Gönderen Konu: Yeni civic Benzin Biterse  (Okunma sayısı 20137 defa)

AG148

Yeni civic Benzin Biterse
« : Ağustos 29, 2007, 10:12:17 ÖÖ »
Konu başlığına gel he he,neyse benzin bitti çektim sağa,hemen bi 1,5 litrelik pet su ve en yakın benzin istasyonu aldım benzini boşalttım depoya,1-2-3-4-5-6-7-8 basıyom marşa ses yok,sağdan soldan sesler geliyo yok benzin pompalamıyo,hava yapmıştır,at ikiye vurduralım falan töbe töbe dedim,açtım servise telefon anlattım durumu,dediler 1,5 litre anca deponun dibini ıslatır al 5 litre bas marşa bir kerede almassa gelir yakarız arabayı,aldım 5 litre bismillah bastım marşa 1 de 1 hey maşallah :lovee sizinde benzin biterse 5 litreden az benzin alıp boşa uğraşmayın,BİLGİNİZE.

Faruk

• Ziyaretçi
Ynt: Yeni civic Benzin Biterse
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2007, 10:18:09 ÖÖ »

Konu başlığına gel he he,neyse benzin bitti çektim sağa,hemen bi 1,5 litrelik pet su ve en yakın benzin istasyonu aldım benzini boşalttım depoya,1-2-3-4-5-6-7-8 basıyom marşa ses yok,sağdan soldan sesler geliyo yok benzin pompalamıyo,hava yapmıştır,at ikiye vurduralım falan töbe töbe dedim,açtım servise telefon anlattım durumu,dediler 1,5 litre anca deponun dibini ıslatır al 5 litre bas marşa bir kerede almassa gelir yakarız arabayı,aldım 5 litre bismillah bastım marşa 1 de 1 hey maşallah  sizinde benzin biterse 5 litreden az benzin alıp boşa uğraşmayın,BİLGİNİZE.

abim keşke ışık yandığında benzinini koysaydın :lovee ,şimdi yolda görenler_civic de ne dandik arabaymış hemen bozulmuş_demişlerdir..    :dil                 :dil                  :dil                 :dil

mutunch

« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2007, 10:20:48 ÖÖ »
teşekkürler bu arada bilgilendirme için. ama Faruk kardeşime katılıyorum insan benzini bitirmez ki be abi  :kurba

GU

« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2007, 10:21:35 ÖÖ »
 >%6rol Neyse benden önce birinin tecrübe ettiği iyi oldu,kulağıma küpe olacak bu 5 litre

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2007, 10:44:22 ÖÖ »
7 Koyup Garantiye Alalım ...

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 29, 2007, 10:52:19 ÖÖ »

Konu başlığına gel he he,neyse benzin bitti çektim sağa,hemen bi 1,5 litrelik pet su ve en yakın benzin istasyonu aldım benzini boşalttım depoya,1-2-3-4-5-6-7-8 basıyom marşa ses yok,sağdan soldan sesler geliyo yok benzin pompalamıyo,hava yapmıştır,at ikiye vurduralım falan töbe töbe dedim,açtım servise telefon anlattım durumu,dediler 1,5 litre anca deponun dibini ıslatır al 5 litre bas marşa bir kerede almassa gelir yakarız arabayı,aldım 5 litre bismillah bastım marşa 1 de 1 hey maşallah  sizinde benzin biterse 5 litreden az benzin alıp boşa uğraşmayın,BİLGİNİZE.

abim keşke ışık yandığında benzinini koysaydın :lovee ,şimdi yolda görenler_civic de ne dandik arabaymış hemen bozulmuş_demişlerdir..    :dil                 :dil                  :dil                 :dil

euheuehuehe

AG148

« Yanıtla #6 : Ağustos 29, 2007, 11:29:52 ÖÖ »
Doğru diyosunuz,benzin bitmeden alınır fakat benim yaptığım hesaba göre 10 km daha gidecekti  <783^2 ama gitmedi işte hesap 10 km şaştı haliyle yolda kaldık  :lovee neyse böle bi tecrübe oldu Allahtan bizim sokağın sonunda kaldık mahallede beni tanımayan ve arabam konusunda titizliğimi bilmeyen yoktur,yeni civice çamur atamazlar ama bana derler pintiye bak arabaya benzini bile bidonla alıyo diye he he  >%6rol

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 29, 2007, 12:53:22 ÖS »

Doğru diyosunuz,benzin bitmeden alınır fakat benim yaptığım hesaba göre 10 km daha gidecekti  <783^2 ama gitmedi işte hesap 10 km şaştı haliyle yolda kaldık  :lovee neyse böle bi tecrübe oldu Allahtan bizim sokağın sonunda kaldık mahallede beni tanımayan ve arabam konusunda titizliğimi bilmeyen yoktur,yeni civice çamur atamazlar ama bana derler pintiye bak arabaya benzini bile bidonla alıyo diye he he  >%6rol

>%6rol               >=ok

ErDa

« Yanıtla #8 : Ağustos 29, 2007, 01:37:40 ÖS »
pekı arabanın deposundaki benzini bıtırırken de ıcınde 1.5 lıtre varken yolda kalması gerekmezmı o zaman bıraz garıp bı olay bence

