Gönderen Konu: 91 honda integra hakkında bilgi?  (Okunma sayısı 38882 defa)

alexoss

91 honda integra hakkında bilgi?
« : Nisan 02, 2010, 01:43:10 ÖS »
merhabalar ben 91 honda integra düşünüyorum.bu modeller hakkında bilgisi olan varmı.bu araba 1.8 yakıtı nasıldır.az yaktığını duydum ama yenede 1.8.çok temiz bir integra var ben onu almayı düşündüğüm için burda bu arabayla ilgili bilgisi olanlar bana acilen yaarsa sevinirim? ve bu arabaya ben sonradan lpg takıtırısam iyi etmiş olurmuyum sıkıntı çıkarmı?orjinalliğinide bozamak istemiyorum açıkçası.

06gny19

Ynt: 91 honda integra hakkında bilgi?
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2010, 02:14:28 ÖS »
 kardeş  son bir aydır acaip takmış durumdayım bende integraya, arabanın duruşu direksiz camları güçlü olması(140beygir) beni cezbediyor civic imi satıp hemen  integra almayı düşünüyorum inşallah kullananlar bilgi verir gerçekten anlatıldığı gibiyse performansı süper bi araba  ve tokatlamayacağı araba yok fiyatlarıda uçuk değil sabırsızlıkla bekliyorum kullanıcılardan..haydi integracı arkadaşlar...

alexoss

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2010, 09:09:58 ÖS »
valla verirlerse iyi olur bekliyorum bilenlerden cvp.

Dursun Özçelik

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2010, 09:32:38 ÖS »
Normalde araç non vtec ama motoru B serisi olduğu için B16 kapak ile v-tec yapılıyor. Araba daha da keyifli bir hale geliyor. Arabayı biraz yere bastığın zaman önden bakışı çok karizma duruyor. Kimine görede 20 yaşında bir araç. Hondanın halinden hondacı anlar velasıl kelam

Turquake

« Yanıtla #4 : Nisan 03, 2010, 12:40:25 ÖÖ »
İntegra ile ilgili konu başlığı görünce dayanamıyorum:D yaklaşık 2 sene araştırıp vazgeçip tekrar araştırıp satın aldığım integramdan çok memnunum.etrafımdaki herkes integra alma eski araba parçası olmaz vs diyordu.bu işi bilenler ise kesinlikle temizini bulup almamı tavsiye ediyordu.ben ise ilanlardaki o çok cazip fiyatlara kanıyordum.6-7-8-9 milyar vs.hatta 5000 tlye bile integra vardı.ama şu anda iyiki 3-5 kuruş hesabına düşmemiş olmama ve biraz daha ekleyip belkide en temiz integralardan birine sahip olduğuma seviniyorum.integra içine oturduğunuz zaman derli toplu,sürücüye yönelik ön konsolu,geniş ve ferah camların verdiği akvaryum hissi,sunroofu açınca içeri giren aydınlık,koltukların spor karakteri sizi cezbeder.hele kontağı açınca saat gibi tıkır tıkır çalışan motoru Japonlara hayran bırakır insanı.vay be!o yıllarda adamlar ne araba üretmişler dersiniz.Arabanızı hareket ettirir ettirmez etrafınzdaki insanların size merakla baktığını farkedersiniz.evet bu araba belliki eski bir arabadır.ama nedense herkesin hoşuna giden hatları vardır.kadını erkeği dönüp dönüp arabanızı inceler.o yusyuvarlak,toparlak yeni nesilş araçlardan bıkmış bi hayran kitlesidir o insanlar.heleki hafifçe gaza dokununca kükreyerek oradan uzaklaşmasına çok imrenirler ve ağızları açık kalır.1300 km hiç durmadan yolculuk etmiş ben arabamdan indiğimde en ufak bir yorgunluk,bel boyun ağrısı hissetmemişsem demekki bu arabada özel birşeyler var.virajlara girerken bant gibi yola yapışır savurmaz.güce ihtiyacınız olunca yalnız bırakmaz.sakin kullanırsanız 1.6 bir araç kadar yakar,heyecana kapılırsanız biraz daha çok yakar.parça sıkıntısı çektirmez,çünkü bir japon aracıdır.temiz bakılmış bir integra yolda hiçbirzaman bırakmaz,parçada değiştirtmez.arabayı zorladığınızda içeri yanmış yağ kokusu girmez başka büyük hacimli araçlarda olduğu gibi.
Sunrooflusunu alın..bambaşka bi özgürlük duygusu verir.ama sunroof içerisinin çürük olmamasına,camın sağlamlığına dikkat edin.araçtaki camların orjinalliğini,stop ve far grubunun orjinalliğini kontrol edin.değerli parçalardır.lpg taktıracaksanız sağlam bir ustaya taktırın ve kaliteli bir kit tercih edin.özellikle lpg enjektörü performanslı aracın hakkını verebilsin.
Ama en önemlisi fiyatına aldanmayın.son sahibi olursunuz.temiz integra her zaman alıcı bulur unutmayın.çünkü sayıları azaldı ve doğal olarak orjinal ve temiz olanların değeri hep yukarıda olacaktır.
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2010, 12:42:28 ÖÖ Gönderen: Turquake »

