Gönderen Konu: Aracı çalıştırmada marşta kaçak nasıl anlaşılır ?  (Okunma sayısı 7904 defa)

metinh

Aracı çalıştırmada marşta kaçak nasıl anlaşılır ?
« : Aralık 25, 2012, 10:44:33 ÖÖ »
Selamlar arkadaşlar son günlerde araç soğukken ilk çalıştırmada marş aldığı anda değişik bir ses geliyor, ya ben aracın çalıştığını anlayamıyorum marş motoru ile motor devri çakışıyor yada marşta kaçak var anlayamadım, marş motorunda arıza olabilir mi? var ise çözümü nasıldır, motor sıcakken sıkıntı yok hemen alıyor kontağı bırakıyorum, ateşleme sistemi arızası olabilir mi? Distiribitör kapağı nem alıyorda olabilir mi? bilgisi olan ve paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

gecetilkisi

Ynt: Aracı çalıştırmada marşta kaçak nasıl anlaşılır ?
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2012, 06:56:01 ÖS »
kaçak marş dedigin marş motorunun üzerinde bulunan  marş otomatigi bozuktur. cıvvvvvvvv.... :) diye bir ses gelir  bir yada iki cıvvv lamadan sonra normal çalışır  genelde. bu sorun marş otomatigininiçerisindeki yada içindeki dişlinin tutunacagı duvar  dişlisin in  aşınmasından meydana gelir.

birde araç çalıştıktan sonra kendi kendine marş basar ve marş motoru yanar buda kontak anahtarının altındaki parça ile ilgilidir.

metinh

« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2012, 09:54:44 ÖÖ »
Teşekkürler bilgilendirme için bazan yapıyor ama benzin az kalmış arabada ondan da olabilirmi, anlamadım her zaman yapmıyor, acayip bir ses geliyor bende marşı erken bırakıyorum, dün benzin almadan önce ilk marşta çalışmadı, ikinci marştada gıcırtı sesi gibi birşey geldi, benzin eksikliğindende olabilirmi, bu gün normal çalıştı. Selamlar

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2012, 10:48:03 ÖÖ »

Aracınız lpgli ise sıralı sistemlerde ilk benzinle çalıştığından çeyrek depo benzin bulundurmanızı tavsiye ederim.Depo dibinde az benzin kaldığı zaman aracınız geç marş alır.Sizin araçda buna benzer bir durum var gibi görünüyor.

metinh

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2012, 11:05:33 ÖÖ »
Çeyrek depoyu hiç göremedik, ışık yanmasın yeterli diyordum son günlerde ışıkta yanmaya başladı dediğiniz olabilir benzini birazdaha fazla almak lazım anlaşılan selamlar.

metinh

« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2013, 11:18:12 ÖS »
Bu gün birkaç usta gezdim elektrikçi, motorcu akücü ama nafile problem ilerlemeden bir çözüm bulamayacaklarını söylediler, anlaşılan tamamen çalışmaz olmasını bekleyecekler, her zaman yapmıyor ama neyse anlamadım benzinde çeyrek depo dolu bu gün yine çalışırken aynı şeyi yaptı akü zayıf olsa yavaş çeviri veya çevirmez büyük ihtimal marş dişlisi yada marş kömüründe problem var ama daha çözüm bulamadık. Hayırlısı selamlar

civicci35

« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2013, 04:17:42 ÖS »
havaların biranda soğuması ile zayiflayan aküler marşı çalıştırmıyor bende aküyü değiştirdim sorun çözüldü

metinh

« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2013, 09:17:07 ÖÖ »
Sorun nihayet bulundu aldığım akü rafta fazla beklemiş olsa gerek akünün şarj tutma kapasitesi düşmüş, marşa basıncada gücü karşılayamadığından olsagerek marş arızalıymış gibi acayip sesler çıkartıyordu, garantiden aynı marka akü takacaklardı bir tane kalmış ellerinde, oda şanstan ters kutup çıktıda, mutlu marka akü taktılar marş normale döndü, sökülen akü kapının önünda beklerken bitiyordu bunda problem yok inşallah olmazda, selamlar.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Nisan 17, 2013, 09:32:00 ÖÖ »

Merhaba,

Sorununuz ile ilgili geri dönüş yaparak bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.