Gönderen Konu: Honda 2008 yeni kasa Aralıkda sizlerle...  (Okunma sayısı 22902 defa)

Typerkan

Honda 2008 yeni kasa Aralıkda sizlerle...
« : Eylül 11, 2007, 10:17:46 ÖÖ »
Honda, Türkiye'deki fabrikasında Civic Sedan modelinin ardından, yeni bir sedan modelin üretimine aralık ayında başlayacak.
Honda Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye pazarına satışı dışında Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Polonya'ya ihraç edilecek olan B-segmentinin iddialı sedanı Honda City, Honda'nın Gebze'deki fabrikasında aralık ayında üretilmeye başlanacak. Honda City, Türkiye pazarında büyük beğeni kazanan Jazz ile aynı platforma sahip.

Aracın ortasında bulunan, ön koltukların altına yerleştirilmiş benzin deposunun, kompakt motor ve kompakt ön ve arka süspansiyon yapısıyla birleşmesiyle, geniş bir iç mekan sunuluyor.

83 PS/61 kW gücündeki i-DSI (çift bujili ve sıralı ateşleme) motora sahip Honda City kullanıcıları 5 ileri düz veya direksiyondan kumandalı 7 ileri yarı otomatik kullanım seçeneği de bulunan CVT (Sürekli değişken şanzıman ) şanzımanı seçme şansına sahip olacak.

Honda City'nin karma kullanımdaki yakıt tüketimi düz vites için 5,8 lt/100 km ve CVT şanzıman için ise 6,0 lt/100 km olarak bildirildi.

Jazz ile bir çok ortak özelliği bulunan City, kendine özgü bir dış dizayna sahip. Ön taraf diğer Honda modellerindeki gibi bir aile otomobili karakteri taşıyor.

Jazz ile aynı aks mesafesine (2450 mm) sahip olan City, geniş bagajı sayesinde Jazz'dan 560 mm daha uzun. Aynı zamanda Jazz'dan daha geniş ve alçak bir yapıya sahip.

City'nin S, LS ve ES olmak üzere üç farklı modeli bulunacak. S modelinde sürücü ve yolcu hava yastıkları, aktif gergili emniyet kemerleri, elektrikli aynalar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, ön ve arkada bardaklıklar, radio/CD çalar, iki ön hoparlör ve gövde rengi tamponlar yer alacak.

LS modelde ise ek olarak, gövde rengi kapı kolları ve ısıtmalı aynalar, yan koruyucular, krom iç kapı kolları, uzaktan kumandalı anahtar, klima ve ekstra iki hoparlör bulunuyor.

ES modelinde ayrıca, yan hava yastıkları, 15 inç alüminyum jantlar, elektrikli katlanabilir aynalar, ön sis farları mevcut.

Honda Türkiye A.Ş. 1997 yılında Gebze Şekerpınar'da kurulan fabrikasında Civic Sedan modelinin üretimini Türkiye'de gerçekleştirmeye başladı.

Ocak 2003 tarihinden itibaren yüzde 100 Honda Motor Co. sermayesi ile faaliyet gösteren Honda Türkiye A.Ş., yerli üretilen Civic Sedan modeline ek olarak, Jazz, Accord, CR-V, HR-V, Civic Hatchback 3-5 Kapı, S2000 ve Type-R modellerini ithal ediyor.

Yeni yatırımlar ile sürekli büyüyen Gebze fabrikası, Honda'nın Avrupa'daki ikinci üretim üssü konumunda bulunuyor.

delidr

Ynt: Honda 2008 yeni kasa Aralıkda sizlerle...
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2007, 07:41:07 ÖS »
Bu iki sene önceki haber arkadaşım city zaten üretiliyor

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2007, 12:12:07 ÖÖ »
Evet... Konu Yeride Yanlış...

Typerkan

« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2007, 07:59:35 ÖÖ »
konu yeri yanlış konusunda haklı olabilirsiniz.Haberin içeriğine gelince bu haber eski haber değil arkadaşlar geniş kapsamlı anlatım içeriyor..!!
Tekrar okuyabilirsiniz.. Veya A.R.G. yapabilirsiniz...!

İyi Forumlar..

sSPAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2007, 04:50:23 ÖÖ »
Anlamadığım şey city yenileniyor mu noluyor anlamadım ya

Typerkan

« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2007, 08:25:22 ÖÖ »
city nin üretimi durduruldu arkadaşlar araç tutulmadı ve performans ve dayanıklılık konusunda kötü not aldı kullanıcılarından...

