Gönderen Konu: HONDA ELEGANCE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YARDIM  (Okunma sayısı 7456 defa)

bayramcan

HONDA ELEGANCE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YARDIM
« : Kasım 01, 2013, 02:29:11 ÖS »
arkadaşlar sizden yardım istiyorum bende efsane kasa corolla var onu satıp cıvıc 1.6 125ps elegance manuel almayı düşünüyorum ama nedense hakkında hiç iyi şeyler duymadım gezmediğim forum sitesi kalmadı
1 aracın boya kalitesi en ufak taş değse boya kalkıyor diyorlar doğru mu ?(ki siyah renk istiyorum)
2 kaporta sorunu küçük dokunmalarda bile kaput veya bagajın değişeceğini söylüyorlar
3 arac içeriye alınan ses çok mu rahatsız edici
yanlış anlamayın arabayı kötülediğim yok benim gözümde 30-40 bin tl arası alınacak 1 numaralı araba niyetim sadece bilgi sahibi olmak şimdiden teşekkürler

av.ak

• av.ak
Ynt: HONDA ELEGANCE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YARDIM
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2013, 02:32:20 ÖS »
kaporta boya olayı doğru. yol sesi almanlara göre de fazla. ama asla sizi pişman etmez.

bayramcan

« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2013, 02:34:41 ÖS »
o halde taş yarası ve göçüklerde çok fazla olacaktır. kaporta gerçekten öyle mi küçük kazalarda dokunmalrda değişmesi gerekiyor öyle mi?

tolgaacar

« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2013, 02:37:13 ÖS »
kazadan dolayı işlemını kaskodan yaptırırsan buyuk ihtımal zaten değişim olacak bu hondaya has bi durum değil..dışarda yaptırısan değişmeyede bilirsin..yol sesini evet alıyo benım kendı aracım otomatık aşırı derecede sessız araba bununda etkısı var bence yol sesini içeri almasında artı yumuşak lastık kullanımında bu minimize edilebilir

bayramcan

« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2013, 02:43:09 ÖS »
yol sesi için yalıtım yapan arkadaşlarda varmış %25 civarında sesi kestiğini söylüyorlar 120 ye kadar ses yoksa benim için sorun değil şehir içinde zaten 90 anca. boya konusunda kaput koruma yaptırsak şeffaf renksiz folya ile aracı ön tampon+kaput+çamurluklar o zaman taş yarası göçük gibi olayları minimuma düşürebilir miyiz

obkavi

« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2013, 03:01:20 ÖS »
Arkadaşım 1 ay önce 2003 corollamı 21,500 'e satıp 2010 civic elegance otomatik siyah aldım 41,500 tl.  
- aracım siyah toz gösteriyor yıkıyorum akşama leş gibi :) ama siyah çok güzel görünüyor
- yol sesi tüm Japonlarda var michelin lastik alırsın ses %50 azalır canını sıkmaz.
- kaporta ince değil alınca bakarsın Corolla kadar en azından kalınlığı çok kıvrımlı olduğu için işçilik zor oluyor iyi bir usta metalden adam yapar sana
- yakıtı biraz fazla o da benim şansıma otomatik yakıyor. ama 1200 km yol yaptım inan bana hiç yormadı.  devirli kullanırsan köpek gibi gidiyor nazik nazik basacağım gaza dersen kağnı gibi gider.  
- yedek parça corolladan hem ucuz hem yaygın
sanayi sitelerine bak Toyota özel servisi göremezsin ama civic için her mahalle arasında özel servis var
bana Corolla mı? civic mi?  dersen honda civic tek geçerim Corolla biraz daha estetik ve dizayn öğrenmeli civic den

« Son Düzenleme: Kasım 01, 2013, 03:03:57 ÖS Gönderen: obkavi »

GrcnTml

« Yanıtla #6 : Kasım 01, 2013, 03:06:27 ÖS »
Ve bir tavsiye o şunu dedi bu bunu dedi kulak as tabiki ama en iyi tecrübeyi deneyerek edinirsin alacağın arabayla bi tura çık dene içine yatarsa al hocam

bayramcan

« Yanıtla #7 : Kasım 01, 2013, 03:50:55 ÖS »
obkavi arkadşım yorumların için teşekkür ederim. istediğim soruların cevabını aldım zaten 2008 corolla ve 2008 elegance arasında kaldım şöyle bir baktım gerek tasarım gerek özellikleri cıvıcın +ları çok fazla vsa sunroof .... grcntml arkadaşımın da dediği gibi gidip bi kullanmam gerekiyor ki neyin ne olduğunu anlamam için. çok yakıyor derken lpg tavsiye edermisiniz. manuel olacak kullanan arkadaşlar varsa benzin ve lpg deki yakıt tüketimini yazarlarsa sevinirim

