Gönderen Konu: yeni honda-fit!  (Okunma sayısı 3189 defa)

honda_team

yeni honda-fit!
« : Ocak 22, 2008, 10:33:01 ÖÖ »
honda fit 2009 model sanırsam tokyoda kullanılmaya başlanmış

Faruk

• Ziyaretçi
Ynt: yeni honda-fit!
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2008, 10:36:47 ÖÖ »
bu konu daha once Dığer Honda Modellerı bolume açıldı.. >=ok

honda_team

« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2008, 10:49:28 ÖÖ »
pardon çok özür dilerim

honda_team

« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2008, 12:33:57 ÖS »
iyi bari bende özelliklerini yazayım bari:
Honda Motor Co.Ltd., yeni değerlerin oluşturulmasına ve müşterilerin beklentilerinin ötesinde ürünlerin ve hizmetlerin sunulmasına devam edilmesi amacıyla Honda'yı her bir iş alanında benzersiz kılan temel özelliklerin geliştirilmesine devam edileceğini duyurdu. Honda Motor Co. Ltd CEO’su Takeo Fukui, yeni gelişmelerle ilgili şunları söyledi:

“Honda, kendisini benzersiz kılan temel özelliklerinin güçlendirilmesi yönündeki çabalarını artıracak, Honda'nın benzersizliğini temsil edecek gelişmiş teknolojilerin ve ürünlerin meydana getirilmesi çalışmalarına devam ederek müşterilerine daha fazla keyif ve heyecan sağlama amacını gerçek kılacaktır. Honda'nın benzersizliğini temsil eden gelişmiş teknolojilerin ve  ürünlerin üretilmesinin proaktif bir biçimde sürdürüecektir”

Honda, ilk olarak Mayıs ayında açıklamış olduğu aşağıdaki alanlarda planlar ve girişimlerle ilerleme sağlamaya kesintisiz bir biçimde devam edecektir.

- Gelişmiş üretim sistemlerinin ve olanaklarının kurulması

- Denizaşırı ülkelerde temellerin güçlendirilmesi

- Çevre üzerindeki olumsuz etkilerin azaltılması konusunda Honda’nın

çabalarının hızlandırılması

Tahmini 2006 dünya satışları

Honda her üç ürün alanında rekor seviyede satışlar beklemektedir.

Motosiklet:       12,7 milyon adet (2005'e göre %3 daha fazla)

Otomobil:         3,55 milyon adet (2005'e göre %5 daha fazla)

Enerji Ürünleri: 6,4 milyon adet (2005'e göre %15 daha fazla)

Japonya otomobil pazarı

·2006 toplam satışları: 700.000 adet (2005'e göre %2 daha az).

·Bu yılın Mart ayında üç yurtiçi kanal tek bir satış ağında birleştirildiğinden bu yana, mini taşıtların yanı sıra daha önce her bir kanal aracılığıyla ayrı ayrı satılmakta olan modellerin satışları artmıştır. Honda bu artışı, müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmak amacıyla satış kanallarında gerçekleştirilen reformun bir sonucu olarak değerlendirmektedir.  

·2007 bahar aylarında Honda, SUV sınıfının tasarım özellikleri ve mobilite avantajı ile yedi koltuklu araçların işlevselliğini bir araya getiren yeni bir modeli piyasaya sunacaktır. Bu yeni aracın pazara sunulmasının yanı sıra Honda, ürünlerinin çekiciliğini daha da artırmayı planlamaktadır.

·Mini araç pazarı için Honda, Yachiyo Industry Co., Ltd. ile işbirliğini daha da geliştirerek rekabet gücü yüksek araçlar üretecek ve bu kategorideki pazar payını daha da artıracaktır.

Japonya motosiklet pazarı

·2006 satış tahmini: 350.000 adet (2005'e göre %5 daha az).

2007 yılında Honda, Japonya'da satılan Scooter'lara yakıt enjeksiyon sistemleri eklenmesi konusunda ilerleme kaydedecek, hava yastıklı Gold Wing motosikletleri pazara sunacak ve bu gelişmelerle hem çevre, hem de güvenlik konularında sektör lideri olmaya devam edecektir.

