Gönderen Konu: OTOMATİK Mİ YOKSA MANUEL Mİ ..?  (Okunma sayısı 5948 defa)

PearL GreY MoNsteR

OTOMATİK Mİ YOKSA MANUEL Mİ ..?
« : Ekim 09, 2010, 07:34:05 ÖS »
aracımı aLırken otomatik araçlar biraz daha düşük fiyattaydı manuele göre
araçlarda sorun yoktu yani olsa bile hepsindemi sorun oLacak
sizlere sorum otomatik araç manuele göre fiyat konusunda daha mı düşük otomatik araç alırsam manuele göre satarken zarar edermiyim..?
konfor bakımından hertürLü otomatik fakat fiyat açısından sizce ..?  ???

emre16

Ynt: OTOMATİK Mİ YOKSA MANUEL Mİ ..?
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2010, 09:31:46 ÖS »
otomatik araçlar benim bildiğim her zaman manuele göre pahalıdır....

mesut81

« Yanıtla #3 : Ekim 10, 2010, 03:15:04 ÖÖ »
Bu olayı ilanlarla genellemek yanlış olur ama , sıfır araç alırken mesela Honda'da aynı donanım paketindeki araçlarda oto ile manuel arasında 2.000 TL fiyat farkı var, bazı markaların otomatik vitesleri pek tutulmaz sebep olarakta problemli ve kullanışsız olmaları sebebi ile, ancak honda otom. şanzıman konusunda en iyiler arasında . Otomatik araç alırsanız zarar edersiniz diye birşey yok dikkat ederseniz honda civic'lerde otomatik sayısıda bayağı  fazla, bu sebeple araç  alacak kişinin zevki ön plana çıkıyor, özellikle otomatik arayanda var manuel arayanda , mesela ben manuel araç kullanmayı seven biri olarak otm. almam, ama mutlaka otomatik arayanda var ( Eşim mesela otomatik olsun ister sürekli :) ) bu neden ile sizin isteğiniz ve beklentileriniz önemli.

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #4 : Ekim 10, 2010, 03:53:18 ÖS »
Bu olayı ilanlarla genellemek yanlış olur ama , sıfır araç alırken mesela Honda'da aynı donanım paketindeki araçlarda oto ile manuel arasında 2.000 TL fiyat farkı var, bazı markaların otomatik vitesleri pek tutulmaz sebep olarakta problemli ve kullanışsız olmaları sebebi ile, ancak honda otom. şanzıman konusunda en iyiler arasında . Otomatik araç alırsanız zarar edersiniz diye birşey yok dikkat ederseniz honda civic'lerde otomatik sayısıda bayağı  fazla, bu sebeple araç  alacak kişinin zevki ön plana çıkıyor, özellikle otomatik arayanda var manuel arayanda , mesela ben manuel araç kullanmayı seven biri olarak otm. almam, ama mutlaka otomatik arayanda var ( Eşim mesela otomatik olsun ister sürekli :) ) bu neden ile sizin isteğiniz ve beklentileriniz önemli.

+++

davyjones24

« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2010, 04:20:31 ÖS »
otomatik=rahatlık

avans

« Yanıtla #6 : Ekim 10, 2010, 04:46:46 ÖS »
dostum bu aracların pıyasası bellı oturmus araclar..otomatık fıtesın trendı gıttıkce artıyo..bence otomatık al almadan sanzumanı vsss.ıyıce gosterdıkten sonra tabı... eskıden otomatık fıteslı araclara karsı baya on yargı vardı ama smdı yok..ozaman pek otomatıkden anlayan ustada yoktu sımdılerde o,prolem yok al bın rahatına bak...

06gny19

« Yanıtla #7 : Ekim 10, 2010, 04:53:40 ÖS »
otomatik araç alınacaksa kesinlikle 2004,2005 model ve üstü olmalı eğer eski bir otomatik araç olursa satarkende kullanırkende sıkıntı oluyo kim ne derse desin  bizim ülkemizde manuel dahası yok..

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Ekim 10, 2010, 07:08:59 ÖS »
otomatik araç alınacaksa kesinlikle 2004,2005 model ve üstü olmalı eğer eski bir otomatik araç olursa satarkende kullanırkende sıkıntı oluyo kim ne derse desin  bizim ülkemizde manuel dahası yok..

aynı fikirdeyiz heraLde çünkü sahibinden.comda bakıyorum her akşam bu bi rastLantı oLamaz otomatik vitesLer daha düşük yani arkadaşın dediği gibi otomatik binceksen 2oo4-2oo5 ten sonrası bence ...

snakeman

« Yanıtla #9 : Ekim 12, 2010, 05:04:09 ÖS »
arkadaşlar, bende 2007 otomatik vites civic elegance var. hafif rampada aracı park edince ve el frenini tam çekmediğimde arac vitese dayanıyor. daha sonra çalıştırıp vitesi parktan çıkarırken zorlanarak geçiyor, darbe yapıyor. vitesi "P" den çıkardıktan sonra sorun yok. normalmidir, aynı sorunu yaşayan başka kimse varmı??? başka marka otomatik viteslerde böyle bişey görmedim. hatta el frenini kullanmıyorsun bile.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #10 : Ekim 12, 2010, 05:45:27 ÖS »
Düz vites daha fazla tercih edilir. Yakıt sarfiyatının nispeten fazla olması, alışkanlıklar ve sonrasında düz vites kullanmanın zorluğu sebebiyle otomatik vitese rağbet düşüktür. Fakat İstanbul gibi trafiğinde dur kalkın fazla olduğu büyük şehirlerde otomatik vites bir avantaj olarak görülebilir. Alacağınız araç hb ise otomatik rahatlığından vazgeçmeyebilirsiniz. En kötü ihtimalle otomatik vites arayan bir bayana satabilirsiniz.

avans

« Yanıtla #11 : Ekim 12, 2010, 11:10:27 ÖS »
arkadaşlar, bende 2007 otomatik vites civic elegance var. hafif rampada aracı park edince ve el frenini tam çekmediğimde arac vitese dayanıyor. daha sonra çalıştırıp vitesi parktan çıkarırken zorlanarak geçiyor, darbe yapıyor. vitesi "P" den çıkardıktan sonra sorun yok. normalmidir, aynı sorunu yaşayan başka kimse varmı??? başka marka otomatik viteslerde böyle bişey görmedim. hatta el frenini kullanmıyorsun bile.
p konumuna aldında arac akslara dayanıyo aracı frenleyen aks oluyor yokusta.. arabanın tum agırlıgı el ferenı yerıne akslara kalıyo..  buda otomatık arabaların en basta dusmanı..dogrusu frene basıp durduktan sonra elfrenını cekıp frenden ayanı cekıp boslunu alıp tekrardan frene basıp p konumuna alman..bu tum otomatıkte boledır bunu bızzat bende yasadım eskı cıvımde tak tak dıye vurmustu ordan bılıyorum..

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #12 : Ekim 13, 2010, 09:22:49 ÖÖ »
Sürerken sana rahatlığı veriyo veriyo da yokuşta durunca da böyle mi çıkarıyo acısını :(