Gönderen Konu: küçük bi soru  (Okunma sayısı 6477 defa)

mahonii1987

küçük bi soru
« : Aralık 30, 2010, 09:21:19 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar belki yanlış bi yere konu açıyorum ama kusura bakmayın mod arkadaşlar ilgili bölüme taşırlarsa sevinirim
direk konuya girmek istiyorum bundan 10 - 15 gün önce tekbaş 2. elden adana seyhan daki şubelerinden honda civic si 1994 model aldım arabada ön kaput boyası çatlamış ve klima kompresöründe sorun var bunları siz yaparsanız fiyatı 8900 tl aldım klima 100-120 liraya hal oluyor ön kaput da 100-150 lira gidr dedi bu kadar ise ben şehrimde yaptırırım dedimve 

http://www.t2el.com/neden_tekbas_ikinci_el.asp

bunları kendi sitelerinde ve işyerinin odalarında tabela şeklinde asmışlardı bunları bilerek güvenerek aldım aldığım günden beri arabaya doğru düzgün binemedim sanayide tam benim bilebileceğim şekilde yapılması için bıraktım sanayide ki usta klima için klima fanı yok klima radyatörü klima rekorları klima kayışı kompresör arızalı dedi 400 lira gider buna dedi bana söylenen fiyat 120 lira idi arbanın ön kaput boyasın 300 lira verdim her yerinde macun çıktı bunlara okey dedim sorun değil bişey olmaz dedim ama taaki dün arabaya bindim bizim urfanın ilçesine giderken sesler gelmeye başladı motordan arabayı sağa çektim ustamı aradım sesi dinledi ve büyük ihtimal yatak vuruyo çalıştırma çekici gönderiyorum gelip seni alacaklar gelip aldılar sanayiye gittik arba yatak vuruyor işin ilkginç yanı motor yağına baktılar motor yağından şanzıman yağı çıktı ustam dedim motor yağına şanzıman yağı konmaz dedim o da konur dedi nasıl olur dedim motorun ses yapmaması için koyarlar 3 kağıtçılar sen arabayı aldığında arabaya yatak atıp motora yağına şanzıman yağı atıp ses kesildi taki 10 güne kadar mal ortaya çıktı dedi bende t2el aradım ibrahim beyle görüştüm böyle böyle dedim yukaruda yazdıklarımı söyledim adamın bana söylediği bakkal dükkanımı şanzıman yağı koyalım felan filan nasıl olacak dedim yönetimle görüşeyim diyor bana halen bi sonuç alamadık önce arabayı getir motoru yapalım parça masrafı yarı yarı işçilik bize ait diyor ben motoru burada yaptırırsam ki öyle görünüyor buradan adanaya arabayı götürmem bi kamyon tutucam 300 liraya burdan oraya gidecez orada 600 lira oradan urfaya dönüş 200 lira 1000 lira buradan kesin gidecek ben burada yaptırırsam 1000 - 1500 lira felan tahmin ediyoruz öyle gidecek ben burada yaptırırsam bu firmaya nasıl dava açabilirim yada ne yapabilirim bilgi verebilirmisiniz yada bunların ne mal olduklarını nette bilgimi vereyim bilmiyorum bana bi yol gösterin bi zahmet kardeşlerim

ilkeronat

Ynt: küçük bi soru
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2010, 10:34:30 ÖÖ »
keske almadan once bi sorsaydin bizlere. en azindan ben onlara guvenmedigimi soylerdim.
servis konusunda fena degiller ama 2.el tarafina hep uyuz olmusumdur. hic guven vermeyen artist adamlar.
sana gecmis olsun. sana tavsiyem, orada bunu hallettirebilecegin iyi bir honda ustan varsa ona yaptir. bu arabayi (yanlis hatirlamiyorsam lacivert bir si) bu sekilde satan adamin yaptiracagi da cok farkli olmayacaktir. yapilacak her kaleme itiraz edip "ona gerek yok, bundan bu arizayi vermez, yeni araba al o zaman, bu paraya bu kadar " tarzinda laflar duyarsin. daha cok sinir olup yaptigin extra masraf ta cabasi olarak evine geri donersin. eger ugrasirim diyorsan sen bilirsin. bana kalirsa senin icin kotu bir alisveris ve tecrube olmus, tekrar gecmis olsun.

ed35

« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2010, 10:41:47 ÖÖ »
Ne olacak bu üçkağıtçılığın sonu ya!...Geçmiş olsun...

