Gönderen Konu: civic hakkında  (Okunma sayısı 6763 defa)

EMR-HONDA

civic hakkında
« : Şubat 01, 2009, 03:58:17 ÖS »
arkadaşlar herkese merhaba.ben yıllardır alman ve alman ekolünü temsil eden otomobiller kullandım.seat toledomu 4 buçuk sene severek beğenerek kullandım.daha sonra yeni kasa astra aldım sıfır olarak.onuda 4 senedir memnuniyetle kullanıyorum.kısa bi zaman önce yeni bi araba almaya karar verdim.bu arabada sıfır km honda cıvıc elegance.cıvıc hakkında daha sağlık bilgi sahibi olmak için bu siteye üye oldum.ama bugün gözüme takılan çok önemli bi konu oldu.forumda bi konu açılmış civiclerin boya kalitesi hususunda.okuduğım zaman gözlerime ve kulaklarıma inanamadım.bi çok cıvıc kullanıcısı otomobillerini yıkattıktan sonra boyalarında dökülme olduğunudan bahsetmişler !!! arkadaşlar bu çok önemli bi konu.her markada zaman zaman problemler olabiliyo.mekaniğinde,şanzımanında vs.mercedesde bmw de jaguarda bile.bunları duyuyoruz ve görüyoruz.ama boya dökülmesi diye bi problemin bu kadar yüksek oranda yaşanmasını ilk defa duyuyorum.1 araçta veya 5 araçta olsa tamam sözüm yok.ama hemen hemen her kullanıcı civicinde yıkamadan sonra,mıcırlı veya taşlı bi yolda ilerlerken tampona veya kasasına taş çarpma sonucu boyanın döküldüğünden bahsetmiş.toledomu sattığımda 110.000 km deydi.mıcırlı yolların alayına girdim,4 buçuk sene ortalama 2 haftada bir arabamı yıkatığımı düşünürsek (ki bu baya iyimser bi ortalama)ortalama 120 defa arabamı yıkatmış oluyorum.(tazdiki suyla kompresörle)bırakın kaportayı,tamponda bile en ufak bi boya dökülmesi yaşamadım.yeri geldi tamponu kaldırımada sürttüm.ama sadece boyadaki azalma kaldırıma sürttüğüm andaki kadar kaldı.yani yürüyüp gitmedi,büyümedi.(uzun yolda ufak taşların çarpmasıda dahil)keza şu anki astramdada aynı şekilde.cıvıc kıllanıcıları sakın beni yanlış anlamasın.arabalarını sevdikleriyle güzel günlerde güle güle kullansınlar.ama bu konu beni baya bi soğuttu hondadan.önümüzdeki hafta içi marmaraya şefika hanımın yanına gidicektim cıvıc elegance için.ama büyük bi oranda vazgeçtim.yine alman veya alman ekolünü temsil eden otomobillerle yoluma devam edicem gibi gözüküyo büyük bi ihtimalle..herkese kazasız sürüşler..saygılar

EMR-HONDA

Ynt: civic hakkında
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2009, 04:14:48 ÖS »
bide arkadaşlar böyle bi problem 1 veya 5 araçta olabilir diye yazmışım.çok iyimser bi yaklaşım olmuş bu..teknolojisiyle sektörde referans sayılabilecek bi firmaın ürettiği hiç bir otomobilde böyle bi problem olamaz.olmaması lazım.

hızlı ve öfkesiz

« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2009, 04:27:14 ÖS »
fikrinde ve kararında serbestsin tabii ki..ama herşeyin bir telafisi mutlaka vardır..ben ne insanlar bilirim sıfır aldıgı arabayı evine getirirken perte cıkaran...o yüzden herşeyin hayırlısını iste..honda kullandıkça anlaşılan arabadır  size anlatamam yaşaman gerek....hakkınızda hayırlısı..tabi diger bir araç aldıgınızda kullanırken honda görüpte pişman olmak en kötüsü olurdu...ii günler dilerim

EMR-HONDA

« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2009, 04:57:06 ÖS »
43000 TL'yi verirken Allah kazasız belasız kullandırsın,hayırlı uğurlu olsun diye dua ediyoruz.hatta bunu sadece yeni bi araba alırken değil hayatımızın her anında sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlere şükrederkende yapıyoruz.tabikide herşeyin hayırlısı eyvallah.ama benim anlatmak istediğim olayın bu yönü değil.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2009, 11:14:37 ÖS »
Honda araçlarında bu tarz büyük bir boya problemi oldugunu sanmıyorum birkaç talihsiz olay diye düşünüyorum bence rahat rahat istediğiniz aracı alıp binebilirsiniz gönül rahatlığıyla ..

