Gönderen Konu: Yeni Yerli Honda City  (Okunma sayısı 12026 defa)

Güven

Yeni Yerli Honda City
« : Eylül 28, 2005, 01:51:04 ÖS »
Türkiye'de üretilecek ikinci Honda modeli önemli bir misyonu üstlenmeye hazırlanıyor Japon üreticinin ihracat planları nihayet gerçeğe dönüyor. Bu görev içinse Jazz’ın sedan versiyonu olan City seçilmiş. Aralık ayından itibaren Türkiye’de üretimine başlanacak otomobil Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Polonya’ya ihraç edilecek.City, Jazz ile aynı platformu paylaşıyor. Birçok teknik özelliği ortak; dış tasarım olarak ailenin diğer üyelerinin taşıdığı genleri paylaşıyor. Jazz ile aynı aks mesafesine (2450 mm) sahip olan City, bagaj bölümü sayesinde Jazz’dan 560 mm daha uzun. Ayrıca Jazz’dan daha geniş ve alçak bir yapıya sahip. Jazz’ın değişken koltuk yapısı City’de de korunmuş. 2/1 oranında katlanabilen arka koltuklar, bagaj ile aynı seviyede düz ve uzun bir zemin oluşmasına imkan veriyor. Ayrıca arka koltukların oturma bölümleri yukarı doğru katlanarak boyları 1245 mm olan yüksek eşyaların taşınmasına olanak sağlanıyor. 500 litrelik bagaj hacmi sağ ön koltuğun da öne yatırılmasıyla artırılabiliyor.
City tek motor seçeneğine sahip. Jazz’da da kullanılan 1.4 litrelik motor 5700 d/d’de 83 HP güç, 2800 d/d’deyse 119 Nm tork üretiyor. Beş ileri manuel ve yedi ileri CVT şanzımanla ticarileştirilecek olan otomobil fabrika verilerine göre hayli ekonomik. Manuel versiyon fabrika verilerine göre 100 km’de 5.8 litre, CVT modelse 6.0 litre kurşunsuz benzin tüketiyor. City’nin S, LS ve ES olmak üzere üç farklı donanım seçeneği bulunacak.

1997 yılında Gebze Şekerpınar’da kurulan Honda Türkiye A.Ş. fabrikası hali hazırda Civic Sedan modelini üretiyor. Bu fabrika Japon üreticinin Avrupa’daki ikinci üssü konumunda...

Haber Arabam.com

Güven

Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2005, 01:51:49 ÖS »

DzinaJ

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2005, 01:59:14 ÖS »
ben beyenmedim önünü yada fotodan sırıtor ayrıca burdan bakınca arkasını hayal ediorumda albea ya benzior....

memopad

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2005, 02:33:29 ÖS »
Jazz'ın şu an satışta olan versiyonu bence çok daha güzel..
 ki ben normalde sedan arabaları severim..

HONDA

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2005, 04:46:25 ÖS »
Fiat Albea'ya benzemiş.
Şirket filolarına yönelik üretilecek bir model olsa gerek.
Fiyatı düşük tutarak fazla otomobil satmayı hedefliyor olabilirler.

DzinaJ

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2005, 07:52:21 ÖS »
Alıntı yapılan: "erischman®"
Fiat Albea'ya benzemiş.

+1mantıklı

can

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2005, 10:52:34 ÖS »
ya gereksiz bi araba ben sevmedim.. accent alırım daha ii.. tipi daa güzel hiç olmassa (gerçi hyundai biraz tenekedir ama :))..

RuSHeR_RaCeR

Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2005, 05:16:59 ÖS »
Alıntı yapılan: "DzinaJ"
Fiat Albea'ya benzemiş.

+1mantıklı

Bencede....

Güven

Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #8 : Ekim 02, 2005, 01:23:41 ÖÖ »
+1  :cool:

VTI

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #9 : Ekim 07, 2005, 08:09:13 ÖÖ »
bu ne ya  albea gibi :shock:  :cry:

hakangunduz

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #10 : Ekim 07, 2005, 08:11:41 ÖÖ »
buda JDM FIT AREA bizdeki JAZZ SEDAN

VTI

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #11 : Ekim 07, 2005, 08:12:43 ÖÖ »
hondaya söleyelim
bu sınıfa hiç girmesin

gerçi fiatı ucuz tutarsa  şisketlere satabilir ama

uzunufuk

• Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BU JAZZIN SEDANI DEĞİL
« Yanıtla #12 : Kasım 18, 2005, 07:36:32 ÖS »
BU MODEL JAZZ IN SEDANI FALAN DEĞİL EN AZINDAN HONDA TÜRKİYE AŞ BÖYLE DİYOR. TAMAM İÇ DİZAYN ESKİ JAZZ İLE AYNI AMA ADAMLAR JAZZ SEDAN DEĞİL DİYORLAR YANİ BU ARABANIN ÜZERİNDE JAZZ YAZISI GÖREMİYECEKSİNİZ. FARKLI BİR TASARIM OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR. BİR İKİNCİSİ NE ALBEA NE HUNDAYİ LÜTFEN ARKADAŞLAR MARKAMIZI BU KADAR KÜÇÜMSEMİYELİM. HONDA BU ADAMLAR ZATEN DELİ MAKİNA YAPTIK DEMİYOLAR. SİMDİ GİDİP HUNDAYİ ALCAĞIMA 22-23 MİYARA HER TÜRLÜ 25 MİLYAR VERİLİP HONDA CITY ALINIR. NASIL HONDACISINIZ KIYAS KABUL EDER Mİ  O TENEKELERLE? ŞÖYLE Bİ BAKIN BAKALIM SOKAKLARA MESELA EN TEMİZ 96 MODEL Bİ HUNDAİ İLE Bİ 96 MODEL CIVIC İ KARŞILASTIRIN DA ARADAKİ FARKI ANLAYIN EN TEMİZİ BİLE BOKTAN DÖKÜLÜYO TENEKE BE ONLAR TENEKE HONDANIN HİÇBİR MODELİ İLE KIYASLAMAM BEN ONLARI.

