Gönderen Konu: GARANTİ HAKKINDA????  (Okunma sayısı 3360 defa)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
GARANTİ HAKKINDA????
« : Temmuz 30, 2014, 03:40:57 ÖS »
herkese iyi bayramlar size sormak istediğim daha önce başına gelen varmı benim araçımın direksiyon soyulma başladı bunu garantiden değiştiren varmı aranızada.araçım tamamen servis bakımlı ve 2.5 yaşında ilk 3 yıllık garantisi devam etmekte.servis değiştirmeyi kabul etmezse ne yapmalıyım.

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2014, 05:09:29 ÖS »
Km önemli dostum. Mesela 2.5 Yılda 100bin km yaptıysanız değiştirmezler. direksiyon yıpranması zamanla değil km ile oluşan bişi. Km düşükken olduysa malzeme hatası deyip garantiden değiştirirler. Km yüksekse geçmiş olsun.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
Ynt: GARANTİ HAKKINDA????
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2014, 05:23:13 ÖS »
Km önemli dostum. Mesela 2.5 Yılda 100bin km yaptıysanız değiştirmezler. direksiyon yıpranması zamanla değil km ile oluşan bişi. Km düşükken olduysa malzeme hatası deyip garantiden değiştirirler. Km yüksekse geçmiş olsun.
araçım 35binde daha araçım servis bakımlı 30bin bakımında diskleri garantiden değiştirmiştim.hemde beni hiç yormadan gayet kolaylıkla direksiyonda acaba sorun çıkarırlarmı .burdan arkadaşlardan fikir alayım.yarın ilk işim servise gitmek olcak

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2014, 10:25:10 ÖS »
35Bin az. Sorun çıkarmazlar sanırım.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #4 : Temmuz 31, 2014, 12:22:56 ÖS »
35Bin az. Sorun çıkarmazlar sanırım.
yeni servisden geldim resimleri çekip merkeze gönderceklermiş.dediğiniz gibi umarım sorun çıkarmazlar.
benim acilen araçıma uygun park yeri bulmam lazım açıkcası araç güneşde aşırı fazla kalıyor.

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2014, 03:55:11 ÖS »
Ön paneli korumak için aliminyum folyo yüzeyli güneşlik tavsiye ederim. bende var. 10 numara işe yarıyor. :)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #6 : Ağustos 15, 2014, 01:57:16 ÖS »
malasef direksiyon simitine ret geldi. benim içinde servis olayı bitmiştir.40bin bakımın özelde yarı fiyatına yaptırırm.servise gitmemin en büyük etkene garanti olayıdı.bu durum gösterdiki bundan sonra garantiden hiçbir şekilde fayadalanamıcam.aslında uğraşmak lazım tüketici mahkemesine başvurmam lazım.uğraşmak istemiyorum..bugün honda türkiyeye email atayım bakarım ordan ne sonuç çıkıcak..........