Gönderen Konu: Aracım kaza yaptı civic sahiplerinin dikkatine  (Okunma sayısı 11164 defa)

34NE404

Aracım kaza yaptı civic sahiplerinin dikkatine
« : Haziran 22, 2013, 09:08:27 ÖÖ »
2004 model honda civic 1.6 VTEC Es aracim kaza yapti arkadan vuran Dobloda az hasar olmasina ragmen benim aracim bagaj kismi tamamen dagildi. Ben hondayi överken anladimki hyundai kadar bile dayanıklı degilmis cünkü hyundaide tamponun arkasinda darbe demiri varken benim aracimda o bile yok nasıl bir açıklaması var bunun çok merak ediyorum inceleme yapmak isterseniz resimleri mail olarak atarım Beni Honda dan soğuttular. usta demirin yeni kasalarda bile olmadığını söyledi bir kontrol edin isterseniz benimkinimi çaldılar acaba

sercanavcı

Ynt: Aracım kaza yaptı civic sahiplerinin dikkatine
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2013, 09:18:19 ÖÖ »
01-03 lerde var 04 sonrasını bilmiyorum arkada tampon demiri varmı die şmdiki araçların hepsi öle malzemeden çalıyolar resmen bitek honda için gecerli degil bu hersey plastikten oldu

06FAT68

« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2013, 10:58:04 ÖS »
2003 accordumda önde arkada darbe demiri var ama civiclerde durumm nedir bilmiyorum

can3520

« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2013, 09:20:52 ÖÖ »
hondanın tamponu çarpışmada basıncı dışarı vermek için direkt dağılıyor diye biliyorum. kaza sonrası görüntü kötü ama hayat kurtarıcı :)

cagatay54

« Yanıtla #4 : Haziran 23, 2013, 09:35:41 ÖÖ »
honda kaporta bakımından almanla kıyaslanamayacak akdar kötü.cıvıc modelinden bahsediyorum ama japonlar genelde böyle.amaa kazalı resimleri bulun çıkarın içinde oturulan yere ne akdar darbede gelse içerisi sağlam kalıyor.bir kere sağlam kaza yaparsınız kurtulma şansınız yüksek.

turkceci007

« Yanıtla #5 : Haziran 23, 2013, 10:08:59 ÖÖ »
Bazı arkadaşlar da değinmiş ama açıklamak istedim. Darbe demiri dediğiniz bölüm çarpmalarda duvar etkisi yaratıp sizi içeriden fırlatmaya bile neden olabiliyor. Çarpmalarda bel ve boyun bölgesinde kırılmalara neden olabiliyor. Ancak sizin aracınızda olon sistemde araç darbeyi dağıtarak eziliyor. Evet mal canın yongası o görüntü üzücü ama sizde kalıcı hasarlar oluşmasını önlemiş. Geçmiş olsun.

bbhnda

« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2013, 10:53:47 ÖÖ »
arkadaşlara katılıyorum civic lerin kaporta dağılır ama önemli olan yaşam kafesi denilen bölge sağlam kalır.buyrun sitemizden başka bir kaza.Allah korusun cümlemizi

http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/7_takla_sonrasi_civic_elegance-t18012.60.html

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2013, 07:26:29 ÖS »
Bundan önceki aracım 2008 corollaydı. eşim kaza yaptı arabayı görenler aracın içinden sağ çıktığına inanamadı. ben olay yerine gittiğimde aracı görünce telefondaki il sorum yaşıyor mu diye sordum. Çok şükür birkaç kırık ile kurtardı. burnu dahi kanamamıştı. aylar sonra kazayı detaylı anlattığında kendisini hiçbiryere çarpmadığını kemerin kendisini koltuğa yapıştırdığını ve kendisni hiçbiryere çarpmadığını kırıklarınsa arabanın bozuk yolda zıplamasından kaynaklandığını söyledi.
 Diyeceğim şu ki; japonlar kaportayı  ne kadar kötü yapsalarda gerçekten güvenlik konusunda almanlardan kesinlikle aşağı değiller.
  2007 üstü modellerin en büyük şikayetlerinden biriside tamponların zayıflığından bahsediyorlar. Yeni aldığım civic de sol ön tamponun kenarı ufaktan çıkıntı yapmış sebebide şehir içindeki ufak dokunmalardan. bence çok sağlammış gibi görünen fakat kaza anında fos çıkan arabaya binmektese varsın ufak kazalarda tamponu dağılan arabaya binmek daha makul. önemli olan şasenin sağlamlığı...

