Gönderen Konu: Afrika'da çocuğun ölümünü bekleyen akbaba...  (Okunma sayısı 5161 defa)

yassi

• TeamHondaTurkey
Afrika'da çocuğun ölümünü bekleyen akbaba...
« : Şubat 20, 2007, 01:28:35 ÖÖ »
Cocuk emekLeyerek 1 km ötedeki ßirLeşmiş miLLetler kampına gitmeye çalışıyor. Arkasındaki akbaba da çocugun öLmesini bekLiyor. Fotoğrafı çeken Kevin Cartner fotografı çeker çekmez oradan ayrılıyor ve cocuga ne oLdugunu kimse biLmiyor. Fotoğrafçı 3 ay sonra vicdan azaßından depresyona giriyor ve intahar ediyor.....

Ve Dünya hala dönüyor...!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ve buda dünyanın diğer bir ülkesi İspanya;

İspanya'da domates festivali

130 ton domates kullanıldı, 40 bin kişi katıldı.

İspanya'da her yıl düzenlenen domates festivaline yine onbinlerce kişi akın etti.
130 ton domatesin kullanıldığı festivali, İspanyol kasabasını kırmızıya boyadı.
Valencia kentinin Bunol kasabasında meydana beş kamyon, 130 ton domates bıraktı. Gerisi festival için kasabaya gelen yaklaşık 40 bin kişiye kaldı.

Domateslerin meydana bırakılmasıyla savaş başladı.
61 yıldır yapılan domates savaşı İspanyol kasabasını yine kıpkırmızı yaptı.
Domates savaşının nasıl başladığı konusunda farklı söylentiler var.
En yaygın inanışa göre savaş, 1945'li yıllarda kasabanın halk meydanında soytarıların geçişi sırasında  bir grup gencin domates atmasıyla başladı.
Domates savaşı, 1980 yılından bu yana her yıl festival olarak düzenleniyor.

böyle saçma ve tezat birşey olamaz ya...

gurool

Ynt: Afrika'da çocuğun ölümünü bekleyen akbaba...
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2007, 08:25:32 ÖÖ »
Güzel Paylaşım  =d>

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2007, 10:00:39 ÖÖ »
Cocuk emekLeyerek 1 km ötedeki ßirLeşmiş miLLetler kampına gitmeye çalışıyor. Arkasındaki akbaba da çocugun öLmesini bekLiyor. Fotoğrafı çeken Kevin Cartner fotografı çeker çekmez oradan ayrılıyor ve cocuga ne oLdugunu kimse biLmiyor. Fotoğrafçı 3 ay sonra vicdan azaßından depresyona giriyor ve intahar ediyor.....

Ve Dünya hala dönüyor...!!!

e-mail gelmişti ve ben o ilk gördüğüm zamanki duyguları şimdide yaşadım çok üzücü bir durum...tabiki fotoğrafçınında kaçınılmaz sonu ... paylaşım için teşekkürler yassii.

domates festivali kadar saçma bi festival yoktur sanırım.ama ülke ispanya olunca şaşırmamak lazım ...

whitehan

« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2007, 10:07:33 ÖÖ »
BI DE PORTAKALI VAR BUNUN YAZIK VALLA .......

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2007, 10:23:13 ÖÖ »
acı ama gerçek !!

type-RRR

« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2007, 11:30:54 ÖÖ »

kskorc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 20, 2007, 11:37:58 ÖÖ »
paylaşım için teşekkürler yassi

vtec-26

« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2007, 11:43:43 ÖÖ »
gerçekten üzüçü bir durum bir yanda açlık sefaletler içinde bir yandanda nimetlerle oyun oynuyorlar yazık ya çok yazık :'(

BURAKK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 20, 2007, 11:49:50 ÖÖ »
asıl insan hakları diye yırtınnan bi ulke bu kadar vurdum duymaz olur anlayamıyorum....işte  o açlıgı sefaleti cekmesi gereken onlar

vtec-26

« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2007, 11:51:19 ÖÖ »
asıl insan hakları diye yırtınnan bi ulke bu kadar vurdum duymaz olur anlayamıyorum....işte  o açlıgı sefaleti cekmesi gereken onlar
+1

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #10 : Şubat 20, 2007, 12:19:17 ÖS »
şimdi ben ne diyorum biliomusun hani bir şerefiz ülke var herkesin bildiği, her yere burnunu sokan ne bilim demokrasi getircem diye savaş çıkaran, savaş için tek seferde 9 milyar dolar gibi bir parayı hibe eden. Ama nedense Afrika' nın toprakları zengin olmadığı için orayı görmüyor bile...oraya ufacık bir yardım yapılmıyor bile...

kaang6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 31, 2007, 11:42:30 ÖS »
o fotoğrafcı ne düşünerek acaba o cocuğu yanlız orda bırakıp gitti....

GU

« Yanıtla #12 : Mart 31, 2007, 11:49:13 ÖS »
O fotoğrafçı işini yapıo ii güzelde nasıl 1 vicdan bu yaaa?Hele İspanyollar,okdr domatesi katledeceklerine yardım yapsınlar...

devil_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mart 31, 2007, 11:56:10 ÖS »
O fotoğrafçı işini yapıo ii güzelde nasıl 1 vicdan bu yaaa?Hele İspanyollar,okdr domatesi katledeceklerine yardım yapsınlar...
bu dünyada herkez kendini düşünüyo GU  :'( kkendileri aynı şeyle karsılaştıkları zaman anlarlar anca bunu

GU

« Yanıtla #14 : Mart 31, 2007, 11:59:05 ÖS »
bu dünyada herkez kendini düşünüyo GU  :'( kkendileri aynı şeyle karsılaştıkları zaman anlarlar anca bunu

haklısın,önce can sora canan