cvcvtec

« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2009, 10:52:57 ÖÖ »
2008 premium sahibiyim arabanın rengi gri.Bence boyası o kadarda kötü deil.bunu bir fanatik olarak söylemiyorum.babam saolsun arka tamponun sağ alt kısmına park ederken altlı üstlü 2 çizik bıraktı ve boya sadece soyuldu ne bir ilerleme nede elle oynayınca boyada kalkma oluşuyor.geçenlerde yolda giderken 2 köpek arabaya saldırdı.birisi hızını tam ayarlayamayıp sağ kapıya lönk die kafa attı.kapıda göçük yok sadece çok ufak derin olmayan sadece kapıya eğilerek görülebilen bir çiziğimsi oluştu..Lafın kısası boya konusu abartıldığı kadar değil...

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2009, 10:52:48 ÖS »
walla arkadaslar bende yenı bır araba alacağım hondada karar verdim inş onu alcağım. bu siteyi inceliyorum çünkü burda herkes hondayı anlatıyor.. başka nerde bulabilirim bu akdar yorumu...
:D
şimdi boya dökülmesi yaşanıyorsa verdiğimiz paraya yazık değilmi?????
40000TL saycaz en az...
az mı bu para???
birde tıkırtı geliyor diyenler var.. buna nedemeli..:D
ben biraz soğudum açıkçası... ama honda beni hala çekmeye devam ediyor..

EMR-HONDA

« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2009, 07:00:11 ÖS »
+ 1905 kullananlar tıkırtı geliyo diyo,boyası dökülüyo diyo,frenleri bozuk diyo ama benim aklım hala hondaya gidiyo.anlamadım bu işi gitti:)

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2009, 07:07:44 ÖS »
walla benım arac 50.000ne gelmek uzere ne boyada bı atma nede tıkırtı var.ınanmayan varsa denızlı deyım ıstedıgınız zaman test edebılırsınız.ayrıca soğuduysanız almazsınız arkadaşım.başka araba alırsınız.ama bu fıyata bundan ıyısı yok.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2009, 07:41:25 ÖS »
çalıştıgım yerde bır arkadasım aldı gectıgımız yaz. bıkackere kullanma fırsatı buldum oldukca guzel bır arac. işe gidip geldıkce devamlı goz gezdırıyorm arabaya ama boyasında denıldıgı gıbı en ufak bır problem olmadı. masallahı var. sadece 3 ay once on taraftan sanırım konsoldan havalandırma yerlerınden ses geldıgını soylemıstı ve servıse gıttı hemen hallettıler onun harıcınde bır problemı olmadı. unutmayalım ki sıfır araba bıle alsak artık hangı marka olursa olsun ılk bı kac bin km de problemlerle karsılasılabılıyor. bu problemlerde verılmıs olan garantıden gıderılıyor. opel, reno ,pug , wolksvagen vb. araclar olsun  ne porblemler cıkıyor. en mantıklısı hangısı ıcınıze sınıyorsa onu almak. he unutmadan soylıyım oncekı aracı opel astraydı. şimdi şukredıyor honda aldıgını
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2009, 07:43:29 ÖS Gönderen: onur1980 »

canguder

« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2009, 07:48:18 ÖS »
boya dökülmesi diye birşey yok arkadaşlar boyanın zayıflığı kalitesizliği var desek daha yerinde olur.Taşlar kolay iz bırakıyor dökülme kesinlikle yok.Ben 2 aydır kullanıyorum çok bozuk taşlı yollardan geçtim kaputta 2 tane taş izi var ama dökülme kesinlikle yok.Dökülme olayı bir kaç kişide meydana gelmiş olabilir ama bütün civicleri yerin dibine sokmakta iyi bir fikir değil.

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 09, 2009, 06:40:07 ÖS »

walla benım arac 50.000ne gelmek uzere ne boyada bı atma nede tıkırtı var.ınanmayan varsa denızlı deyım ıstedıgınız zaman test edebılırsınız.ayrıca soğuduysanız almazsınız arkadaşım.başka araba alırsınız.ama bu fıyata bundan ıyısı yok.

