Gönderen Konu: ARKA CAM ARACIMA BİNER BİNMEZ BUĞU OLUYOR YARDIM  (Okunma sayısı 7055 defa)

bilgin

• bilgin
ARKA CAM ARACIMA BİNER BİNMEZ BUĞU OLUYOR YARDIM
« : Kasım 25, 2013, 09:02:31 ÖÖ »
Arkadaşlar aracıma biner binmez arka cam sebebini bilmiyorum ama hemen buğulanıyor. Geçen yıl böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum genelde ön cam yapar böyle şeyleri ama önde yanda bir şey yok arka cam kötü servise gitmeyi düşünüyorum sizce de bi anormallik yok mu?

bilgin

• bilgin
Ynt: ARKA CAM ARACIMA BİNER BİNMEZ BUĞU OLUYOR YARDIM
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2013, 10:26:58 ÖÖ »
fikri olan yokmu arkadaşlar sizce normal mi camın hemen buğu yapması hava alıyor olabilir mi normal mi sizce

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2013, 12:25:53 ÖS »
İlk arka çamlar bugulanıyor. Sebebine gelince aracın içinde nem vardır. Paspaslar yaş olabilir. Üzeriniz yaş olabilir. Ağzı açık bir sıvı olabilir.

Birde ön camlarınız buğulandığında havayı dışarıdan alırsanız çok çabuk açılır .

İç konumda saatlerce açılmayabilir :)

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2013, 12:29:32 ÖS »
İlk arka çamlar bugulanıyor. Sebebine gelince aracın içinde nem vardır. Paspaslar yaş olabilir. Üzeriniz yaş olabilir. Ağzı açık bir sıvı olabilir.

Birde ön camlarınız buğulandığında havayı dışarıdan alırsanız çok çabuk açılır .

İç konumda saatlerce açılmayabilir :)
hocam aslında teşhisi çok güzel koydun. Şimdi sen söyleyince aklıma geldi geçen günlerde yaklaşık 1-2 ay oluyor koltukları yıkatmıştım sanırım onun nemi çıkmadı hala o yüzden oluyor iyice bi havanlandırmak lazım şimdi daha iyi anladım olayı teşekkürler.

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2013, 12:40:43 ÖS »
bu arada bu nemi nasıl yok ederim kışta geldi ki bunu yok etmek için içine pirinç filan mı atsam açama delikli poşetlerle, aklıma bişi gelmiyor öneri bekliyorum...

civic_dream

« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2013, 01:38:04 ÖS »
paspaslarınızı yıkıyorsanız eğer iyice kuruduğundan emin olun keza koltuklarda öyle paspasları tam kurumadan koyduğunuzda buğu oluşur çünkü içinde kurumaya devam ediyor. aynı sorun bende de vardı.

Cr-Z Kubilay

• Cr-Z Kubilay
« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2013, 01:39:31 ÖS »
Havalandırmayı çalıştırdığında, içeriyi sirküle etmek yerine havayı dışarıdan alırsa araç içerisinde nem azalır abi.

civic_dream

« Yanıtla #7 : Kasım 25, 2013, 01:54:16 ÖS »
Havalandırmayı çalıştırdığında, içeriyi sirküle etmek yerine havayı dışarıdan alırsa araç içerisinde nem azalır abi.

aynen dışarıdan alınırsa hava nem azalır bir kaç gün içerisinde normale döner

cagatay54

« Yanıtla #8 : Kasım 25, 2013, 02:35:20 ÖS »
arka cam resistansını neden koymuşlar??