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #8 : Kasım 01, 2013, 04:17:35 ÖS »
yakıt tuketımı senın kullanıs tarzın ve bulundugun sehre gore degısıyor. otomatık cıvıce 7 lt yaktıranda var 13-14lt yaktıranda... manualde o sekılde. ıstanbulda ısen s.içi 9lt civarı, ankara ızmır samsun gibi 7-7.5 ortalamada kullanırsın

obkavi

« Yanıtla #9 : Kasım 01, 2013, 04:43:49 ÖS »
benim aracımda brc honda kiti var

uzun yol 0,22-25 krş  şehir için 0,32-38 krş arası yakıyor otomatik

ama lpg tavsiyem lovato olur sana

bayramcan

« Yanıtla #10 : Kasım 01, 2013, 05:03:40 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar malatyada yaşıyorum ve ahım şahım bir trafiği yok yolla boş gibi manuel alcağım zaten nasip olursa lovato brc prins 3 ünden birini seçeceksin diyorlar genelde.artık bi arabayı alalımda gerisi kolay meseleler :)

savas

« Yanıtla #11 : Kasım 01, 2013, 05:03:58 ÖS »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/hondanin_boyasi_neden_kotu-t69376.0.html;msg950565#msg950565

Bu tür yazıları bir kaç defa daha okumuştum ince boya sayesinde gelen taşların vereceği tahribat diğer araçlara göre daha az oluyor.

civic_dream

« Yanıtla #12 : Kasım 01, 2013, 05:41:49 ÖS »
o küçük boya atmalar işi şans meselesi ben 120 km ile giderken köpeğe çarptim sis farım kırıldı sadece tamponda en ufak çizik göçük yoktu. boya konusu evet biraz sıkıntılı. bende siyah kullanıcısıyım ama sizin yerinizde olsam siyah düşünmezdim. eğer boya takınız var ise yoksa piyasada sütten ak bir araba olacağını düşünmüyorum. ama sorunsuz bir araba sahibi olursunuz. bazı kronikleri vardır direksiyon kutusundan ses gelmesi debriyaj teli gıcırtısı gibi. bunlarda dert edilecek şeyler değiller. lpg sıkıntısı da yoktur son derece uyumludur.
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2013, 05:44:05 ÖS Gönderen: civic_dream »

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #13 : Kasım 01, 2013, 05:44:29 ÖS »
arkadaşım ben bir kere arka tamponu park sensörü üste kaldığı için geri geri gelirken kaldırıma vurmuştum.Dolayısıyla tampon eğildi.Dedik bu nasıl tampon en ufak çarpmada eğildi.Servise gidelim düzelttirelim dedik.Servise giderken tak diye bir ses geldi.Tampon düştü heralde dedim.Baktım ki tampon yerine oturmuş.

İkinci tecrübem gece araç park halindeyken sol ön çamurluğa vurmuşlar.Ancak hiç boya atma yok araçta.Çamurluk bildiğin göçmüş.Isıtma çekme işlemiyle düzelttik.Kulaklardan dolma laflara pek riayet etmemek lazım.Her aracın artıları eksileri var.Parasına göre.Yol sesini lastikleri db ses yapma miktarlarına bakarak alabilirsin.

2432

« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2013, 02:53:44 ÖÖ »
ben sana farklı bir pencereden bakış açısı ile şunu söyliyeyim
eğer aracın arka koltuklarına 2 kişi ve fazlası oturup yolculuk yapacakmı (benim arabamda en fazla 2 yada 3 kişi olur). eğer cevabın evet se  arka amortisör diye bişe olduğunu unutacaksın, her girdiğin çukurda bunu çok iyi hissedeceksin. servisine de özel servise de sordum çözümü yok dediler.
geçen 5 kişi bindik arabaya arkadaşlara aracımı sevdiğimi söylüyordum , bir kasisten , bir çukurdan geçtik rezil oldum !

bbhnda

« Yanıtla #15 : Kasım 02, 2013, 04:28:30 ÖS »
manuel olan var bende. ae101 efsane kasa corolla da vardı xei 96 gerçek bir efsane gerçekten. şimdi hocam araç yol sesini almanlara göre biraz daha fazla alır. boyası incedir.arka süspansiyon sıkıntısı da doğrudur.sistem toyotanın avensisinde kullandığı bağımısız salıncak ama 2 3 kişi küt eder. can sıkıcı bir durum. ama bin kullan şöyle bir tur at 2008 corollamı sorusu aklından uçar gider. ya ama hala efsane corollamı aradığım zamanlar olur.

prevailingboy

« Yanıtla #16 : Kasım 02, 2013, 05:15:25 ÖS »
sizde corollanın hangi modeli var acaba..

