Gönderen Konu: 2012 Honda Civic  (Okunma sayısı 25314 defa)

capon

2012 Honda Civic
« : Ocak 13, 2011, 02:40:36 ÖS »
Arkadaşlar Honda'nın benzini az yakıyoruz araçlarımızın tüketimi çok düşük zırvalarından bıktık. En dandik markalar dahil dizel motorda başarılı işler yapıyor. En iyi markalar dahil (Porche gibi üst segment) dizel seçeneklerini sunuyorlar. Bizim paramız 150-200 binlik araçlara binenlerden daha mı fazla? Güzelim araçlarımızı çoğumuz LPG ile kullanıyoruz. Bende LPG ile kullanıyorum. Performans olayına hiç girmeye gerek yok %10'luk değişim ekonomiye değiyor. Önemli olan can güvenliğimiz !!! Allah korusun bir kaza yapılsa, arkadan gelse hızlı bir şekilde çarpsalar belki bize hiç bir şey  olmayacak ama LPG tankı patlayınca insanlar alevler içinde can vermekte. Ve şahsi görüşüm eğer dizel motor seçeneği olmazsa Honda TR pazarında büyük sıkıntıya girecek. Bu da bizim aleyhimize bir durum. Marka değeri düşen araçlarımızın fiyatları düşecek. Belki dizel dışında hibrit teknolojimiz var gibi bir savunma gelebilir. Hibrit aracın batarya sorunları, yetkili servis parça ve işçilik fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak, Hibrit alan bir insan sanayiye gidemeyeceği için bu yüksek maliyetler altında ezilecektir. Bu da gösteriyor ki Hibrit hiçte ekonomik değil.
Amacım zarar vermek değil aksine aşığı olduğum markanın isteklerimize cevap vererek bizi mutlu etmesini sağlamaktır.Umarım buradan bir sonuç çıkar. Ankete katılan herkese teşekkürler.

Loss Minute

Ynt: 2012 Honda Civic
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2011, 03:14:33 ÖS »
Dediklerine katılıyorum. Dizel evet pazar payını arttiracaktir. Ki hem motor kalitesi hem sanzuman kalitesi hem de marka üçlüsünün yanına dizel de geldi mı Honda alır yürür. Ama fiyat olarak benzinlilerden fazla olacaktır ki şimdiki benzinli araçları bile 45000 tl. Dizel de 50000 52000 arası olur gibime geliyor. Dizel motor seçeneğinde piyasaya tutunmak istiyorsa fiyat aralığını çok iyi belirlemeli.

mabakirci

« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2011, 09:11:57 ÖÖ »
Benim tanıdığım honda aşığı bir kaç arkadaş sırf yakıt sarfiyatının fazlalığından dizel başka bir modele yöneldi. Ancak söyledikleri şudur ki; eğer honda dizel araç çıkarsın hiç düşünmem aracımı satar honda'nın dizelini alırım. Ben de aynen katılıyorum.

Adem YILMAZ

« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2011, 09:31:49 ÖÖ »
Hondanın dizel motorla piyasada rekabet etmesi dogru olabilir ancak, yapmış oldugu araçlar zaten donanım yönünden de aynı sınıf araçlardan eksik. Bence kalitesini ,işçiliğini biraz daha ilerletse yaşanan problemleri sıfıra indirse bu honda severleri daha mutlu edecektir.Dizel bir derttir (bence) 300.000 km yapmış bir dizel motorun masraflarını ben şirket araçlarının servise girip cıkmasındaki faturalardan biliyorum, kısacası Çocuklar duymasın dizisindeki Haluk' un söylediği gibi NE GEREGİ VAR!

