Gönderen Konu: JAPONYADA HONDA GÖREMEDİM  (Okunma sayısı 8240 defa)

s.einstein

JAPONYADA HONDA GÖREMEDİM
« : Ekim 02, 2010, 06:32:39 ÖÖ »
Arkadaşlar geçen hafta kardeşimi ziyarete japonyaya gittim. tokyoda gözlemlediğim kadarıyla fazla honda ve toyota göremedim.japonlar merso,bmw,audi ve hundai kullanıyorlar.bunun sebebi nedir bana çok ilginç geldi.yada tesadüf mü.

hdyt

Ynt: JAPONYADA HONDA GÖREMEDİM
« Yanıtla #1 : Ekim 02, 2010, 08:40:47 ÖÖ »
Şaşırdım. Hadi bmw mercedes tamam da hyundai ilginç geldi.

antrepocu

« Yanıtla #2 : Ekim 02, 2010, 08:52:34 ÖÖ »
türkiye de fiat'ın tercih edilmemesi gibi bi durumla bağlantı kurabilir miyiz?

s.einstein

« Yanıtla #3 : Ekim 02, 2010, 09:09:15 ÖÖ »
farklı isim ve logo olabilir mi. amerikada acura diyede satılan marka var ama

34GB4525

« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2010, 05:30:43 ÖS »
Dışarı göndermekten kendileri kullanamıyor heralde :) Yine bu forumda bi konu açılmıştı ABD ye giden bi arkadaş en çok honda gördüğünü söylemişti yollarda ;)

emre16

« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2010, 06:21:06 ÖS »
bende bi keresinde samanyolu tv de ayna programında tokyoya gitmişti hiç yoksa 5-6 tane honda gözüme çarpmıştı olabilir tesadüf etmemiştir...

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #6 : Ekim 06, 2010, 05:18:29 ÖS »
Japonya halkıda biraz gösterişe meraklı gençleri dejenere olmuş bir toplum. Bizler gibi onlarda da Alman arabalarına binme hevesi var galiba.

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2010, 05:28:46 ÖS »
Belkide gecenin ilerleyen saatlerinde boy gösteriyorlardır caddelerde..

honmamet

« Yanıtla #8 : Ekim 09, 2010, 06:51:41 ÖS »
bence sadece tesadüüff honda olmazsa hayat olmaz yanı buna da tek açıklama dedikleri gibi dişarıya satmakdan kendilerinin elinde kalmamiştir heralde çünkü makinanın kaltesi ortada bi sıkıntı oldunu sanmıorum honda dolu günler ;)

KADiFE

« Yanıtla #9 : Ekim 09, 2010, 07:25:38 ÖS »
tanidigim bircok asyali yemez icmez  ac gezer ama bmw mercedese biner,ama tabikide bi sekilde hondasiz japonyada olmamasi lazim,

XTuNéR

« Yanıtla #10 : Kasım 04, 2010, 10:39:06 ÖÖ »
Adamlara honda nissan maliyet fiyatına gelior mercedes bmw kesinlikle gösteriş için 1 numara bu açıdan

karapilot

« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2010, 01:52:06 ÖÖ »
bence adamlar o kadar özene bezene ürityorlar ki kullanmaya kıyamıyorlar...
:))

geveze

« Yanıtla #12 : Kasım 26, 2010, 01:58:17 ÖS »
:D olabilir, fransada yaşayan bi arkadaşım renault almıyordu merco ya biniyordu nedenini sorduğumda burada renault kendini merco yada bmw gibi hissediyor ve fiyatları çok yüksek neden o araca o kadar fazla para verim demişti :) japonyada da hondaların fiyatı yüksek olabilir mi acaba? Türkiye kadar ötv mtv kdv v.s. olacağını zannetmiyorum belkide bu yüzden alman araçlarına biniyorlardır

poseidon999

« Yanıtla #13 : Kasım 26, 2010, 02:07:11 ÖS »
Yeni gelen Japon nesil baştan aşağı Amerika ve Avrupa özentisi diye biliyorum.
Belki de bundandır.

karapilot

« Yanıtla #14 : Kasım 30, 2010, 12:00:57 ÖÖ »
:D olabilir, fransada yaşayan bi arkadaşım renault almıyordu merco ya biniyordu nedenini sorduğumda burada renault kendini merco yada bmw gibi hissediyor ve fiyatları çok yüksek neden o araca o kadar fazla para verim demişti :) japonyada da hondaların fiyatı yüksek olabilir mi acaba? Türkiye kadar ötv mtv kdv v.s. olacağını zannetmiyorum belkide bu yüzden alman araçlarına biniyorlardır

ilginç

BGR19

« Yanıtla #15 : Aralık 18, 2010, 08:28:48 ÖS »
hyundai konusunda yanlışsın kardeş genesis ve ya yeni sonatayı görmedin galiba amerikada yılın otosu fln seçilio hep hyundai ler.

NOVA-44

« Yanıtla #16 : Aralık 18, 2010, 11:54:32 ÖS »
Dışarı göndermekten kendileri kullanamıyor heralde :) Yine bu forumda bi konu açılmıştı ABD ye giden bi arkadaş en çok honda gördüğünü söylemişti yollarda ;)

Japonyayi bilmiyorum ama evet abd'de insanlar agirlikli olarak honda ve toyota luks arac ta mercedes bmw dan cok lexus u tercih ediyorlar. Cunku alman arabalarinin cabuk problem uretmesi ve isciliklerinin asiri derecede pahali olmasi insanlari bu yone dogru itmistir. Ayrica hondaninda isciligi(labor) okadar ucuz degildir ama pek kolay parca degistirmez masraf cikarmaz. Soyle bir animi anlatayim. Accordumdan once 2005 model honda civic hybrid kullaniyordum. Arabanin arka stop lambasi gecti. Arabayi honda servisinde ampulu $45di ayrica bir $45 da iscilik odemek zorunda kaldim. Icime bayagi oturmustu.Cok yakin bir arkadasim bmw nun on kisa farini degistirmisti bir kac ay once $150 istemislerdi

WildCat_H22A

« Yanıtla #17 : Aralık 19, 2010, 05:01:03 ÖÖ »
amerika avrupa özentisi doğru + bizdeki tofaş örneği gibi bıkkınlık + Alman araçlarının yol gürültüsü almama olayına hasta oluyorlar...
Her ne kadar Hondayı sevsekte, objektif gözle bakarsak yol gürültüsü almamaları ve kapı kapattığınızda bmw mercedes ve audi deki tok ve derinden gelen kapı kapanma sesleri, sağlamlık, bozuk yolda yürüyen eskitmemesi, çukurları hissettirmemesi, üstün üretim kalitesi, frenaj kabiliyeti vs vs son dönemde japonları cezbediyor. birde japonlar kinci millettir 2.dünya savaşında almanlar amerikalılara karşı ile aynı saftaydılar almanlar çamurdan araba üretse seveceklerdir diye düşünüyorum ama bir taraftan da japonyada gençler amerikan yaşam tarzına özeniyorlar, yinede japonyada amerikan v8 veya herhangi bir amerikan merakı bulamazsınız..
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2010, 05:05:31 ÖÖ Gönderen: WildCat_H22A »