Gönderen Konu: Araçta asr ve esp olup olmadığı nasıl anlaşılır ?  (Okunma sayısı 7639 defa)

metinh

Araçta asr ve esp olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
« : Ekim 23, 2012, 02:33:40 ÖS »
Selamlar arkadaşlar güvenlik paketli diye geçen araçlarda asr ve esp varmıdır? varlığı nasıl anlaşılır? gösterge tablosunda ikazlarının olması lazım değilmi ?

civic_dream

Ynt: Araçta asr ve esp olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2012, 03:35:39 ÖÖ »
asr anti patinaj sanırım patinaj ettirmeye çalışırsın etmezse vardır. esp de virajlarda arabanın savrulmaması için bunuda trafiğe kapalı alanda direksiyonu hareket halindeyken sağ sol yaptığında araba kaymıyorsa bu da var demektir

doan

« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2012, 10:41:31 ÖS »
bahsettiğiniz araç EK kasalarsa ies is vs. onlarda asr veya esp yok

bayrambasari

« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2012, 06:04:35 ÖS »
2000 model guvenlık paketlı cıvıc var bende tarlaya gırdım rampa yukarı vatandajıda dıktım yana badınaja kalktı arac 2 tekerde aynı anda badınaj ettı bırı edıp dıerı kalmadı yanı asr oldugunu sanmıstık emınsın yanı yokk demı dostum bazen sıtede satılık ılanlarında yazıyolar kımılerı bende celıskıde kaldım savurma olayı zaten sıfır kayma yokkk  vıraslarda o kadar keskın ve sert gırdım haldee  ben emın olmadım ıcın yazıyorum var sanıyodum kendımcede

faw13

« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2012, 08:54:23 ÖS »
50 ile giderken ve gazdan çekmeden çok ani sağ sol yapın, nasıl savrulur görün :)

asr hiç patinaj çektirmez, civicler ilk defa fd6 kasa ile kullanmaya başlamıştır 2 teknolojiyi de

varlığı yokluğunu anlamanın bir yolu da artık araçtaki adı neyse (bildiklerim: esp, vsa, vsc, tsc birkaç ismi daha var da hatırlayamadım) kapatma tuşu olur honda'da vsa off, fiatta asr off (sadece anti patinajı kapatır, esp çalışmaya devam eder) almanlarda esp off tuşu, toyota da vsc off gibi bir tuş olur o varsa araçta esp+asr var demektir

bayrambasari

« Yanıtla #5 : Kasım 30, 2012, 12:30:21 ÖS »
hım sındı ayıktım  bızde yokk o zaman :)