Gönderen Konu: acil honda civic vtec güvenlik ve yol tutuş hakkında bilgi  (Okunma sayısı 19324 defa)

the_tecnoloji

acil honda civic vtec güvenlik ve yol tutuş hakkında bilgi
« : Aralık 28, 2009, 03:01:45 ÖÖ »
arkadaşlar foruma yeni katıldım kusura bakmayın kendimi tanıtamadım ben kerim 2004 -2006 civic es almayı düşünüyorum ama yol tutuşu ve güvenlği hakkında bir bilgim yok.Bu arabanın yol tutuşu nasıldır güvenlği nasıldır beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü kulağıma yol tutuşu ve güvenliği ile ilgili birtakım şeyler geldi. Birde bu arabanın eksilerini ve artılarını anlatırsanız sevinirim. Honda çok hoşuma gidiyo yoksa toyota corolla sol alıcam ama oda emekli arabası gibi duruyo kafam karışık lütfen yardımcı olun  yardımcı olan arkadaşlarıma teşşekkür ediyorum.

gronholm_07

Ynt: acil honda civic vtec güvenlik ve yol tutuş hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2009, 04:05:56 ÖÖ »
yol tutusu konusunda bence cok cok ii hele yenı spor yaylarla dahada oturdu araba.yolu hep tutuo artık hıc bırakmıo:)
guvenlık konusunda bısey dıyemem allah gostermesın bı gun bı yere toslarsak o zaman soylerım guvenlıgı:)

ilkeronat

« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2009, 06:39:53 ÖÖ »
arkadaşlar foruma yeni katıldım kusura bakmayın kendimi tanıtamadım ben kerim 2004 -2006 civic es almayı düşünüyorum ama yol tutuşu ve güvenlği hakkında bir bilgim yok.Bu arabanın yol tutuşu nasıldır güvenlği nasıldır beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü kulağıma yol tutuşu ve güvenliği ile ilgili birtakım şeyler geldi. Birde bu arabanın eksilerini ve artılarını anlatırsanız sevinirim. Honda çok hoşuma gidiyo yoksa toyota corolla sol alıcam ama oda emekli arabası gibi duruyo kafam karışık lütfen yardımcı olun  yardımcı olan arkadaşlarıma teşşekkür ediyorum.
oncelikli olarak ana sayfadan sizi taniyalim kismini doldurmanizi daha sonra da forumda bir gezinmenizi tavsiye ederim, aradiginiz butun cevaplara ulasacaginizdan eminim. hersey detaylariyla anlatilip konusuldu bunlarla ilgili olarak.

Serkan VTEC

« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2009, 10:48:19 ÖS »
Yol tutuş konusunda gronholm_07 nickli arkadaşa katılıyorum yay takarsan daha iii oluyor.güvenlik konusundada son derece güvenlidir ben bitane pert ettim. kazadan sonra aracın heryeri hasarlı ve darbeli olmasına rağmen 4 kapıda hiç bişey olmamış gibi açılıp kapanıyordu.Yaşam alanı denilen kabin bölümü gerçekten çok sağlam. Tavsiye ederim kesinlikle. (-/+) ları konusunu forumda araştırırsan ayrıntılı olarak bulablirsin.

serdarr

« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2009, 09:24:46 ÖÖ »
jant+yay eps de 180 kadar çok iyi yol tutuşu 180 den sonra hafifliği hissediyorsun

piscocuk

« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2009, 11:14:17 ÖÖ »
ben iki farklı hondaya sahip oldum bir sport birde yeni aldığım 1,4 cvc ikisininde yol tutuşundan memnun değilim.eskiden pug kullanıyordum karting gibiydi.bu honda sanki altımdan kayıyor gibi en ufak bir harekette.

serdarr

« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2009, 11:18:33 ÖÖ »
97 2001 arası öle ama vtec2 çok dha iyi eps ile geliştirilmiş ama yine de yetmiyor yay ve jant lazım

ilkeronat

« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2009, 11:57:39 ÖÖ »
97 2001 arası öle ama vtec2 çok dha iyi eps ile geliştirilmiş ama yine de yetmiyor yay ve jant lazım
3.5luk yay bile yol tutusu inanilmaz etkiledi. tavsiye ederim.

piscocuk

« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2009, 12:24:19 ÖS »
arabada sac jant vardı araba yerlerdeydi denedim kortuk bıraktım.şimdi vtec jant taktım.yeniden yay alıcam yada coilover.yada koni+yay..yol tutuşu benim için herşeyden önce geliyor.altımdaki arabaya güvenmeliyim

serdarr

« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2009, 12:58:02 ÖS »
3 bucuklar çok etkiliyor ama yine de arka yüksek hızda salıyor ondan arkaya 5 lazım

piscocuk

« Yanıtla #10 : Aralık 29, 2009, 01:05:58 ÖS »
valla bilmiyorum ama pat küt ani direksiyon hareketlerini kabul etmiyor araba.hemen salıyor kıçını başını.ben sadece hondanın hb leri öyle sanıyordum.bu araba sedan buda aynı.