Honda, aynı zamanda şu anda 81 bayiden oluşan ve her türden müşterinin ihtiyacını karşılayan “Honda Dream” ağını 2007 sonu itibariyle 100'ün üzerinde bayiye çıkaracak, böylece motosiklet pazarındaki faaliyetlerinin temelini daha da güçlendirecek ve motosikletlerin çekiciliğini daha da artıracaktır.

Gelişmiş üretim sistemlerinin ve olanaklarının kurulması

Yorii'deki yeni otomobil fabrikasının konsepti

En üst seviyede kaynak/enerji verimliliğini elde eden Honda'nın kuracağı “kaynak/enerji geri dönüşümlü Yeşil Fabrika”, 2000 yılında üretilenlere oranla otomobil başına CO2 emisyonunu %20 oranında azaltacaktır.

Yorii Fabrikası, yüksek kalite ve yüksek verimlilikle çalışan üretim ve lojistik sistemlerine sahip, farklılaşan müşteri ihtiyaçlarının karşılanmasına son derece uygun mükemmel bir fabrika olacaktır.

Yorii Fabrikası çalışanlarının her birinin özel karakteristiklerini ve becerilerini eksiksiz olarak sunabileceği, dünya çapında uzmanların çalışacağı ve her çalışanın işini keyifle yaparak işiyle gurur duyacağı, çalışan dostu bir tesis olacaktır.    

Yeni bir motor fabrikası kurulması

·Ekonomik yakıt tüketimli otomobillere olan talep dünyanın her yerinde beklenenden daha büyük bir hızla artmaktadır. Bunu dikkate alan Honda, talepteki artışlara esnek bir şekilde yanıt verebilmesini sağlayacak üretim sistemlerinin ve olanaklarının kurulması amacıyla Yorii otomobil fabrikasının üretime başlamasından önce Ogawa, Saitama'da, Yorii yakınlarında yeni bir motor fabrikası kurmaya karar vermiştir.

·Bu yeni motor fabrikasının yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 200.000 adet olacaktır. Honda yeni fabrikada 2009 yılı yazında başlamayı planlamaktadır. Bu fabrikada üretilecek olan gelişmiş motorlar Japonya'daki ve Japonya dışındaki otomobil fabrikalarına gönderilecektir. Bu motor fabrikası ile ilişkili yatırımın yaklaşık 25 milyar Yen, çalışan sayısının ise 500 kişi olacağı tahmin edilmektedir.

Motosiklet üretiminin güçlendirilmesi

·Honda, her büyüklükte motosiklet üretimi ile ilgili teknolojilerin ve know-how çalışmalarının geliştirilmesi ve söz konusu teknolojiler ile çalışmaların tüm dünyadaki diğer Honda fabrikalarına uyarlanması amacıyla, tarih olarak 2009 yılı sonunu hedefleyerek tüm motosiklet üretimini Kumamoto fabrikasında yoğunlaştıracaktır.  

Otomatik Şanzıman (AT) üretiminin güçlendirilmesi

·Talebin global ölçekte arttığı otomatik şanzıman üretimini Hamamatsu fabrikasında daha da artıracağız. Özellikle yüksek seviyede üretim teknolojilerinin gerekli olduğu şanzıman dişlileri alanında üretim, Honda'nın gelecekte artacak olan ihtiyacının büyük bir kısmının karşılanabileceği şekilde artırılacaktır.

AR-GE olanaklarının artırılması

Honda’nın AR-GE yapısının bu yıl Nisan ayında gerçekleştirilen yeniden yapılanmasının yanı sıra Sakura, Tochigi'de 2009 yılında çalışmaya başlaması planlanan yeni bir AR-GE merkezi kurulacaktır.

Denizaşırı ülkelerde temellerin güçlendirilmesi

Otomobil - Kuzey Amerika

·2006 ABD tahmini satışları: 1,51 milyon adet (2005 yılına oranla %3 daha fazla, art arda 10. yıl boyunca rekor seviye).