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #17 : Kasım 02, 2013, 05:57:04 ÖS »
2011 corollası olan arkadaşım fd6 a binince bu başka birşey diyor. sana da tavsiye ederim

mehmet zengin

« Yanıtla #18 : Kasım 02, 2013, 06:10:23 ÖS »
Toyotan varsa yol sesini düşünme toyota ne ise honda o. Kaporta ince diyenlere www.iihs.org sitesini ziyaret etmelerini, üşenmeden diğer markalarla karşılaştırmalarını tavsiye ederim. Kalın kaporta alıpta güvensiz olacaksa varsın kağıttan olsun güvenli olsun. Ama şunu unutmamak lazım gerçek trafik test koşulları değildir. Testlere fikir olsun diye bakmakta fayda var. Boya kalkar diyenlere de şunu söliyim 1 y kadar önce bi araç geri gelirken kapımı zorladı, ezdi bir avuç büyüklüğü yeri. boyada bişiy yoktu çektirdim oldu.

Gelelim civic alınır mı? Ben şimdi kendime diyorum neden aldın ki bu arabayı diye. Artık Accord, mercedes e, bmw 5 serisinden başkası kesmez :) ona da param yetmez :) Honda civic ile yola devam. Benden sonra 2 kişiyi daha hondacı yaptım (jazz ve civic), hergün araba muhabbeti dinliyorum, bir kişi de fd6 alma noktasında :) Ben kendi başına iş açanlardanım :)

mehmet zengin

« Yanıtla #19 : Kasım 02, 2013, 06:11:49 ÖS »
Bu arada toyota kötü demiyorum. Yanlış anlaşılmasın 180bin km hillux kullanmış ve halen unutamamış biriyim. Toyota da 10numara 5 yıldız arabadır. Ama son kasa corolla güvenlik testinde sınıfta kaldı üzdü beni :(

bayramcan

« Yanıtla #20 : Kasım 02, 2013, 07:39:39 ÖS »
çok sağolun arkadşlar verdiğiniz bilgiler için 1 2 saat önce bir arkadaşım aradı ve elinde 2009 cıvıc elegance olduğunu söyledi kiralamış benim de denememi istedi kiralık araçları sizlerde bilirsiniz hor kullanılır.araca ilk bindiğim zaman resmen tutuldum göğüs ve göstergelerine aşık oldum araçda gayet rahat ve hızlı bir araba 50 km yol yaptım tadı damağımda kaldı kararımı verdim diğer markalar gözümde söndü bu araca binince gerçekten o paraya alınacak en iyi araç bide sizden şunu öğrenmek istiyorum 2008 elegance 98000 km kaput yüzeysel boyalı değişen parça yok başka boyada yok brc tüplü mugen boddy kit var +navi manuel 38000 tl istiyor sizce bu fiyat nasıl renk siyah ?

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #21 : Kasım 02, 2013, 08:25:01 ÖS »
gecen ay 2008 manual elegance 30bındekı aracı 37e satmıstı biri. navi lpg bodykit için 68bin km göze alınabilir gibi geliyor

GokhanTfln

« Yanıtla #22 : Kasım 02, 2013, 08:44:00 ÖS »
Fabrikanın taktığı continental lastik çok fazla ses yapıyor. Yumuşak hamurlu lastik tercih ederseniz çokrahatsız etmiyor. Kaporta öyle kağıt gibide değil. Yaşam mahalindeki güvenlik çok iyi düzeyde bununiçin kaporta aksamı yumuşak ve hafif malzemelerle darbeyi emmek amaçlı yapılmış. Omarkayı kötüleyenler marka fanatikği alman markası bağımlıları. Ne kadar sürede bir servise gidiyorlar bir sorun onlara. Ben bakım dışında en küçük bir şeyden servise gitmedim. 2002 modelini kullanan arkadaşım 5 yılda hiç arıza vermedi diyor. Daha ne yapsın honda. Bu paraya bu dayanıklılık ve güvenlik daha fazlasını istiyorsan sağlam karoser volvo da var ama temizi baya pahalı.

Sizin yerinizde olsam düşünmez alırdım. Kağnı gibi dedikleri otomatik vitesiyle 9 ayda 9000km yol yaptım bir defa utandırmadı.

tolgaacar

« Yanıtla #23 : Kasım 02, 2013, 09:41:48 ÖS »
2009 makyajli 22 binde oto elegance aracimi 41 bine vericem bilginiz olsun dusunurseniz