Gönderen Konu: Honda araçlarını geri çağırıyor !!!  (Okunma sayısı 8706 defa)

couragepapillon

Honda araçlarını geri çağırıyor !!!
« : Temmuz 29, 2009, 05:18:21 ÖS »
Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen 7 kazada, sürücü tarafında bozuk hava yastıklarından metal parçalarının koptuğunu açıkladı.

Honda Mayıs ayındaki kazada sürücü ölmesine rağmen, bu ölümcül kazadan hava yastığının sorumlu olup olmadığının bilinmediğini bildirdi.

HAVA YASTIĞINDAN METAL PARÇASI FIRLIYOR

Japonya Ulaştırma Bakanlığı, bozuk hava yastığından fırlayan metal parçaların sürücünün boynunu deldiğini açıklarken, Honda, sürücünün hava yastığı kazasından mı ya da başka sebeplerden mi öldüğünün soruşturulduğunu belirtti.

Ulaştırma Bakanlığı Japonya'da bu tür kazalar olmadığını bildirdi. Ancak Honda, Honda'nın ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinde kullanılan hava yastıkların aynısının ''Inspire'' ve ''Saber'' otomobillerde de kullanıldığı kaydedildi.

Honda ABD'de ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinin de toplanacağını bildirdi, ancak kaç aracın toplanacağına ilişkin bilgi verilmedi.

kaynak: internethaber

FATOŞ

Ynt: Honda araçlarını geri çağırıyor !!!
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2009, 05:20:38 ÖS »
kaynağın linkini de rica edebilirmiyiz mümkünse?

couragepapillon

dewir

« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2009, 05:26:45 ÖS »
peki benim anlamadığım bir konu var amerikada 7 kişi bunun yüzünden ölmüş ve honda araçları toplatıyor

peki türkiyede fren sistemi yüzünden kaç kişi ölmüş

fatoş hanım birde size bir soru sormak isterim sizin alanınız olduğu için soruyorum siz hondanın fren sisteminde kronik bir sorun olduğunu kabul ediyormusunuz honda marmara olarak

kacaman

« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2009, 05:34:28 ÖS »
aynı soruya katılıyorum frenlerimizde sorun varmı sizce

KADiFE

« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2009, 06:00:53 ÖS »
bu haberi yazanlar abd de kactane honda civic veya accord oldugunu bilmiyor galiba ,
bu araclarin toplanmasi diye bisey olacagini sanmiyorum en fazla cok cok servislerden havayastiklarini deyistiriler sonra geri trafige cikar,hem diger bir konuda hondanin bazi modelleri abd pazarinda acura adi altinda satilmakta ayni fabrikadan cikan araclar sonucta onlarinda bu toplanma karari altina girmesi gerekmez mi,,

dewir

« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2009, 06:03:49 ÖS »
kadife habere dikkat edersen 3 aylık bir zaman dilimindeki araçlarda sorun olduğunu yazıyor yani abd deki tüm hondalar elbette toplanmayacak sadece 3 aylık dilimde satışı gerçekleşen veya üretimi yapılan araçlar için yazılmış bu yazı

silvervtec2

« Yanıtla #7 : Temmuz 29, 2009, 06:04:56 ÖS »
fatos hanım cevap vercekmısınız

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2009, 06:07:14 ÖS »
bu haberi yazanlar abd de kactane honda civic veya accord oldugunu bilmiyor galiba ,
bu araclarin toplanmasi diye bisey olacagini sanmiyorum en fazla cok cok servislerden havayastiklarini deyistiriler sonra geri trafige cikar,hem diger bir konuda hondanin bazi modelleri abd pazarinda acura adi altinda satilmakta ayni fabrikadan cikan araclar sonucta onlarinda bu toplanma karari altina girmesi gerekmez mi,,
yazı düzgün okursanız.civic ve accord modellerindeki hava yastıklarının aynısı olduğu yazıyor.illaki birilerinin mi ölemsi gerekiyor.fatoş hanım sanırsam kaynağı okumuşunuzdur bir açıklama beklıyoruz.

dewir

« Yanıtla #9 : Temmuz 29, 2009, 06:17:12 ÖS »
arkadaşlar lütfen bu kadar tez canlı olmayalım fatoş hanım hondanın bir yetkilisi değil bu hatada onu bağlamaz ben sadece marmara honda nın fren sistemine nasıl baktığını sordum kendisine bu arada FATOŞ hanım marmara hondanın servis yetlikisi olduğu için bu soruyu kendisine yönelttim ve kendiside bakarsanız şuanda ofline durumda heralde foruma girdiği zaman bir cevap yazar

i-tec

« Yanıtla #10 : Temmuz 29, 2009, 07:45:14 ÖS »
başka bir kaynak

HONDA, 1532 ARACINI TOPLATIYOR!

29 / 07 / 2009 18:00,
Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen kazalarından sonra iki modelinde toplatma kararı çıktı

Honda, ABD'de meydana gelen ölümcül bir kazadan sonra Japonya'da ''Inspire'' ve ''Saber'' model 1,532 otomobili toplatıyor.

Japonya'nın ikinci büyük otomotiv şirketi Honda, ABD'de Şubat 2007 ve Mayıs 2007 arasında meydana gelen 7 kazada, sürücü tarafında bozuk hava yastıklarından metal parçalarının koptuğunu açıkladı.

Honda Mayıs ayındaki kazada sürücü ölmesine rağmen, bu ölümcül kazadan hava yastığının sorumlu olup olmadığının bilinmediğini bildirdi. 

