Gönderen Konu: TOPLU OLARAK HONDA dan DİZEL MOTOR İSTEYELİM!!!  (Okunma sayısı 11244 defa)

emre16

TOPLU OLARAK HONDA dan DİZEL MOTOR İSTEYELİM!!!
« : Ocak 18, 2011, 07:14:30 ÖS »
Sayın abilerim ben Honda tr ye mesajımı attım.Artık honda dizel motor getirmeli ve bizde araçlarımıza artık korkmadan,isteyerek ve severek binelim.Aldığımız 0 km araçlara bile artık LPG takmaktan başka çaremiz olmuyor,malumunuz benzinin lt fiyatı olmuş 4.00tl düşeceği yok aksine zam gelir ve artık HONDA ya lütfen toplu olarak çağrı yapalım lütfen bu çağrıya sadece dizele ihtiyacı olanlar değil olmayanlarda Hondaya 1 mesaj atarak katkıda bulunabilir... Sırf çok yol yaptığımız için çok sevdiğim civicimizi babam sattı... :ağlaa okuduğunuz ve katkıda bulunduğunuz için çok teşekkürler....

ufgan

Ynt: TOPLU OLARAK HONDA dan DİZEL MOTOR İSTEYELİM!!!
« Yanıtla #1 : Ocak 18, 2011, 07:37:55 ÖS »
Sayın abilerim ben Honda tr ye mesajımı attım.Artık honda dizel motor getirmeli ve bizde araçlarımıza artık korkmadan,isteyerek ve severek binelim.Aldığımız 0 km araçlara bile artık LPG takmaktan başka çaremiz olmuyor,malumunuz benzinin lt fiyatı olmuş 4.00tl düşeceği yok aksine zam gelir ve artık HONDA ya lütfen toplu olarak çağrı yapalım lütfen bu çağrıya sadece dizele ihtiyacı olanlar değil olmayanlarda Hondaya 1 mesaj atarak katkıda bulunabilir... Sırf çok yol yaptığımız için çok sevdiğim civicimizi babam sattı... :ağlaa okuduğunuz ve katkıda bulunduğunuz için çok teşekkürler....
Selamlar,
Hondanın dizel motor getirmesi mi yoksa devletin bu akaryakıt politikasını değiştirmesi mi?
Adamlar bu politikayı devam ettirdikleri taktirde bırakın dizel arabaya binmeyi, LPG ile binmek bile lüks olacak. Çözüm olarak hondaya mesaj atmayı değil akaryakıta yapılan zamları protesto etmeyi öneririm. Her sabah saat 7.00 ve akşam 20.00 da 10 dakika boyunca dörtlülerimizi yakıyoruz. Alem FM de Nihat Sırdar ile Damak havası eşliğinde. :gitar Tüm forum üyelerinin ve tanıdıklarının destek olmasını isterim. Bir gün gelecek, gerekli çoğunluğu bulacağız ve toplum olarak gereken tepkiyi gösterecegiz. İnanıyorum buna.
Saygılar.

faw13

« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2011, 07:45:48 ÖS »
bir gün olacak kimse dışarı çıkmayacak, bir tane bile araba çalışmayacak, o gün edilen zarardan zaten işleri normale döndürmek durumunda kalırlar kanımca

emre16

« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2011, 07:53:45 ÖS »
bunuda yapmalıyız ama hondanın artık dizel getirmesi şart....

ufgan

« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2011, 08:01:09 ÖS »
bir gün olacak kimse dışarı çıkmayacak, bir tane bile araba çalışmayacak, o gün edilen zarardan zaten işleri normale döndürmek durumunda kalırlar kanımca
Eskiden öyle bir gün vardı (nüfus sayımı). Mecburuz evden çıkmaya.  Ancak şu sıralar yakıta para yetiremeyenler de toplu taşıma araçlarına mahkum kaldıkları için işe gitme çilesi işkenceye döndü. >pc

faw13

« Yanıtla #5 : Ocak 18, 2011, 08:15:31 ÖS »
Eskiden öyle bir gün vardı (nüfus sayımı). Mecburuz evden çıkmaya.  Ancak şu sıralar yakıta para yetiremeyenler de toplu taşıma araçlarına mahkum kaldıkları için işe gitme çilesi işkenceye döndü. >pc

valla ben okuluma (haliyle babam da işine, aynı binadayız malum :D) arabasız gidiyoruz artık, metrobüs işkence falan ama fırsat maliyeti, konfordan ödün ver, vakitten ve nakitten kazan modundayız ikimiz de (metrobüs+2. vasıta gidiş dönüş 5lira, araba civic için konuşursam 40lira) , özellikle en son bir okuldan eve 6.5 saat faciasından sonra, aracın yaktığı yakıta yazık, o trafikte harcanan sinirlere yazık, geçen o saatlere yazık, hergün git gel 100km yol, trafiğe hiç çıkmadan gittiğim için keyifli bile olabiliyor :P hem olumlu yönlerden bakmak lazım, araba asosyal, kapalı bir kutu, toplu taşımada çok güzel, kavga çıkıyor hiç alakan yok sen de bağırıp çağırıp rahatlıyorsun :D
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2011, 08:16:57 ÖS Gönderen: faw13 »