alexoss

« Yanıtla #5 : Nisan 03, 2010, 08:51:13 ÖÖ »
peki bunun far grubunu falan bulunabiliyormu acaba?

Turquake

« Yanıtla #6 : Nisan 03, 2010, 12:37:50 ÖS »
ellbette bulunuyor;)

alexoss

« Yanıtla #7 : Nisan 04, 2010, 08:34:55 ÖS »
1.8 i ne kadar yakıyor mesela?1.6 kadar yakıyor diyorsun ne kadar gidiyorsun onla bana söleyebilirmisin. ya ben lpg yi sevmem taktırmakta istemem hele orjinal bir arabaya.

timucintt

« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2010, 01:17:21 ÖÖ »
İntegra çok özeldir. Diğer hiçbir hondaya benzemez yol tutuşu kalitesi yoldaki insanların bakışları... motorunu açtığında milletin aptal bakışlarını görmek sadece bu arabada yaşayabilirisin. Belki diğer hondalardan biraz daha masraflıdır ama ne demişler gülü seven dikenine katlanır. Parça sıkıntısına gelince bütün yürüyen ve motor aksam parçalarını 1 günde bulursun crx crv ve civicle ortaktır. Kaporta ve iç aksam plastikleirni bulman zordur. ön çamurlukları farları ön paneli ve kaputu aksarayda bulabilirisn. far takımı 350 400 bişi yan sanayi çamurluk yan sanayi 150 200 kaputu 450 lira bunlar yan sanayi :D orijinalleirnin fiyatını hiç vermiyim... yani kaskosuz veya trafik sigortasız sakın olaki yola çıkma.... onun dışında integranın en iyi kollaman gereken yeri kıçıdır... stop ve arka camını bulamazsın... serviste arka camın fiyatı 1300 liradır haberin ola.... stopun taneside 680 lira bişiydi en son... çıkmasıda çok zor :)

Ama en önemlisi integranın olabilidğince temiz kullanılmışını al. 6 7 liralık teglerin yanındna geçme 9-12 arası üzgün teglerden birini al. Yoksa ömür törpüsü olur acağip para yer ve kolay kolay çivisi tutmaz aracın. Ha temizini alırsan genel bakımları dışında kolay kolay üzmez.... yağına suyuna bak segan değiştirmeden 500.000 km git :D

Turquake

« Yanıtla #9 : Nisan 06, 2010, 08:21:37 ÖS »
 ''onun dışında integranın en iyi kollaman gereken yeri kıçıdır...''  >%6rol bayıldım buna :D kesinlikle katılıyorum.
İntegra ön farları 2 parçadır.Far ve sis farı yanyana ayrı parça halindedir.Sıfır far fiyatlarını veriyorum:FAR-128.46 TL kdv dahil.SİS FARI-102.41 TL kdv dahil.TYC marka taiwan yan sanayi.yani şimdi bulayım desen sıfırı var farların.

Turquake

« Yanıtla #10 : Nisan 06, 2010, 08:32:43 ÖS »
Bir ara arka camını bakalit midir nedir ondan yaptırmış birisinden neredeyse integra alacaktım.Arka camı bulanık geldi fotolarda.Sordum.Ya önemli bişey değil cam bulamamış önceki sahibi bunu yaptırmış dedi.Şoke oldum.Tabi kanda ucuza integra kapatmak var ya.Araştır araştır.Olimpia orjinal tarza yeşil avrupa cam sıfır integra için 400 tlye bulmuştum.Gözüm kararmış yola çıkmak üzereydimki İzmirden Umut arkadaşım(mat bordo ve siyah teglerin sahibi)aradı.Son anda vazgeçirip beni izmire çağırdı.Sonuç 35 CAR 89.Neredeyse 3 kuruş ucuz olsun diye başıma çok büyük bir bela alacaktım.Ama bu arada İntegra camıda bulmuş oldum.