serdarr

« Yanıtla #11 : Aralık 30, 2009, 08:20:32 ÖS »
valla bilmiyorum ama pat küt ani direksiyon hareketlerini kabul etmiyor araba.hemen salıyor kıçını başını.ben sadece hondanın hb leri öyle sanıyordum.bu araba sedan buda aynı.
bende pat küt de hiç salmıyor arkadaşım arka 5 eigbach, ön hr 3 bucuk 1 bakla kesik(6cm) tam istediğim gibi

gronholm_07

« Yanıtla #12 : Aralık 31, 2009, 01:31:11 ÖÖ »

bende pat küt de hiç salmıyor arkadaşım arka 5 eigbach, ön hr 3 bucuk 1 bakla kesik(6cm) tam istediğim gibi
[/quote]
 kardes bu onlerden 1 bakla kesmıssın sekme on alt taraf vurma benzerı bısey oluyomu? bende kesmeyı dusunuorum on bı cm daha dusse sankı daha sık duracak gıbı

the_tecnoloji

« Yanıtla #13 : Aralık 31, 2009, 04:18:20 ÖÖ »
arkadaşlar sağolun inşallah şu hondayı alcaz.araba arıyoz hala bir araba bulamadık bulduklarımda anında satılyo nasip. Yakıtı hakkında bir bilgisi olan varmı bizim peder lpg taktırmayı düşünüyo lpgli kullanan arkadaşlar varmı.

serdarr

« Yanıtla #14 : Aralık 31, 2009, 02:22:59 ÖS »

kardes bu onlerden 1 bakla kesmıssın sekme on alt taraf vurma benzerı bısey oluyomu? bende kesmeyı dusunuorum on bı cm daha dusse sankı daha sık duracak gıbı
[/quote]
gayet güzel kullanıyorum bi sorun olmuyor vurma falan

zedrix

« Yanıtla #15 : Aralık 31, 2009, 02:31:16 ÖS »

burda yazılanlar bıryere kadar herkesın arabasından bekledıgı sey farklıdır kımı sızın 80 le gırmeye korktugunuz vıraja 120 ıle gırer yol tutusu kotu der, kımı arabaya hakımdır sıze gore ıyı der tavsıyem esten dostan bır arac bulup kendınızın tecrube etmesıdır....

ilkeronat

« Yanıtla #16 : Aralık 31, 2009, 02:57:46 ÖS »
arkadaslar sizden ricam lutfen yaylari kesme yoluna gitmeyin. cok tehlikeli olabilir ve kotu sonuclara yol acabilir.

sogulcan

« Yanıtla #17 : Ocak 04, 2010, 01:03:36 ÖÖ »
arkadaşlar sağolun inşallah şu hondayı alcaz.araba arıyoz hala bir araba bulamadık bulduklarımda anında satılyo nasip. Yakıtı hakkında bir bilgisi olan varmı bizim peder lpg taktırmayı düşünüyo lpgli kullanan arkadaşlar varmı.
Öncelikle Hondayı kesinlikle tavsiye ederim.2006 Vtec2 brc marka tüp, tamamem şehiriçi, 30 litre gaz ile 300-310 km yapıyorum.(Aracımda 205/45/17 performans lastiği, alaşım jant ve performans hava filtresi var).Orjinal lastik ve jantlarla 360-400km arası yapar galiba.Tüpdeki performansıda gayet iyi. >=ok

ilkeronat

« Yanıtla #18 : Ocak 04, 2010, 06:27:28 ÖÖ »
Öncelikle Hondayı kesinlikle tavsiye ederim.2006 Vtec2 brc marka tüp, tamamem şehiriçi, 30 litre gaz ile 300-310 km yapıyorum.(Aracımda 205/45/17 performans lastiği, alaşım jant ve performans hava filtresi var).Orjinal lastik ve jantlarla 360-400km arası yapar galiba.Tüpdeki performansıda gayet iyi. >=ok

aynen BRC 2A muhendislik.

the_tecnoloji

« Yanıtla #19 : Ocak 13, 2010, 01:10:27 ÖS »
arkadaşlar canavarı aldım manyak makine :D:D:D 2004 ls ama süper

ilkeronat

« Yanıtla #20 : Ocak 13, 2010, 02:09:32 ÖS »
arkadaşlar canavarı aldım manyak makine :D:D:D 2004 ls ama süper

hayirli ugurlu olsun Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

statik

« Yanıtla #21 : Ocak 13, 2010, 02:15:22 ÖS »
Vtec2 dediğimiz kasaların yol tutuşu sınıfının en berbatıdır arkadaşlar. Çok çok iyi falan demişsiniz ama sanırım bunu 60 km hıza göre söylüyorsunuz. 100 km ile bile giderken en ufak bi ters harekette araba 360 derece ters dönüyor. Defalarca test edilip onaylandı...

piscocuk

« Yanıtla #22 : Ocak 13, 2010, 02:43:43 ÖS »
ben altımdaki 98e güvenemiyorum.biraz zorlayınca altımdan kaçacak hissi veriyor.şimdi 4 lastik + coilyay alıp takıcam.bakalım ne olacak

statik

« Yanıtla #23 : Ocak 13, 2010, 02:52:17 ÖS »
Bi eski kasalar daha iyi yol tutuyo. Eski 98 1.4 is sedan kullanıcısıyım, şu an 2002 kullanıyorum, eskisi daha iyi tutuyodu..

piscocuk

« Yanıtla #24 : Ocak 13, 2010, 03:00:41 ÖS »
bendede 1,4 sedan var.çok memnun değilim açıkcası