Gönderen Konu: egzos muaynesindeki sorun ?  (Okunma sayısı 2417 defa)

denizcan

egzos muaynesindeki sorun ?
« : Şubat 23, 2013, 06:23:06 ÖS »
2010 model civic aracımın egzos muaynesini yaptırdım.araç muayneden gecti fakat lambda değeri diye tabir edilen değer normalde 0.97 ile 1.03 arasında olması gerekiyormuş refarans değerleri bunlar fakat benim aracımın lambda değeride tam olarak 1.03 çıktı.yani tam sınırda bu bir sorunmudur.görevli arkadas sıkıntı yok dedi ama yani zamanla o değer dahada yükselirmi yoksa cihazda hatalı ölçüyor olabilirmi kafama takıldı bu konu birdahaki muaynede sorun falan olur diye bilgisi olan arkadaslar yardım ederse sevinirim.

Mehmetttt

Ynt: egzos muaynesindeki sorun ?
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2013, 06:08:52 ÖS »
Sayın denizcan, ben de bugün emisyon yaptırdım. Lambda değerleri yüksek çıktı başka bir makineye daha soktum onda daha az  çıktı ama gene de değerlerin üstündeydi. Bunun üzerine usta çift egsozun ölçüm aleti koymadığı tarafını kapadı 2000 devir civarı çevirince değer düştü ve öyle geçtim. Bilginize...
Muayeneden cam filmime hafif kusur var bir de far ayarını biraz yükseltmiştim o vardı, geçtim...

denizcan

Ynt: egzos muaynesindeki sorun ?
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2013, 09:04:04 ÖS »
peki neden böyle oluyor acaba daha yepyeni arabalar bunlar.aractan kaynaklı sıkıntımı makinadan kaynaklı bir sıkıntımı çözemedim.gerçi pek önemli bişey dğeil ama kafama takılmıştı