Bu arka camı bakalit  <nohapyintegradan önce Bursada beyaz bir tane beğenmiştim.Fotolar on numara ve fiyatı tabi bana göre cazip.gittim arabanın boyanmadık,değişmedik yeri kalmamış.Artı çok tehlikeli birkaç bölgesi baya paslanmış.En fenası da sahibinin ufak bi şey dediği sunrooftaki boydan boya çatlak!tabi hepsi orda çıktı meydana böyle bir araca 9.500 tl istemişti.Ve ben yine gözüm dönmüş olarak az kalsın onu da alacaktım :D Aklıma gelmişken sunrooflu alacaksanız sunroof mekanızmasını iyi inceleyin pastan unufak olmuş,metalden iz kalmamış vaziyette çok integra sunroofu var.Dikkat edin.

Turquake

« Yanıtla #11 : Nisan 06, 2010, 08:55:22 ÖS »
Ya ben kasko yaptıramıyorum İntegrama  <783^2

alexoss

« Yanıtla #12 : Nisan 06, 2010, 09:33:54 ÖS »
Peki integra 1.8 teknik özelliklerini bilen var mı?ben şu ne kadar yakıyor konusunda cvp alamadım beyler.1.8 integra ne kadar yakar?memnun olan ve olmayan var mı.?

Turquake

« Yanıtla #13 : Nisan 06, 2010, 10:42:26 ÖS »
Teknik özellik konusunu konuya daha hakim arkadaşlara bırakıyorum.Yakıt konusunda ben ne yazıkki bişey diyemiyorum.Sağlıklı olmaz.Sebebi şu anda Türkiye'nin o dünyanın en pahalı benzinini satan petrollerinden yakıt almıyorum.Daha bugün Gürcistan-Batumdaydım.1700 tl litresi >=ok
sanırım 85 tlye depomu doldurdum.Bir de açık hava filtresi,egsoz vs var.sağlıklı net bir rakam veremeyeceğim.

timucintt

« Yanıtla #14 : Nisan 07, 2010, 12:48:42 ÖÖ »
100km de şehir içi 9-12 litre arası yakarsın
       şehirler arası 7-9 litre

97 oktanla 200 liraya doluyor depo
95 oktanla 189 liraya doluyor depo

Depo 50 litre bir depoyla şehir içi 500 km rahat gidersin ben gidiyorum...

Turquake

« Yanıtla #15 : Nisan 07, 2010, 08:16:17 ÖS »
Bu verilere göre nerdeyse bundan önceki arabamla aynı yakıyor. E36 320i ama ben bişeyi çok iyi biliyorum araba o günkü ruh hal,me göre yakıt tüketiyor.bazen bu araba niye bu kadar çok yaktı derken bazen niye az yaktı diye soruyorum :D

alexoss

« Yanıtla #16 : Nisan 07, 2010, 09:17:37 ÖS »
320i bmw ile aynı mı yakıyor 2000 motor la aynı yani...ya bu arabaya lpg de bağlamak istemem.bilmiyorum lpg ye karşı önyargımda var ve orjinalliğini bozmakta istemem.

timucintt

« Yanıtla #17 : Nisan 08, 2010, 02:17:04 ÖÖ »
integra ilginç bazen 25 kuruşlada yürüyor. Kafasına göre yakıyor bazen ama normal şekilde şehir içi otomatik tegimle 10.8 yakıyorum. 25 litre benzinle 250-270 km gidiyorum şehir içi. BMW ile felan kıyaslamaya gerek yok aslında... Hondalar bana göre bir çok markaya göre fazla yakıyor... ama gazlamadığındada diğer markalardan daha az yakıyor orası gerçek ama gazlmaya kalktığında emdiği benzinin haddi hesabı yok... bide 20 yıllık motor bunlart artık.... ister istemez yorgunluk ve fazla yakmada olacaktır... alındığında komple bir emmeyi kelebeği sensörlerini hızlı termo jiklesini felan temizlemek lazım.. lpgye gelince bu tamamen kişinin durumuna bağlı bence ben mesela arabayı haftada toplasanız 100-150 km kullanmıyorum. sürekli yatıyor onun için lpg takmak aklıma gelmiyor ama haftada yüzlerce km yapanlkar var tegle lpg takılabilir.... hani yeni sistem lpglerde öyle motora çok fazla zarar vermiyor takan onca insan var memnunlar e hiçbirinin motor kırdığını görmedim... :)  ama ben karşıyım :) orijinal seviyorum aracı.. ekonomi yapacaksamda tege binmem gider bir 1.3 1.4 dizel araba alırım şehir içinde basarım 50 liralık mazotu gezerim 400 500 km....