faw13

« Yanıtla #4 : Ocak 26, 2011, 09:59:31 ÖÖ »
valla şu anki duruma göre dizel istiyoruz doğru ama şunu da düşünmek lazım, dizel satışları böyle giderse dizelle benzin zaten yer değiştiricek, dizel daha pahalı olacak, ha evet fiyatları kafa kafaya olsa bile dizelin az yaktığı için avantajı var, ama amortisman süresi çok uzayacak o zmn, ayrıca dizellere 1000km yapıyor diyorlar, evet doğrudur, ama koşulları önemlidir aynı koşullarda benzinli de yaklaşık 700 yapıyor, şehir içinde eski aracım 1.3 dizel linea bir depoyla 450km yapıyordu (135 tl) civic de depoyu hiç fullemedim ama 200 tl ile 530 km yaptım,bu durumda 530km yi dizelle yapabilmem için de 165 tl gerekiyor, 35 tl farktan 2000 lira dizel farkı için
57 depo doldurmalık süreç var bu da 2 haftada bir depo doldurduğuma göre benim için 2yıldan fazla bir süre demek, 3 yıllık kullanmayı planladığım bir araç için zaten değmez

bana göre şu koşullar altında ne o gürültüyü çektiğine, ne yüksek bakım masraflarıyla uğraştığına değmez, tabi basarsın gitmez, yok kavradı, turbo devreye girmedi araç kayıyor gibi dertler de cabası, dizel otomatik teknolojisi daha çok gelişmeli, henüz çok ilkel, ayarlayamıyor hiç birşeyi, arabayı çoğu zaman manuelde kullanıyordum yolda kalmamak için

civic72

« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2011, 11:17:47 ÖÖ »
Hondanın dizeli gelirse şuan satışlarının daha üstüne çıkar araç satışı ama adamlarda haklı dizelin kalitesi ortada mazda getirmiyordu dizeli sonunda getirdi ama honda şuan bekliyor japonlar müşterisine önem veriyor.

a-r-m

« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2011, 12:22:40 ÖS »
BENZİN FİYATLARININ BELİMİZİ BÜKTÜĞÜ DOĞRU. ÇOĞU HONDACI ARACINI LPG İLE KULLANMAK ZORUNDA KALIYOR. LPG'DE ÇOK SEVDİĞİMİZ BİŞEY DEİL TABİ. ANCAK ŞÖYLE BİŞEY VAR. BEN ATMOSFERİK GÜÇLÜ VE SAĞLAM MOTORUNDAN DOLAYI , EGSOZ VE MOTOR SESİNDEN DOLAYI HONDACIYIM. 5500rpm DEN SONRASI ZATEN BENİ İLGİLENDİREN. DİZEL İSE SADECE 4500 ÇEVİREBİLİYOR. YANİ RUHU YOK. AYRICA DİZEL ARABA ALACAK OLSAM ZATEN HONDA ALMAM. BİLMİYRM BANA KATILIYOR MUSUNUZ?

qwertylion

« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2011, 01:08:25 ÖS »
mercedes audi toyota  dizel getiriyorda honda niye getirmiyor? getirmediği içinde diğer markalar gibi araç satamıyor. örneğin toyota gibi. ocak kasım arasında toyota (ithal+yerli)toplam 30.000 araç satmış, honda aynı dönemde (ithal+yerli) toplam 13.000 araç satmış. vw bile (fiyat politikası belli) 34.000 araç satmış. bu markaların neden bu kadar araç sattığını bi düşünmek lazım.

faw13

« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2011, 02:45:50 ÖS »
dertleri o kadar çok araç satmak mı acaba? çok araç = çok servis, istanbulda toplam 9 servisi varmış, bazı markaların sadece anadolu yakasında daha fazla servisi var, bir de o rakamların yanıltıcı olduğu bir diğer nokta da vw ve toyota şirketlere çok fazla satış yapıyor, hondanın pek de öyle bir durumu yok, ayrıca talep gören bir aracın az satması kullananlar için faydalı, yarın öbür gün satmak istediğinizde çok kolay satılabilir, eski aracım satarken %30 zarar etti 1.5 senede, honda aynı koşulda %15-20 kaybediyor, bunları da düşünmek lazım kullanıcı olarak

hondadan dizel satmasını beklemek yerine benzin fiyatlarıyla ilgili birşeyler yapılmalı, dünya standartlarına bakarsak bizim lpg ye ödediğimiz parayı adamlar benzine ödüyor, sorun burda, hondanın pazarlama politasında değil bence
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2011, 02:49:06 ÖS Gönderen: faw13 »

