Gönderen Konu: Honda Servisi - Boya Koruma  (Okunma sayısı 5921 defa)

thairos

Honda Servisi - Boya Koruma
« : Eylül 09, 2014, 02:22:47 ÖS »
Merhabalar,

2011 Siyah Honda Civic aracıma boyu koruma yaptırmak istiyorum.

Konya'da bu işi iyi yapan bir yer bulamadığım için , Honda'nın kendi servisine sordum ve serviste bu işi yapabileceklerini söylediler.

Boya korumada malzemenin yanında ustalığında önemli olduğunu söylüyorlar.Yaptıracağım yerin ustalığı hakkında en ufak bir fikrim yok.Ancak en azından aracın boyasının hassaslığını , kalınlığı vs. özelliklerini bileceğini düşündüğümden rastgele bir yere gitmektense servise gitmenin daha mantıklı olacağını düşündüm.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

cagatay54

Ynt: Honda Servisi - Boya Koruma
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2014, 05:49:27 ÖS »
bilmeyen biri yaparsa aracınızdan soğursunuz.bir de aracınız siyah.ustalığına güvendiğiniz birini bulun isterseniz size tek araçlık malzemelerini söylerim alırsınız sadece işçiliğini yaptırırsınız başkasına.siyah araçta harelenmeler çok olur bunu çoğu yer serviste dahil yapmayabiliyor.bu yüzden arabamı satıyordum ben.önemli olan harelenmelerdir.ne ilaç kullanınıyorlar öğrenin süngerleri kaçlık kullanıyorlar öğrenin size tek araçlık malzeme çıkarırım gider yaptırırsınız kaliteli malzeme ile.kötü işçilik ihtimalide kalkar

alperd

• alperd
« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2014, 07:42:55 ÖS »
Honda yetkili servisinde Meguiars boya koruma yaptırdıktan sonra sadece 5 hafta içinde 2 adet kuş pisliği yanığı oluştu. Gittim servise bu ne dedim, normal dediler! Yani 1 ay için o paraları veriyormuşuz!

Nano Boya Koruma bu yönden hem daha uzun ömürlü hem daha parlak olduğu için Sonax'ta vs. yerde yaptırılabilir.

Benim aracım da siyahtı ben ne yaptım siyahın derdinin bitmeyeceğini anlayınca Sedefli Beyaz folyo kaplattım. 2-3 yıl içinde masrafını çıkartıyor. İç-Dış sıcaklık çok fark ediyor, boyayı gerçekten koruyor, kir leke toz iz hiç belli olmuyor. Her yönden tavsiye ederim yani. Sitede konusu var.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2014, 07:45:20 ÖS Gönderen: alperd »

cagatay54

« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2014, 09:01:38 ÖS »
Honda yetkili servisinde Meguiars boya koruma yaptırdıktan sonra sadece 5 hafta içinde 2 adet kuş pisliği yanığı oluştu. Gittim servise bu ne dedim, normal dediler! Yani 1 ay için o paraları veriyormuşuz!

Nano Boya Koruma bu yönden hem daha uzun ömürlü hem daha parlak olduğu için Sonax'ta vs. yerde yaptırılabilir.

Benim aracım da siyahtı ben ne yaptım siyahın derdinin bitmeyeceğini anlayınca Sedefli Beyaz folyo kaplattım. 2-3 yıl içinde masrafını çıkartıyor. İç-Dış sıcaklık çok fark ediyor, boyayı gerçekten koruyor, kir leke toz iz hiç belli olmuyor. Her yönden tavsiye ederim yani. Sitede konusu var.

kendim yapıyorum ben pasta cila boya korumayı kendi aracıma.aylardır arabamın üzerinde kuş pisliği vs iz yaptığımı bilmem.arabayı boya koruma yaptıktan sonra köpüklü yıkamayacaksınız.1 ay gitmez o zaman.yaklaşık 4 ay önce yaptım hala bir sorun yok.