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #9 : Kasım 25, 2013, 03:05:22 ÖS »
sen neden koyduklarını düşene dur, burda sorun cam rezistanısı filan değil yoksa klimayı açıp camın buğusunu almayı biliyoruz heralde, ama durduk yere birden içine binince oluşan buğu yu görsen gelişigüzel soru sormassın zaten araçta da cam filmi var rezistans görevini yaparken birazda olsa zorlanıyor...

ozN

« Yanıtla #10 : Kasım 25, 2013, 08:56:26 ÖS »
yan dikiz aynalarını kullan gerek kalmaz arka cama :D

bbhnda

« Yanıtla #11 : Kasım 25, 2013, 09:09:23 ÖS »
yanlış zamanda yıkatmışsınız koltukları keşke bahara girerken yıkatsaydınız. onun dışında dış hava sirkülasyonu ile beraber arka cam rezistansı sorunu çözer.

cagatay54

« Yanıtla #12 : Kasım 25, 2013, 10:58:06 ÖS »
sen neden koyduklarını düşene dur, burda sorun cam rezistanısı filan değil yoksa klimayı açıp camın buğusunu almayı biliyoruz heralde, ama durduk yere birden içine binince oluşan buğu yu görsen gelişigüzel soru sormassın zaten araçta da cam filmi var rezistans görevini yaparken birazda olsa zorlanıyor...
kardeşim sorduğun soruya bak ya.biraz düşüneydin bunun neden olduğunu bulurdun.ya koltuklarını yıkatmışsındır nemlidir ya paspas ıslaktır.yani 10 yaşındaki çocuk sormaz şu soruyu ya.benimde camlarda filim var bende yıkamada koltukları apexle temzledim.birkaç günde geçti.biraz düşüneydiniz de bunları kendi kendinize bulaydınız.her mesajda da arabanızın resmini neden koyduğunuzu da pek anlamış değilim.
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2013, 10:58:42 ÖS Gönderen: cagatay54 »

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #13 : Kasım 25, 2013, 11:18:32 ÖS »
kardeşim sorduğun soruya bak ya.biraz düşüneydin bunun neden olduğunu bulurdun.ya koltuklarını yıkatmışsındır nemlidir ya paspas ıslaktır.yani 10 yaşındaki çocuk sormaz şu soruyu ya.benimde camlarda filim var bende yıkamada koltukları apexle temzledim.birkaç günde geçti.biraz düşüneydiniz de bunları kendi kendinize bulaydınız.her mesajda da arabanızın resmini neden koyduğunuzu da pek anlamış değilim.

çağatay baboşş , lütfen kırıcı olmayalım  ; insan gün geliyor her zaman yediği yemeğin adını unutuyor insanlık hali babacan 
 ben diyom antep kebapı getir adam urfa olmaz mı antep yok bizde cevabını veriyor :D

cagatay54

« Yanıtla #14 : Kasım 25, 2013, 11:38:48 ÖS »
arka cam buğu yapıyor diyor resistans ne işe yarıyor diyorum alaya almış sen onun ne işe yaradığını düşünedur diyor adam.kimse çocuk değil kim ne ederse onu bulur karşısında kardeşim.bu yaştan sonra laf yiyecek halimiz de yok

ozN

« Yanıtla #15 : Kasım 26, 2013, 09:03:50 ÖÖ »
:D konu acmak icin konu acılıor artık :D

GokhanTfln

« Yanıtla #16 : Kasım 30, 2013, 07:12:59 ÖS »
Benim arka cam hep buğulu diğerlerinde bir şey yok. Bagaj da aletleri koyduğum çantanın üstüne ıslak bez atmıştım. Hala kurumadığını farkettim. Bunun belirgin bir sebebi yok ama aracın en soğuk kısmı genelde arka tarafı olduğu için yapıyor diye düşünüyorum (duvara önden yanaşıyorum arkadan rüzgar alıyor araç). Aracın içini iyice ısıtıp camları araladığınızda ya da dış sirkülasyon ile klimayı açtığınızda içerisi kurur muhtemelen. Ben uzun yol yapamadığım için daha deneyemedim.

kacaman

« Yanıtla #17 : Aralık 01, 2013, 01:10:04 ÖS »
arabanın içerisinde nemli bir bölge olması çok büyük muhtemel, bagajın içerisinde olabilir, aracıınızın paspaslarını çıkarın ve kurutun daha sonra nemli yeri bulmaya çalışın, eğer bulursanız zaten sorun yok, bulamazsanız öncelikle polen filtrenizi temizleyip ardından aracınızı HI konumunda içini ısıtarak kurutmaya çalışın yada güneşli bir günde güneşe bırakarak deneyin.