faw13

« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2011, 02:50:35 ÖS »
yani satış şirket aracı konusunda en basitinden şuna bakın, yanınızdan geçen jettaların plakalıklarına bir bakın, bakın bakalım kaç tanesi bireysel, honda için de aynı şeyin yapın, bakın kaç tanesi leasing

qwertylion

« Yanıtla #10 : Ocak 26, 2011, 04:12:56 ÖS »
size başka bir veri; 2010 aralık sonu itibariyle A- sınıfında satılan araçların %5 i , B-%52, C-%54, D-%44, E-%94 F sınıfında %84 ü dizel imiş. Bir önceki yıla göre e ve f sınıfı haricinde tüm sınıflarda dizel araç satışı artmış. Hondanın da buna ayak uydurması lazım. en azından bence! http://www.odd.org.tr/folders/2837/productialdbldocs/1014/Pazar%20Degerlendirme%20Aralik'%202010.pdf
B

Loss Minute

« Yanıtla #11 : Ocak 28, 2011, 12:54:45 ÖS »
yani satış şirket aracı konusunda en basitinden şuna bakın, yanınızdan geçen jettaların plakalıklarına bir bakın, bakın bakalım kaç tanesi bireysel, honda için de aynı şeyin yapın, bakın kaç tanesi leasing

Doğru bir tespit.

capon

« Yanıtla #12 : Şubat 01, 2011, 06:37:42 ÖS »
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler.

@faw13: Arkadaşım mantıklı konuşuyorsun ama kişisel açıdan yaklaşıyorsun olaya. Ben daha genel geçer şekilde değerlendirmeye çalıştım. Bugün Honda CİVİC modeli kullanıcılarının en az %51'i (Oranı salladım herhangi bir kaynağım yok sadece tahmin ediyorum, zaten yapılmış bir araştırmada yok.Kuvvetle muhtemel Civic kullanıcıları için bu oran daha fazla çıkacaktır.) LPG ile kullanıyorsa arabasını dizele ihtiyaç vardır. Bugün piyasadaki Civiclere baktığımızda zaten ezici bir çoğunluğunun yüksek kilometre değerlerine sahip olduğunu görürüz. Yani aracı çok kullanan insanlar için benzinli Civic binilecek araç değil bu şartlarda. Ama bunların yanında sizin gibi keyfi olarak binmek için 1.6 benzinli araç alacak olsam yine tercihim Honda olur.

faw13

« Yanıtla #13 : Şubat 01, 2011, 06:40:31 ÖS »
dizel aracımı sattım da civic aldım, bilmeden yorum yapmayalım lütfen :)

capon

« Yanıtla #14 : Şubat 05, 2011, 10:11:10 ÖS »
dizel aracımı sattım da civic aldım, bilmeden yorum yapmayalım lütfen :)
Civic'ini satıp dizel alan birsürü insan var :)

Fitos

« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2011, 10:16:33 ÖS »
valla gönül isterdi dizel yapmalarını ama ne kadar yakarsa yaksın o kadar seviyorumki arabamı, yeni kasayı da çok beğenirsem gözümü kapatır alırım. Tabi maddi durum burda önemli olan..

BGR19

« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2011, 07:04:35 ÖS »
kesinlikle katılmıyorum! ben ne hondadan ne de benzinden vazgeçerim!

SONE-R

« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2011, 10:44:44 ÖS »
ben yılların hondacısıyım.. yeniler beni tanımaz ama eskiler bilir.. 3 yıl sedan VTi, 2 yıl Type-r, 2 yıl Vtec2 kullandım. hondanın sorunsuzluğu, motorunun dayanıklılığına eyvallah ama artık boynuz kulağı geçmek üzere.. diğer firmalar yerinde saymıyor, herkes gelişim içinde sadece honda hariç. şimdi 2010 model ithal megane3 105 hp dizel 6 ileri kullanıyorum. cruise kontrolden tutta, yağmur sensörü xenon herşey var. az yakıt tüketimi de cabası.. şehir içi bu kış mevsiminde 6 lt yani 20 kuruş yakıt tüketiyor. çok memnunum kısacası.. bugün toyota bayini gezdim. toyotanın auris, corolla 2 değişik modeli ve bu modellerde dizel, benzinli, 1,3 lt benzinli değişik alternatiflerde seçenekleri mevcut. ama ya honda'da durum nasıl? otomatik ve düz 1,6 civic başka yok.. statükocu olmayın, honda bu kafada devam ederse çok müşteri kaybedecektir. LPG li araba bence potansiyel bir bombadır.. ya dizele geçecek ya da piyasadan silinecek...