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 29, 2007, 01:39:46 ÖS »

pekı arabanın deposundaki benzini bıtırırken de ıcınde 1.5 lıtre varken yolda kalması gerekmezmı o zaman bıraz garıp bı olay bence

Benzin filtresini ve depodan motora giden benzin hortumunu da hesapla.... :con  Şimdi gariplik azaldı değil mi... :artis

ErDa

« Yanıtla #10 : Ağustos 29, 2007, 03:07:46 ÖS »

Benzin filtresini ve depodan motora giden benzin hortumunu da hesapla.... :con  Şimdi gariplik azaldı değil mi... :artis

bende oyle tahmın etmıstım  :dil aydınlattığın ıcın saol

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #11 : Ağustos 29, 2007, 05:59:05 ÖS »
Türk Benziniyle Hesap Yapılmaz. Yaparsan ya yolda kalırsın ya da YANARSIN...

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 29, 2007, 06:08:34 ÖS »

Benzin filtresini ve depodan motora giden benzin hortumunu da hesapla.... :con  Şimdi gariplik azaldı değil mi... :artis

bende oyle tahmın etmıstım  :dil aydınlattığın ıcın saol

nedemek her zaman , gençlerimize canımız feda  :dil  Özellikle senin gibi saygılı genç kardeşlerimize.. :artis

honda-gürkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 16, 2007, 10:29:52 ÖS »
Yaa kardeş yapma bi daha öle civic yolda kalmış derler.Bilmezlerki civic yolda kalacak en son araba.Birgün  bende şehrin göbeğinde 2007 model civic gördüm sağa çekmiş bekliyodu dayanamadım sordum arızamı yaptı diye.Adamda hayır dedi benzin bitti dedi.Birader dedim senin rezil olmana üzülmedim ama hondayı böle rezil ettiğine  üzüldüm dedim, böyle bi araba benzinsiz bırakılırmı dedim.Bi honda kullanıcısı ve müptelası olarak üzüldüm valla imajını sarstı adam hondanın.

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2007, 04:12:54 ÖS »

Yaa kardeş yapma bi daha öle civic yolda kalmış derler.Bilmezlerki civic yolda kalacak en son araba.Birgün  bende şehrin göbeğinde 2007 model civic gördüm sağa çekmiş bekliyodu dayanamadım sordum arızamı yaptı diye.Adamda hayır dedi benzin bitti dedi.Birader dedim senin rezil olmana üzülmedim ama hondayı böle rezil ettiğine  üzüldüm dedim, böyle bi araba benzinsiz bırakılırmı dedim.Bi honda kullanıcısı ve müptelası olarak üzüldüm valla imajını sarstı adam hondanın.

>=ok

G-Turk

« Yanıtla #15 : Eylül 28, 2007, 11:11:51 ÖÖ »

yaw demeyin öle bnmde benzinim bitmişti ama cok ilginç bi olay;benzin bitmeye yakın ewe geldm sora dışarı çıkacaktım çalıştı araba  sora zayıfladı söndü.tabi benzinin bitmiş oldugunu anladm ama yolda kalmadm otoparktaydım henüz hareket bile etmemişti araç >%6rol

>=ok

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 29, 2007, 10:42:09 ÖÖ »
Hiç Işık Yanmadı Araçta...

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 06, 2007, 02:10:51 ÖÖ »
abartmayın ya benzin sonuçta, biter biter

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #18 : Mart 22, 2008, 10:59:31 ÖS »
Bilgi için teşekkürler.. Geçmiş olsun ..

Ama  civic 2001 var bende benzin ibresi ole oynak ki asağıda gördüm mü giriom petrole :D

merburvehan

« Yanıtla #19 : Mart 28, 2008, 03:15:06 ÖS »
Zaten herkes bunu söylüyo en başından beri..

white927

« Yanıtla #20 : Nisan 20, 2008, 01:54:36 ÖÖ »
ögrendiğimiz iyi oldu teşekkürler...:)

SpeedTuning

« Yanıtla #21 : Nisan 20, 2008, 02:01:37 ÖÖ »
teşekkürler bilgin için..

cihan..

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mayıs 27, 2008, 10:12:48 ÖS »
merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza bende 98 civic var ilk aldığım zamanlarda benzin ışığının hiç yandığını görmedim sonra bikaç servise sordum dedıler civic 98 o kasaların bazılarında benzin ışığı olmuyor dediler..ne kadar doğru bilmiyorum ama aklınızda olsun.. bide evet çok oynak bir benzin ibresi var rampa çıkıyorum ibre aşağı iniyo rampa iniyosun ibre yükseliyo:)yollar hep rampa aşağı olsa dmi....

akbaş

« Yanıtla #23 : Ağustos 01, 2008, 07:01:35 ÖS »
yeni modellerde benzin bitirmek zararlı depoda benzini çeken pompa var pompa zarar görebilir ışık yanınca benzin almak bence bilginize

SlowBlow

« Yanıtla #24 : Ağustos 29, 2008, 11:56:40 ÖS »
benım 93 de de ışık yok yanı o kasalarda yok
ıbre aşşağı ındımı yusuf yusuf gıdıyorm bıde nası bı yurekse bazn devırı 6dan aşşağı kullanmıyorm :D:D