Gönderen Konu: Type-r ve Honda Sport 1.6  (Okunma sayısı 14213 defa)

lucky jackal

Type-r ve Honda Sport 1.6
« : Temmuz 02, 2008, 10:32:29 ÖÖ »
Arkadaşlar siteyi biraz araştırdım,uzun süredir Type-R almak istiyorum,yani 38-40 gibi bir bütçe ayırabiliyorum fakat kafamda bazı soru işaretleri var.Ancak günümüz şartlarında,malum benzin ve vergi fiyatları 3 aydır beni frenliyor.Sizden ricam tabiki yukarıdaki bu iki araç karşılaştırılmaz ancak günümüz şartları düşünüldüğünde bir Type-R almayı mı yoksa sport alıp bire bir jantına,spoiler ine kadar type-r parçaları ile donatıp,1.6 motor ekonomisini Type-r görüntüsü ile birleştirmeyi mi tercih edersiniz? Birde hızlı olsun şöyle gitsin böle kopsun gibi bir takıntım yok,18 yaşımdan beri öyle arabalara biniyorum çünkü hevesimi aldım diyebilirim,bana fikir vericek arkadaşların günümüz vergi ve benzin fiyatları paralelinde değerlendirme yapmalarını rica ediyorum.bi yandan çakmasına mı binicez diyorum,bi yandanda malum günümüz şartları <783^2

karasovalye

Ynt: Type-r ve Honda Sport 1.6
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2008, 12:15:46 ÖS »
kapının önünde arslan bekletiyosan yediğine içtiğine bakmıycaksın bence type-r al

lucky jackal

« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2008, 12:23:46 ÖS »

kapının önünde arslan bekletiyosan yediğine içtiğine bakmıycaksın bence type-r al
doğru sölüyosun ama ben yeni daha 2.0 motor arabamı sattım ve bana Tr de benzine werdiğimz paralar enayi parası gibi geliyor.Salak gibi hissediyorum kendimi,o kadar parayı verince.

merburvehan

« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2008, 12:26:29 ÖS »
Yani ikisi arasında uçurumlar var işin içinde typeR olunca.Acaba typeR mı yoksa sport mu alim demek çok farklı bi olay kıyaslama olmaz çünkü.Bölgende krallık istiyosan typeR alıcaksın ve başka hiç bişeyine bakmıcaksın gaza bastığında vergisini benzinini unutucaksın.Eğer sport alıcaksan bence typeR a benzetme sonradan sorun yaparsın kendine...

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2008, 12:29:43 ÖS »
valla arkadasim sanirim senin sutten agzin yanmis yogurduda ufleyerek yemek istiyorsun eger oyle takintilarin yoksa yok surat  yapacam gazliyacam gibi bi takintin yoksa honda sport idealdir honda sport derim yani oda iyi bi makine sonucta ama yok illaki ben basinca gitsin ben gazliyacam diyorsanda type-r dan vazgecme derim

lucky jackal

« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2008, 12:30:26 ÖS »

Yani ikisi arasında uçurumlar var işin içinde typeR olunca.Acaba typeR mı yoksa sport mu alim demek çok farklı bi olay kıyaslama olmaz çünkü.Bölgende krallık istiyosan typeR alıcaksın ve başka hiç bişeyine bakmıcaksın gaza bastığında vergisini benzinini unutucaksın.Eğer sport alıcaksan bence typeR a benzetme sonradan sorun yaparsın kendine...
Karşılaştırılmasını uygun bulmadığımı söylemiştim zaten,sadece enayi parası konusunda derdim war :) zaten daha almadan kednime yakıştıramıyorum type-r benzetmeyi ama bilmiyorum işte hem üstüne bi ton param kalır hem enayi parası vermem gibi bi düşüncem war

lucky jackal

« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2008, 12:31:53 ÖS »

valla arkadasim sanirim senin sutten agzin yanmis yogurduda ufleyerek yemek istiyorsun eger oyle takintilarin yoksa yok surat  yapacam gazliyacam gibi bi takintin yoksa honda sport idealdir honda sport derim yani oda iyi bi makine sonucta ama yok illaki ben basinca gitsin ben gazliyacam diyorsanda type-r dan vazgecme derim
wala 18 yaşımdan beri hep çok yakan arabalara bindim,sütten ağzım deil nerelerimin yandığını  ben bile bilmiyorum :) yanmakda deil aslında vicdani bakımdan kendime afedersin,benzin konusunda öpülmeyi yediremiyorum

karasovalye

« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2008, 12:32:40 ÖS »
1 ağustosta gel benim arabayı sana veriyim ocağa kadar vergi ödemezsin temmuz gelmedende satarsın böylece vergiden yırtarsın 1 kez ödemiş olursun basmadınmı 1,6 gibi yakıyor zaten type-r da benzin sarfiyatı senin sağ ayağınla duyguların arasında değişiyor

