Gönderen Konu: Muayene  (Okunma sayısı 4479 defa)

bahew

Muayene
« : Mayıs 05, 2013, 10:43:02 ÖS »
Slm arkadaşlar aracımı muayeneye götüreceğim ama ile defa bi aracı muayeneye götüreceğimden dolayı sizlerden bilgi almak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
Muayene için randevu alınmıştır. ;)

ilhan_ist

Ynt: Muayene
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2013, 10:57:19 ÖS »
randevu saatinden 1 saat evel orda ol, sıra numaranı al ve sıra gelince vezneye harcı yatır sana verdikleri sıra numarasıyla aracın başında bekle, adın soyadınla anons edicekler aracını kapıya yaklaştırıp görevliye bırakıcan öteki kapıdan teslim alıcan okadar :)
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2013, 10:57:37 ÖS Gönderen: ilhan_ist »

bahew

« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2013, 10:59:48 ÖS »
2 numara cam filmi var sorun çıkartmaz sanırım

CelloCeylo

« Yanıtla #3 : Mayıs 05, 2013, 11:44:00 ÖS »
Sorun çıkartmaz . Evrakta sadece hafif kusur olarak geçer . Ama bu durum aracınızın muayeneden kalacağı anlamına gelmez .

gecetilkisi

« Yanıtla #4 : Mayıs 06, 2013, 06:37:33 ÖÖ »
fren hrtumları ve far ayarını gitmeden kontrol et arka koltuktaki 3. emniyet kemerini cıkar koltugun altından

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2013, 09:31:51 ÖÖ »
çok zor değil,gözünüzde büyütmeyin,uyarılara dikkate alın emniyet kemerleri önemli.

hot_piston

« Yanıtla #6 : Haziran 07, 2014, 08:28:53 ÖS »
Bendede yanlarda 2 on camda1 numara filim vardi sikinti cikmadi birde aracta coliver varsa muayeneden geciyor bilginize cogu kisi gecmez diyor ..amortisorde patlak vardi arka sagda  muayeneye germeden once balata sipreyi siktim oradaki yagi kompile kuruttu ondanda bir sikinti olmadi mimarsinada yaptirmistim 4 gun once

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #7 : Haziran 07, 2014, 08:35:07 ÖS »
İnternetten randevu alın.

10 15 dk kala gidiyorum.

İçeriden sıra alıp sıranızı bekleyin

Sıra gelince paranızı yatırın.

Parayı yatırdıktan sonra (Egzoz muayenesini yaptırmadıysanız TÜVTÜRK yapıyor)

Egzoz muayene kısmına geçin (Esenyurt şubede normal sıra oluyor.)

Egzozdan sonra sizi araç girişine yollayacak. Orada adınızı ve beklemenız gereken peron u anons edecekler.

Kolaylık olması açısından bütün kemerleri (beş adet) tokalara takın.

İlk yardım çantasını ve yangın söndürücüyü ön yolcu koltuğunun oraya koyun.

Görevli bagaj ve kaputu açmanızı isteyecek.

Gözle yapılan kontrollerden sonra aracı içeriye alıyor.

Siz arka tarafa geçip bekliyorsunuz.

3-5 dk içerisinde arka kapıdan sizi çağiracak.

Eksik varsa (Ağır kusur) size liste veriyor. 30 gün içerisinde yaptırıp,yeni randevu ile ücret ödemeden tekrar gidiyorsunuz.

Eğer geçtiyseniz aracı size teslim ediyor.

2 sene sonra görüşürüz deyip aracınıza atlayıp gidebilirsiniz.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Haziran 07, 2014, 08:44:29 ÖS »
Bendede yanlarda 2 on camda1 numara filim vardi sikinti cikmadi birde aracta coliver varsa muayeneden geciyor bilginize cogu kisi gecmez diyor ..amortisorde patlak vardi arka sagda  muayeneye germeden once balata sipreyi siktim oradaki yagi kompile kuruttu ondanda bir sikinti olmadi mimarsinada yaptirmistim 4 gun once

Eski konuları güncellemeyelim lütfen. Tarihlere ve konu içeriğine bakarak yorum yapalım. Konuyu açan arkadaş çokdan muayeneden geçirmiştir aracını..