WALLA DOSTUM O BENİM BİLECEĞİM İŞ... ALIRIM ALMAM...

SAGOLSUN CANGUDER ARKADAŞIM GAYET YARDIMCI OLDU BANA

canguder

« Yanıtla #12 : Şubat 09, 2009, 07:32:27 ÖS »
 rica ederim arkadaşım ben tecrübelerimi anlatıyorum eğer eksik birşeyler görürsem hiç çekinmeden yazarım şu ana kadar allaha şükür hiç bir sorun çıkmadı benim sana söyleyebileceğim tek şey bu fiyata daha iyi donanımlı , motorlu araba bulmak çok zor.Bazı markalar 40bin liraya bu donanımın katılımını bile vermiyorlar.Civic gerçekten kendini çok geliştirdi tasarım olsun donanım olsun i-vtec olsun gerçekten çok iyi.Bana göre japonlar 10 sene içerisinde almanlardan daha kaliteli teknolojik arabalar üretmeye başlayacaklar.Bugün serviste honda accordun içine bindim adamlar gerçekten özenerek yapmışlar , çok kaliteli alet.Civicte onun küçük kardeşi işte :)

ÖzgürK.

« Yanıtla #13 : Şubat 09, 2009, 07:33:32 ÖS »

boya dökülmesi diye birşey yok arkadaşlar boyanın zayıflığı kalitesizliği var desek daha yerinde olur.Taşlar kolay iz bırakıyor dökülme kesinlikle yok.Ben 2 aydır kullanıyorum çok bozuk taşlı yollardan geçtim kaputta 2 tane taş izi var ama dökülme kesinlikle yok.Dökülme olayı bir kaç kişide meydana gelmiş olabilir ama bütün civicleri yerin dibine sokmakta iyi bir fikir değil.

+10000

Bende ağustosdan beri kullanıyorum allaha şükür bişey yok.
Boya ile ilgili bi sıkıntım olmadı sürekli uzun yolda kullanmama rağmen.
Tıkırtı olayıda sadece şöför tarafındaki emniyet kemerinin olduğu direkten duyulamayacak kadar az geliyor.

Arkadaşların dedikleri gibi kullandıkça aşık olacaksın.
Bundan önce 106 GTI vardı bende satarken çok zorlandım ama 2-3 gün sonra unuttum :D

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 09, 2009, 11:17:23 ÖS »
hayırlı olsun inş bizdesahip oluruz bir civic e:D

bilalturk

« Yanıtla #15 : Şubat 10, 2009, 10:12:23 ÖÖ »
2005 den beri kullanıyorum ve 170.000 km bakımını dün yaptırdım.
Hiçce yazılanlar gibi değil. Bugüne gelinceye kadar sarf malzemelerin dışında ekstra hiçbir masraf çıkartmadı. Girmediğim yol türü kalmadı. Yazın tozlu , toprak yollarda çok kullandım. Önceki yazan arkadaşlarıma kesinlikle katılıyorum. Bir kere Honda , hep Honda diyorum.
Saygılar

seyhun34ej

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 10, 2009, 10:52:40 ÖÖ »
2006 agustos ayından beri yini kasa civic kullanıyorum bazı sorun ların abartıldına inanıyorum bugüne kadar boyası soyulan bi civic görmedim tas carpması sonucu boya dökülmesi her aracta var park etmiş bir sürü civic var onlara gecerken bir gözat daha  iyi anlarsın saygılar

batak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Şubat 26, 2009, 01:06:32 ÖS »
arkadaşlar yıllarca opel astraya bindim kötü falan diyemem çok çok iyi araç fakat dairede bir arkadaşım var ona hondacı erkan diyorlar abi sana honda alalım falan derdide pek önemsemezdim sonra kafama takıldı araç yenilerken ona takılıp 1996 euro civic aldım 8 ay sonra ev alacaktım o vesile ile aracı dairede arkadaşıma sattım bir müddet sonra param olunca araç almak istediğimizde yaza geliyordu aradık taradık içimize sinecek honda euro civic bulamadım temizini bende toyota nın efsane kasası  corollanı n gli modelini aldım fakat 5 ay bindim hondanın yerini ne opeller verirmiş nede toyota vermedi toyatayı aldığım fiyatın altında 600 ytl zararla satarak tekrar 98 euro civic aldım muradıma bindim hondaya binmek ayrıcalık olarak goruyorum yakıt sisteminde pgmf-1 diye sistem var az yakar saygılar