2007 ABD satış planları: 1,56 milyon adet (2006 yılına oranla %3 daha fazla)

2007 yılında tamamen yeni Accord satışa sunulacaktır. Bunun yanı sıra tamamen yeni Accord Coupe'un konsept modeli, 2007 yılı Ocak ayında Detroit'te gerçekleşecek olan Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda ilk kez sergilenecektir.

Yeni nesil spor otomobilin tasarım konsept modeli ise Acura markasını temsilen yine 2007 yılı Ocak ayında Detroit'te gerçekleşecek olan Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda ilk kez sergilenecektir.

·2007 yazında şu anda yapım aşamasında olan Acura Tasarım Merkezi Los Angeles'ta açılacaktır.

·2007 baharı ile başlayarak Civic üretimi Kanada'daki Fabrika 2'de de başlayacak, bu üretim şu anda Kanada'daki Fabrika 1'de ve Ohio'daki East Liberty fabrikasında gerçekleşen Civic üretimine eklenecektir.

·2007 sonbaharında Meksika'daki Honda fabrikası CR-V üretimine başlayacaktır.

·Indiana'daki yeni otomobil fabrikasının ve Kanada'daki yeni motor fabrikasının 2008 yılında üretime başlaması planlanmaktadır.

Otomobil - Avrupa>

·2006 satış tahmini: 310.000 adet (2005 yılına göre %8 daha fazla, art arda üç yıl boyunca rekor seviye)

·2007 satış planları: 350.000 adet (2006 yılına göre %13 daha fazla)  

·Tamamen yeni CR-V satışları Ocak 2007'de başlayacaktır; Civic Type R satışlarının ise 2007 baharında başlaması planlanmaktadır.

·2007 yılı sonu itibariyle İngiltere'deki fabrikanın üretimi yıllık 250.000 adete ulaşacak, böylece tesisin üretim kapasitesinden tam olarak faydalanılacaktır. Türkiye'deki tesisin 50.000 araçlık kapasitesi ile birleştiğinde Honda'nın Avrupa'daki toplam yıllık toplam otomobil üretim kapasitesi 300.000 adet olacaktır.

Asya

·Bölgede artan motosiklet talebini karşılamak amacıyla Honda 2008 yılında Hindistan, Filipinler ve Pakistan'daki motosiklet üretim kapasitesini artırmıştır; 2007 yılında Hindistan ve Vietnam gibi ülkelerde daha da fazla kapasite artırımı planlanmaktadır.

·2006 otomobil satış tahmini: 320.000 adet (2005'e göre %4 daha fazla, art arda dört yıl boyunca rekor seviye)

·2007 otomobil satış planları: 360.000 adet (2006 yılına göre %13 daha fazla)

·Hindistan'daki motosiklet üretimi 2007 yılı sonu itibariyle iki katına çıkarak 100.000 adetin üzerine çıkacaktır. Yeni bir küçük boyutlu aracın pazara sunulması ve ikinci bir otomobil fabrikasının kurulması konusundaki planları ile Honda, Hindistan'da 2010 yılı sonu itibariyle 150.000 adetten fazla otomobil satmayı planlamaktadır.

Güney Amerika

·Honda, Brezilya'daki motosiklet fabrikasının yıllık üretim kapasitesini şu anki 1 milyon adetlik seviyeden 2007 yılı ortalarında 1,35 milyon adete, 2007 yılı sonu itibariyle ise 1,5 milyon adete çıkarmayı planlamaktadır.

·2007 yılı ortaları itibariyle ise Brezilya'daki otomobil fabrikasının üretim kapasitesi, iki katına çıkarılarak 100.000 adete ulaşacaktır.

Otomobil - Çin

·2006 satış tahmini: 320.000 adet (2005 yılına göre %23 daha fazla, yerel üretime başlanmasından itibaren art arda yedi yıl boyunca rekor seviye)

Guangzhou Honda’nın ikinci otomobil fabrikasının 2006 Eylül ayında devreye girmesi ile birlikte Honda’nın Çin'deki toplam yıllık üretim kapasitesi, ihracat için çalışan fabrika da dahil olmak üzere 530.000 adete yükselmiştir.