hacettepeli

« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2013, 07:40:57 ÖS »
valla ben bu kazalara takdırı İlaHİ diye bakıyorum vadesı dolmayınca Azrail kimsenın canını almaz.cünku 2000de benım babamın kaza yaptıgı aracı gorseydınız buna ınanırdınız.1994 model fairway ile aracı mıcıra kaptırmıs once yol kenarındakı kayaya carpmıs sonra arac  3 takla atarak yolun karsısında sarampolda sırt ustu durmustu.  tavan yapısmıstı aracın.1 tane saglam kaportası yoktu hasattı resmen.ve babam emnıyet kemerı takmadıgı ıcın kurtulmustu burnu bıle kanamadan.cunku arac takla atmaya bslayınca babam ıkı koltugun araına dusmus ve yapısan tavanın azabından bu sekılde kurtulmustu.benım fıkrım olecek adam volvonun ıcınde bıle olur ama vadesı yetmedıyse kotu fransızın ıcınden burnu bıle kanamadan cıkar..

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2013, 07:45:50 ÖS »
valla ben bu kazalara takdırı İlaHİ diye bakıyorum vadesı dolmayınca Azrail kimsenın canını almaz.cünku 2000de benım babamın kaza yaptıgı aracı gorseydınız buna ınanırdınız.1994 model fairway ile aracı mıcıra kaptırmıs once yol kenarındakı kayaya carpmıs sonra arac  3 takla atarak yolun karsısında sarampolda sırt ustu durmustu.  tavan yapısmıstı aracın.1 tane saglam kaportası yoktu hasattı resmen.ve babam emnıyet kemerı takmadıgı ıcın kurtulmustu burnu bıle kanamadan.cunku arac takla atmaya bslayınca babam ıkı koltugun araına dusmus ve yapısan tavanın azabından bu sekılde kurtulmustu.benım fıkrım olecek adam volvonun ıcınde bıle olur ama vadesı yetmedıyse kotu fransızın ıcınden burnu bıle kanamadan cıkar..
tedbir kuldan taktir allahtan derler atalarımız alimlerimiz boşuna demezler

By_emre

« Yanıtla #10 : Haziran 23, 2013, 07:56:15 ÖS »
Yeni araçların hepsinde yaşam alanı ( kafes ) önemlidir. İçerde oturana zarar vermesin diye dağılmasını sağlıyorlar.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2013, 09:38:06 ÖS »
forumda vardı bir tane kadın ortalama 10 metrelik köprüden fd6 ile düşmüş aracın önü arkası 8 çizer gibi katlanmış.Kabin sağlam.Kadın burnu kanamadan çıkmış araçtan!

esasmetin

« Yanıtla #12 : Eylül 04, 2013, 02:58:43 ÖS »
Arkadaşlar;
Güvenlik ve sağlamlık deyince çarpmalarda az mal kaybı olarak değil çok can güvenliği, az yaralanma gibi husular dikkate alınır.
Mal yerine gelir ama sağlık yerine gelmez.
Bakınız F1 araçlarına dokunduğu anda kağıt gibi parçalanır, eski model araçlarda daha çok araca zarar gelmesin mantığı vardı şimdi bu tamamen değiştir, düşünün arabalarda 10 tane hava yastığı var, zaten bunlar açılsa araba darmadağınık hale gelir, ama içindekilere Allahın izniyle birşey olmaz.
Birde vurma şekli, hızı gibi etkenler var, onları da dikkate alıp değerlendirme yapalım. Şunu unutmayalım ki duran araç vurana göre her zaman daha fazla zarar görür, fizik kanunu bu.
Teşekkürler.

gecetilkisi

« Yanıtla #13 : Eylül 04, 2013, 04:22:49 ÖS »
Euro n cap ne diyor 60 km hizla duvara carparsaniz õlursunuz markalarin vadettigi guvenlik onlemleri sadece ceseedinizi tanimayi kolaylastirir. Oyuzden fazla takilmayalim vade geldimi tankin icindede olsan buluyor.

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #14 : Eylül 04, 2013, 04:46:43 ÖS »
Geçmiş olsun hocam arkadan vurduğu için Doblo karşılayacak masrafı sonuçta ?