Gönderen Konu: KÖTÜ HABER "HONDA MÜŞTERİ BİLGİLERİ ÇALDIRDI"  (Okunma sayısı 3939 defa)

xpressby5484

KÖTÜ HABER "HONDA MÜŞTERİ BİLGİLERİ ÇALDIRDI"
« : Ocak 05, 2011, 12:38:16 ÖS »
Japonya kökenli otomobil üreticisi Honda, kuruluş tarihinden beri en kötü günlerinden birini yaşıyor. Honda’nın Amerika ofisinde bulunan 2.2 milyon adet müşterinin özel bilgileri, hackerlerin yoğun saldırıları ile birlikte ele geçirildi. Sadece hackerların kullanıcılara ait olan isim ve e-posta bilgilerini elde ettiğini açıklayan firma, saldırılarda sosyal güvenlik ve kimlik numaralarının korunduğunu açıkladı.

Yaptığı açıklama ile birlikte kriz yaratan firma, daha özel bilgilerin ele geçirilmediği için oldukça şanslı olduklarını savundu.

ersinguzen

Ynt: KÖTÜ HABER "HONDA MÜŞTERİ BİLGİLERİ ÇALDIRDI"
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2011, 12:40:28 ÖS »
Geçmiş olsun 

luke skywalker

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2011, 07:28:09 ÖS »
Bu müşterilerine 1 yıl bedava bakım hediye eder belki.

NOVA-44

« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2011, 03:52:26 ÖÖ »
2.2 milyondan birisi benim :(

NOVA-44

« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2011, 03:56:00 ÖÖ »
Eger forum kurallari geregince yasak degilse ingilizce metnini gonderebilirim.

xpressby5484

« Yanıtla #5 : Ocak 06, 2011, 10:00:42 ÖÖ »
hadi ya geçmiş olsun bilmiyorum kaedeşim admınlere bı sormak lazım

Antoni54

« Yanıtla #6 : Ocak 06, 2011, 10:02:16 ÖÖ »
Durum Sakat...

ed35

« Yanıtla #7 : Ocak 06, 2011, 10:10:50 ÖÖ »
Kesin opelciler yapmıştır >%6rol

xpressby5484

« Yanıtla #8 : Ocak 06, 2011, 10:28:57 ÖÖ »
valla bilmiyorum opelcilermi aama sonuçta otomotiv sektöründen bi markanın işi olduğu muhtemel gibi geliyor baana malum artık tüm markalar hybrid olayına geçiyor tabi bu işinde başı honda olduğğu için haliyle ....

yalçınn

« Yanıtla #9 : Ocak 06, 2011, 11:09:56 ÖÖ »

umarım çok büyük zarar açmamışlardır sizin için
nasıl bir zararı oldu acaba?

NOVA-44

« Yanıtla #10 : Ocak 06, 2011, 05:05:58 ÖS »
Hackerlar  isim soyad email adres ve honda user ID ve arabanin VIN numarasi alinmis.buda Honda'dan aldigim email

Dear Customer,

American Honda Motor Co., Inc. recently became aware of unauthorized access to an email list used by a vendor to create a welcome email to customers who have an Owner Link or My Acura vehicle account. The data that was obtained included your email address, your name, Vehicle Identification Number (VIN) and User ID. Your password was not included and no other sensitive information was contained in that list.

We apologize for any inconvenience this may cause. As a company, we believe that all customer relationships must be built on trust. That is why we believe it is important to inform you of this incident. You may be aware of attacks on email marketing systems, therefore we want to assure you that we take the safeguarding of your information seriously and that the appropriate authorities have been contacted regarding this incident. Additionally, we have taken steps to minimize this type of exposure in the future.

As a Company, we encourage you to continue to be aware of the increasingly common email scams that may use your email address to contact you and ask for personal or sensitive information -- Be cautious when opening links or attachments from unsolicited third parties. Also, know that American Honda Motor Co., Inc. will not send you emails asking for your credit card number, social security number or other personal information. If ever asked for this information, you can be confident it is not from us.

Again, let us reassure you that we are taking necessary steps to safeguard your personal information.

If you would like further information on this topic please visit honda.com/info/b

Thank you.

American Honda Motor Co., Inc.

NOVA-44

« Yanıtla #11 : Ocak 06, 2011, 05:30:42 ÖS »

umarım çok büyük zarar açmamışlardır sizin için
nasıl bir zararı oldu acaba?

Simdilik bir problem cikmadi.Ama emaili ilk gordugumde durumdan rahatsiz olmadim desem yalan olur. Dusunun adamin birinde sizin adiniz soyadiniz, email adresiniz, honda ID ve arabanizin VIN numarasi baskasinda olmasi biraz can sikici bir konu olmazmi. Ama honda gereken onlemleri aliyor. Bu yuzden bir Hondaci olarak Hondaya herzaman guvenim tam.

xpressby5484

« Yanıtla #12 : Ocak 07, 2011, 12:46:19 ÖS »
ne desem bilemiyorum geçmiş olsun mu ama dediğin gibi honda bu bir önlem almıştır elbette tüm honda ailesi olarak araclarinda olduğu gibi bu alandada da hondaya güveniyoruz umarız bu işten kimsenin başi ağirmadan olay çözülür