ŞEFİKA

« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2007, 10:52:31 ÖS »
City üretimden kalkmadı sevgili Typerkan sadece yakın zamanda makyajlanıcak ön ızgarada ve farlarda değişiklik olucak artı bir iki donanım eklenicek.Ayrıca hem CIVIC hemde CITY modelinde üretim geçen ay fabrikanın büyütülmesi ile daha da arttırılıyor...

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2007, 02:14:01 ÖÖ »
kafam karıştı şimdi

honda_team

« Yanıtla #8 : Ekim 09, 2007, 07:12:46 ÖS »
city kalkmadı sadece yakın zamanda iyice makyajlanmış olucak ayrıca hız konusunda galiba duyduğuma göre daha üstün 1 motor takacaklarmış >=ok >=ok >=ok

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2007, 05:31:48 ÖS »

bence kaldırmadılarsada kaldırsınlar..hondanın imajını lekeliyor..araba yolda durmuyor..

Ama honda Türkiye hiç imaja yönelik çalışma yapmııyor..

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2007, 01:56:11 ÖS »

bence kaldırmadılarsada kaldırsınlar..hondanın imajını lekeliyor..araba yolda durmuyor..

yani yol tutuşu zayıfmi demek istiyorsun?

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2007, 11:42:39 ÖS »

yani yol tutuşu zayıfmi demek istiyorsun?

Yani geçen önümde gidiyordu yoldaki kamyon çökmelerini bilirsiniz hani battı çıktı gibi bişey olur ordan bi geçti hızımızda 100 flandı onunki benden dahada yavaş olması lazım araba böyle bi sallandı falan virajda falan arkası oynatıyor..
Ayrıca bi arkadaşımda var hiç memnun degil satmak istiyor şimdi...

umut

« Yanıtla #12 : Ekim 25, 2007, 12:52:00 ÖS »
 o paraya o araba bence
honda ismi olduğundandır çok şey bekleniyor araçtan

kadir EMİŞTEKİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 25, 2007, 12:54:47 ÖS »

o paraya o araba bence
honda ismi olduğundandır çok şey bekleniyor araçtan

+fazlasıyla

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ekim 25, 2007, 11:41:23 ÖS »

Bence o paraya arabaya yapacagına yapmasın diyorum...Honda adını lekelemesin diyorum..Mercedesin BMW nin varmı öyle bir arabası düşüncem bu şekilde..

ŞEFİKA

« Yanıtla #15 : Ekim 26, 2007, 01:32:14 ÖÖ »

Bence o paraya arabaya yapacagına yapmasın diyorum...Honda adını lekelemesin diyorum..Mercedesin BMW nin varmı öyle bir arabası düşüncem bu şekilde..

:) mercedes ve bmw farklı sınıftakı araclar arkadaslar.Turkıye pıyasasında o markalarla Hondayı kıyaslayabılmemız ıcın Türkıye pıyasasında agırlıklı b ve c segmentı degılde daha ust segmenttekı aracları satıyor olmamız gereklı.bılıyorsunuz kı Honda yurt dısında cok daha guzel araclar ve cok daha buyuk motor seceneklerıyle pıyasada.Turkıyede kı ekonomı ve maalesef kı yuksek vergıler sonucunda suan kı urun gamı ıle pıyasada olmamız gereklı.Cıty modelıne gelınce o aractakı motor ve sanzıman tamamen Jazzın motor ve sanzımanı ıle aynı.Cıtynın dez avantajı sedan kasa olması o kasaya gore lastıklerının ınce olması ve alısılmıs spor gorunumun yerıne sade bır gorunume sahıp olması.Ama sunu da unutmayın kı turkıye pıyasasında Honda cok fazla reklamı olmayan bır marka ve ınsanlar kullandıgınız aracların fıyatlarının, yedekparca ve servıs ucretlerının cok yuksek oldugunu dusunuyor.
Cıty modelının pıyasaya surulmesınden sonra dıger urun gamındakı aracların satıslarında gozle gorulur bır artıs olmustur.Cunku tuketıcı ucuz ve dızel araclara yakın yakıt performansı ıle cıty sayesınde Honda plazaları cok daha fazla zıyaret eder oldu :)

