasında lancer ile kapıştık kendisini arkamda çok uzun süre göremedim :)

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #7 : Eylül 21, 2012, 06:18:02 ÖS »
Dreamnej arpayı yanlış vermişsin ata , bak dilinden anlayınca nasıl tam çiğneyerek yiyor kerata  >%6rol maşaallah  bu arada  >=ok

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #8 : Eylül 21, 2012, 06:47:44 ÖS »
maşallah araca bu mutluluğunuz daim olsun. :)

dreamnej

« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2012, 11:35:57 ÖÖ »
Arkadaşlar aracımı satıyorum, aldıktan sonra lpg taktırdım, 4 adet çıkma ama çok temiz lastik aldım, atiker lpg taktırdım, cam rüzgarlığı taktırdım
aracım 56.000 km de
sol kapı sacı değişmiş
sol ön çamurluk boyalı
şoför koltuğunda 1 adet sıgara çapında sigara deliği var, için de başka sorun yok
boyasında sorun yok
sol marşbiyel de sürtme var ( bunların hiç birini ben yapmadım :) )
10 gün önce mekanik ayarlarını yaptırdım ( 200 tl)
şehir içi yakıtım lpg de şu an 325 kr civarlarına kadar indi
başka siteye satılık henüz koymadım, foruma özel 39.500 tl,

satma sebebim 2008 model 2.0 passat exclusive ile anlaşmış olmam, takas da 38.500 saydılar kabul etmedim, satar gelirim dedim, üstüne 12.000 verecektim

1 hafta içinde satamazsam aracı tekrar satışa koyacaklar. yani bu ilan 1 hafta süre ile geçerlidir

dreamnej

« Yanıtla #10 : Ekim 20, 2012, 01:02:47 ÖS »
arkadaşlar aracı sattım. passat ı da aldım. araba 2-3.vitesde patinaj çekiyorda 4.vitesde de patinaj çekiyor. ondan sonrada 2 vites daha var onlarda da 240 km hıza kadar geze geze çıkıyor. düğme manyağı oldum, bir sürü özellik var, her gün eve gittiğim yolda meğerse hiç çukur yokmuş, meğerse benim civic in altında çukurlu bir yürüyen bant varmış, ben sürekli ondan geçiyormuşum :) . araba ile dün 354 km yol yaptım, bunun 150 den fazlası istanbul trafiği geri kalan kısmıda 2 kez hadımköy ( istanbul dışı gibidir ama yine de çok yoğun trafik olur) , yakıt ortalamam 7,6 ( dizel tabii ki) , arabanın motoru üfflüyor sandım önce almaktan vazgeçtim, sonra 3-4 tane woswos motoru baktım ( az km yapmış motorlar) onlarda biraz daha azdı ama woswos bildiğin üfflüyor, 7.000km de caddy motoru ile 110.000 km passat motoru arasında çok az bir üfleme farkı var. gerçi yağ bakımı yapıp kontrol etmek lazım, çünkü muhtemelen satacağım mantığı ile yağ değişimi yapılmamıştır. ben huzura kavuştum. Allah hepinizin gönlüne göre versin. bu esnada diğer civic halen duruyor, forumu takipe devam tabii ki
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2012, 01:08:49 ÖS Gönderen: dreamnej »

