Gönderen Konu: 2009 FD6 civic fren balatası değişimi  (Okunma sayısı 4987 defa)

onur33

2009 FD6 civic fren balatası değişimi
« : Mayıs 26, 2012, 10:47:25 ÖS »
  selamlar herkese. arkadaşlar arabamın 70.000 bakımı geldi. 60.000 bakımını yaptrdığımda balataların eridiğini 70.000 de değişmesini gerektiğini söylemişti ustam. 60.000 bakımını da serviste değil de tanıdığım, honda dan anlayan iyi bir ustada yaptırmıştım. normal bakımlar oldu(yağ değişimi, filtre değişimi, hava filtresi vs.)

honda servis sadece bu bakımlar için 300 TL civarı istemişti, ben ustama 135 TL ye yaptırmıştım. açıkçası aynı işi yapıp servise 2-3 katı para vermek zoruma gittiği için honda serviste yaptırmıyorum bakımları.

ve şimdi size sorum şu : acaba bu fren balatalarını sadece honda servis mi orjinal takıyor yoksa dışarda, sanayide vs. orjinal balata bulabilir miyiz? ya da orjinal değil de  yan sanayi taksak?  bu durumla karşılaşan oldu mu hiç aranızda? şimdiden verdiğiniz bilgiler için tşk ederim...

bbhnda

Ynt: 2009 FD6 civic fren balatası değişimi
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2012, 10:50:43 ÖS »
stoptech takılabilir,trw takılabilir( çok balata tozu yapar) , ebc takılabilir.yalnız bir şey soracağım balatalarından fren yaparken ses geliyormu?

onur33

« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2012, 11:10:21 ÖS »
stoptech takılabilir,trw takılabilir( çok balata tozu yapar) , ebc takılabilir.yalnız bir şey soracağım balatalarından fren yaparken ses geliyormu?

yok bbhonda. yani kısmen yok. uzun yolda rampa inerken vs. hafif titreme ve uğultu yapıyor yani müzik dinlerken pek duymuyorsun ama hissediyorsun fren pedalına dokunduğun zaman. hatta 4 kişi 150 km lik yola çıktıkyolun sonlarına doğru 10-15 km sağlam rampa indik sürekli bir gaz bir fren, o anlarda arkadaki ark.lar bile hissettiklerini söylemişti. servis bunun için abi balata yeni bile olsa,  fazla fren yapıldığında ısındığından dolayı uğultu ve titreme yapabiliyor civic için kronik falan demişti.
   valla karar veremedim açıkçası. haftaya bakıma sokacam da. verdiğin bilgiler için sağol kardeş ustama sorayım olmazsa belki bulabiliriz dediğin markalardan

Honda Sinan

« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2012, 08:35:10 ÖS »
slm arkadaşalar sayfayı baştan sona okudum fren sorunu yetkili servisteki usta arkadaşların dedigi gib krnik lakin cozumu yokmu var. ilk olarak disk kalınlıgı olculerek disklerin uzerinden toz paso alınarak trb . boss takılırsa sorunu ortadan kaldıra bilirsiniz bilginize tşk .