haranzavar

« Yanıtla #6 : Ocak 18, 2011, 08:37:15 ÖS »
istemek başka ama yapmazlar  çünkü son zamanlarda yapılan arabalara baksına 1.6vti,1.8i typer s,s2000,2.0typer,1.8 Executive bunları şahsen ben hiçbir kuru gürültü olan DİZELE değişmem dizel isteyen ford,pugvs gibi arabalara binebilir hızı seven arzulayan insanda yukarda yazdıklarıma binebilir.

ASLAN BESLİYORSAN YEMİNE KATLANCAN
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2011, 08:38:28 ÖS Gönderen: haranzavar »

ufgan

« Yanıtla #7 : Ocak 18, 2011, 08:43:24 ÖS »
hergün git gel 100km yol, trafiğe hiç çıkmadan gittiğim için keyifli bile olabiliyor :P hem olumlu yönlerden bakmak lazım, araba asosyal, kapalı bir kutu, toplu taşımada çok güzel, kavga çıkıyor hiç alakan yok sen de bağırıp çağırıp rahatlıyorsun :D
Bu kadar yol gidiyorsan haklısın ekonomik olarak çok kardasın. Ancak bizde protestolarına katılanlarla selamlaşarak(sellektör,korna, mendil sallama vs.) sosyalleşiyoruz  >=ok Bunun yanında haberleri dinlerken (genelde zam haberleri oluyor) ve damat havasında bayağı bir stres atıp rahatlıyoruz. Üstelik birinin kavga etmesini beklemeden. :kiskis

emre16

« Yanıtla #8 : Ocak 19, 2011, 08:38:37 ÖÖ »
demek istediğimi anlamadınız heralde Hondayı sevipte mecburen ayrılan çok insan var niye honda dizel yapamasın koymasın zamanı geldi artık geçti bile.Eğer hala diretirse ki öyleye benziyo Honda tr de bu benzin fiyatlarıyla hedeflemiş olduğu satış rakamlarına ulaşamaz.Buda hondanın trye daha az önem vermesine sebep olur,biz daha cr-z leri,civic si,2.2 sedan typer,insight çok bekleriz....Adamlar trye önem vermiyorlar...

faw13

« Yanıtla #9 : Ocak 19, 2011, 08:46:23 ÖÖ »
hondanın dizel motoru var, ingiltere civiclerde 2.2 dizel hb mevcut, araştırmıştım o konuyu, anladığım kadarıyla ülkemizde mazotun temiz olmaması nedeniyle dizel motorları buraya getirmiyorlar, biraz hassas motorlamış galiba, yanlış anlamış olmam da çok olası tabii ama bana öyle geldi en azından

emre16

« Yanıtla #10 : Ocak 19, 2011, 08:49:59 ÖÖ »
toyota bunu 4 yıl önce yaptı çok güzelde oldu ve adamlar meyvelerini alıyor şimdi.Neden hondada dizel yok diye diğer markalara muhtaç kalalım ki. Haranzavar yapmış olduğun yorum çok bencilce ve düşüncesiz üzüldüm açıkçası...Ben eminimki benim gibi düşünen hondacılar çok vardır diye düşünüyorum.

emre16

« Yanıtla #11 : Ocak 19, 2011, 08:52:37 ÖÖ »
hondanın dizel motoru var, ingiltere civiclerde 2.2 dizel hb mevcut, araştırmıştım o konuyu, anladığım kadarıyla ülkemizde mazotun temiz olmaması nedeniyle dizel motorları buraya getirmiyorlar, biraz hassas motorlamış galiba, yanlış anlamış olmam da çok olası tabii ama bana öyle geldi en azından

var ama 2.2 dizel civice çok ve trye getirmemelerinin sebebi vergiden dolayı,accordlarda satıldı trde ama tutmadı vergi çok.

