Gönderen Konu: HONDA NIN TARİFİ YARDIMM ??  (Okunma sayısı 5136 defa)

PearL GreY MoNsteR

HONDA NIN TARİFİ YARDIMM ??
« : Ekim 13, 2010, 09:25:51 ÖS »
 daha Lise2 öqrencisiyim ve diL be anLatım dersinde öqretmen sunum ödevi verdi ve konusu serbest bende HONDA cı oLarak cıvıc in qeçmişten gününe detayLı bi açıkLamasını sunum yapacaqım.Fakat bu sunum hemen tanıtıp ii bir araba fLn diyip yerine oturmak oLmuyacak ilk once pLan yapacaqım
 egzantirik
soch ve doch vtec
bg nedir
ps nedir
yani iLk başta normal bi araba özelliqini anlatacaqım sonra hondanın detayLı anLatımına qececeğim
nostaLji koşesinde 1.6ies ve vti ın broşurLeri var onLar var
sonra cıvıc ın qeçmişten günümüze tarihi adLı bır konu var orda jenerasyonLar fLn hepsi var
sizce hangi klonuLarı anLatmaLıyım hangi konu üzerinde daha fazLa durmaLıyım

bi abi oLarak yardımLarınızı bekLiyorum

iyi forumLar...

emre16

Ynt: HONDA NIN TARİFİ YARDIMM ??
« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2010, 09:51:09 ÖS »
bence teknik konulara ve detaylara girersen arkadaşların ve hoca sıkılabilir hele ki arabalara ilgi duymuyorlarsa....

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2010, 11:19:48 ÖS »
bence teknik konulara ve detaylara girersen arkadaşların ve hoca sıkılabilir hele ki arabalara ilgi duymuyorlarsa....

o yonden biraz sıkıntı var fakat ben odevimi yapıyorum anLatıLan konuda onemLi fakat asıL istenen anLatma şekLi ses tonu
hitap sekLi fLn HONDA oLmaz ise beyaz eşyada baya bir biLqim var o yoLu denerim artık yapcak yok ama qonLum HONDAAA

zaten arkadaşLara HONDA diyince yanımdan kaçıyorLar :D

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2010, 03:59:37 ÖS »
Aferin kardeşim güzel konu seçmişsin devam et boş ver beyaz eşya falan :)  :)

Bize de 2 sene önce üniversite de türkçe hocası yaptırmıştı. Kürseye çıkıp 10 dk istediğin bir konu hakkında konuşma olayı. karşında var 100 kişi :)  Ben çıktım s2000 i anlattım 10 dk nin sonunda zor indirdiler kürsüden :D  :D

Nacizane tavsiyem  egzantirik  soch ve doch vtec bg nedir ps nedir bunlara çok girme. Sıkar milleti. Herkez bizim gibi meraklı değil böyle konulara :) 

Şimdi egzantirik dersin , kam mili falan dersin  hele de hoca kadınsa bu çocuk küfür mü etti diye mal mal bakar.  Hele hele kam derken başında ki "K" harfini duymazsa tamam zaten kesin kaldın dersten      :D  :D  :D  :D

Sen daha çok Civic in tarihine yer ver. İşte ilk modelinden başla son modeline kadar hangisi hangi yıllar arasında üretilmiş resimleri falan o tarz bir sunum yap. Modeller arasında ki teknoloji farklılıklarından , kaliteden , güvenlik tedbirlerinden falan bahset ;)

Senin de dediğin gibi önemli olan hitap yeteneğin. Konuşurken arkadaşlarından ve hocandan gözlerini kaçırma. Sağa sola cama kapıya yere tavana bakarak değil , onların gözlerinin içine bakarak anlat :) Elini kolunu gerektiğinden fazla kullanma.  Sunumunu hazırladıktan sonra mutlaka ayna karşısına yada ailenin karşısına geçip 2-3 kere alıştırma yap. Konuşurken eee dememeye gayret göster :)

Bunları zaten sende biliyorsundur da ben gene de hatırlatayım istedim :) Hadi bakalım. İyi not bekliyoruz senden :)

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2010, 06:40:59 ÖS »
Aferin kardeşim güzel konu seçmişsin devam et boş ver beyaz eşya falan :)  :)

Bize de 2 sene önce üniversite de türkçe hocası yaptırmıştı. Kürseye çıkıp 10 dk istediğin bir konu hakkında konuşma olayı. karşında var 100 kişi :)  Ben çıktım s2000 i anlattım 10 dk nin sonunda zor indirdiler kürsüden :D  :D

Nacizane tavsiyem  egzantirik  soch ve doch vtec bg nedir ps nedir bunlara çok girme. Sıkar milleti. Herkez bizim gibi meraklı değil böyle konulara :) 

Şimdi egzantirik dersin , kam mili falan dersin  hele de hoca kadınsa bu çocuk küfür mü etti diye mal mal bakar.  Hele hele kam derken başında ki "K" harfini duymazsa tamam zaten kesin kaldın dersten      :D  :D  :D  :D

Sen daha çok Civic in tarihine yer ver. İşte ilk modelinden başla son modeline kadar hangisi hangi yıllar arasında üretilmiş resimleri falan o tarz bir sunum yap. Modeller arasında ki teknoloji farklılıklarından , kaliteden , güvenlik tedbirlerinden falan bahset ;)