·Avrupa pazarları için Jazz üreten ihracat amaçlı fabrika Honda Automobile (Çin) 2007 baharı itibariyle 50.000 olan yıllık üretim kapasitesinin tamamından faydalanacaktır.

·Çin'deki Honda fabrikaları için şanzıman ve diğer motor parçalarını üretecek olan yeni bir şirket 2007 baharında faaliyete geçecektir. Bu tesisle birlikte Honda Çin'deki yerel otomobil üretimini daha da güçlendirecektir.

·Guangzhou Honda daha da büyümek amacıyla bir otomobil AR-GE merkezi kurulmasına yönelik çalışmalarını başlatmıştır.

Honda'nın çevre üzerindeki olumsuz etkilerin azaltılması yönündeki kararlılığı

·VTEC ve VCM gibi gelişmiş otomobil teknolojileri ve motosikletlerde kullanılan “süper düşük sürtünmeli motorlar” ile Honda, yakıt verimliliği ve daha düşük egzoz emisyonu konularında daha da fazla gelişme kaydedecektir.

·Hibrid teknolojiler, daha küçük araçlarda da kullanılmaya başlanacaktır. Honda 2009 yılında, dünyaca ünlü Civic Hybrid modeline göre daha düşük bir fiyat seviyesinde, yeni bir özel hibrid aracı pazara sunacaktır.

·Dizel teknolojiler, orta-büyük boy araçlarda da kullanılmaya başlanacaktır. Honda önümüzdeki üç yıl içinde, egzoz gaz emisyonlarını benzinli bir araç ile aynı seviyeye düşüren ve son derece katı ABD TierBIN5 emisyon standardını karşılayacak olan “süper temiz dizel motoru” ABD pazarına sunacaktır. Bu pazara Japonya'nın da dahil edilmesi Honda tarafından değerlendirilecektir.

Honda, bu yılın Kasım ayında Brezilya'da, benzinli güç ünitelerinin %20 ile %100 arasındaki oranlarda etanol bulunan etanol-benzin karışımları ile çalışabilmesini sağlayan esnek yakıtlı araç (FFV) sistemi ile donatılmış araçların satışına başlanmıştır. Kasım ayında Civic FFV, Aralık ayında ise Fit FFV satışa sunulmuştur.

·Saman gibi bitkilerin saplarından ve bitkilerinden daha verimli bir biçimde etanol üretecek teknolojilerin geliştirilmesi konusunda ise, 2007 yılında Honda'nın Wako'da bulunan Temel Teknolojiler Araştırma Merkezinde, gelecekte geniş çaplı bio-etanol üretimini mümkün kılacak araştırmalara yönelik çalışmaların yapılması için bir deney tesisi kurulacaktır.    

2003 yılında pazara sunulmasından bu yana Japonya'da kabaca 40.000 adet satılan ev kullanımına yönelik bir kojenerasyon ünitesi olan Compact gelecek yıldan itibaren ABD'de de satılacaktır. (ABD'de satılacak olan ev kullanımına yönelik ilk kojenerasyon ünitesi)

Güneş Pili

·Güneş pili üzerine çalışan bir yan kuruluş olan Honda Soltec Co., Ltd. bu ayın başında kurulmuştur. Bu şirket güneş pillerinin geniş ölçekli satışına, 2007 sonbaharında Kumamoto'daki yeni fabrikada seri üretime geçildiğinde başlayacaktır. Honda, çevre dostu ve sürdürülebilir enerjinin üretilmesi ve satışı aracılığıyla global ısınmayı engelleme çabalarını artırmış olacaktır.

Yakıt Pili

·Honda FCX Konsept otomobilinin teknolojisi ve tasarımı temel alınarak geliştirilmiş olan seri üretimine geçilmiş bir model 2008 yılında Japonya ve ABD'de satışa sunulacaktır.