orchun

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2010, 10:42:59 ÖÖ »
araca bir sekilde tutanak tutturmaya calıs ne yapıldıysa herseyi yazdır...adamlarla yaptıgın sözlemeyi falal iyice oku onlarla yaptıgın sözlesmenin tarihini herseyini kopyala senin ustaların yaptırdıgı herseyi fiyatı ve hangi tarihte yapıldıysa onları da yazdır ardından bunların sitesinde yazanları al...bizim araclarımız söle böle yazılı olan seyleri ve nasıl olurda bu kadar büyük kontrolden gecen arac bu kadar rezil bir vaziyette satılıyor diye sıkıstır...eger adamlar sana zorla birseyler yaptırmaya calısıcak olurlarsa peki arkadasım ben herseyin tutanagını tutturdum daha fazla yardımcı olmicaksanız avukatımla konusun bundan sonra de....+sizi bi sekilde basına vericem de o zmn tutusabilirler...eger ki faydalı olmazsa cünkü cok ückagıtcı oluyor cidden git bir avukatla görüş

mahonii1987

« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2010, 10:50:41 ÖÖ »
şimdi telefonuma cevap vermiyor bakalım ben burada büyük ihtimal yaptırıp adanaya gideceğim içimdeki herşeyi dökeceğim net aleminde bunlarıda rezil etmezsem neyim ben bu güne kadar ne adamlarla ticaretimiz oldu ama böyle üçkağıtçı bi firma daha görmedim çuk diye oturttular bize ama bunun acısını biz değil t2el.com yetkilileri ödeyecektir.

mahonii1987

« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2010, 10:51:57 ÖÖ »
keske almadan once bi sorsaydin bizlere. en azindan ben onlara guvenmedigimi soylerdim.
servis konusunda fena degiller ama 2.el tarafina hep uyuz olmusumdur. hic guven vermeyen artist adamlar.
sana gecmis olsun. sana tavsiyem, orada bunu hallettirebilecegin iyi bir honda ustan varsa ona yaptir. bu arabayi (yanlis hatirlamiyorsam lacivert bir si) bu sekilde satan adamin yaptiracagi da cok farkli olmayacaktir. yapilacak her kaleme itiraz edip "ona gerek yok, bundan bu arizayi vermez, yeni araba al o zaman, bu paraya bu kadar " tarzinda laflar duyarsin. daha cok sinir olup yaptigin extra masraf ta cabasi olarak evine geri donersin. eger ugrasirim diyorsan sen bilirsin. bana kalirsa senin icin kotu bir alisveris ve tecrube olmus, tekrar gecmis olsun.

burda sormuştum dıştan iyi görünüyor demişlerdi bazı arkadaşlar hayırlısı geçmiş olsun bize ne yapalım kader ama dediğim gibi acısını ben değil t2el.com yetkilileri ödeyecek

ilkeronat

« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2010, 11:19:38 ÖÖ »

burda sormuştum dıştan iyi görünüyor demişlerdi bazı arkadaşlar hayırlısı geçmiş olsun bize ne yapalım kader ama dediğim gibi acısını ben değil t2el.com yetkilileri ödeyecek
lacivert si mi bu yanlis mi hatirliyorum?

mahonii1987

« Yanıtla #7 : Aralık 31, 2010, 05:23:12 ÖÖ »
evet lacivert olan si

ilkeronat

« Yanıtla #8 : Aralık 31, 2010, 05:55:04 ÖÖ »
evet lacivert olan si
hic gozum tutmamisti o arabayi zaten. insallah duzeltir doya doya kazasiz belasiz binersin arkadasim.

mahonii1987

« Yanıtla #9 : Aralık 31, 2010, 05:57:02 ÖÖ »
valla kardeş burada yaptıracaz motor komple rektefe felan yeniden yapılacak işte bakalım en az 600 en fazla 1500 gider diyor arkadaşım oda burada honda ustası yok yakın arkadaşımın arkadaşı var aklı iyi çalışan bi usta bakalım yaparım diyor bakalım inşallah

mahonii1987

« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2011, 08:30:13 ÖÖ »
aracı geri verdik arkadaşlar bana bi honda si bulalım

ed35

« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2011, 10:51:49 ÖÖ »
aracı geri verdik arkadaşlar bana bi honda si bulalım
Mevlüt abinin arabayı alın derim,nicki siver35 satıyordu oda.

ilkeronat

« Yanıtla #12 : Ocak 04, 2011, 11:08:45 ÖÖ »
isabet olmus, sevindim boyle olduguna. Allah temizini nasip etsin.

vtec05

« Yanıtla #13 : Ocak 04, 2011, 12:51:47 ÖS »
geçmiş olsun abi ben hatırlıyorum arabayı alırken seni forumda konu vardı abi bizim halimiz ne olacak artık kimseyemi güvecimiz kalmasın yani işte abi tanıdık birinden al aracı.....

mahonii1987

« Yanıtla #14 : Ocak 08, 2011, 04:30:38 ÖÖ »
geçmiş olsun abi ben hatırlıyorum arabayı alırken seni forumda konu vardı abi bizim halimiz ne olacak artık kimseyemi güvecimiz kalmasın yani işte abi tanıdık birinden al aracı.....