AudioGarage

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #13 : Şubat 19, 2006, 08:12:46 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "RuSHeR_RaCeR"
Alıntı yapılan: "DzinaJ"
Fiat Albea'ya benzemiş.

+1mantıklı

Bencede....

walla bencede.... :cry:

memopad

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #14 : Şubat 20, 2006, 08:08:31 ÖÖ »
Haftasonu bi City gördüm parka halinde.
Biraz inceledim ama beğenmedim açıkcası.
Jazz çok daha güzel..

Güven

Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #15 : Şubat 20, 2006, 08:58:05 ÖÖ »
Bencede güzel değil araba taksiciler için yapmışlar herhalde Albeaya rakip olsun diye

CaddeboyCan

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #16 : Şubat 22, 2006, 05:43:24 ÖS »
fiyatına göre bence honda sahibi olmak isteyenler için ideal bi araç ocak ayında 199 adetlik satış rakamı yakalamış umarım daha iyi olur :)  koreli üreticilerin arabalarını almaktansa hondanın amblemi yeter :eek:
ama anlamadığım getz 480 adet accent era 550 adet satarken jazz 70 adet civic 175 adet satıyor hondadaki bu satış düşüşleri neden anlamadım :mad: herkes nefesini tuttu yeni Civici bekliyor herhalde...

memopad

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #17 : Şubat 23, 2006, 07:46:01 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "CaddeboyCan"
fiyatına göre bence honda sahibi olmak isteyenler için ideal bi araç ocak ayında 199 adetlik satış rakamı yakalamış umarım daha iyi olur :)  koreli üreticilerin arabalarını almaktansa hondanın amblemi yeter :eek:
ama anlamadığım getz 480 adet accent era 550 adet satarken jazz 70 adet civic 175 adet satıyor hondadaki bu satış düşüşleri neden anlamadım :mad: herkes nefesini tuttu yeni Civici bekliyor herhalde...

Bu aylık satış rakamlarını nereden görebiliriz? Bilgi verirsen sevinirim.

CaddeboyCan

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #18 : Şubat 23, 2006, 12:05:08 ÖS »
Alıntı yapılan: "memopad"

http://www.otomobilgazetesi.com/otomobil_satis.asp
 burdan model bazında satışlar veya marka bazındaki satışlara bakabiliyorsun

memopad

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #19 : Şubat 23, 2006, 12:17:28 ÖS »
Alıntı yapılan: "memopad"

http://www.otomobilgazetesi.com/otomobil_satis.asp
 burdan model bazında satışlar veya marka bazındaki satışlara bakabiliyorsun

teşekkürler..

onur_rasty

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #20 : Şubat 25, 2006, 07:45:14 ÖS »
Hondanın bu modelini beğenmedim. Bana çok basit gözüktü civic-jazz kırması bir araba olmuş. Genede hondadır. Ailenin yeni çocuğudur. Dışlamayalım :cool:

CaddeboyCan

• Ziyaretçi
Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #21 : Mart 24, 2006, 11:26:32 ÖÖ »
Şubat ayı satışları birazda olsa yüzümü güldürdü :-) Honda yükselişe geçiyor.....!
            YERLİ  İTHAL    TOPLAM  
HONDA  1.451   482        1.933

cityser

Ynt: Yeni Yerli Honda City
« Yanıtla #22 : Haziran 03, 2008, 08:01:41 ÖS »
Honda' nın satış grafiği artışını bir araştırın. City den önce ve City den sonra burada kendi markanızı ne kadar  >%Sakinküçültmüşsünüz. Ha bu arada meraklı arkadaşlar jazz ın ve city in çarpışma testlerinide bir incelesinler. Ondan sonra bu araba Honda ya yakışmıyor desinler. Şunu da unutmayalım TÜRKLER SEDAN SEVER.  :artis

Niçin bu araç arkadan acayip duruyor diyenlere de şunu söyleyeyim. Arka çamurluklar geniş lastikler 14" eee buda sedan arabada bunu doğurur. 16" 5 kollu aliminyum jantla bu iş hallolur.  >%6rolAma bence gereksiz çünkü yakıt estetik kaygılardan daha önmelidir bence.

honda_team

« Yanıtla #23 : Haziran 03, 2008, 09:12:59 ÖS »
Eylül 28, 2005  tarihe bakalım ya 3 senelik konu ya lütfen dikkatli olalım ...

loiz

« Yanıtla #24 : Ağustos 04, 2008, 08:35:09 ÖS »
doğanay arkadaş aramızda yeni belki bakınırken görüp yorum yapmıştır nie insanları dikkate daver ediyosunki?
bu arada citynin çarpışma teslerini izlemedim ama bi tanesini yaşadım 6 takla attım şöför tarafı ezilmedi bile :D :D