·Hidrojen üretimi teknolojileri konusunda ise Honda, doğal gazdan hidrojen üreten Ev Enerji İstasyonunun yanı sıra ABD'de testlerine başlamış olduğu güneş pili temelli Hidrojen istasyonunu da geliştirecektir.

Çevre üzerindeki olumsuz etkilerin azaltılması çabaları konusunda lider konumda olan Honda, şirketin bu konudaki kararlılığını yansıtmakta ve yenilikçi teknolojiler ve temiz enerji üretimi aracılığıyla CO2 emisyonlarını azaltmaya çalışmaktadır.  

HondaJet

·Honda tarafından alınan siparişler 70 adet olan yıllık üretim planının çok üzerindedir. İlk HondaJet motorunun müşteriye 2010 yılında teslim edilmesini planlayan Honda, ABD'de kuracağı üretim tesisinin yerinin belirlenmesi konusunda ilerleme kaydetmekte ve yüksek kaliteli bir satış ve servis ağı oluşturmaktadır.

·HondaJet motorunun yanı sıra bir ortak girişim olan GE Honda Aero Engines LLC tarafından geliştirilen HF120 Turbofan motoru, Spectrum Aeronautical’a ait, 2010 yılında satışa sunulacak olan “Freedom”a takılacaktır. Honda havacılık dünyasında da yakıtı verimli bir şekilde kullanan ve rekabet gücüne sahip gelişmiş motorlar üreteceklerdir.

Motor Sporları

F1:

·Honda Ağustos ayında Macaristan Grand Prix'sinde uzun süredir beklenen bir zafer elde etmiştir. 2007 sezonunda Honda, podyumun en tepesine daha fazla çıkarak ve markalar şampiyonluğu için mücadele ederek taraftarlarının beklentilerini karşılamak istemektedir.

·Honda 2007 sezonunda da yüksek rekabet gücüne sahip motorlar sağlayarak Super Aguri F1 Takımını güçlü bir biçimde destekleyecektir.

·Mobilityland Corporation aracılığıyla Honda, Suzuka Pistinde tekrar F1 katılımı düzenlenmesi konusunda görüşmelerini sürdürmektedir.

IRL:

·2007 sezonu ile başlayarak IndyCar katılımlarında kullanılacak olan motorlar %100 etanol ile çalışacaktır. Tüm ABD'de sevenleri bulunan geleneksel açık tekerlek katılımları için çevre dostu ve son derece güçlü motorlar sağlayacak olan Honda ABD motor sporları kültürünü desteklemeye devam edecektir.

WGP:

·Honda, en üst seviyedeki motosiklet yol katılımları olan MotoGP serisinde yeni makinesi RC212V ile art arda ikinci yıl ilk üç sırayı almayı hedefleyecektir.

Suzuka pistinin yenilenmesi:

·Honda, motor sporlarının daha fazla gelişmesi amacıyla Suzuka pistini yenileyecektir.

·2007 yazında tekrar açılacak olan Trafik Eğitim Merkezinde de önemli bir yenileme çalışması yapılacaktır. Bu merkezle Honda, daha güvenli ve daha zengin bir sürücü topluluğu oluşmasına katkıda bulunacaktır.

Buna ek olarak katılım pistindeki pit alanlarının ve padokların bakımı ve onarımı yapılacaktır. Dünyanın en üst sınıf katılım pistlerinden biri olan Suzuka Pisti, çeşitli uluslararası katılımlara ev sahipliği yapmayı ve yeni katılımçıları teşvik etmeyi sürdürecektir. Bu faaliyetlerin sonunda Suzuka Pisti, birçok motor sporları tutkununun rüyalarını süslemeye devam edecektir.

honda_team

« Yanıtla #4 : Ocak 22, 2008, 12:36:38 ÖS »
özürdilerim araya yanlışlıkla başka haberlerde girmiş hemen düzeltiyorum
ama maalesef düzeltemiyorum neyse kalsın bakalım honda hakkında daha fazla bildi oldu. :vaww :vaww :con :con