Turquake

« Yanıtla #18 : Nisan 08, 2010, 04:08:58 ÖS »
Valla yakıt konusu tamamen kişisel bişey.Bende 97 corolla gli var.1.6 enjeksiyonlu.o da bazen inanılmaz az bazen de inanılmaz çok yakıyor.ben bunu Dohc motor sistemine bağlıyorum.belirli bir devirde sakin sakin ama belirli devirden sonra hortumluyorlar benzini.Sonuçta Alexoss nickli arkadaşıma net cevap verecek olursam yakıt tamamen sizin kullanımınıza bağlı.Karşılaştırma konusunda net fikir vermesi açısından kullandığım otomobilleri örnek beriyorum tabiiki.Bmw 320i kullandım yol bilgisayarı uzun yolda 7.9-7.5 litre gösterirdi,Şehir içi kontağı açınca bilgisayarı 35-40 lt ile açardı,3-4 dakika sonra ısınır ısınmaz 9-10 lt oratalamasına gelirdi.Ama bazen 12 bazen 13 lt de yakardım.6 silindirin sesine dayanamazdım :D Gelgelelim İntegrada böyle bir anlık yakıt tüketimi olayı olmadığı için net konuşamıyorum.Ama standart egsoz ve standart hava filtresi ile 1-2 litre aşağı düştüğünü gördüm ortalamanın.

alexoss

« Yanıtla #19 : Nisan 09, 2010, 09:50:54 ÖÖ »
beyler dün bu araba ve sahibi geldi adam 10 istiyor ama biz çok diyoruz 9 yada 8 buçuk gibi inmesini istiyoruz.size şunu soracağım,sizce bu kadar para verilmesi bu arabaya normalmi yani 91 model nede olsa araba çok temiz.tanıyoruz sahibini ilk sahibi çünkü.daha 125000 de!!!

Turquake

« Yanıtla #20 : Nisan 09, 2010, 02:31:49 ÖS »
Bence araba gerçekten 125000 kmdemi önce o önemli.Bunu motor,kaporta ve yürüyen aksamın durumu belli eder.İlk sahibi olması tabi çok iyi birşey.İlk sahibinden 10 bence gayet normal.Aracı görebilsek belki yorum yapabiliriz.Tabi karar sizin;)

timucintt

« Yanıtla #21 : Nisan 10, 2010, 01:53:21 ÖÖ »
benim bir arkadşaım tegini 17 liraya satmıştı geçen sene 90.000 km idi otomatik vites :D valla temiz olunca tegler para ediyor temiz olmasın şahinden fazla etmiyor :D

karizmaintegra

« Yanıtla #22 : Mayıs 20, 2010, 06:37:52 ÖS »
Arkadaşlar 93 den beri integra kullanıyorum..Bu arabaya AŞIGIM bılen bılır.zaten ıntegracılar bır araya gelse fena olmaz aslında..Integra alıcak arkadaşlara motor durumu ve şanzumanı servıs onay verdiği sürece korkmayın alın..Zevkine doyamıyacagınız bır arabadır.Farklıyım dıyosanız bunu her yerde bellı etmek istiyosanız..Araba iş de budur İNTEGRA ;)

İ-N-T-E-G-R-A

• www.otomil.com
« Yanıtla #23 : Temmuz 04, 2010, 06:59:28 ÖS »
merhaba beyler ben denizliden katıldım. 91 integram var ve onun dışında 3 tane arabam daha var arada sırada araba alıp satıyorum. ama integramı satmaya kıyamıyorum. çünkü alacak ollan arkadas benim gibi bakamaz aracı yıpratır diye korkuyorum.eger arabama en az benimkadar deger verecek integra arayan arkadaşım varsa verebilirim. arabam 159 binde 3.cü sahibiyim herseyine kefilim.
herkes yakıtını sormuş sehir içi klima acık 220 kurs yakıyor lpgde

İ-N-T-E-G-R-A

• www.otomil.com
« Yanıtla #24 : Temmuz 05, 2010, 07:46:13 ÖÖ »
ben lpg taktırdım hiç bir sorun yasamyorum tavsiye ederim.temiz integra arıyorsan ben verecegim sahibinden com da ilan nosu 26557543