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2008, 12:32:45 ÖS »
simdi arkadasim bende typer almayi planliyorum ama benzin parasinda degilim hani kimse enayide degil typeri olanllar icin bu zavk meselesidir verirsin yada vermezsin ama su enayi lafini kaldiralim olmaz mi???

merburvehan

« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2008, 12:33:15 ÖS »

Karşılaştırılmasını uygun bulmadığımı söylemiştim zaten,sadece enayi parası konusunda derdim war :) zaten daha almadan kednime yakıştıramıyorum type-r benzetmeyi ama bilmiyorum işte hem üstüne bi ton param kalır hem enayi parası vermem gibi bi düşüncem war
Enayi parası derken nasıl yani benzinine falanmı...

lucky jackal

« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2008, 12:36:13 ÖS »

Enayi parası derken nasıl yani benzinine falanmı...
tabiki benzine yanlış anlama oldu sanırım,benzin fiyatının yüksekliğinden ve bizim halk olarak enayi yerine koyulmamızdan bahsediyorum bu fiyat düzeyi yüzünden.yoksa yanlış anlama olmasın yani type-r da tabiki o parayı hakeder yaktığı benzinide hakkını verir ama benzin fiyatları ortada

karasovalye

« Yanıtla #11 : Temmuz 02, 2008, 12:36:53 ÖS »
benzindeki vergi yüzünden enayi diyor haralde ama bu ülkede yaşamak o zmaan hepten enayilik olur herşeye yüzde 40-50 zam geliyor bizim daha çok benzin gözümüze batıyor neyi fiyatı düşüyosa domatesi mesala baz alıp sonra enfilasyon düştü diyip memura işçiye sefil hayat yaşatıp gidiyor oldu bitti top yekün enayilik zaten bu ülke boşversenize

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #12 : Temmuz 02, 2008, 12:42:00 ÖS »
peki o baktigin fiyatlara neden civic sedan almiyorsun yeni kasa hem superde modifiye oluyo bence onuda bi degerlendirmeye al derim hem az yakiyor hemde gorunum olarak supr oluyor

lucky jackal

« Yanıtla #13 : Temmuz 02, 2008, 12:54:08 ÖS »

peki o baktigin fiyatlara neden civic sedan almiyorsun yeni kasa hem superde modifiye oluyo bence onuda bi degerlendirmeye al derim hem az yakiyor hemde gorunum olarak supr oluyor
sedan arabalara karşı bi antipatim var yani kendime yakıştıramıyorum,içim ısınmıyor bi türlü.Honda almak istiyorum illaki ve bu 2 model grubunun kasaları beni inanılmaz cezbediyor.peki donanımsal olarak bir civic sport'u ne kadar ortalama fiyata dedğim gibi bire bir Type-r yapabiliriz

benzindeki vergi yüzünden enayi diyor haralde ama bu ülkede yaşamak o zmaan hepten enayilik olur herşeye yüzde 40-50 zam geliyor bizim daha çok benzin gözümüze batıyor neyi fiyatı düşüyosa domatesi mesala baz alıp sonra enfilasyon düştü diyip memura işçiye sefil hayat yaşatıp gidiyor oldu bitti top yekün enayilik zaten bu ülke boşversenize
bahsetmek istediğim tam olarak buydu,teşekkür ederim daha güzel ifade etmişsin benden

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #14 : Temmuz 02, 2008, 01:07:47 ÖS »
valla aslinda cok buyuk faklar yok arasinda bi typer kanat alacaksin su an satilik var 600 istiyo jantlarida 1000 ytl civarinda bulabilirsin onun disinda zaten civic sporttada body kit var type r daki gibi 2000 3000 yt arasi bir seyi bulur ama gecmez diye tahmin ediyorum

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #15 : Temmuz 02, 2008, 01:09:08 ÖS »
birde on logo ve arka logoda alman gerekebilir tabi

lucky jackal

« Yanıtla #16 : Temmuz 02, 2008, 01:17:41 ÖS »

birde on logo ve arka logoda alman gerekebilir tabi
hmm anladım,logolarda ne farklılık war acaba? bi de kasa farkıda var galiba bazı civic sport ların ön farları falan farklı,ön tamponları falan değişik.belli bir model yılı sonrası (sanırım 2002 sonrası) daha çok benzio Type-R lara o konuda bilginiz var mı?