faw13

« Yanıtla #12 : Ocak 19, 2011, 08:59:10 ÖÖ »
şimdi bir düşündüm de hondaya dizel gitmez be :D 4.500 de kesilicek motor o da kesiciyle değil :D dün biraz sinirliydim m de sürüyordum aracı, orda kesiciyle tanışmış oldum da ne tatlı bir sestir o :D

ama tabii yani dizel civic olsa muhtemelen bakardık bunu alırken, ama dizel aracın da ayrı dertleri var, her yerinden ses gelir, turbo devreye girene kadar kaldıramaz kendini falan, 2 sene dizel kullandım, benzinli rahat geldi ondan sonra, gaza basıyorsun ve gidiyor, ama yakıyor da arkadaş 450km de temiz 200 tl yaktı :D eskisiyle 200 tl = 800+km %100 şehir içi

mehmet1971

« Yanıtla #13 : Ocak 19, 2011, 02:44:52 ÖS »
CRV de dizel seçeneği zaten mevcut.

http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?model=5

haranzavar

« Yanıtla #14 : Ocak 19, 2011, 06:24:56 ÖS »
 hondanın benzinlisi zaten dizel arabaya yakın bi yakıt tüketir benim VTEC II,  2009 ford focus 1.6 t2 turbolu dizel  araçla hemen hemen aynı yakıyordu  >=ok

carousal

« Yanıtla #15 : Ocak 20, 2011, 06:01:39 ÖS »
türkiye'de artık kırsal motorin satışı yasaklandığı için motorin piyasası bu yıl bir hayli iyileşme gösterecek, kükürt oranı düşük olan euro diesel satışı yaygınlaşacak. Durum böyle olunca da HONDA, Türkiye piyasası için dizel motorlu araç getirecektir diye düşünüyorum.

Tabi dizel motorlu araçlar için önemli olan motor hacmi, Opel Corsa'daki gibi 1.3 motor, Toyota Corolla'daki gibi 1.4 dizel ya da VW Jetta'daki gibi 1.6 dizel seçenekleri gelirse Civic-Jazz ve City modelleri ciddi satış rakamları yakalar.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2011, 06:03:42 ÖS Gönderen: carousal »

emre16

« Yanıtla #16 : Ocak 20, 2011, 06:48:30 ÖS »
umarız böyle olur....

cvcvtec

« Yanıtla #17 : Ocak 20, 2011, 09:06:15 ÖS »
dizel bi araç bir depoyla 1000 km rahat devirir.honda benzinli 600 kmyi zor görüyor.bnun neresi birbirine yakın ?

haranzavar

« Yanıtla #18 : Ocak 21, 2011, 02:30:19 ÖÖ »
dizel bi araç bir depoyla 1000 km rahat devirir.honda benzinli 600 kmyi zor görüyor.bnun neresi birbirine yakın ?

şöföre bağlı senin dediğin.sürmeyi bilmeyen 200kmyide zor görür..gaza basmasını bilen çok rahat 600kmçok rahat geçebilir uzunda , kısayı bilemem sonuçta aslan besleyen yemine katlanır kardeşim.. benim şahsi görüşüm honda dizele karşıyım

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #19 : Ocak 21, 2011, 05:18:21 ÖÖ »
accord un da dizeli var honda dizel motor da başarılı değil

avans

« Yanıtla #20 : Ocak 23, 2011, 12:51:59 ÖS »
dostum senın sordun soruyu ben arabayı alırken satıstakı arkadasa sormustum..hondanın dızelının fıatı pahalı olucandan vede satılamama sından getırmıyolar dendı..sen olsan farzı mısal.. 50 55 cıvıce dızel dıye verırmısın..55 cıvıce verceme 65 passata bınerım...

avans

« Yanıtla #21 : Ocak 23, 2011, 12:55:17 ÖS »
bunu neye gore soyluson arkadasım...yasadın bı olaymı var..

emre16

« Yanıtla #22 : Ocak 23, 2011, 05:01:27 ÖS »
2.2 dizel yaparsa tabi pahalı olur ve satamaz accorda bile istedğini bulamamıştı zaten vergiden dolayı kalkıpta sen bu motoru tr de civice koymaya kalkarsan adama gülerler.Honda yeni motor yapamıcak kadar mı aciz? Yok ama anlamak mümkün değil yanii....

avans

« Yanıtla #23 : Ocak 23, 2011, 05:07:03 ÖS »
honda tabı yenı motor yapamaktan acız deyıl..ama benzınlı aracı 45 gormusken dızelı sence kactan kabı acarlar onu dıyorum..toplu olarak hondadan dızel ıstemeye gerek yok dostum..seve seveee..getırcek o dızel arabayı bu yıl merak etme...getırmese bıle işi zor hondadın benzınlıyle eskı satıs rakamına ulasamaz..benzın 4tl olmusken..

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #24 : Ocak 23, 2011, 05:17:20 ÖS »
bunu neye gore soyluson arkadasım...yasadın bı olaymı var..
benim bir olay yaşamama gerek yok sadece tek seri 2004 accord da çıktı sen jeep haricinde başka aracın da dizel yakıt gördün mü japonlar serinin devamını getirmediğine göre bu motor da başarılı olamamıştır