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #11 : Ekim 20, 2012, 01:17:25 ÖS »
arkadaşlar aracı sattım. passat ı da aldım. araba 2-3.vitesde patinaj çekiyorda 4.vitesde de patinaj çekiyor. ondan sonrada 2 vites daha var onlarda da 240 km hıza kadar geze geze çıkıyor. düğme manyağı oldum, bir sürü özellik var, her gün eve gittiğim yolda meğerse hiç çukur yokmuş, meğerse benim civic in altında çukurlu bir yürüyen bant varmış, ben sürekli ondan geçiyormuşum :) . araba ile dün 354 km yol yaptım, bunun 150 den fazlası istanbul trafiği geri kalan kısmıda 2 kez hadımköy ( istanbul dışı gibidir ama yine de çok yoğun trafik olur) , yakıt ortalamam 7,6 ( dizel tabii ki) , arabanın motoru üfflüyor sandım önce almaktan vazgeçtim, sonra 3-4 tane woswos motoru baktım ( az km yapmış motorlar) onlarda biraz daha azdı ama woswos bildiğin üfflüyor, 7.000km de caddy motoru ile 110.000 km passat motoru arasında çok az bir üfleme farkı var. gerçi yağ bakımı yapıp kontrol etmek lazım, çünkü muhtemelen satacağım mantığı ile yağ değişimi yapılmamıştır. ben huzura kavuştum. Allah hepinizin gönlüne göre versin. bu esnada diğer civic halen duruyor, forumu takipe devam tabii ki

arkadaşım hayırlısı olsun kazasız belasız kullan inşallah güzel bir tercih konfora kavuşmussunn:)

bbhnda

« Yanıtla #12 : Ekim 20, 2012, 01:25:49 ÖS »

kaça sattınız acaba?

baron12

« Yanıtla #13 : Ekim 20, 2012, 04:44:42 ÖS »
ben civicin manuelinden ov sinden hibritine kadar cok yaktıgına inanmıyorum ülkemize benzin 1,50 tl ye gelirken tüketiciye 5,00 tl ye satılıyor hodri meydan kıyaslayalım tüm benzinli araçları arada ummalı farklar cıkacagına inanmıyorum

dreamnej

« Yanıtla #14 : Ekim 20, 2012, 11:02:20 ÖS »
ben civicin manuelinden ov sinden hibritine kadar cok yaktıgına inanmıyorum ülkemize benzin 1,50 tl ye gelirken tüketiciye 5,00 tl ye satılıyor hodri meydan kıyaslayalım tüm benzinli araçları arada ummalı farklar cıkacagına inanmıyorum

polemik olmasın , çünkü halen bir civic daha var bende, yani sattım kötü oldu olmasın, aldığım günden beri yazdıklarım zaten bunlar, farklı bir yazım asla olmadı.

valla kardeş 13 lt ortalamanın neyini tartışalım, adam i30 benzinli ile 9lt ile dolaşıyor, arkadaşım toyota ile 8.7 ile dolaşıyor, ortağın abisinde laguna var 9 lt ile dolaşıyor, ortağımda civic var 12-13 lt arası yakıyor, benimki 13 lt yakıyordu, örnek o kadar fazlaki , bu civic yakıyor, manuelini bile 10lt nin altına düşüremedik, yoksa 2012 fd6 ile takas yapacaktım, 4-5 gün test sürüşü yaptık, 10 lt yi bir kez gördüm o kadar, tamam benzin pahalı vergi yüksek ama arabada yüksek yakınca olmuyor, arada bir eksi lazım,

civic de zaten  tek eksi var o da donanım ,

artılara gelince
amartisör sesi
yakıt

civic kısa süre dizel motorla Türkiyeye girecek , işte o zaman düşünebilirim. dizel gelene kadar asla düşünmem.

dreamnej

« Yanıtla #15 : Ekim 20, 2012, 11:10:18 ÖS »

kaça sattınız acaba?

aldığım arabnın piyasası 49-55.000 tl arasında
çok temizi 55.000 e gidiyor
benim araba kaporta olarak boya yok, tramer kaydı 2000 tl far-tampon vs boyanmış değişmiş, içi dışı tertemiz, çalışmayan bir şey yok, sadece klima pompası arızalı onuda 370 tl ye çözdüm, bayram ertesi takılacak. yani benim arabada 53 etmesede 52 eder, 12.000 tl benim aracın üstüne fark ödedim, aracımda 2 parça değişmiş 11.600 tl tarmer kaydı vardı. kaça sattığımı ve saydığımı sen çıkart artık. benim araba 50.000 bile etse, honda 38.000 e gitmiş olacak