aynen hondadan soğuttular beni ya ne kadar başıma bu olaylar gelsede halen gönlüm honda da arkadaşlar ailem artık netten araba almassın hondadan uzak durursun diyorlar ama halen aklım fikrim gönlüm tek araba honda civic si ya temiz bi si bulabilirmiyiz arkadaşlar ya

kayaci26

« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2011, 06:36:53 ÖÖ »
mahonii1987 Dostum... Acı bir tecrübe olmuş... Geçmiş olsun...

aracı geri verdik demişsin ama açıklama düşmemeişsin... Bu olayı bu kadar okuduktan sonra, nasıl sonuilandığını da nalt bence...

Aracı hangi şartlarda geri kabul ettiler ? para tura işleriş nasıl oldu  ? Nakliyeyi falan nasıl hallettin ??

Bir de sana zahmet, uçurulan honda fiyatları diye bir konu açtı possedion kardeşim, oradaki yorumlara bir bakıver ok...

mahonii1987

« Yanıtla #16 : Ocak 08, 2011, 11:04:35 ÖÖ »
mahonii1987 Dostum... Acı bir tecrübe olmuş... Geçmiş olsun...

aracı geri verdik demişsin ama açıklama düşmemeişsin... Bu olayı bu kadar okuduktan sonra, nasıl sonuilandığını da nalt bence...

Aracı hangi şartlarda geri kabul ettiler ? para tura işleriş nasıl oldu  ? Nakliyeyi falan nasıl hallettin ??

Bir de sana zahmet, uçurulan honda fiyatları diye bir konu açtı possedion kardeşim, oradaki yorumlara bir bakıver ok...

teşekkür ederim kardeşim
aracı tekbaş 2. ele geri verdik
http://www.t2el.com/neden_tekbas_ikinci_el.asp

sitelerinde yazdıkları gibi geri satın alma garantisi ve motor garantisi vardı
arbayı pikaba yükleyip götürdük masrafı çoktu söyledim yaparız dediler bende güvenmiyorum artık yapsanız bile içim rahat olmayacak lütfen garanti şartlarında olduğu gibi geri alın dedim tamam dediler bende yaptığımız masraflar felan dedim yaptıklarımı yazmıştım verdim kağıdı yaptığn masraflar extra şeyler dediler bende arabanın ihtiyacı olan şeylerin fiyatını yarı yarı yapalım dedim 9150 liraya geri verdik nakliyeler hepsi bana ait oldu nakliyeyi bana yüklediler yani paramı aldım şükür diyorum zararın neresinden dönersek kardır ama 1000 lira gibi bi param ziyan oldu
bu arada extra olan şeyleri de söktüm bugün de firma sahibinin mailini buldum neler geçmişse herşeyi yazdım mail attım benimle arabanın devrini almaya gelen adam mehmet simge beye ulaş anlat bunları bu satış elemanlarının cezasını versin dedi bende mailimi attım ve halen mağdur olduğumu söyledim ondan mail bekliyorum bakalım
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2011, 11:09:09 ÖÖ Gönderen: mahonii1987 »

kayaci26

« Yanıtla #17 : Ocak 08, 2011, 03:54:58 ÖS »
iyi yine tanımam görmem ama sağlam firmaymış...

Sen 1.000 tl yi zarar sayma... Allah kurtarmış... Araç alacaksan çevreden bakın birasss... net alemi de iyi ama her satıcı bu tekbaşlar gibi malının arkasında durmayabilir...

demiray

« Yanıtla #18 : Ocak 09, 2011, 10:28:21 ÖS »
geçmiş olsun kardeşim ucuza bi si bulursan iyice bi ustana göstermeden   alma sakın    bende satayım diye düşündüm   o gece uyuyamadım  si ını satan kişiler çok ucuza vermez arabası düzgün ise ucuza veren ya   bi yeri sorunlu   yada gerçekten   sıkışmıştır yinede temkinli olmak gerekiyor

mahonii1987

« Yanıtla #19 : Ocak 11, 2011, 05:28:26 ÖÖ »
iyi yine tanımam görmem ama sağlam firmaymış...

Sen 1.000 tl yi zarar sayma... Allah kurtarmış... Araç alacaksan çevreden bakın birasss... net alemi de iyi ama her satıcı bu tekbaşlar gibi malının arkasında durmayabilir...
güzel söylemişsin ama malının arkasında durmak zorunda yoksa çok zarar ederler o şirketin odasına tabelalardaki ve internet sitesinde gibi geri satın alma garantisi motor garantisi yazmak malımın arkasında duruyorum demektir biz bunları göz önünde bulundurarak aldık ve geri verdik herşeyin hayırlısı diyelim