ALG

• THT
« Yanıtla #17 : Temmuz 02, 2008, 06:36:01 ÖS »
ikisi tamamen farklı, sadece görüntü hemen hemen aynı :)

yani şöyle diyim sport aslan kostümü giymiş kedi, type r ise harbi harbi aslan.

type r ilginç bir araç, 3000 deviri geçmeden kullanırsan I-VTEC mucizesi seni üzmez benzinde, ama basarsanda alemdir bu araba yakar ama yaktığının hakkınıda fazlasıyla verir..mesela, siliviriden geliyorum bitik benzin ışık yandı yanacak, yeşilköye kadar bu benzinle geldim sonra az biraz gazladım hemen ışık yandı :)

fazla kurcalamadığın takdirdede(filtre-eksoz-hedırs) sorunsuz binersin, servisleri ucuzdur, sorun çıkarmaz, ben üçüncü seneye girdim çok şükür sorun çıkarmadı.

type r da ön arka honda logoları kırmızıdır, sportta bu yok, bide tabi type r logoları var.
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2008, 06:36:54 ÖS Gönderen: ALG »

karasovalye

« Yanıtla #18 : Temmuz 02, 2008, 10:13:30 ÖS »
kırmızı honda logosu; sadece typer modellerinde ve honda formula takımı tarafından kullanılır diğer araçlardaki feyk yani sahtedir tek gerçek kırmızı h logosu typer dadır bir dünya parayı bu kırmızı h için veriyon zaten :)

lucky jackal

« Yanıtla #19 : Temmuz 03, 2008, 11:58:56 ÖÖ »

ikisi tamamen farklı, sadece görüntü hemen hemen aynı :)

yani şöyle diyim sport aslan kostümü giymiş kedi, type r ise harbi harbi aslan.

type r ilginç bir araç, 3000 deviri geçmeden kullanırsan I-VTEC mucizesi seni üzmez benzinde, ama basarsanda alemdir bu araba yakar ama yaktığının hakkınıda fazlasıyla verir..mesela, siliviriden geliyorum bitik benzin ışık yandı yanacak, yeşilköye kadar bu benzinle geldim sonra az biraz gazladım hemen ışık yandı :)

fazla kurcalamadığın takdirdede(filtre-eksoz-hedırs) sorunsuz binersin, servisleri ucuzdur, sorun çıkarmaz, ben üçüncü seneye girdim çok şükür sorun çıkarmadı.

type r da ön arka honda logoları kırmızıdır, sportta bu yok, bide tabi type r logoları var.

kırmızı honda logosu; sadece typer modellerinde ve honda formula takımı tarafından kullanılır diğer araçlardaki feyk yani sahtedir tek gerçek kırmızı h logosu typer dadır bir dünya parayı bu kırmızı h için veriyon zaten :)
ortalama yakıt tüketimi nedir peki sizin tecrübeleriniz ben 206 gti baya cimrilik yaparak 600 km yaptırmıştım karışık kullanımda,typ-r kaç km yapar ortalama normal araç gibi günlük kullanımda

ALG

• THT
« Yanıtla #20 : Temmuz 03, 2008, 05:32:44 ÖS »
206 gti bende kullandım , bi kere kesinlikle kıyaslanamayacak kadar farklı araçlar..ortalama alırsak eğer 12-14 gibi olur sanırım, yani ben bi depo benzinle 340-350 km yol gittiğimide bilirim, 260 km yol gittiğimide biliyorum.
yani şunu söyleyebilirim aslında type r alacaksan yaktığına bakma, ama subaru dan evodan falanda daha az yakıyor tabi..

lucky jackal

« Yanıtla #21 : Temmuz 04, 2008, 10:11:24 ÖÖ »

206 gti bende kullandım , bi kere kesinlikle kıyaslanamayacak kadar farklı araçlar..ortalama alırsak eğer 12-14 gibi olur sanırım, yani ben bi depo benzinle 340-350 km yol gittiğimide bilirim, 260 km yol gittiğimide biliyorum.
yani şunu söyleyebilirim aslında type r alacaksan yaktığına bakma, ama subaru dan evodan falanda daha az yakıyor tabi..
anladıgm kadarıyla 206 dan çok yakıyor. çok teşekkür ederim ilginiz için arkadaşlar,sanırım şimdi düşünme zamanı,Kısmetse 1-2 aya kalmaz olayı sonuçlandırıcam,sonucu bildiririm.Bakarsınız bi vti alırız ya da v-tec II  :dil mutlaka honda alıcam ama taktım kafaya :)

HoNdA TyPe_R

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #23 : Temmuz 04, 2008, 01:42:25 ÖS »

lucky jackal

« Yanıtla #24 : Temmuz 04, 2008, 01:44:56 ÖS »

http://www.sahibinden.com/gercek_sport_kasa_-_40_bin_km-_2005_modelWQQaXQQ4782575WQQpXQQdisplayitem

bunlardan   bırıne bak  derım eger  dusunuyorsan

http://www.sahibinden.com/temiz_2005_model_honda_civic_sportWQQaXQQ8036449WQQpXQQdisplayitem

buna bak derım
Kırmızı rengi siyah veya gri aradığım için incelemedim hiç diğer aracı ile biliyorum netten zaten.görüşmüştük sanırım sahibi ile