Japonya Ulaştırma Bakanlığı, bozuk hava yastığından fırlayan metal parçaların sürücünün boynunu deldiğini açıklarken, Honda, sürücünün hava yastığı kazasından mı ya da başka sebeplerden mi öldüğünün soruşturulduğunu belirtti.

Ulaştırma Bakanlığı Japonya'da bu tür kazalar olmadığını bildirdi. Ancak Honda, Honda'nın ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinde kullanılan hava yastıkların aynısının  ''Inspire'' ve ''Saber'' otomobillerde de kullanıldığı kaydedildi.

Honda ABD'de ''Civic'' ve ''Accord'' modellerinin de toplanacağını bildirdi, ancak kaç aracın toplanacağına ilişkin bilgi verilmedi.

« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2009, 07:47:34 ÖS Gönderen: i-tec »

couragepapillon

« Yanıtla #11 : Temmuz 29, 2009, 09:26:23 ÖS »
güncel +

endlessnihilist

« Yanıtla #12 : Temmuz 30, 2009, 07:55:45 ÖÖ »
bende daha yeni milliyetten okudum ve haberi okuyunca çok üzüldüm. honda için bir prestij kaybı oldu maalesef. sanki ceo su benmişim gibi... ama gerçekten üzücü bir durum

canguder

« Yanıtla #13 : Temmuz 30, 2009, 08:18:31 ÖÖ »
bizimde araçları toplayıp kaliteli bir disk takmalarını bekliyorum hondadan. umarım böyle bir karar alırlar ve bizde güvenli ve sessiz bir şekilde araçlarımıza binebiliriz.

endlessnihilist

« Yanıtla #14 : Temmuz 30, 2009, 09:11:07 ÖÖ »
arkadaşlar bu fren tertibatında bahsettiğiniz sorun nedir? açıkcası ben duymadım şimdi merak ettim. kaçıncı nesilde sorun olduğunu düşünüyorsunuz ve ne tarz bir sorun açıklarsanız sevinirim. bende 98 civic var bende genel olarak frenlerden çok memnun değilim ama hemen hemen her nesil civic kullanıcıları biraz şikayetçi gibi frenlerinden.
garip olan şu; araç zorlayınca duruyor cidden, sadece fren hissi zayıf sanki. ben böyle düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2009, 09:13:04 ÖÖ Gönderen: endlessnihilist »

canguder

« Yanıtla #15 : Temmuz 30, 2009, 09:53:33 ÖÖ »
yeni civiclerde sorun var. aracı çok kullandığınızda diskler ısınıyor ve ses yapmaya başlıyor. sorun budur. fren mesafesini hiç denemedim ama uygun mesafede duruyor araç.

FATOŞ

« Yanıtla #16 : Temmuz 30, 2009, 11:16:33 ÖÖ »
Konunun başlığı frenlerdeki problem değil... lütfen alakasız mesajlarla konuyu pert etmeyelim... frenlerle ilgili benim görüşümü özellikle soran arkadaşlardan http://www.teamhondaturkey.com/forum/empty-t12767.0.html;topicseen linkteki mesajlarımı okumalarını rica ediyorum...

cbrracingteam

« Yanıtla #17 : Temmuz 30, 2009, 11:50:52 ÖÖ »
iyide şimdi bizim araçlardada aynı prob varmı kaza yapsak hava yastığından bizdemi öleceğiz :( valla satarım ben bu aracı öyle bi olasılık dahi varsa :s hasi sattm sattığım adam mı ölcek töbee töbee bu nasıl iştirr yaa

FATOŞ

« Yanıtla #18 : Temmuz 30, 2009, 12:08:01 ÖS »
Honda ABD'de ''Civic'' ve ''Accord'' modelleri

haberi dikkatli okumanızı rica ediyorum burası Türkiye...

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #19 : Temmuz 30, 2009, 03:50:35 ÖS »
evet haklısınız burası Türkiyeee.burda olmaz öyle şeyler!!!!!

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #20 : Temmuz 30, 2009, 04:07:48 ÖS »
Bizde bakmazlar hava yastğına filan öldümü dört kolluyaa yallah kimse incelemez arabayı

By_BuGr4

« Yanıtla #21 : Temmuz 30, 2009, 09:51:46 ÖS »
Benim görüşüm; Honda ABD'de çıkan bu sorunla ufakda olsa imajı zedelendi.Yeni Civic sahipleri Tr'de de  şu anlık bir geri çağırma beklemesin,Honda yeteri kadar imajını zedeledi,üstüne birde Tr'deki araçlar çağırılırsa dünya'da Honda'nın imajı dahada zedelenir

KADiFE

« Yanıtla #22 : Ağustos 02, 2009, 12:24:50 ÖÖ »

biraz once haberlerde gecti,
hangi yil hangi modeller oldugunuda yaziyordu kacirdim

couragepapillon

« Yanıtla #23 : Ağustos 02, 2009, 01:09:25 ÖÖ »
güncel

Osman Ozkaya

« Yanıtla #24 : Kasım 06, 2009, 02:15:26 ÖÖ »
Konunun başlığı frenlerdeki problem değil... lütfen alakasız mesajlarla konuyu pert etmeyelim... frenlerle ilgili benim görüşümü özellikle soran arkadaşlardan http://www.teamhondaturkey.com/forum/empty-t12767.0.html;topicseen linkteki mesajlarımı okumalarını rica ediyorum...

link çalışmıyor.