Gönderen Konu: Honda'mın eco olup olmadığını nerden anlayabilirim ?  (Okunma sayısı 6368 defa)

iceberg987

Honda'mın eco olup olmadığını nerden anlayabilirim ?
« : Şubat 17, 2014, 12:54:44 ÖS »
Merhaba arkadaşlar arabam honda civic 2012 yeni kasalardan. Econ tuşu var , başka bir sitenin forumunda arabamı anlattığımda ( lpg montajı konusunda ) aracın eco değil dediler. Bunu anlamanın yöntemi nedir? Lpg montajında servis motor garantisi vermedi dediğimden yola çıkarak bu yargıya varıldı .

Eren53

Ynt: Honda'mın eco olup olmadığını nerden anlayabilirim ?
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2014, 08:46:59 ÖS »
araca sonradan lpg takıldıysa eco değildir

econ tuşu farklı bi olay tüm yeni kasalarda var o tuş

eco ise fabrikada 20-25 kadar dı yanılmıyorsam motor parçası lpg ye uyumlu olarak takılıyor ve fabrikasyon lpg li olarak geliyor böyle olan modeller eco cıvıc oluyor

teachers71

« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2014, 10:03:23 ÖS »
birincisi sonradan takıldıysa eco değildir doğru değil. eco alıp lpg taktırmayanlar biliyorum. ilerde taktırırım diye alıyorlar.yani sonradanda lpg taktırılabiliyor.
ikincisi fabrikasyon lpg li geliyor diye bir olay yok arkadaşım. bu konuda bir bayiyle birbirimize girdik. fabrikadan orjinal lpg li getirttiklerini iddia ediyorlardı. o bayiinin araçlarını gönderip taktırdıkları brc bayiisine ulaştım. ondan eminim :) sonra bayii yan çizmek zorunda kaldı. ecoda olsa normal civicde olsa lpg bayi tarafından takılıyor yada brc ye gönderilip taktırılıyor. (bazı servisler brc elemanlarını getirtip bayiide (serviste) taktırıyorlar. (eco olursa araç 6 yıl türkiyenin heryerinde garantisi devam ederken, normal araca bayiide taktırırsanız garanti 3 yıl tam garanti 3 yılda motor dışında kaporta mekanik vs yine garantisi devam ediyor.
eco fabrikadan lpg ye hazır halde bazı parçaları değiştirilmiş olarak çıkan araçtır. hazır derken kimi rivayete göre 17, kimi rivayete göre 25 parça lpg için değiştirilmiş olarak çıkıyormuş. parçaları sorduğunuzda siboplar ve üst kapak ve 3-5 parça konusunda daha herkes hemfikir iken öyle 20-25 parçayı bana kimse sayamadı.
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2014, 10:10:14 ÖS Gönderen: teachers71 »

iceberg987

« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2014, 01:27:02 ÖS »
Recep İvedik filmi gibi . " Say Lan" demek lazım. Ben şimdi eco olup ıolmadığını nerden anlaycğm Teachers71 ? Servisimi arayayım ? Motor garantisi düştü zaten dışarda taktırınca 3 yıl aksam olarak garanti veriyorlar artık

teachers71

« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2014, 03:47:27 ÖS »
Kardes eco sahiplerine sormak lazım. Ruhsatta yazmıyormu diye. Normalde yazması lazım. Sonucta ayri bi model yada donanim paketi. Herhangi bir servisin motor kaputunu acar acmaz soyleyecegini dusunuyorum
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2014, 03:47:58 ÖS Gönderen: teachers71 »