mutunch

« Yanıtla #16 : Ekim 26, 2007, 09:38:10 ÖÖ »
zaten city, clio symbol albea gibi araçlarla rekabet etmesi amacıyla piyasaya girdi. ama bence tek dezavantajı dizelinin olmaması. ama Honda nın dizel konusundaki tutumu da belli. zaten city de az yakması ile dizellere yakın bir yakıt ekonomisi sağlıyor. tamam şirketler almıyor belki ama o segmentte araba alacak aileler için bence güzel bir seçenek. sonuçta rakibi oluduğu arabalar absyi, ikinci hava yastığını, elektrikli camları, elektrikli aynaları, dört tekerde disk freni lüks olarak görüp opsiyon paketine dahil ediyorlar. bana kalırsa city iyi bir araç, ama Şefika nın da söylediği gibi eksikleri var  >=ok

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 26, 2007, 10:28:08 ÖÖ »

Bence Yapmasın cünkü insanlar o arabaya Hondanın adına leke getiriyorlar ben öyle düşünüyorum..Merceden BMw diye örnek vermemin sebebi bu..

ŞEFİKA

« Yanıtla #18 : Ekim 26, 2007, 12:44:14 ÖS »

Bence Yapmasın cünkü insanlar o arabaya Hondanın adına leke getiriyorlar ben öyle düşünüyorum..Merceden BMw diye örnek vermemin sebebi bu..

neye gore adını kotuye cıkarıyor mag anlamadım dedıgım gıbı aynı motor ve sanzıman Jazz da da var.aracı elestıren kesım daha ust cclerde ve ust segmentlerde arac kullananlar...Kaldıkı aracı kullanan kısılerın yaptıgı yorumlar elestıren kesımden cok daha ıyı buna emın olun...Kaldıkı bırebır her ıkı kesımlede muhattap oldugum ıcın bu kadar emın konusabılıyorum.

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 26, 2007, 03:10:16 ÖS »

neye gore adını kotuye cıkarıyor mag anlamadım dedıgım gıbı aynı motor ve sanzıman Jazz da da var.aracı elestıren kesım daha ust cclerde ve ust segmentlerde arac kullananlar...Kaldıkı aracı kullanan kısılerın yaptıgı yorumlar elestıren kesımden cok daha ıyı buna emın olun...Kaldıkı bırebır her ıkı kesımlede muhattap oldugum ıcın bu kadar emın konusabılıyorum.

ii bakalım hadi dediğin gibi olsun :) ama bir yolda giderken önüzümde bi city gördüğümüzde insanların "ya honda bu arabayı nie çıkardaki çok zayıf böyle ucuz arabaya çıkartacagına hiç çıkarmasın" gibi sözleri duyunca insan tabiki honda fanatigi olarak üzülüyor ;)

ŞEFİKA

« Yanıtla #20 : Ekim 26, 2007, 04:59:33 ÖS »

ii bakalım hadi dediğin gibi olsun :) ama bir yolda giderken önüzümde bi city gördüğümüzde insanların "ya honda bu arabayı nie çıkardaki çok zayıf böyle ucuz arabaya çıkartacagına hiç çıkarmasın" gibi sözleri duyunca insan tabiki honda fanatigi olarak üzülüyor ;)

:) üzülmeyin emin olun ki o arac Honda bayilerindeki müşteri trafiğini ciddi oranda arttırdı...
bu arada pazar günü sizi de aramızda görmek isteriz sevgili MaG..

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ekim 26, 2007, 11:24:22 ÖS »

:) üzülmeyin emin olun ki o arac Honda bayilerindeki müşteri trafiğini ciddi oranda arttırdı...

Valla çok teşekkür ederim fakat ben Ankara' dayım :( bu arada ismim fatih :)

ŞEFİKA

« Yanıtla #22 : Ekim 26, 2007, 11:49:43 ÖS »

Valla çok teşekkür ederim fakat ben Ankara' dayım :( bu arada ismim fatih :)

memnun oldum Fatıh bey Ankarada olmanız bır seyı degıstırmez yıne de herhangı bır organızasyonda sızı aramızda gormek ısterız...Iyı aksamlar sıze...

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ekim 27, 2007, 10:55:32 ÖÖ »
Teşekkürler inş uygun bizamnda geliriz..Zamanında gelmiştim bu tür organizasyonlar için gene geliriz..uygun bir zamanda inş..

osruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Aralık 03, 2007, 03:41:49 ÖS »
ben city kullandım, son derece menmnun kaldım, neden beğenmiyorsunuz anlamıyorum