thairos

« Yanıtla #4 : Eylül 09, 2014, 10:37:46 ÖS »
bilmeyen biri yaparsa aracınızdan soğursunuz.bir de aracınız siyah.ustalığına güvendiğiniz birini bulun isterseniz size tek araçlık malzemelerini söylerim alırsınız sadece işçiliğini yaptırırsınız başkasına.siyah araçta harelenmeler çok olur bunu çoğu yer serviste dahil yapmayabiliyor.bu yüzden arabamı satıyordum ben.önemli olan harelenmelerdir.ne ilaç kullanınıyorlar öğrenin süngerleri kaçlık kullanıyorlar öğrenin size tek araçlık malzeme çıkarırım gider yaptırırsınız kaliteli malzeme ile.kötü işçilik ihtimalide kalkar
hocam aslında pasta cilayı iyi yapan bir ustam var da ,bu forum beni psikopat yaptı. Yok hondanın boyası ince makinayı , normal arabaya tutar gibi tutarsa rengi atar yok şu olur bu olur diye :) Ustanın daha önce benim arabaya bu işlemi yaptığına emin değilim ,o da korkutuyor dediğiniz gibi işin ucunda arabadan da soğumak var.

thairos

« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2014, 10:40:05 ÖS »

konuya baktım. araç şahane olmuş. Ağız tadıyla kazasız belasız sürüşler dilerim.
Boya koruma öncesi kaplamayı düşündüm.Bu işi en iyi yapan yerin ustasının 4000 tl istediği bir şehirde yaşadığım için o işlemden vazgeçtim :)

cagatay54

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2014, 12:25:24 ÖÖ »
millet kulaktan dolma şeylerle konuşuyor.bırakın milleti.boyayı yakmak ustalık ister asıl.pastayı makineyle kurutacak bir süre en üst devirde aynı yerde tutarsa anca yanar.bu işten az biraz anlayan biri bile olsa boyayı yakmaz.dediğim gibi boya yakmak ustalık işidir.benim de arabam siyah.kışa girerken yaza girerken pasta cila boya korumamı kendim yaparım kil uygulamasından ipa ile temizlemeye kadar uygularım.herşeyi uygun olarak.sorun sıkıntı yaşamadım.ama dediğim gibi siyah araç zordur doğru malzeme ile çok güzel sonuçlar alabilirsiniz...en fazla bu işi yapanların yapacağı şey aracınızda harelenme yapmalarıdır.başka bişey olmaz

alperd

• alperd
« Yanıtla #7 : Eylül 10, 2014, 07:38:08 ÖÖ »

konuya baktım. araç şahane olmuş. Ağız tadıyla kazasız belasız sürüşler dilerim.
Boya koruma öncesi kaplamayı düşündüm.Bu işi en iyi yapan yerin ustasının 4000 tl istediği bir şehirde yaşadığım için o işlemden vazgeçtim :)

Teşekkür ederim.
İzmir'de 1500-1800 TL arası fiyatlar.
Sizinki çok pahalıymış Paris mi ne? :P

alperd

• alperd
« Yanıtla #8 : Eylül 10, 2014, 08:01:05 ÖÖ »

kendim yapıyorum ben pasta cila boya korumayı kendi aracıma.aylardır arabamın üzerinde kuş pisliği vs iz yaptığımı bilmem.arabayı boya koruma yaptıktan sonra köpüklü yıkamayacaksınız.1 ay gitmez o zaman.yaklaşık 4 ay önce yaptım hala bir sorun yok.

Çağatay bilmediğimden soruyorum köpüklü yıkamayacaksak nasıl yıkayacaz arabayı?
Boya korumayı yapan Yetkili Servis demedi ki köpüklü yıkatma 1 ay bile dayanmaz, öyle yıkama şöyle yıka demedi.
Benim yaş 32, çoluk çocuk var işim bitmiyor, arabaya kendim pasta cila yapamıyorum, yıkatmaya bile zor vakit buluyorum inan :)
Siyahtan kurtulunca öyle bir rahatladım ki toz kir belli olmuyor, araba hep temiz görünüyor, ne zaman istersem o zaman yıkatıyorum.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #9 : Eylül 10, 2014, 08:21:02 ÖÖ »
Takip

Elazığ'dan gönderilmiş :)