Gönderen Konu: KONYA'LILAR ARABAŞI'NDA, ARABA(BA)ŞINDA:):)  (Okunma sayısı 26818 defa)

yalçınn

Ynt: KONYA'LILAR ARABAŞI'NDA, ARABA(BA)ŞINDA:):)
« Yanıtla #100 : Ocak 18, 2011, 05:16:43 ÖÖ »
hacım hepinize çok teşekür ediyorum. bizimkilerde mutlu oldular. güzel bir buluşma idi. fotoğraf makinesini evde unuttum resimleri akşam atıcam.

büyük bir hevesle bekliyoruz...

HGT

• Selman ECİRLİ
« Yanıtla #101 : Ocak 18, 2011, 05:46:01 ÖS »

yalçınn

« Yanıtla #102 : Ocak 18, 2011, 06:06:32 ÖS »
Selman kardeşim ellerine sağlık fotolar çok güzel olmuş....

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : Ocak 19, 2011, 03:32:11 ÖÖ »
Selmancım ellerine sağlık.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #104 : Ocak 19, 2011, 06:50:22 ÖÖ »
Arkadaşlar, birini ben çektim, lütfen :D
Selman kardeş, fotoğraflar için teşekkürler.
Ne mutlu bize yahu, şipşakçımız bile var :))

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #105 : Ocak 19, 2011, 06:52:29 ÖÖ »
Çorbaya bakarken Ali'nin yüzündeki mutluluk var ya, işte onu dünyalara değişmem :D
Ama ne fayda, aç kaldı sabi  >%6rol

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : Ocak 19, 2011, 11:21:37 ÖÖ »
Yooo aç falan kalmadım kuzu şiş gayet güzeldi.
Çorba ile bir ön hazırlık yapmış olduk. Ve arabaşının benim yiyebileceğim birşey olmadığını tekrar anladım.
O fotoğraftaki hamur son hamurdu zaten. Bakma sen onun kaşıktaki sakin duruşuna. az daha gözlerimi yuvalarından çıkartıyordu.
Benim için fazla büyük geldi o lokma. Onu yutabilmek için 3 kaşık daha çorba içmek zorunda kaldım.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #107 : Ocak 19, 2011, 11:36:52 ÖÖ »
Arkadaşlar, arabaşı hamuru böyle olmaz aslında. Daha kalındır ve bir kaşığa ancak sığacak kadar kesilir. Öyle kaşıkla bölmek de racona terstir, yasaktır ha. Yuttuğun zaman, önce bir culk sesi gelir ki bu boğazdan sağ salim geçtiğine delalet eder ve mideye düştüğünde de bir gürp diye yerleştiğini hissedersiniz. Bizim memlekette adamın biri arabaşı yedikten sonra rahatsızlanmış, hastaneye kaldırmışlar. Doktor röntgen filmine kafasını sallayarak bir müddet baktıktan sonra, "hemşerim senin midene tuğla örmüşler" demiş :D
Okkadar sağlam öreceksin yani.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #108 : Ocak 19, 2011, 12:49:01 ÖS »
Yaw fatih hocam hem yemiyon, hemde ahkam kesiyon. Yarın akşam hazır ol. Az yakan hondam ile seni arabaşı yemeye götürcem. Eğer bir gürp sesi gelmesin yutunca vayyy haline. Hele ki sen o duvarı bir örme bak seni nasıl koşturuyorum akyokuştan aşağıya.
Teoriyi biliyorsun ama bir de pratikte görelim.
 :dil :dil :dil :dil :dil :dil :dil :dil :dil :dil :dil

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #109 : Ocak 19, 2011, 01:04:49 ÖS »
Gençliğimde çok yuttum gardaş. Niçin yemediğimi anlatmıştım ama senin hatırın için yiyelim varsın. Yalnız, dediğim gibi, bu hamur farklı. Bunlar gürp demez. Az yakan Hondan da inşallah arabaşı yutar gibi yutmuyordur yakıtı :D

alpercankus

« Yanıtla #110 : Şubat 01, 2011, 06:27:50 ÖS »
offffffff offffffffffff  bizim yemeğimizide çaldınızya helal size Allaha Şükürler olsunki Yozgatlıyımda kış aylarında sık sık yeme şansım oluyor :)))))))))))))

alpercankus

« Yanıtla #111 : Şubat 01, 2011, 06:28:11 ÖS »
hepinize afiyetler olsun

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #112 : Şubat 01, 2011, 07:43:53 ÖS »
Saolasın kardeşim. Buyur gel sana da ısmarlayalım. Senin benim mi var hondacılar arasında.

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #113 : Şubat 02, 2011, 10:13:22 ÖÖ »
offffffff offffffffffff  bizim yemeğimizide çaldınızya helal size Allaha Şükürler olsunki Yozgatlıyımda kış aylarında sık sık yeme şansım oluyor :)))))))))))))
Çalmadık hacım, yemek sizindir :D Hatta ben arkadaşları bu konuda bilgilendirdim. Dedim yemek Yozgat'ındır, Araplarla alakası yoktur. Konya'daki Araplar Caddesi'nden yola çıkıp Konya'ya maletmeyin didim :D Zaten böyle bir yemeği Yozgat'lıdan başkası da bulamaz (akıllı adam işi değil  >%6rol ) didim.