Gönderen Konu: 1.4is hb otomatik aracim  (Okunma sayısı 2985 defa)

demayun

1.4is hb otomatik aracim
« : Aralık 11, 2016, 11:47:51 ÖS »
Merhabalar.
Ankaradan 1997 model 1.4is sahibiyim.
Araci alir almaz neredeyse hic kullanmadim.
Arac daha once conta yakmiş durumdaydi radyatorde yag birikintisi vardi.ve termostat sokuluydu yani yoktu.
1. Kapak taşlandi- conta degiştirildi. Radyator temizlendi.
2. Radyator kapagi degisti. Triger ve devirdaim pom. degisti
3.fan muşuru degistirildi.
4.direksiyon pompasi degistirildi pover bilya degistirildi.
5.motoru tutan soldaki kulaklar degistirildi tamamen kirilmiş
6.egzoz manifoldundaki kacak dumam motor uzerinden siziyordu ve onceki sahibi katalizoru sokturmus yoktu. Egzoz tamamen yenisi takildi.
7.aracta polen filtresi yoktu hava filteri yag filtresi polen filtresi takildi. Yag eklendi.
8. Arac otomatik oldugu icin yag degisimi yapilmasi gerekiyordu.
Servisten ATF z1 yag istendi uretimi bittigi icin yurtdisindan 6 litre yag getirttim ATF Z1 yag. Sanzuman yagi bosaltildi. Yenisi eklendi. Araba ile yarim saat gezdikten sonra tekrar yag boşaltilip kalan yag eklendi. Filtre temizlendi yenisini takmaya gerek yokmus.
9. Aracin dosemesi berbat durumdaydi. Ust doseme sokuldu. Altindaki yalitim malzemesi de sokuldu. Metal kisim iyice temizlenip kendinden yapişkanli isi ses yalitim malzemesi uygulandi. Uzerine tekrar uygulandi ayni kalinliga ulaşmasi icin. Uzerindeki hali yikanip tekrar montaj yapildi.
10. 4Lu flasor ve rezistans dugmeleri alinip degistirildi. Gogus tamamen temizlendi ince zimpara ile zimparalanip boyandi montaji yapildi.
11. El frenin oldugu konsol kisim kirikti hurdacidan buldum. Ve montaj yapildi.

Eksikler:

1.on ve arka koltuklari tamamen degistirecegim. Arka koltugum altinda pis yag var altini temizleyip Btuself malzeme uygulayacagim.
2.Emniyet kemerleri yagdan pis durumdaydi temizledim montaji yapilacak.
3. Arka bagajda dengesizlik var. Menteselerden ayarlaticam. Bagaji tamamen kaplaticam. Ses yalitimi olacak.
4. Farlar elektrikli degil ama aracta ozellik var. Cikma orijinal Elektrikli far alip sag ve sol takacagim.
5.On sag ve sol camurluk icinde curukler var. Parca kaynak yaptiricam.
6.2 kapinin dosemelerini yaptiricam.
7.gerekirse tavan dosemesini de elden gecirtecem cunku kirli gorunuyor.
8.fren dipte tutuyor. Anafren merkezindeymis galiba problem
 Yenisini taktiracam. Balatalari da degistirtecem

Son olarak da saticam inşallah :D
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2016, 11:50:11 ÖS Gönderen: demayun »

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: 1.4is hb otomatik aracim
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2016, 03:23:01 ÖS »
Okadar masraf ediyosun keyfini sür bence. Kazasız belasız sürüşler..yazdığın şeyler ufak ama zaman ve para harcatan eksikler..
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2016, 03:26:30 ÖS Gönderen: Carismatiq »