Senin de dediğin gibi önemli olan hitap yeteneğin. Konuşurken arkadaşlarından ve hocandan gözlerini kaçırma. Sağa sola cama kapıya yere tavana bakarak değil , onların gözlerinin içine bakarak anlat :) Elini kolunu gerektiğinden fazla kullanma.  Sunumunu hazırladıktan sonra mutlaka ayna karşısına yada ailenin karşısına geçip 2-3 kere alıştırma yap. Konuşurken eee dememeye gayret göster :)

Bunları zaten sende biliyorsundur da ben gene de hatırlatayım istedim :) Hadi bakalım. İyi not bekliyoruz senden :)

bu tecrübe doLu hikaye için teşekkür ederim :D
ben motor özelliklerine fln girerim demiştim fakat yorumunuza bakınca sıkılabileceklerini düşündüm.
tüm jenerasyonları fln hepsinin farklılıklarını söylerim 1 ders alabilirim zaman bakımından.Hoca erkek vede not almıyacağız bu konudan ama notu yükseltmeye yardımcı oLacak .
desteğiniz için teşekkürler...

pcvirus

« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2010, 06:53:04 ÖS »
civic olarak tek bi model değilde
honda yı marka olarak anlatırsan bence daha çok zevkli ve akıcı olur
soichiro honda
kurucusunun ismi
bence
bi araştır
sadece bu adamı tanıtıp
oradan
hondaya atlayabilirsin
çunku gerçekten guzel soichiro honda nın hayat hikayesi
bence bi araştır derim

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2010, 09:53:26 ÖS »
civic olarak tek bi model değilde
honda yı marka olarak anlatırsan bence daha çok zevkli ve akıcı olur
soichiro honda
kurucusunun ismi
bence
bi araştır
sadece bu adamı tanıtıp
oradan
hondaya atlayabilirsin
çunku gerçekten guzel soichiro honda nın hayat hikayesi
bence bi araştır derim

iLk başta soichiro honda nın hayatı var zaten sonra honda hondanın başarıLarı
hop direct civice ordanda son buLur heraLde :D

pcvirus

« Yanıtla #7 : Ekim 15, 2010, 10:06:33 ÖS »
asimo dan tut
hidrojenli araçlara kadar hondada hikaye çoook :D:D:D
hatta honda jet lerden
su motoruna kadar hahahahaha

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Ekim 15, 2010, 11:41:27 ÖS »
40 dk içinde hepsini nasıL anLatacaqım :D

23korg23

« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2010, 02:16:57 ÖÖ »
peki arkadaslar honda sözcüğünün anlamı ne? benim gibi bilmeyen biri bu arkadasa sorabilir sunumdan sonra

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2010, 11:03:33 ÖS »
peki arkadaslar honda sözcüğünün anlamı ne? benim gibi bilmeyen biri bu arkadasa sorabilir sunumdan sonra

kısacası HONDA
HAYAT ONDA demek qibi bişey yani :D

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2010, 12:45:16 ÖÖ »
Okulda böyle bir sunum bende yaptım.Honda Cıvıc Type-R'ın geçmişten günümüze anlatmıştım Dil ve Anlatım Hocasına :D Hoca hep soruyor o ne,bu ne :D Ama anlatması zevkli oluyor ya.

Her gören sen Honda'da servis danışmanı falan olsana diyor,Fiat'ta ne işin var :D

Ben Hakan Abi'ye hak veriyorum.Fazla derinlere inme,anlamazlar çünkü.Tarihinden geçmişinden bahset.Teknik özelliklerinden çok fazla derine inmeden bahset tamamdır.Kaç adet satıldıqını vs... Kasa ve motor kodları. Bunlar yeterli olacaktır.

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #12 : Ekim 17, 2010, 02:11:15 ÖÖ »
Okulda böyle bir sunum bende yaptım.Honda Cıvıc Type-R'ın geçmişten günümüze anlatmıştım Dil ve Anlatım Hocasına :D Hoca hep soruyor o ne,bu ne :D Ama anlatması zevkli oluyor ya.

Her gören sen Honda'da servis danışmanı falan olsana diyor,Fiat'ta ne işin var :D

Ben Hakan Abi'ye hak veriyorum.Fazla derinlere inme,anlamazlar çünkü.Tarihinden geçmişinden bahset.Teknik özelliklerinden çok fazla derine inmeden bahset tamamdır.Kaç adet satıldıqını vs... Kasa ve motor kodları. Bunlar yeterli olacaktır.

anLatacaqım konuLar şimdiLik sizin dedikLeriniz yani ekstra bir kaç şey fazLa derine inmemek Lazım ???

fakat akLıma takıLan bir soru var
acaba s2000 yada type-R mı anLatsam yoksa genel oLarak HONDA yımı anLatsam ???
sizce?

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #13 : Ekim 17, 2010, 03:37:36 ÖS »

anLatacaqım konuLar şimdiLik sizin dedikLeriniz yani ekstra bir kaç şey fazLa derine inmemek Lazım ???

fakat akLıma takıLan bir soru var
acaba s2000 yada type-R mı anLatsam yoksa genel oLarak HONDA yımı anLatsam ???
sizce?

S2000'in tarihi karmaşık. Type-R'ı anlat ;) S serisinin tarihi baya eskilere dayanıyor.