Ghostman

« Yanıtla #18 : Şubat 08, 2011, 10:27:30 ÖS »
potansiyel bir müşteri olarak konuşuyorum. 3-4 ay içinde çok sevdiğim 2001 1.6 ies mi yenileyeceğim. Sırf bu yakıt olaylarından dolayı kararımı toyota corolla 2007 yeni kasa dizel 1.4 d4d modeline doğru kayıyor. Arkadaşımda 2009 civic var her binişimde görüşümde keşke diyorum bide dizel modeli olsa bunun..kişisel fikrim farklı motor seçeneğini honda da artık koymalı..

kacaman

« Yanıtla #19 : Şubat 08, 2011, 11:31:29 ÖS »
ben de dizelimi satıp iki kez aynı kasa civic aldım, lpg taktırdık tabiki.

Fitos

« Yanıtla #20 : Şubat 09, 2011, 04:27:06 ÖS »
potansiyel bir müşteri olarak konuşuyorum. 3-4 ay içinde çok sevdiğim 2001 1.6 ies mi yenileyeceğim. Sırf bu yakıt olaylarından dolayı kararımı toyota corolla 2007 yeni kasa dizel 1.4 d4d modeline doğru kayıyor. Arkadaşımda 2009 civic var her binişimde görüşümde keşke diyorum bide dizel modeli olsa bunun..kişisel fikrim farklı motor seçeneğini honda da artık koymalı..

benden ufak bi tavisye, eğer otomatik düşünüyorsanız sakın arabayı kullanmadan karar vermeyin :) şanzımanı baya bi farklı çünkü...

faw13

« Yanıtla #21 : Şubat 09, 2011, 04:30:18 ÖS »
valla bu 3. otomatik arabamız, ben böyle sorunsuz böyle dertsiz otomatik görmedim, manuel için tuş koymuşlar direksiyon arkasına ama hiç ihtiyaç duymadım, sıkılınca oynamak için manuele atıyorum sadece :D

toyotayı bilmiyorum ama gerçekten otomatik arabayı denemeden almamak lazım, özellikle yokuş kalkışları ciddi derecede baş ağrıtabiliyor, tiptronik ve yokuş kaydırma engelleyicisi yoksa özellikle

Fitos

« Yanıtla #22 : Şubat 09, 2011, 04:43:59 ÖS »
toyotanınki düz vites mantığında çalışıyor yani vites aralarında kısa süreli gaz kesme olayı var. Ben auriste denemiştim civic almadan, ilk kavşaktan geri döndüm kalsın dedim :)

faw13

« Yanıtla #23 : Şubat 09, 2011, 04:45:52 ÖS »
linea öyleydi, küçük motor+düzden çevrilme otomatik vites, amanın :D vites geçişleri yavaştı ve yokuşta kaydırmama özelliği dururken var da, 2. vitesten 1e düştüğünde kayardı araba geri geri, giden araba duruyor, kayıyor ve tekrar gitmeye başlıyor, arkadan yediğin küfürün haddi hesabı olmuyor :D

hypn0ss

« Yanıtla #24 : Şubat 28, 2011, 12:38:10 ÖS »
linea öyleydi, küçük motor+düzden çevrilme otomatik vites, amanın :D vites geçişleri yavaştı ve yokuşta kaydırmama özelliği dururken var da, 2. vitesten 1e düştüğünde kayardı araba geri geri, giden araba duruyor, kayıyor ve tekrar gitmeye başlıyor, arkadan yediğin küfürün haddi hesabı olmuyor :D

:D