Gönderen Konu: Honda civic ekranında diagnostik değerler  (Okunma sayısı 2572 defa)

burcumul

Honda civic ekranında diagnostik değerler
« : Şubat 03, 2011, 12:26:45 ÖS »
Selamlar

Gecenlerde youtube da yeni kasa civic sedanda radyoyu acarken 1 ve 6 tuşlarına basıyor . Ekranda diag yazısı çıkıyor ve sonra 5 e basarak radyo ekranında  hız bilgisi görüyor . Bana ilginç geldi kendi arabamda yaptım ancak diag yazısı cıkmasından sonra 5 e basmama ragmen herhangi bir hız bilgisi görüntülenemedi . Acaba bu özellik türkiye de satılan araçlarda mevcut mu ? . Cok da gerekli bir özellik değil aslında ,  sadece bilgi anlamında . Teşekkürler .

faw13

Ynt: Honda civic ekranında diagnostik değerler
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2011, 12:37:37 ÖS »
aslında gösterebilmesi lazım, muhtemelen radyonun araç hızını doğru okuyup okuyamadığını anlamak için eklenmiş bir özellik, bizim araçlarda hıza duyarlı ses sistemi var sonuçta, ordan bir şekil yapılıyordur illa ki

on6

« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2011, 12:47:07 ÖS »
ewt tüm yeni kasa araclarda bu özellik var.sanırım tam ve aynı anda basamamaktan acılmamıştır hız ekranı..neye yarar bilmiyorum ama o özellik var.haa birde radyonun üzerinde acılan ekrandaki hız ekranı ile normal hız ekranı arsında 5 km fark var..

trancebabe

« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2011, 12:49:32 ÖS »
Kardeşimm Hız göstergesi teyp kapalıyken 4-6 tuşlarına basılı tutup daha sonra power tuşuna bastıgında çıkıyor ben böyle biliyorum dene istersen.

burcumul

« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2011, 12:55:45 ÖS »
tesekkurler deneyeceğim . Dedidğim gibi cok da önemli bir özellik değil bence :)) .